Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Przejrzałam ten wątek nieomal od samego początku, i korzystając z Waszych pomocnych rad wytypowałam następujące modele:

 

1.piekarnik: SIEMENS HB56AS560 http://www.ceneo.pl/2293665?gclid=COmU8veSt6QCFQYf3wodEzBKyg

czy lepiej ELEKTROLUKS EOC68200X http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/agd/kategoria/?id=45&bid=107649

 

Może warto jednak dołożyć trochę jeszcze i kupić: SIEMENS HB 38AB570T ????

 

Lubię piec różne ciasta i mięsa, zapiekanki zależy mi na dobrym sprzęcie.

 

Zmywarka:

SIEMENS SN 56M592EU lub SIEMENS SN 56T592EU

 

Lodówka:

Liebherr CPesf 4023

 

 

To moje pierwsze kroki na tym forum

 

BARDZO proszę pomóżcie w ostatecznym wyborze......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekarnik ok

zmywarka też

Płyta, w sumie ok ale radził bym obejrzeć na żywo i z garnkami się przymierzyć. Wszystkie płyty z pokrętłami z przodu mają bardzo mały rozstaw między przednimi a tylnymi palnikami:)

 

Co do okapu to do kuchni około 10m2 się nada ale przy większej już tylko jako ozdoba:) (napiszcie jak dużą macie kuchnię to coś wymyślimy)

 

Lodówka. W tym modelu chłodziarka jest ogromna(jedne z największych na rynku) ale za to zamrażalnik jest nieduży i mało pojemny. Co do komory zero to w tych modelach electroluxa jej nie ma a dodatkowa wysuwana szufladka ma w sumie niższą temperaturę niż reszta chłodziarki ale jest ona tylko trochę niższa więc może się wachać od 6 do 0 stopni (mniej więcej).

 

Płyta urzekła nas ciekawym rozwiązaniem rusztu na którym stawia się garnki (dużo żeberek na których one stoją wiec małe jak i duże będą stabilne) a na to ze będzie mały rozstaw nie wpadliśmy nawet :(. Ogólnie to często używamy woka więc rzeczywiście może być problem... może ktoś zna dobrą płytę wyglądającą podobnie z palnikiem do woka?

 

Co do okapu - kuchnia zamknięta 13m2 więc pewnie będzie trzeba zmienić model na inny wydajniejszy ale jaki nie mamy pojęcia :( jedno co wiemy to ze ma być 60cm i w kolorze inox...

 

Lodówka - ogromna chłodziarka to świadomy wybór (zazwyczaj dużą jej cześć zajmują warzywa wiec pojemniki na nie to priorytet), mało pojemny zamrażalnik jakoś przeżyjemy ale brak komory zero to już bardzo duuży problem. Z założenia ma w niej sobie leżeć mięsko (takie pakowane w przejrzyste pojemniki z folią na górze) oraz jakieś rybki itp. Będziemy wdzięczni za jakąś sugestie lodówki która spełnia nasze wymogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta idukcyjna Teka GKST 90 35i4 Profi - tu pytanie- mam okazję kupić taką w zamian ELECTROLUX EHD 68200 P czy warto?

 

jeśli ktoś jest zainteresowany taką indukcją Electrolux'a to w Katowicach w EURO RTV AGD na 3 Stawach jest egzemplarz powystawowy za 1299 PLN.

Niestety ma mały odprysk na powierzchni płyty w okolicach tylnego prawego rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie 2 tygodnie temu zamówiłam sobie dokładnie ten wybrany przez huk77 model płyty gazowej Elektroluxa. Wybierałam go bardzo starannie, kierując się między innymi mocą palników, w tym woka, na dodatek ta płyta jest nieco szersza od standardowych bo ma 74 cm. Do tej pory miałam kuchenkę Amiki 60 gazową i było mi mało miejsca:p . Płyta przyszła w zeszłym tygodniu i ....nieco się zdziwiłam. Faktycznie pomiędzy palnikiem przednim a tylnym jest mało miejsca, jednak chyba nie to jest głównym problemem a fakt, że brzeg zewnętrzny rusztu łączy się z miejscem gdzie stawiamy garnki pod kątem 45 stopni co dodatkowo "urywa" kilka cm z szerokości płyty z każdej strony. Znacznie zmniejsza się wówczas powierzchnia na której możemy postawić JEDNOCZEŚNIE garnki z przodu i z tyłu na płycie. Palnik woka zajmuje centralne miejsce i nie ma problemu z umieszczeniem garnka. Zastanawialiśmy się nawet czy nie zwrócić tej płyty ale po głębszej analizie doszliśmy do wniosku że w innych modelach z pokrętłami z przodu jest ten sam problem a zależy nam na płycie gazowej jednak nie mam miejsca na taką 90 cm. Sama płyta pięknie się prezentuje, ruszt solidny, żeliwny i bardzo stabilny. Biorąc pod uwagę więcej plusów kupiłabym ją jeszcze raz.

