Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie:

chcemy kupić płytę indukcyjną. Mamy nowa instalację elektryczną, z zasilaniem 230 V (bez tzw. sily). I wątpliwość: czy wybrać płytę o mniejszej mocy, z wtyczką pod 230 v (np: http://www.ronatsklep.pl/5,plyta-indukcyjna-mastercook-i3d4m-r-230v.html), czy płytę z większa mocą, którą można podłączyć do siły ale i podobno do 230: (http://www.i-market.pl/Plyta-indukcyjna-MASTERCOOK-I3D64S-p122374241.html)

 

Które rozwiązanie wybrać? Czy płyta przystosowana p/w pod siłę będzie dobrze działała na instalacji 230v?

 

większość płyt może być zasilana 230v, pozostaje kwestia poboru mocy między 5,6 a 7 kw i bezpieczników bo przy takiej mocy powinny być bezp. 32A. Sporo płyt ma też możliwość zasilania z dwóch faz po 230 v. Ogólnie zamiast kombinować proponuję zasięgnąć rady u elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

większość płyt może być zasilana 230v, pozostaje kwestia poboru mocy między 5,6 a 7 kw i bezpieczników bo przy takiej mocy powinny być bezp. 32A. Sporo płyt ma też możliwość zasilania z dwóch faz po 230 v. Ogólnie zamiast kombinować proponuję zasięgnąć rady u elektryka.

 

I tak chyba zrobimy;)

Dzieki za rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie wybierania sprzętów do kuchni, przeglądam ten wątek i uważam, że jest bardzo pomocny. Proszę jednak o poradę, gdyż nie znalazłam jak do tej pory wielu informacji na interesujący mnie temat. Poszukuję do kuchni szafkowego pochłaniacza do zabudowy. Nie chcę, aby miał tą wysuwaną szufladę, tylko aby cały chował się w szafce, tak, że będzie praktycznie niewidoczny. Szafka będzie miała wymiary 70x30. Nie gotuję bardzo dużo. Chciałabym, aby był w miarę cichy, ale to pojęcie względne. Pobuszowałam po internecie i znalazłam takie propozycje:

Elibloc HT GR A/60

Elibloc 9 LX Silver F60

Electrolux EFG 60750X

Franke FBI 722 XS

Faber Inca Plus HIP 70

 

Możecie coś powiedzieć o tych typach? A może jeszcze coś innego? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie wybierania sprzętów do kuchni, przeglądam ten wątek i uważam, że jest bardzo pomocny. Proszę jednak o poradę, gdyż nie znalazłam jak do tej pory wielu informacji na interesujący mnie temat. Poszukuję do kuchni szafkowego pochłaniacza do zabudowy. Nie chcę, aby miał tą wysuwaną szufladę, tylko aby cały chował się w szafce, tak, że będzie praktycznie niewidoczny. Szafka będzie miała wymiary 70x30. Nie gotuję bardzo dużo. Chciałabym, aby był w miarę cichy, ale to pojęcie względne. Pobuszowałam po internecie i znalazłam takie propozycje:

Elibloc HT GR A/60

Elibloc 9 LX Silver F60

Electrolux EFG 60750X

Franke FBI 722 XS

Faber Inca Plus HIP 70

 

Możecie coś powiedzieć o tych typach? A może jeszcze coś innego? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

 

Pozdrawiam

Zerknij sobie tutaj a na pewno łatwiej będzie wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie tutaj a na pewno łatwiej będzie wybrać.

