Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotowoltaika 2019 - wątek techniczny ;)


abes99

Recommended Posts

Panele z jednej palety. Jutro będziemy odwracać - tzn ekipa montażowa - panele u brata i zobaczymy czy wszystkie nabiorą jednakowego koloru. Jednak nie wiem czy męczyć ich u mnie gdzie wizualnie nie będzie mi to przeszkadzało ale skoro obrócone o 180 stopni mają inne odbarwienie to może też mają inne parametry?

 

Sądzisz, że zostały niewłaściwie zamontowane ?

W moich puszki montażowe są na wysokości 3/4 panela, w górnym, lewym rogu pod szkłem jest białe pole z kodem kreskowym - nr seryjnym (?).

Trzeba byłoby być totalnie nieuważnym, żeby je montować raz tak, raz siak...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ma ktoś informację, że Huawei wydłużył standardową gwarancję swoich falowników do 10 lat? znalazłem takie info na grupie.

Wpisałem nr seryjny swojego inwertera ale wyświetla 5 lat.

https://app.huawei.com/escpportal/pub/wechat.html?Language=en&appName=escp&buType=2&fbclid=IwAR1GSZ5YYGvkhmGBzF_3ZDbPL5I6zdCb0jgQpLq6d0CFUAnmFveqwi337LQ

 

Niech ktoś sprawdzi i da znać jak jego sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś informację, że Huawei wydłużył standardową gwarancję swoich falowników do 10 lat? znalazłem takie info na grupie.

 

Ostatnio miałem wycenę instalacji, był tam właśnie Huawei i był dopisek najpierw dopłata do 10 lat, a później to samo tylko bezpłatnie. Dopytałem się firmy co wyceniali czy to jakiś błąd, a oni po sprawdzeniu poinformowali że teraz standardowa gwarancja to 10lat, a ta z dopłatą to przez nieuwagę została wpisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem wycenę instalacji, był tam właśnie Huawei i był dopisek najpierw dopłata do 10 lat, a później to samo tylko bezpłatnie. Dopytałem się firmy co wyceniali czy to jakiś błąd, a oni po sprawdzeniu poinformowali że teraz standardowa gwarancja to 10lat, a ta z dopłatą to przez nieuwagę została wpisana.

 

Cóż, trzeba sprawdzić najlepiej u źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś o jakimś sensownym dofinansowaniu fotowoltaiki dla wspólnot mieszkaniowych na śląsku? Zastanawiam się, czy przy okazji wrzucania swojej na dach nie wrzucić też ~3kWp dla części wspólnej (roczne zużycie ~1,8MWh).

 

Znalazłem tylko pilotażowy program "Słoneczne dachy", ale to tylko mikropożyczka z częściowym umorzeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem wycenę instalacji, był tam właśnie Huawei i był dopisek najpierw dopłata do 10 lat, a później to samo tylko bezpłatnie. Dopytałem się firmy co wyceniali czy to jakiś błąd, a oni po sprawdzeniu poinformowali że teraz standardowa gwarancja to 10lat, a ta z dopłatą to przez nieuwagę została wpisana.

 

Tak było zanim się skośne połapały, że w kwestii deklarowanej gwarancji są daleko w tyle za konkurencją... Teraz bezpłatnie gw na 3-20KTL serii M0 jest do 10 lat (u mnie na 100%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie obracaliśmy paneli ale wspiąłem się na drabkę z latarką przed chwilą i widzę że na jednej połaci tam gdzie mam dwa różne panele wszystkie 7 szt. są naklejkami do dołu więc jednak pojedyncze sztuki w zestawie się różnią, a być może dokompletowali palety i są inne partie.Za to na drugiej połaci w rzędzie 10 szt. i 7 naklejkami do góry, a trzy naklejkami do dołu. i drugi rząd 2 sztuki nie wiem jak są obrócone. Teraz mam pytanie czy jak w rzędzie 3 sztuki są odwrotnie to czy kable w panelach są plus i minus czy obojętne bo w tym wypadku końcowe 3 panele mogą być podpięte - do -

Nie wiem czy sensownie to napisałem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam położone panele q-cells g8 350 podobnie jak też brat. Instalacja czeka na zmianę licznika i uruchomienie. Montaż w zeszłym tygodniu.

Część paneli ma inny odcień z 15 paneli 9 jest czarnych 6 bardziej niebieskich. Wydaje mi się że te 6 sztuk jest odwrotnie zamontowanych (lub 9) i teraz zastanawiam się czy będzie to miało wpływ na uzyski czy jest to kwestia wizualna tylko. U mnie również na jednej połaci z 7 paneli 2 są czarne reszta ma inny kolor. Mam mniejszy spadek dachu więc trudniej to dojrzeć niż u brata.

Dzisiaj jadąc przez wioski widziałem że na niektórych dachach też można dojrzeć pociapkowane panele.

 

Mam g8 i wszystkie tak samo wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z panela wychodzą dwie końcówki MC4 - męska i żeńska. Jakbyś nie kręcił panelem - nie da się tego "odwrotnie" połączyc

 

Polak potrafi :)

Ja kiedyś żonie tłumaczyłem zdalnie jak RAM wymienić i mówiłm że się nieda włożyć odwrotnie a kurwa się dało :). Tle szzęścia że reklamacja tego trwała z za długo i kasę zwrócili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam falownik SMA i podgląd do swojej instalacji przez stronę sunny portal. Czy jest jakiś inny program albo strona gdzie będzie więcej informacji np. jak zachowują się poszczególne stringi.

 

Jest aplikacja mobilna ale niczego więcej niż na stronie www tam nie ma.

Gdzieś na stronie sunny portal wyczytałem, że:

1. Można wykupić płatny dostęp i wówczas jest chyba więcej informacji: https://www.sma.de/en/products/monitoring-control/sunny-portal.html .

2. Niedługo będzie nowa aplikacja - czy lepsza nie wiem...

3. Jest jeszcze Sunny Explorer ale nie bawiłem się tym, tu wstępnie można coś obejrzeć:

 

EDIT:

 

W starej wersji Sunny Portal było więcej widać:

Edytowane przez Maciej Loret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...