Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli chodzi o sprzęt AGD Bosch/Siemens to proponuję przed zakupem poczytać na elektrodzie - kilka typów jest produkowanych w Turcji, kilka w Polsce. Żeby bylo śmieszniej to na tej samej linii we Wrocławiu powstaje kilka modeli kilu marek.

Jeśli chodzi o zmywarkę Electroluxa to mam model seri ESL (do zabudowy, bez wyświetlacza) i z tego co widzę na zdjęciach to oba typy (ESL oraz ESI) mają ten sam system koszy - trzeba przyznać że zdaje to egzamin. Zmywarka zmywa rewelacyjnie, gorzej z tabletkami Finish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę o pomoc w wyborze piekarnika do zabudowy , ma byc z dobrymi prowadnicami teleskopowymi, termoobiegioem, szybkim nagrzewaniem, katalizą lub pyrolizą, wstępnie wybrałam trzy modele, co o nich drodzy Forumowicze powiecie?

1. Beko OIM 25500 X jako chyba jedyny przy standardowej szerokosci zabudowy 60cm ma az 65l pojemności ale czy to konieczne?, posiada tez pyrolize, niestety nie miałam nigdy sprzetu beko i troszke sie obawiam ze wszystko jest sterowane elektronicznie i czy nie bedzie to sie szybciej psuło :/

2. AEG Competence B 5941-5-M cenowo droższy od \beko , posiada tez wszystko o czym myśle

3. ELECTROLUX EOB 64201 X

 

Poradzcie mi proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłam piekarnik Samsung BT63TDBFGB i dziś go zainaugurowałam. Cóż. Nie miałam dotychczas piekarnika z teroobiegiem, więc nie wiem, czym różni się od innych tego typu, ale w moim ciasto upiekło się szybko i dobrze. Mycia jeszcze nie próbowałam, z tego co widzę, nie ma kataizy, ma pirolizę i pare wodną. Ma prowadnice telskopowe, bardzo fajne, no i ma separator i dwa oddzielne termoobiegi. Ale komora podzielona separatorem na dwie jest mała. To znaczy są wtedy 2 małe. Pieczenie 2 ciast razem można miedzy bajki wlozyć, chyba, że płaskich ciast. Za to można używac tylko pół piecyka i to jest cenne do podgrxewania czegoś na szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja natomiast proszę o pomoc w ocenie wybranych rzeczy (czy warte są swojej ceny) oraz o podpowiedz w wybraniu pozostałego AGD. Oto co już wybrałem:

piekarnik - BOSCH - HBC 86P763;

okap - TEKA DVP90 lub CONCEPT OPK5760

płyta - ELEKTROLUX EHD 68210P

Pozostaje jeszcze zmywarka - do zabudowy 60-tka, lodówka - także zabudowa (jak największa wysokość) no i jak ktoś się orientuje to jeszcze pralka.

Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy juz pomogliscie mi w wyborze sprzetu AGD - (z tego co pamietam kolega popey 11) do kuchni więc i tym razem zaczerpne waszej porady

Chce kupić pod choinkę wypiekacz do chleba

Po przejzeniu opinii i allegro trafilem na takie dwa modele

Zelmer 43Z010

http://www.ceneo.pl/2077338

Moulinex OW5023

http://www.ceneo.pl/6428622

 

Który z nich wybrać Być może ktos jest ich użytkownikiem i może co nieco podpowiedzieć ?? A może polecacie cos zupelnie innego ??

Osobiscie skłaniam się ku Zelmerowi gdyz pasuje mi pod wzgledem stylistycznym do kuchni no i jest to polska marka :) Mam trochę sprzetu tego producenta i jestem z niego zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłam piekarnik Samsung BT63TDBFGB i dziś go zainaugurowałam. Cóż. Nie miałam dotychczas piekarnika z teroobiegiem, więc nie wiem, czym różni się od innych tego typu, ale w moim ciasto upiekło się szybko i dobrze. Mycia jeszcze nie próbowałam, z tego co widzę, nie ma kataizy, ma pirolizę i pare wodną. Ma prowadnice telskopowe, bardzo fajne, no i ma separator i dwa oddzielne termoobiegi. Ale komora podzielona separatorem na dwie jest mała. To znaczy są wtedy 2 małe. Pieczenie 2 ciast razem można miedzy bajki wlozyć, chyba, że płaskich ciast. Za to można używac tylko pół piecyka i to jest cenne do podgrxewania czegoś na szybko.

