Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wyścigi z ceną a tworzą buble. Za to od razu proponują PG aby jeszcze dodatkowo oskubać człowieka. Myślę, że my konsumenci zbyt szybko odpuszczamy producentom bubli i fikcji i przez to robią z nami to, co chcą. Odchudzone instrukcje obsługi, aby czasem ktoś nie zarzucił, ze coś nie działa jak powinno, brak plomb na podzespołach, regulatorach itp.Przestało też istnieć coś takiego, jak wady ukryte. O bezpieczeństwie nie wspomnę, bo pod tym względem w Polsce "wolna amerykanka".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Lodówka będzie na pewno któraś z niżej wymienionych

 

http://www.ceneo.pl/3785602s

http://www.ceneo.pl/6561574s

http://www.ceneo.pl/2306090s

http://www.ceneo.pl/1818662s

http://www.ceneo.pl/1977202s

 

 

Ma ktoś z którąś z wyżej wymienionych jakieś opinie mile widziane :]

Edytowane przez siarakks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie na temat sprzętu marki BEKO ??

Teraz mają w ofercie gwarancja 5 lat gratis, przyznam kuszące ale nie miałam nigdy doczynienia z tą firmą. Zastanawiam się nad lodówką Beko CBI 7771 (1139zł , no frost, A+) co myślicie??

też o niej myślę

w saturnie ją chwalili, nie zauwazyłem wad oprócz zwykłych zawiasów

 

swoją drogą nie wiem czy te "takie fajne kleszczowe" śa duzo lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o opinię w sprawie zmywarki. Rozważam dwa modele w podobnej cenie:

1) Electrolux 67040R (głośność 45dB, 7 programów)

lub

2) Bosch SMV 40M00EU- jest głośniejszy (48dB) i ma mniej programów (4), ale za to dużo pozytywnych opinii.

Co doradzacie?

Co do reszty sprzętu AGD to ostatecznie wybór padł na pierkarnik Teka (HA 870) i do niego mikrofala (TMW 20.2 BIT), chłodziarko-zamrażarka Gorenje (model NRKI 55288 lub RKI 55298, jeszcze myślimy czy z No Frost czy nie). Szukamy jeszcze dobrej płyty indukcyjnej 80cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolusie 77 ja mam zmywarkę Electrolux 67040R. Mam kuchnię, a obok niej pokój dzienny, oddzielone są ścianką do połowy. W kuchni zmywarkę troszę słychać, ale nie jest to denerwujące. Natomiast w pokoju nie słychać jej w ogóle. Jeżeli Bosch jest głośniejszy o 3dB, myślę że też bym tego nie odczuła. Na ilość programów nie patrz, ja z wszystkich programów mojej zmywarki używam jedynie auto albo eco i szybkiego, a Bosch takie ma. Electrolux mi nie dosusza dokładnie, ale ja wkładam naczyń za dużo, więc pewnie coś się blokuje. W środku Electrolux ma blaszane dno, wykonany w środku jest bardzo ładnie. Bosch jest droższy jak widzę, na zdjęciu widzę że kosze ma też srebrne.

Różnice:

Najważniejsza różnica, to elektroniczny wyświetlacz, zapewne pokazuje ile czasu pozostało do końca zmywania. Rozumiem że włączasz i wiesz za ile minut skończy się zmywanie. Fajna rzecz, bo ja uruchomię zmywarkę na auto i czas zmywania to niespodzianka.

Za to mam coś czego Bosch nie ma: światło rzucane na podłogę które informuje mnie czy zmywarka ciągle myje. Ważne, bo jak ona coś tam sobie w środku robi, to czasami nie wydaje żadnego dźwięku i mogłabym pomyśleć że to koniec zmywania, a tu świeci się czerwone światełko i wiem żeby nie otwierać zmywarki. Ponadto po zakończeniu zmywania, po 10 minutach wyłącza się całkowicie - nie pozostaje w stanie czuwania. Fajne, jak włączę późno i idę spać.

