Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

szukam jakiejś ciekawej lodówki...i po przeglądzie sklepów, itp. sam już głupieje

potrzebuje inoxa, od 185cm wzwyż, do 60cm szerokiej, z no-frostem w zamrażarce, w miarę cichej...tak powiedzmy do 2000zł

w zasadzie to tyle z wymagań...wydaje mi się, że im mniej elektronicznych (i innych) gadżetów tym mniej ma się co zepsuć - no chyba że się mylę, to mnie poprawcie

 

wynalazłem electroluxa ENB 38633X, ale nie dość, że kompletny brak opinii w sieci, to jeszcze kiepsko z jej dostępnością

podpowiedzcie jakąś fajną alternatywę

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam SBS-a, w cenie do 4 tyś z kostkarką. Czy możecie mi coś doradzić ? Mam na oku czarną lodówkę LG GR-P206 FBQA oraz inoxowatą LG GR-p 227HTQV (nie wiem jak ta czerń się w kuchni sprawdza pod względem czystości).

 

Witam posiadam od 2 tygodni model GR-p 227HTQV firmy LG nie wiem jak czarna ale ta INox tytanowy bardzo dobrze sie sprawuje jako nie zostawia śladow na drzwiach poza tym jest jak na sbs cicha (40db w instrukcji) w porownaniu z opiniamu innych uzytkownikow o np samsungach i wirlpoolach co do wielkosci w srodku nie bedzie sie wypowiadal bo zamrazalnik jest dosc duzy i kostakarka jest wbudowana w drzwi a nie w srodku wiec zyskujemy miejsce w zamrazalniku w drugiej polowie normalnie sa miesjaca na rozne produkty + 2 szuflady z rozna wilgornoscia i wiadoma sprawa jak sie w nocy wlacza filtr z woda i robia sie kostki lodu to na poczatku mozna pomyslec ze sie wlamuja do domu :-) ale to tylko jak niema lodu jak jest pewna to cicha co do filtrow oryginalne sa w granicach 100zl na 6miesiecy to starcza wiec chyba nie jest zle , jak cos prosze pisac na priv pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem sprzęt do kuchni proszę o opinie

płyta gazowa elektrolux ehg7835x

piekarnik elektrolux eob32100x

mikrofalówka zelmer 29z021

zmywarka bosch smv50e10e

okap 90- Akpo WK-4 Feniks Eco 90 lub Electrolux EFC90151X lub DeLonghi Milano 90 X

lodówka -tu dylemat ma być dolny zamrażalnik bardzo pojemny, klasa a+ lub a++,wysokość 175-185. Nie wiem czy warto kupić z no-frostem czy bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem sprzęt do kuchni proszę o opinie

płyta gazowa elektrolux ehg7835x

piekarnik elektrolux eob32100x

mikrofalówka zelmer 29z021

zmywarka bosch smv50e10e

okap 90- Akpo WK-4 Feniks Eco 90 lub Electrolux EFC90151X lub DeLonghi Milano 90 X

lodówka -tu dylemat ma być dolny zamrażalnik bardzo pojemny, klasa a+ lub a++,wysokość 175-185. Nie wiem czy warto kupić z no-frostem czy bez

 

latwiej, jeśli wkleisz linki... piekarnik jest tutaj

 

wypowiem się na temat piekarnika - zależy czego oczekujesz, czy dużo gotujesz, jaki jest Twój maksymalny budżet

 

przejrzyj cały wątek, tu jest naprawdę dużo wartościowych uwag i sugestii, najprościej rzucić modele... i zapytać "co sądzicie"

 

moim zdaniem? ja bym kupiła koniecznie z pyrolizą i prowadnicami teleskopowymi, emalia łatwoczyszcząca do mnie nie przemawia i nie chcę mieć piekarnika zasyfionego po roku użytkowania

 

jest to podstawowy piekarnik, spełnia swoją rolę, nic więcej, brak jest niezwykle przydatnej funkcji - szybkie nagrzewanie, funkcja pizza [to nie jest jakaś tam sobie funkcja - dla naprawdę chrupiącej pizzy musisz mieć program z bardzo wysoką temperaturą...]

 

wybrałabym model trochę droższy, pośredni, czasem naprawdę warto dołożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KILKA UWAG ODNOŚNIE PIEKARNIKA I INNEGO SPRZĘTU DOMOWEGO [OD OSOBY, KTÓRA GOTUJE CZYLI LUBI BY SPRZĘT BYŁ FUNKCJONALNY]

 

1) Określ swoje potrzeby :

 

- do czego służyć ma sprzęt

- czy dużo gotujesz

- jak zaawansowane jest twoje gotowanie/pieczenie

- co jesz- jaką kuchnię preferujesz

-ile masz do wydania i zastanów się na czym ci najbardziej zależy, czy lepszy piekarnik, czy lepsza lodówka, czy może wszystko najlepsze ;)

 

JESLI JUŻ TO PRZEMYŚLAŁEŚ:

2) czas wyboru

 

jesli odpowiedziałeś:

