Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

 

Na początek Wesołych dla Wszystkich!

 

Jestem na etapie wybierania sprzętu do kuchni i potrzebuje pomocy i opinii bardziej doświadczonych osób.

Zestaw jaki sobie chcę skompletować:

 

- Zmywarka: Bosch SMV 50E30EU

- Płyta: Bosch PIA611T14E lub Siemens EH 611TA11E

- Piekarnik: Samsung BQ1S4T133 lub BQ1D4T081 a może jakiś Bosch ?

- Mikrofalówka: Samsung FG87KUST, może lepiej Bosch ?

- Lodówka: BOSCH KIV 38X01

- Okap: Bosch DHI 635 H- kupiony

 

Pozdrawiam

 

 

Witam czy piekarnik samsung BQ został przez Ciebie wybrany???? Ja skłaniam się do tego zakupu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Obecnie musze kupic zestaw AGD do kuchni.

Założenia były: sprzęt boscha, AEG, albo electrolux.

 

Wstępnie wybrałem:

 

Płyta indukcyjna Bosch PIF651R14E

albo

Płyta indukcyjna AEG-Electrolux HK634150XB

Piekarnik Electrolux EOB64201X

Zmywarka Bosch SMV50E10EU

Kuchenka mikrofalowa AEG-Electrolux Micromat2662EM

Okap teleskopowy Electrolux EFP6440 IX

Chłodziarko-zamrażarka Electrolux ENL60710S

 

Co o tym sadzicie? Czy ma ktoś doświadczenia z tym sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło jejciu...a my zdecydowaliśmy się właśnie na 53102X.....

 

Keea, i mam dokładnie ten sam problem dotyczący gazu..byliśmy zdecydowani na 100% aż tu wczoraj telefon od cioci, że indukcja jest o wiele lepsza do gotowania, że można delikatnie podgrzewać, nie kopci i brudzi...i bądź tu mądry!

 

Gewka, jakby nieco poszukac, to na forum jest oddzielny wątek w którym przedstawione sa za i przeciw indukcji. Jako użytkownik takowej od roku (wczesniej "od zawsze" gaz"), patrząc subiektywnie - polecam indukcji zamiast gazówki, szczególnie jeżeli ma się siłe lub ma sie możliwosć podłączenia siły. Oczywiscie indukcja ma swoje minusy, ale w moim przypadku - minusy są niezauwazalne do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy także myśleli nad Bt63, jednak po długim przemyśleniu wybraliśmy Samsunga BQ1D4T081. Trochę nowszy model, więcej funkcji, ładniej wkompomowuje się razem z mikrofalą samsunga w naszą zabudowę, a rożna w starej amci nigdy nie używaliśmy ( no może 2 razy), więc wybraliśmy bez rożna. Lodówkę RL55vjbih, bo z tych no-frostów była najcichsza Jak dobrze zagadasz to ci podłączą. Mnie nawet sprzedawca wyciszył głośniki z działu rtv. Tak sie złozylo, ze Rl55 stała obok rl44qtus, i mogłem ocenić ich pracę.

, a zmywarkę hotpoint ariston Lft3214, bo spośród nielicznych ma blachę na dnie, i jest również wyjątkowo cicha.

Jesli chodzi o okap to Teka DXP90, a pod nim indukcja IR641 - też teki.

Jeszcze nic nie podłączone, wiec nie mogę wypowiedzieć się na swoim przykładzie co do ich walorów użytkowych, ale moi znajomi mają właśnie taki sprzęt , sam widziałem, namacałem, obsłuchałem jak działa i wybrałem sprawdzony, a nie pod wpływem impulsu, albo naciąganych opinii z sieci.