 

EZS, mam prośbę - mogłabyś zmierzyć komory po podziale na dwie? Głownie o wysokość mi chodzi;) Też zastanawiam sie nad tym piekarnikiem, ale jak 2 blachy nie wejdą to trochę słabo;) Próbowałaś piec np ciasto i mięso/rybę w tym samym czasie? Faktycznie zapachy nie przechodzą?

No i zasadnicze pytanie - kupiłabyś go jeszcze raz?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy juz pomogliscie mi w wyborze sprzetu AGD - (z tego co pamietam kolega popey 11) do kuchni więc i tym razem zaczerpne waszej porady

Chce kupić pod choinkę wypiekacz do chleba

Po przejzeniu opinii i allegro trafilem na takie dwa modele

Zelmer 43Z010

http://www.ceneo.pl/2077338

Moulinex OW5023

http://www.ceneo.pl/6428622

 

Który z nich wybrać Być może ktos jest ich użytkownikiem i może co nieco podpowiedzieć ?? A może polecacie cos zupelnie innego ??

Osobiscie skłaniam się ku Zelmerowi gdyz pasuje mi pod wzgledem stylistycznym do kuchni no i jest to polska marka Mam trochę sprzetu tego producenta i jestem z niego zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, co sądzicie o lodówkach side-by-side Samsung lub LG. To jest najnowszy pomysł, żeby taką kupić, bo na projekcie jak została zabudowana lodówka, to nie załadnie to wszystko wyglądało. (Miała być do zabudowy zwykła lodówka, względnie zamrażalka + chłodziarka, żeby więcej pomieścić).

Jak się wogóle sprawują te lodówki?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez jarekk78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po kilkudniowej przerwie:))))

Poszukiwania sprzetu agd trwają...:)

 

Po rekonesansie w terenie zrezygnowaliśmy z lodówki elektrolux, a byłam już taka zadowolona ze to koniec szukania. Jak dla mnie beznadziejny wygląd, zwłaszcza jeżeli chodzi o kolor ścian oraz barwę i kształt uchwytów. Taki bury - nijaki:( na dodatek trzeba dość mocno szarpnąć by otworzyć...

Nowe poszukiwania przyniosły następujące rozwiązania:

Samsung RL40EGPS

Siemens KG33VX47

Bosch KGV 36Y42

Liebherr CUPesf 3021

W domu czeka nas trochę pracy i przetrawienie wszystkich danych..jeżeli mielibyście jakieś doświadczenia z tymi modelami...:)

 

Całe szczeście piekarnik i płyta wybrane i poogladane w sklepie:

Piearnik Eletrolux EOB 53102X

Płyta Elektrolux EGH 6435X... i kropka.

 

Na deser pralka:

Odradzili na Boscha - składany modułowo - praktycznie nieopłacalna naprawa o ile sie zepsuje....hmmm

Doradzają:

Stosunkowo bezawaryjny Elektrolux EWF 10611 OW..z beznadziejnym jak dla mnie programatorem w stylu wczesnych lat 90, nieczytelnym i małym:( -

Whirpool AWOD 5720P- może bardziej awaryjny ale na pewno tańszy w naprawie, z bajerami w stylu 1400 obrotów i czytelnym programatorem...

 

a może Siemens WM10A27RPL z najlepszym wyglądem, najczytelniejszym programatorem, "przyjemnym" plastikiem, o którym nie dowiedzieliśmy się jednak nic konkretnego jeżeli chodzi o awaryjność i ewentualne naprawy:(

jakieś uwagi..?

 

chyba zaczynam czytać ten temat od początku...

pozdrawiam ciepło z niezasypanych Bieszczadów (hyhy - jak to mówią - sprawiedliwość dziejowa;)

 

aha..zapomniałam dodać..odkurzacz kopiliśmy "od ręki" Zelmer Odyssey 450.0 ST....:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po kilkudniowej przerwie:))))

Poszukiwania sprzetu agd trwają...:)

 

Po rekonesansie w terenie zrezygnowaliśmy z lodówki elektrolux, a byłam już taka zadowolona ze to koniec szukania. Jak dla mnie beznadziejny wygląd, zwłaszcza jeżeli chodzi o kolor ścian oraz barwę i kształt uchwytów. Taki bury - nijaki:( na dodatek trzeba dość mocno szarpnąć by otworzyć...