 

a)lubię kuchnię tajską i azjatycką w ogóle; wniosek: potrzebuję woka, kolejny wniosek: potrzebuję bardzo dużej, jak największej mocy palnika, kuchenki gazowej

b) lubię mięso pieczone - zastanów się w takim razie nad piekarnikiem który po wprowadzeniu wagi mięsa sam dobierze czas pieczenia - masz mniejsze ryzyko przesuszenia mięsa, zastanów się też nad termosondą [można kupić oddzielnie] i poczytaj o temperaturach mięsa w środku, podczas pieczenia

c) lubię kuchnię polską i zupy - hmm, to oznacza, że gotuję wywary na zupę i rosoły co trwa 4-6 godzin, smażę konfitury ze sliwek - kilkanaście godzin, robię domowy keczup - ładnych kilka godzin, gotuję bigos - kilka dni, wniosek: potrzebuję kuchenki gazowej by nie pójść z torbami

d) piekę chleb/pizzę, wniosek: potrzebuję piekarnika z dużym zakresu temperatur, najlepiej do 300 stopni C

e) suszę grzyby, pomidory, śliwki, wniosek: potrzebuję temperatury ok. 100 stopni C, wniosek: muszę sprawdzić, czy mój piekarnik obsługuje tak niskie temperatury

f) lubię grillowane mięso, warzywa itd, wniosek: piekarnik będzie się brudził, trzeba rozważyć pyrolizę

g)w ogóle nie gotuję, piekarnik jest po to by był

 

w ogóle uważam, że prawdziwy kucharz gotuje na gazie, piekarnik warto mieć naprawdę wysokiej klasy [choc mówię to z własnej perspektywy, moja babcia czy mój wujek zadowoliliby się podstawowym, bo mało go używają]

 

niezwykle przydatne funkcje piekarnika, dla mnie absulutny "mus": pyroliza, prowadnice teleskopowe, grill [w tej funkcji opiekam także kości na wywar na zupę i uzyskuję piękny kolor], zakres temperatur do 300 stopni, szybkie nagrzewanie [wyobraźmy sobie przygotowania do Bożego Narodzenia gdy musimy czekać na rozgrzanie piekarnika 20 minut..., przydatne funkcje: opcja włączenia i automatycznego wyłączenia piekarnika o określonej godzinie [na przykłąd suszymy pomidory - nastawiamy piekarnik i sobie wychodzimy...], podgrzewanie talerzy, filtru zapachu - na przykład jeśli masz salon połączony z kuchnią, zakres temperatur od 30 stopni - włączasz taką temperaturę i wkładasz ciasto drożdżowe do wyrastania - idealne warunki, bo brak przewiewów i ciepło

 

aha - jeśli gotujesz, to lepiej wybierz zmywarkę o szerokości 60 cm, ja mam 45 i po jednym gotowaniu muszę ją włączać, mało garnków się w niej mieści...

 

no chyba że masz wyłącznie garnki żeliwne, to wtedy i tak nie możesz myć ich w zmywarce ;) jednak tak czy owak, gdybym miała więcej miejsca, wybrałabym zmywarkę 60 cm

 

jeśli NIE GOTUJESZ/NIE PIECZESZ: bez sensu jest kupować sprzęt wyposażony w wiele funkcji. Ja do swojego piekarnika "dojrzewałam" kilka lat, miałam dokładnie przemyślane to, co chcę w nim mieć, trochę doczytałam o nowinkach technicznych i wybrałam [na razie widzę że bardzo właściwie!]. Moja znajoma - która urządzała mieszkanie w tym samym czasie co ja - kupiła identyczny sprzęt, bo stwierdziła, że skoro wybrałam fajny model, to ona skorzysta z tej wiedzy. I co? Moim zdaniem wyrzuciła pieniądze w błoto. Trzeba było kupić jakiś pośredni model, bo ona w ogóle nie gotuje. Może kiedyś się nauczy... może. Na razie ani razu go nie użyła, bo i tak woli jeść "na mieście"

Edytowane przez Nina81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Witam

 

ludki miłe powiedzcie jaką zamrażarkę szufladową zakupić, bo moja kupiona na gwałt firmy Beko zaniemogła 2 razy w ciągu roku pracy i się jej już pozbyłem. Potrzebuję coś w miarę dużego czyli od 150 cm wysokości w górę. Najlepiej tak do 1400 zł. Wiem, że jest tego sporo Indesit, Gorenje, Amiki , ale nie chce znowu próbować i się naciąć, może ktoś ma taki sprzęt po taniości zakupiony i jest zadowolony. Lodówkę wypas mam, więc to zamrażarka tylko do spiżarni, nie musi mieć żadnego fajnego designu,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o lodówki - zerknij na forum, mnóstwo modeli już padło, wybierz sobie jakiś model...

 

no frost jest droższy, trochę głośniejszy, zależy na czym Ci zależy

 

ja mam wypasiony piekarnik, mniej wypasioną, powiedziałabym zwykłą, lodówkę itd.

Piekarnik zmieniłem na elektrolux eob64201x ,

co do lodówki to nie chcę no-frostu w chłodziarce, chciałbym aby zamrażarka sama się odszraniała może polecicie jakieś modele?Podobno są takie modele lodówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma może okap do zabudowy: Siemens LB 75564? - nietypowo 73 cm szerokości (ale moja płyta grzewcza ma 68 cm)

ponoć: Wydajność 650 m3/h

Poziom hałasu: 50dB

 

(wydajność zazwyczaj spada o 20% przy obiegu zamkniętym)

 

okap będzie użytkowany w obiegu zakniętym

 

w internecie nie znalazłam żadnych opinii na jego temat

 

tu link do okapu: http://www.nokaut.pl/okapy/okap-siemens-lb-75564.html#ProductInfo=ProductTechData

 

chciałam tylko donieść, że wybrałam bardzo przyzwoity model, pracuje w obiegu otwartym jako standardowy wyciąg, jest cichy i całkiem wydajny, polecam innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...