 

Andy

Edytowane przez Dzejson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja chyba też wybiorę Samsunga BQ trochę niższa cena niż BT62 a może nawet trochę ładniejszy... Muszę powiedzieć że zamówiłam wszystko przez internet już dostałam i jestem naprawdę zdziwiona szybkością dostawy a zamawiałam z 3 różnych sklepów. Super:) Płyta mastercooka wygląda świetnie co do mikrofali Samsunga rzeczywiście jak pojawia się w opiniach przyciski trochę krzywe:) ale da się przeżyć! Aha i zwracam uwagę, że w różnych sklepach można natknąć się na różne kolory wyświetlaczy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

proszę o radę czy kroś może ma taka płytę http://allegro.pl/plyta-indukcyjna-mastercook-igd-22-s-hit-cenowy-i1383645066.html, a jeśli nie to czy jest sens kupować ją? Obecnie mam gazową, ale jestem przed remontem kuchni i zastanawiam się nad zmianą na indukcję lub własnie coś takiego pomieszanego indukcja-gaz, zawsze dobrze mieć alternatywe jakiegoś innego źródła energii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie może banalne, ale nigdy nie miałam do czynienia z indukcją a i pofarbowana na blondi ;) czy na płycie indukcyjnej można gotować na wszystkich polach jednocześnie czy są jakieś ograniczenia? gdzieś mi dzwoni, że nie, że działają po dwa pola, coś namieszałam?

przymierzam się do którejś z tych:

TEKA IR 641 lub GKST 60i4 Basic Slider

mastercook ID64E S

lub Elektrolux EHD 60124P z trzema polami

możecie doradzić?

nie gotuję za dużo choć zamierzam to zmieniać powoli ;) chciałabym coś w miarę dobrego, na duży garnek, ale kasa się kończy :(

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnej indukcji działają wszystkie pola. Są takie płyty jak np amica pi6509 i ona ma ograniczenia, czyli max 2 pola ustawione na max - ale wynika to z tego, że jest ona podłączana do sieci 230 do normalnego gniazdka, i żeby nie było przeciążenia to są ograniczenia. W pozostałych płytach można wszystkie pola na max ustawić. Może słyszałas o funkcji BOOSTER to faktycznie ona może działać jednocześnie tylko na 2 polach bo ta funkcja działa przez pożyczenie mocy z jednego pola do drugiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wtajemniczonych. Całość sprzętu do kuchni już kupiliśmy i stoimy jeszcze przed wyborem płyty gazowej. Chcemy Siemensa aby dokompletować do

Lodówka SIEMENS KG 46NH70

Piekarnik SIEMENS HB 33AB550

Zmywarka SIEMENS SN 64M001EU

Piekarnik SIEMENS HB 84K552

Ekspres do kawy SIEMENS TK76K572

 

i właśnie; na stronie Siemensa pojawiła się nowość tj płyta gazowa z blachą do pieczenia. Nie ukrywam że stylistyka jest ładna, a jak z praktycznością tego rozwiązania. Jest to kawał płyty 76cm szer. i tylko 4 palniki. Czy użytkuje ktoś coś podobnego i może podzielić się uwagami?

 

link: http://www.siemens-home.pl/produkty/płyty-grzewcze/gazowe/z-płytą-ze-stali-szlachetnej/EC845XB90E.html?source=browse

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Darpiot
dodany link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coraz bardziej doceniam walory mojego piekarnika.

Chyba już mogę go polecić, szczególnie ten separator jest fajny, w połowie piekarnika piecze się piorunem.

 

A co do płyt gazowych, mam Whirlpool AKT 476 i ..... mam mieszane uczucia. Dobrze się czyści, bardzo ladnie wygląda ale rozstaw palników jest do bani. Niby ma 70 cm szerokości ale 50 głębokości. Jakby miała 70*60 to by była znacznie bardziej wygodna, ale takiej 3 lata temu nie znalazłam. A tak - jak chcę smażyć na 2 patelniach i do tego duży gar dla psa (na tym palniku - koronie, fajny wynalazek na duże gary i woka), to max, nic już nie wlezie... No i te ruszty pojedyncze dość chybotliwe bywają czasem. Szczegolnie dla patelni. Pewnie ze względu na urodę kupiłabym ją i drugi raz, ale spróbowałabym jednak poszukać szerszej. Co się sprawdza? Palnik -korona i szkło mają mocne, ile razy walnęłam garnkiem, to sama się dziwie, że to nie pekło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zmywarki polecam ten model Siemens SE25E851EU , u mnie sprawdza się znakomicie.

