Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...

Amica/Mastercook/Indesit/Bosh/ - która z tych firm posiada wg was najlepszy

współczynnik jakość/cena jeśli chodzi o wyroby AGD typu kuchenka, lodówka,

zmywarka, mikrofala, okap. Zastanawiam się nad wyborem sprzętu do kuchni,

chciałbym aby wszystko w miarę możliwości pochodziło od 1 producenta. A może

macie jekieś inne typy?, jestem otwarty na wszelkie sugestie.

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sie wypowiedzieć jedynie na temat bosha, reszty firm niestety ne miałam okazji użytkować (jedynie lodówka ardo ale tego błędu napewno nie popełnie przy wyposażaniu domku). Natomiast zmywarka bosha (użytkuje od 6lat)- super, ekonomiczna, myje prawie codziennie a mam bardzo małe zużycie wody, cichutka, naczynia super domyte (nawet zaschnięte). Nastepna też taka bedzie tylko, że już 60cm (teraz mam 45) i mniej programów bo za ten bajer sę płaci a i tak uzywam tylko i wyłacznie jednego - najbardziej ekonomicznego. Reszta przycisków bezużyteczna. Znajomi mają siemensa i też bardzo chwalą, ale chyba jest trochę droższy.

To tyle co mogę poradzić, może ktoś inny wypowie się na temat innych producentów agd (sama jestem ciekawa). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piekarnik i wyciąg Amica - użytkuję od trzech lat, nie mam zastrzeżeń. Estetyka i jakość za stosunkowo dobrą cenę w porównaniu do cen innych firm (oczywiście tych sprzed trzech lat, nie wiem jak to wygląda teraz). W domku też chyba będzie Amica, bo już widziałam płytę i piekarnik, które mi odpowiadają. Zmywarka Polar działa bez napraw od siedmiu lat. Też w zasadzie korzystam tylko z programu ekonomicznego. Pralka Indesit ma już koło dwunastu lat. W międzyczasie była jakaś naprawa (ok. 300 zł). Sprzęt jest użytkowany bardzo intensywnie. Piorę i zmywam codziennie, czasami nawet po dwa, trzy razy. Moim zdaniem nie ma sensu płacenie za logo, jeżeli to samo można mieć za mniejsze pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarkę mam Bosha - bardzo sobie chwalę,

natomiast nie kupię więcej niczego z Amica - zepsuła mi się mikrofalówka (wywaliło bezpiecznik, zaczął iść dym, śmierdziało spaloną instalacją) - zgłosiłam to telefonicznie do reklamacji (mają infolinię ogólnopolską), 3x do mnie dzwoniono, czy ja aby na pewno wiem jak użytkować mikrofalówkę :evil: i strasząc, że jeśli sama zawaliłam to zapłacę za dojazd i naprawę i może jednak nie wiem jak się użytkuje :evil: - oczywiscie zepsuł się najważniejszy element mikrofali, pan nawet ją musiał zabrać ze sobą... a teraz w tej samej mikrofalówce łuszczy mi się farba od środka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam tylko zmywarkę(super), ale wielu moich klientów zakupiło ten sprzęt i jest bardzo zadowolona. Generalnie firma ta specjalizuje sie w produkcji urządzeń wodnych tj. pralki i zmywarki i w tym są prawdziwymi mistrzami, chłodziarki kupują od Liebhera i sprzedają drożej ze swoim nadrukiem:), mają też kilka ciekawych propozycji okapów.

Napewno godne polecenia.

A! Serwis w sensie globalnym też super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam lodowke Miele, o innym sprzecie nic nie napisze bo nie przerabialam. Lodowke kupilam w 82 roku i rok temu wymienilam na nowa. I nie wymienilam dlatego ze sie zepsula, ale wygladala juz optycznie nie za ciekawie, przezyla tyle lat i do tego z 6 przeprowadzek to miala prawo :wink:

I z jednej strony jest super ze sprzet tak dlugo chodzi, ale z drugiej jak popatrze na nowa lodowke, ktora ma szersza izolacje, duzo mniej pradu zre, to zastanawiam sie czy jest sens kupowac cos na kilkadziesiat lat.

To samo bylo z pralka Zanker ktora mialam 17 lat i zmywarka Bauknechta 15 lat (tylko one po tych latach wyzionely ducha) i poborem wody, dlugoscia cyklu a co za tym idzie zuzycie pradu. I mysle ze ten rozwoj techniczny tez trzeba brac pod uwage liczac koszty, bo nie ma sie co oszukiwac sa one obecnie wysokie i odczuwalne na kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując zmywarki Miele i Siemensa (aktualnie taką mam), Miele ma lepszą organizację przestrzeni wewnątrz - łatwiej układać naczynia i więcej się zmieści. Mam na myśli zwłaszcza półkę na garnki ustawioną pod kątem w dolnym koszu, która może byc jednocześnie stojakiem na talerze, oraz szufladę na sztućce na górze - rewelacja!

Jeśli chodzi o starzenie się technologii, zdaje się że u Miele jest opcja update'u - przychodzi serwisant z notebookiem, podpina zmywarkę i ładuje nowe programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem fanką Miele (po domowemu mielonki). Mamy tej firmy tylko kurzaka, czyli odkurzacz i jest rewelacyjny. Ale jeśli będę kupowała zmywarkę - zastanawiać będę się poważnie nad firmą Smeg. Choć to włoska firma, jest wyjątkiem potwierdzającym regułę. Nie wiem jednak jaki ma serwis. Niemcy są w tym najlepsi. Kolega ma mikrofalę z piekarnikiem Siemensa i twierdzi, że od kiedy musiał skorzystać z serewisu już wie za co zapłacił taką cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...