Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotowoltaika 2019 - wątek techniczny ;)


abes99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tak bardzo się nie zamartwiaj wcześniejszymi opiniami że masz bardzo przewymiarowaną bo z tych 6,3 kW i biorąc pod uwagę obecną auto konsumpcje na poziomie 20% to realnie będziesz miał do dyspozycji jakieś 5290 kWh

Klima w sezon to w zależności od używania i temperatur od 500-1500 a gdybyś również nią ogrzewał to i do 3000 i wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bardzo się nie zamartwiaj wcześniejszymi opiniami że masz bardzo przewymiarowaną bo z tych 6,3 kW i biorąc pod uwagę obecną auto konsumpcje na poziomie 20% to realnie będziesz miał do dyspozycji jakieś 5290 kWh

Klima w sezon to w zależności od używania i temperatur od 500-1500 a gdybyś również nią ogrzewał to i do 3000 i wyżej

 

ale pierdy 3 mwh to za ogrzanie całego domu i cuw przez pc. ja na grzanie domu grzejnikami zużywam 4 MWh rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego przewymiarowania.Brałem pod uwagę zimę 2018/2019 gdzie temperatury były dużo niższe i pompa też więcej zużywała.Wg obliczeń moja instalacja 6,2 kW miała wyprodukować ze względu na kierunek i kąt o koło 5200 kWh. Zakładając zużycie roczne na poziomie 5000 kWh i pobór z sieci z 20% stratą wydawał się git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stafik73

 

2 lata temu uzyskałem informację od anonimowego pracownika firmy energetycznej z którą zmuszony (skazany) jesteś na rozliczanie się jako Prosument, że jest to jedyny sposób by Cię nie ???? (tu wstaw sobie odpowiednie słowo) na rozliczeniu proporcjonalnym w taryfach z grupy G12 i pochodnych.

 

Niestety nie unikniesz strat na rozliczeniu międzyfazowym, bo chyba tylko PGE nie skubie klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewymiarowaniem się w ogóle nie martwię. Najwyżej oddam za darmo na tvp, albo podłącze przedłużacz do szwagra ;) Przyjdzie normalna zima i będzie git.

 

Ja też będę miał założoną instalację dość sporo przewymiarowaną bo zużycie na poziomie 2000-2200 kWh rocznie a PV będzie 3,6 kW. Ale planuję dołożyć niedługo indukcję, pewnie klimę i inne pożeracze prądu. Znajomy zrobił podobnie. Także ja się tym nie martwię. Chciałem i będę tak miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z innej grupy, że Energa wstrzymuje wszelkie przyłączenia mikroinstalacji w tym wymianę liczników. Ma to związek z epidemią koronawirusa.

[ATTACH=CONFIG]442097[/ATTACH]

 

Mam mieszane uczucia.Jeżeli licznik jest poza budynkiem?Może jakoś to zrekompensują swoim klientom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia.Jeżeli licznik jest poza budynkiem?Może jakoś to zrekompensują swoim klientom.

 

Nie zgodzę się z Tobą. U mnie mimo, że licznik był poza domem to i tak musieli wejść do domu gdzie jest falownik. Sprawdzili falownik, jego nr seryjny a także zabezpieczenia. Do tego uruchomili instalację po przeprogramowaniu licznika, sprawdzili licznik, coś było źle bo poprawiali i znów sprawdzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stafik73

 

2 lata temu uzyskałem informację od anonimowego pracownika firmy energetycznej z którą zmuszony (skazany) jesteś na rozliczanie się jako Prosument, że jest to jedyny sposób by Cię nie ???? (tu wstaw sobie odpowiednie słowo) na rozliczeniu proporcjonalnym w taryfach z grupy G12 i pochodnych.

 

Niestety nie unikniesz strat na rozliczeniu międzyfazowym, bo chyba tylko PGE nie skubie klientów.

 

Dlatego jak nic się nie zmieni w tej kwestii wrócę do taryfy G11 i rozliczenia rocznego żeby zminimalizować dodatkowe opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą. U mnie mimo, że licznik był poza domem to i tak musieli wejść do domu gdzie jest falownik. Sprawdzili falownik, jego nr seryjny a także zabezpieczenia. Do tego uruchomili instalację po przeprogramowaniu licznika, sprawdzili licznik, coś było źle bo poprawiali i znów sprawdzili.

 

U mnie wymienił monter licznik i nawet nie zapytał gdzie jest falownik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...