Nowe poszukiwania przyniosły następujące rozwiązania:

Samsung RL40EGPS

Siemens KG33VX47

Bosch KGV 36Y42

Liebherr CUPesf 3021

W domu czeka nas trochę pracy i przetrawienie wszystkich danych..jeżeli mielibyście jakieś doświadczenia z tymi modelami...:)

 

Całe szczeście piekarnik i płyta wybrane i poogladane w sklepie:

Piearnik Eletrolux EOB 53102X

Płyta Elektrolux EGH 6435X... i kropka.

 

Na deser pralka:

Odradzili na Boscha - składany modułowo - praktycznie nieopłacalna naprawa o ile sie zepsuje....hmmm

Doradzają:

Stosunkowo bezawaryjny Elektrolux EWF 10611 OW..z beznadziejnym jak dla mnie programatorem w stylu wczesnych lat 90, nieczytelnym i małym:( -

Whirpool AWOD 5720P- może bardziej awaryjny ale na pewno tańszy w naprawie, z bajerami w stylu 1400 obrotów i czytelnym programatorem...

 

a może Siemens WM10A27RPL z najlepszym wyglądem, najczytelniejszym programatorem, "przyjemnym" plastikiem, o którym nie dowiedzieliśmy się jednak nic konkretnego jeżeli chodzi o awaryjność i ewentualne naprawy:(

jakieś uwagi..?

 

chyba zaczynam czytać ten temat od początku...

pozdrawiam ciepło z niezasypanych Bieszczadów (hyhy - jak to mówią - sprawiedliwość dziejowa;)

 

aha..zapomniałam dodać..odkurzacz kopiliśmy "od ręki" Zelmer Odyssey 450.0 ST....:wiggle:

 

Witam

Jeśli chodzi o lodówki to też wybrałbym Samsunga, jeśli chodzi o pralki to tak: Siemens i BOSCH są z tych samych części i w tej samej fabryce robione. Whirlpool bajery ma ale jest to jedna z najgłośniejszych pralek na rynku. Electrolux jak ci już ktoś doradził najmniej awaryjna pralka i ma time manager - czyli ustawiasz sobie jak długo ma prać w program dla bawełny i syntetyków. np. dla bawełny masz wybór od ok 2h30min do 50 min. Ja osobiście polecałbym pralki Hotpoint, ciche indukcyjne silniki, zwarta konstrukcja, i stosunkowo mało awarii. Na twoim miejscu zastanawiałbym się między electroluxem a hotpointem np AQ7F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS, mam prośbę - mogłabyś zmierzyć komory po podziale na dwie? Głownie o wysokość mi chodzi;) Też zastanawiam sie nad tym piekarnikiem, ale jak 2 blachy nie wejdą to trochę słabo;) Próbowałaś piec np ciasto i mięso/rybę w tym samym czasie? Faktycznie zapachy nie przechodzą?

No i zasadnicze pytanie - kupiłabyś go jeszcze raz?;)

 

dopiero dziś wymierzyłam

górna prowadnica ma do dyspozycji z 10 cm, żeby do górnej spirali nie dotykać. A nie wiem, czy można coś postawić bezpośrendnio na separatorze... Muszę doczytać.

Dolna prowadnica ma raptem do separatora 4 cm, ale jeżeli się włoży blachę nie w prowadnicę (tą teleskopową) ale w szynę niżej to też się 10 cm uzyska.

Poza tym jeden jeszcze minus, może nie każdemu przeszkadza, ale mnie trochę. Otóż taca na prowadnicach teleskopowych wchodzi na bolce. Rozumiem to, bo musi przecież wyjechać razem z prowadnicą więc musi być do niej przyczepiona, ale zdejmowanie jej jest niewygodne. Warto stawiać dodatkową blachę na tacę a nie piec na niej bezpośrednio. Ponieważ blach nie mam (bo nie miałam piecyka) to używam tych z prowadnic i trafia mnie szlak. Ale jak sobie zakupię blachy, to będzie lepiej.

 

Czy bym kupiła? Raczej tak, mimo mankamentów. Bo fajnie piecze i w sumie jest wygodny. tylko trzeba sie do niego dostosować i nauczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy juz pomogliscie mi w wyborze sprzetu AGD - (z tego co pamietam kolega popey 11) do kuchni więc i tym razem zaczerpne waszej porady

Chce kupić pod choinkę wypiekacz do chleba

Po przejzeniu opinii i allegro trafilem na takie dwa modele

Zelmer 43Z010

http://www.ceneo.pl/2077338

Moulinex OW5023

http://www.ceneo.pl/6428622

 

Który z nich wybrać Być może ktos jest ich użytkownikiem i może co nieco podpowiedzieć ?? A może polecacie cos zupelnie innego ??