Co do okapów to ja kupiłam taki :

http://www.wentsystem.com/Okap_kominowy_PASAT_60_cm_z_pilotem_STEROWANIE_DOTYKOWE_LCD_1000_m3h_54_dB_OSWIETLENIE_2x20W_HALOGEN_WYSYLKA_GRATIS-427.html

ma bardzo dużą wydajność. Przetestowaliśmy go w domu na najwyższym biegu i nie huczy jak startujący samolot więc może być. Czy będzie niezawodny zobaczymy.

Może komuś moje doświadczenia pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może coś doradzić w sprawie wybranych przeze mnie kilka postów wyżej zmywarek i piekarnika? Muszę pilnie podjąć decyzję........

 

Ja mam piekarnik Electrolux EOB (nie EOC) 68200X - wygląda na to, że różnią się tym, że mój jest bez pyrolizy - wyglądają identycznie. Nie wiem jak z pozostałymi funkcjami - trzeba pewnie ściągnąć instrukcję i porównać dokładniej.

 

Ogólnie, jestem z niego zadowolona. Fajnie piecze a griluje jeszcze lepiej :) pizza wychodzi rewelacyjna :) z dodatkowych funkcji, korzystałam również z rozmrażania (odbywa się w 30 stopniach). Piekę w nim też frytki, paluszki rybne itp..

 

Szyba zewn. jest lekko ciepła nawet przy 300 stopniach (aż 4 szyby!)

 

Żałuję trochę, że nie wzięłam z pyrolizą - piekę trochę ryb i mięs - no i trzeba wnętrze trochę poszorować od czasu do czasu ;) ale i tak nie jest częściej niż raz na m-c :)

 

Co do drugiego modelu, niech wypowie się ktoś inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, jak miło,że ktoś się odezwał....:):):):)

 

proszę bardzo :) nie wiem jednak na ile jest to przydatna informacja.. wiadomo - różne modele tej samej firmy mogą różnie się sprawować.. najlepiej byłoby gdyby wypowiedział się jakiś ekspert ewentualnie ktoś posiadający dokładnie ten sam model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie 2 tygodnie temu zamówiłam sobie dokładnie ten wybrany przez huk77 model płyty gazowej Elektroluxa. Wybierałam go bardzo starannie, kierując się między innymi mocą palników, w tym woka, na dodatek ta płyta jest nieco szersza od standardowych bo ma 74 cm. Do tej pory miałam kuchenkę Amiki 60 gazową i było mi mało miejsca:p . Płyta przyszła w zeszłym tygodniu i ....nieco się zdziwiłam. Faktycznie pomiędzy palnikiem przednim a tylnym jest mało miejsca, jednak chyba nie to jest głównym problemem a fakt, że brzeg zewnętrzny rusztu łączy się z miejscem gdzie stawiamy garnki pod kątem 45 stopni co dodatkowo "urywa" kilka cm z szerokości płyty z każdej strony. Znacznie zmniejsza się wówczas powierzchnia na której możemy postawić JEDNOCZEŚNIE garnki z przodu i z tyłu na płycie. Palnik woka zajmuje centralne miejsce i nie ma problemu z umieszczeniem garnka. Zastanawialiśmy się nawet czy nie zwrócić tej płyty ale po głębszej analizie doszliśmy do wniosku że w innych modelach z pokrętłami z przodu jest ten sam problem a zależy nam na płycie gazowej jednak nie mam miejsca na taką 90 cm. Sama płyta pięknie się prezentuje, ruszt solidny, żeliwny i bardzo stabilny. Biorąc pod uwagę więcej plusów kupiłabym ją jeszcze raz.

Co do okapów to ja kupiłam taki :

http://www.wentsystem.com/Okap_kominowy_PASAT_60_cm_z_pilotem_STEROWANIE_DOTYKOWE_LCD_1000_m3h_54_dB_OSWIETLENIE_2x20W_HALOGEN_WYSYLKA_GRATIS-427.html

ma bardzo dużą wydajność. Przetestowaliśmy go w domu na najwyższym biegu i nie huczy jak startujący samolot więc może być. Czy będzie niezawodny zobaczymy.