 

Dzięki, poczytałam sobie, faktycznie bardzo przydatne i mam teraz jakieś teoretyczne podbudowanie, na co zwracać uwagę. Muszę jeszcze tak to jakoś zrobić, aby połączyć akceptowalne dla mnie parametry techniczne z możliwościami (szukam wkładu okapowego, aby umieścić go w szafce, a ta z kolei ma jakieś określone wymiary, które wpływają ograniczająco na możliwość wyboru). Z drugiej strony mam wentylację mechaniczną, więc wydaje mi się, że okap nie musi zapewniać wymiany całego powietrza w kuchni, bo i tak przez cały czas wymiana będzie zapewniona. Chodzi mi przede wszystkim o to, aby się tłuszcz i brud nie osadzał na szafkach i zapachy z gotowania za bardzo nie roznosiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o poradę doświadczonego Kolegę :) no i oczywiście inne Koleżanki i Kolegów :)

Szukam aktualnie zmywarki - pod zabudowę, 60 cm, bez panela na wierzchu, koniecznie z możliwością ustawienia czasu startu (chyba się to nazywa opóźnionym startem) - ze względu na drugą taryfę i chęć jej wykorzystywania po godz. 22-ej, cichej (poniżej 50 dB), najlepiej z połową wsadu i sygnalizacją świetlną zakończenia programu. Kwestie typu skuteczne dosuszanie i zmywanie - chyba oczywiste :)

Po drugie - interesuje mnie piekarnik Teki HR 750 (retro) - czy jest on wart polecenia? A może z retro innych firm warto kupić coś innego? Piekarnik raczej do rzadszych wypieków, a więc nie jakoś intensywnie wykorzystywany.

Serdeczne dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu sprzętu do kuchni. Czy ktoś posiada lodówkę SHARP SJ-F72PV-SL? Nie widziałam jej na żywo,tylko w necie, ale podoba mi się, bo jest pojemna. W innych side by side jakoś zniechęcają mnie wąskie i małe pólki, na których wydaje mi się, że nie da się wstawić np garnka z zupą. A może nie mam racji? A tak wogóle, to czy SHARP jest dobrą firma? Jak każdy, kto ma zamiar wydać kilka tysięcy, wolę się upewnić czy to dobry wybór. Proszę o opinie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się długo zastanawialiśmy nad zmywarką. Był Siemens w planach. A w końcu zmywarki w ogóle nie bedzie :) Stwierdziliśmy że z naszego punktu widzenia to wyrzucanie pieniędzy. Ani oszczędności (prąd, tabletki itp) ani sensu (nie robimy imprez na kilkanaście osób). Także zamiast zmywarki będzie więszy zlwe od Hansloren'a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się długo zastanawialiśmy nad zmywarką. Był Siemens w planach. A w końcu zmywarki w ogóle nie bedzie :) Stwierdziliśmy że z naszego punktu widzenia to wyrzucanie pieniędzy. Ani oszczędności (prąd, tabletki itp) ani sensu (nie robimy imprez na kilkanaście osób). Także zamiast zmywarki będzie więszy zlwe od Hansloren'a

wybacz ale nie rozumiem toku Twojego rozumowania...jakie wyrzucanie pieniędzy...wiesz ile wody zużywasz na zmywaniu ręcznym ? a środki do zmywania - ja nie kupuje drogich tabletek calgonitu/finisha, kupuje wszystko osobno w Rossmanie i wychodzi naprawde niedrogo, przy trójce osób zmywarka 45cm chodzi co drugi dzień, zmywarka to nie luksus, to oszczędność coraz droższej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i źle się wyraziłem. Fakt. I faktem jest też że zmywarki wcześniej nie mieliśmy.

O oszczędnościach już w tym wątku było. Zostało stwierdzone że jedyną oszczędnością jest oszczędność czasu. Jeśli zmywarkę, która zużywa 13 litrów wody włączasz raz na 2 dni to jakoś nie mogę sobie wyobrazić ile rzeczy musiałabyś przez te 2 dni pobrudzić żeby przy ręcznym myciu te 13 litrów zużyć. Ale to kwestia preferencji. Ja np jakoś nie mogę się przekonać do opcji kolekcjonowania brudnych kubków czy talerzy żeby po jakimś czasie włączyć zmywarkę. Używam najczęściej jednego kubka i jednej szklanki. I umycie ich naprawdę nie zajmuje pół godziny. Poza tym wracając do zuzycia wody - jak masz coś brudniejszego to powinno się to opłukać przed myciem w zmywarce, prawda ? Czyli faktycznie zużywasz jednak więcej niż te 13 litrów.