Osobiscie skłaniam się ku Zelmerowi gdyz pasuje mi pod wzgledem stylistycznym do kuchni no i jest to polska marka Mam trochę sprzetu tego producenta i jestem z niego zadowolony

Szefie ja mam tego moulinexa. wybierał mąż, on piecze chleb. Działa bez zarzutu. Dobry chlebek wychodzi. Nie zależało mi na stylistyce, bo i tak nie trzymam urządzen na wierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja wypowiedź dotyczy przypalających się pokręteł na płycie gazowej Amica. Kupiliśmy płytę gazową metalową w kolorze INOX, niestety z plastikowymi pokrętłami otwierającymi dopływ gazu. Te koło najmniejszego palnika przypalają się, odpowiedź jest oczywista: dlaczego producent umieszcza plastikowe pokrętła na płycie gazowej, gdzie jak sama nazwa wskazuje zapalamy ogień. Plastik się pali. Co najlepsze, dzwoniliśmy do serwisu Amica, a tam powiedzieli nam, że oni za to nie odpowiadają, powiedzieli, że mamy źle wyregulowane palniki. Nie pomogły tłumaczenia, że płytę regulował fachowiec, wymienił dysze i podbił gwarancję. Uprzedzam zastanówcie się nad zakupem płyty gazowej z plastikowymi pokrętłami nie zależnie od firmy.

Dodaj ogłoszenie

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Na początek Wesołych dla Wszystkich!

 

Jestem na etapie wybierania sprzętu do kuchni i potrzebuje pomocy i opinii bardziej doświadczonych osób.

Zestaw jaki sobie chcę skompletować:

 

- Zmywarka: Bosch SMV 50E30EU

- Płyta: Bosch PIA611T14E lub Siemens EH 611TA11E

- Piekarnik: Samsung BQ1S4T133 lub BQ1D4T081 a może jakiś Bosch ?

- Mikrofalówka: Samsung FG87KUST, może lepiej Bosch ?

- Lodówka: BOSCH KIV 38X01

- Okap: Bosch DHI 635 H- kupiony

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Przejrzałem większość tego wątku i jestem bardzo ciekaw co do uwag odnośnie sprzętu, który ja osobiście wybrałem. Co do części pozycji nie mam jeszcze precyzyjnego kandydata. Szczególnie jestem ciekaw propozycji co do lodówki.

 

Płyta indukcyjna:

- Teka GKST 60 FI4 High http://www.ceneo.pl/1615285 (czy warto wydac wiecej pieniedzy i ja kupic czy wystarczajaca jest ponizsza plyta)

- Teka GKST 60 i4 Basic Slider http://www.ceneo.pl/1170088

 

Zmywarka

- Bosh SMV 50E30EU http://www.ceneo.pl/3428355 lub 50E10EU (obie sa produkowane w Niemczech i maja mozliwosc wlaczania mycia 1/2 kosza)?

 

Pralka

- Electrolux EWA126540W http://www.ceneo.pl/6377786

lub ew AEG Laramet S6084OL http://www.ceneo.pl/2528976

 

Lodówka (tutaj nie mam jeszcze swojego kandydata, nie chce systemu NO FROST, potrzebuje aby byla cicha i miala pojemny zamrazalnik najlepiej ponizej 2000tys, przydatne ale nie konieczna bylaby specjalna polka przedluzajaca swiezosc na warzywa i mieso)

- Electrolux ERZ28801 http://www.ceneo.pl/1096581 (cena wyzsza, ale ciekawa funkcjonalnosc)

ew. Bosch KIS38a51 http://www.ceneo.pl/1795931 lub KI 38SA50

 

Piekarnik:

SAMSUNG BT63TDBFGB http://www.ceneo.pl/1172049

 

Okap (nie mam za bardzo kandydata, meble beda biale, piekarnik oraz plyta czarne, czy lepiej wtedy kupic bialy czy czarny okap - jak uwazacie?)

- Akpo WK-6 Venus bialy http://allegro.pl/item1304392785.html

Co polecacie z okapow o designie taki jak powyzej kolor bialy lub czarny (wazne dla mnie to dosc cicha praca i wydajnosc, w salonie jest aneks kuchenny, calosc >27m2, cena do 1300zl)

 

Bede bardzo wdzieczny za wypowiedz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...