Może komuś moje doświadczenia pomogą

 

My wybraliśmy wstępnie mniejsza płytę Elektroluxa (60cm), a dokładnie tą: Electrolux EHG 6835X

Podejrzewam ze pisząc o płycie szerokości 74cm Miałaś na myśli ten model: Electrolux EHG 7835 X

Testowałaś ją już może w praktyce? nie nagrzewają się pokrętła, palnik do woka ma dostateczną moc? - mamy podobną sytuację - płyta 90cm się nie zmieści ale 74 już jakoś wciśniemy... jak nie ma żadnych "zonków" z użytkowaniem to może też ją weźmiemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy mogę prosić o opinie nt sprzętu? Warto?

 

Piekarnik: Samsung BT63TDBFGB http://www.ceneo.pl/1172049

Plyta gazowa: MASTERCOOK GCF64SIL http://www.ceneo.pl/8361935

Okap: Okap GORENJE DKF 2600 MS http://www.ceneo.pl/1590934 lub GORENJE DFG 6156 BX http://www.ceneo.pl/2195768

 

I teraz nie wiem co z lodówką... Nie mam pojęcia jaką wybrać. Chciałabym, żeby miała No Frost i 3 szuflady w zamrażalniku. Cena niezbyt wysoka.

 

Błagam, pomóżcie! :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybraliśmy wstępnie mniejsza płytę Elektroluxa (60cm), a dokładnie tą: Electrolux EHG 6835X

Podejrzewam ze pisząc o płycie szerokości 74cm Miałaś na myśli ten model: Electrolux EHG 7835 X

Testowałaś ją już może w praktyce? nie nagrzewają się pokrętła, palnik do woka ma dostateczną moc? - mamy podobną sytuację - płyta 90cm się nie zmieści ale 74 już jakoś wciśniemy... jak nie ma żadnych "zonków" z użytkowaniem to może też ją weźmiemy :)

 

Niestety jeszcze swojej płyty nie podłączyłam, i nie wiem jak będzie się sprawowała w użytkowaniu. Na razie leży i czeka na montaż.

Mówiąc ogólnie co pięć palników to nie cztery ;) palnik woka też z pewnością się przyda. Wygląd bardzo atrakcyjny i ruszta solidne,ja się skusiłam i mam nadzieję,że sprawdzi się w codziennym gotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie 2 tygodnie temu zamówiłam sobie dokładnie ten wybrany przez huk77 model płyty gazowej Elektroluxa. Wybierałam go bardzo starannie, kierując się między innymi mocą palników, w tym woka, na dodatek ta płyta jest nieco szersza od standardowych bo ma 74 cm. Do tej pory miałam kuchenkę Amiki 60 gazową i było mi mało miejsca:p . Płyta przyszła w zeszłym tygodniu i ....nieco się zdziwiłam. Faktycznie pomiędzy palnikiem przednim a tylnym jest mało miejsca, jednak chyba nie to jest głównym problemem a fakt, że brzeg zewnętrzny rusztu łączy się z miejscem gdzie stawiamy garnki pod kątem 45 stopni co dodatkowo "urywa" kilka cm z szerokości płyty z każdej strony. Znacznie zmniejsza się wówczas powierzchnia na której możemy postawić JEDNOCZEŚNIE garnki z przodu i z tyłu na płycie. Palnik woka zajmuje centralne miejsce i nie ma problemu z umieszczeniem garnka. Zastanawialiśmy się nawet czy nie zwrócić tej płyty ale po głębszej analizie doszliśmy do wniosku że w innych modelach z pokrętłami z przodu jest ten sam problem a zależy nam na płycie gazowej jednak nie mam miejsca na taką 90 cm.

 

Przymierzałem się do zakupu tej właśnie płyty i teraz nie wiem co robić nie lubię jak nie ma miejsca na płycie i nie mieszczą się garnki.

Do zakupu mam jeszcze ok dwóch tygodni i chyba porozglądam się za płytą sterowaną z piekarnika(u mnie piekarnik będzie pod płytą więc mam tę możliwość).Może podpowiecie co wybrać elektrolux chyba nie ma płyt sterowanych z piekarnika, może amica lub mastercook.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co powiecie o tym piekarniku:

Electrolux EOC66700X

Czy ta funkcja Pyrolizy rzeczywiście jest przydatna czy nie ma sensu w nią się pchać?

 

 

Też chętnie poznam opinie o tym piekarniku, bo taki proponują mi do zestawu. Tańsza alternatywa to EOB53103x lub EOB32100X.

 

Co polecacie?

 

Poczytałam i te tańsze odrzucam, zmieniam więc pytanie, Elektrolux czy szukać innej firmy z podobnymi funkcjami?

Edytowane przez monika.KIELCE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...