Co do piekarnika chciałbym odradzić Amica nie mogę znaleźć dokładnego numeru. Pierwsze moje zastrzeżenia miałem do opisu produktu: Ultra zimny front. Producent oznajmia, iż funkcja ta umożliwia bezpieczne korzystanie z piekarnika w obecności dzieci. Jednak już w trakcie pierwszego korzystania z piekarnika okazał się że nie jest to do końca prawda ;/ ( mój stary piekarnik mniej parzył).

Kolejne usterki (jeszcze w czasie gwarancji) dotyczyły: dwukrotnej wymiany mechanizmu obracającego rożnem i również dwukrotnej wymiany osłonki światełka wewnątrz piekarnika. Jakie było moje zdziwienie gdy szklana osłona światła znalazła się w cieście ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają jakościowo lodówki Samsunga do Sharpa? Konkretnie chodzi mi o modele samsunga rl55vtebg, (po za wielkością i kostkarką chyba się niczym innym nie różnią) oraz Sharpa SJ-PD691SB

http://www.ceneo.pl/5784132

http://www.ceneo.pl/6775290

http://www.ceneo.pl/7689158

 

Zastanawiam się też nad zmywarką elekroluxa z panelem chowanym. Czy modele ESL65070R, ESL67040R, ESL67070R oraz ESL68070R różnią się czymś szczególnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie może banalne, ale nigdy nie miałam do czynienia z indukcją a i pofarbowana na blondi ;) czy na płycie indukcyjnej można gotować na wszystkich polach jednocześnie czy są jakieś ograniczenia? gdzieś mi dzwoni, że nie, że działają po dwa pola, coś namieszałam?

 

Od roku mamy Mastercooka IDE64ZS. Można gotować conajmniej na 3 polach jednocześnie. Na 4 nie sprawdzałem, więc na 100% nie odpowiem. Tyle ze mamy podłaczoną siłę (na szczeście okazało się że koszt podłaczenia siły nie był duży, a mieszkamy w bloku, tylko z zakładem energetycznym się szarpaliśmy z 1,5 miesiąca), więc nie wiem czy na 230V również można by gotować na wszystkich palnikach jednocześnie.

 

 

 

przymierzam się do którejś z tych:

TEKA IR 641 lub GKST 60i4 Basic Slider

mastercook ID64E S

lub Elektrolux EHD 60124P z trzema polami

możecie doradzić?

nie gotuję za dużo choć zamierzam to zmieniać powoli ;) chciałabym coś w miarę dobrego, na duży garnek, ale kasa się kończy :(

 

My gotujemy prawie codziennie. Jak zauważyłaś mamy model nieco inny, z dodatkowym jednym dużym polem, gdyby się czasem kiedyś nam umyśliło robic coś w brytfannie. Jednak to duże pole można sterowac z podziałem na 2 mniejsze. Jak dotąd (odpukac) nie mamy z nią żadnych problemów. Teka jest również polecana. My akurat wybraliśmy mastercooka i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

 

Piekarnik:

SAMSUNG BT63TDBFGB http://www.ceneo.pl/1172049

 

Pozdrawiam

 

Uważam, że to bardzo fajny model. Czy zamierzacie używać piekarnika do wyrastania ciasta drożdżowego? Temp początkowa 40 stopni to troche za dużo, ale mozna poradzic sobie włączając tylko lampkę

 

jedyna wada - brak pyrolizy

 

ale rzeczywiście piekarnik ma fajne funkcje - no i duży zakres temperatur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...