Jak nam się rodzina powiększy to po prostu usunie się jedną szafkę i wstawi zmywarkę. Dla 2 osób uważam to za mało praktyczne urządzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o poradę doświadczonego Kolegę :) no i oczywiście inne Koleżanki i Kolegów :)

Szukam aktualnie zmywarki - pod zabudowę, 60 cm, bez panela na wierzchu, koniecznie z możliwością ustawienia czasu startu (chyba się to nazywa opóźnionym startem) - ze względu na drugą taryfę i chęć jej wykorzystywania po godz. 22-ej, cichej (poniżej 50 dB), najlepiej z połową wsadu i sygnalizacją świetlną zakończenia programu. Kwestie typu skuteczne dosuszanie i zmywanie - chyba oczywiste :)

Po drugie - interesuje mnie piekarnik Teki HR 750 (retro) - czy jest on wart polecenia? A może z retro innych firm warto kupić coś innego? Piekarnik raczej do rzadszych wypieków, a więc nie jakoś intensywnie wykorzystywany.

Serdeczne dzięki za pomoc.

Jeżeli ze światełkiem sygnalizującym zakończenie programu to chyba najrozsądniej aeg i elecrolux aleskoo i tak będziesz zmywać w nocy to można pomyśleć o whirlpoolu i aristonie.Co do piekarnika to nie widziałem więc się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot mialam sie nie odzywac ale nie wytrzymalam

Kilka lat temu sama bronilam sie przed zmywarka : po co na co a co ja rak nie mam itp Moj maz jednak kupil i chwala mu za to Kocham to urzadzenie Nobel dla tego kto je wynalazl po Twoim poscie widac, ze nigdy zmywarki nie mialas i nie wiesz o czym mowisz

Teraz mieszkajac w wynajmowanym mieszkaniu czekam z utesknieniem jak bede mogla po calym dniu wsadzic wszystkie brudy i usiasc spokojnie, na koniec wyciagnac czysciutkie blyszczace

A jesli piszesz o oszczednosci : czy ty wiesz ile to jest 13l Bardzo malo Nigdy w zyciu nie zmyjesz i nie oplukasz naczyn po samym chociaz obiezie zuzywajac 13l wody Uwiez mi sprawdzalam to sama juz jakis czas temu

Jezeli nie chcesz miec zmywaki Twoj wybor ale jeszcze dwa razy sie zastanow, a mowie Ci ze zmywarka jest niezastapiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ emocje :) Zestresowani strasznie chyba jesteście :)

 

Ja nie neguję sensu posiadania zmywarki w ogóle. To po pierwsze primo. Po drugie primo już pisałem że tego ustrojstwa w życiu nie miałem, stąd nie wiem jaka to radocha czekać 2 dni żeby sobie kubek zmyć. Po 3cie kiedy mieszkałem z rodzicami mało mnie woda interesowała bo nie ja płaciłem rachunki. Po czwarte primo kiedy się od rodziców wyniosłem zmieniłem kraj zamieszkania i tu się wodą też się nie martwię bo płacę stałą stawkę roczną niezależnie czy zużyję 10000000000 litrów czy 50. Po piąte primo, sam osobiście nie uważam że mycie ręczne powoduje jakieś kolosalne straty czasu bo jak poświęcę na nie 5 minut dziennie to ani się nie zmęczę ani tej straty nie odczuję. Stąd mam takie podejście jakie mam. Może z czasem się ono zweryfikuje.

Znam ludzi mających w domach zmywarki i przy 2 osobach to jednak jest włączana od święta - po imprezach albo po rodzinnych obiadach na których bywa po kilkanaście osób

 

1igor1, pozwolę sobie zacytować:

Ja mam 60, 4 osobowa rodzina i zmywarka chodzi codziennie. Jeśli chodzi o te oszczędności to umnie raczej wyszło że ich nie ma, jedynie czas zaoszczędzony.
Edytowane przez nielot2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...