Wybrałabym inną niż te dwie:

Electrolux ESL67070R, cenę ma podobną do Boscha. Jest cichsza niż te dwie, ma elektroniczny wyświetlacz i światło rzucane na podłogę. Żałuję że jej nie kupiłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonkaD dzięki wilekie za Twoje uwagi. Sprawdziłam sobie też model ESL67070R, ale jedynie to czym różni się od 67040R to że ma 43 dB, oświetlane wnętrzne i panel ze stali nierdzewniej a nie szary, więc chyba nie masz czego żałować. Wskaźnik pozostałego czasu jest taki sam jak w ESL67040R, przynajmniej tak podają w opisie i na zdjęciu panel wygląda identycznie (http://www.electrolux.pl/Products/Zmywarki/Zmywarki_do_zabudowy/Zmywarki_XXL_(Real_Life)/ESL67070R). Zastanawiałam się właśnie czy ten wskaźnik wyświetlanego czasu pokazuje tylko ile trwa program (np.2h) czy odlicza pozostały czas do końca. Z tego co piszesz rozumiem że w ESL67040R wyśwetlacz nie pokazuje pozostałego czasu.

Co do modelu Bosch SMV 40M00EU to faktycznie jest to model produkowany w Niemczech, z metalowym dnem. Jest tylko głośny, i te 3dB więcej na pewno będą słyszalne. Jego plusem jest natomiast wskaźnik czasu do końca programu, poza tym ma też system InfoLight - czyli to czerwowne światełko emitowane na podłogę podczas pracy, czyli podobnie jak w Electroluxie. Zależało mi na tej funkcji, dlatego obie rozważane zmywarki wybierałam z tą funkacją. Bosch nie ma chyba tylko automatycznego wyłączania, bo nic nie piszą o tym w opisie, jedynie sygnał akustyczny końca programu. Na podstawie Two ej opinii chyba jednak bardziej składnia się ku Bosch SMV 40M00EU. Napisz mi tylko jak możesz jak dokładnie jest z tym wskaźnikiem czasu - co faktycznie pokazuje.

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrolux też ma metalowe dno. Ja nie mam w zmywarce wskaźnika pozostałego czasu, ponieważ nie mam wyświetlacza. Gdzieś czytałam że wskaźnik odlicza pozostały czas do końca, ale na sto procent nie wiem. Zobacz sobie w linku, piszą że ma Wskaźnik czasu do końca programu.

http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm-w-pe%C5%82ni-zintegrowane/SMV40M00EU.html?source=browse

Zadzwoń bezpośrednio do Boscha, ja już wydzwaniałam do Samsunga i Teki jak wybierałam sprzęt.

Skoro Bosch ma Infolight, to ja wybrałabym Boscha. Ciekawe jak będzie suszył, bo Electrolux nie suszy na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonkaD -zastanawiam mnie tylko jeszcze jednak kwestia. Model Electroluxa 67040R ktróry piszesz że masz, powinine mieć wyświetlacz przynajmniej tak podają w opisie i widać go na zdjęciu: http://www.electrolux.pl/Products/Zmywarki/Zmywarki_do_zabudowy/Zmywarki_XXL_(Real_Life)/ESL67040R

Może jednak masz inny model, ESL65070R który faktycznie jest bez wyświetlacza. Do Bosch faktycznie przedzwonie i sprawdzę.

 

A masz może płytę indukcyjną? I jeśli tak, to jaką polecasz? Zastanawiam się między Teka a Mastercookiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, doradźcie proszę przy wyborze lodówki do zabudowy. Mam dylemat bo nasłuchałem się że no-frost chodzi głosno, lodówkę będę miał w aneksie kuchennym, otwarta przestrzeń na salon więc jeśli będzie mruczeć i chrapać będzie słyszalna w salonie, z drugiej tez strony nie wiem tak na prawde czy ten no-frost mi jest tak do szczęścia potrzebny, no sam nie wiem

 

bez no-frost:

Bosch KIS 38A50

Bosch KIS 38A51

Siemens KI 38VA20

Siemens KI 38SA50

Liebherr ICUS 3013 Comfort

Electrolux ERN29651

 

z no-frost:

Hotpoint-Ariston BCB 333 AVEI FF

Whirlpool ART 766/NFV

Gorenje NRKI55288

Teka TKI 325 DD

Beko CBI 7771

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, napiszę o tej zmywarce ESL 65070R - mam taką. Wyswietlacza brak, ale zamiast tego to światelko na podłodze - wyswietlacz jest potrzebny tylko jeśli chcecie coś dolożyć w trakcie mycia i bez wyswietlacza moze sie okazać że nie wiadomo ile jeszcze to mycie będzie trwało. Włożysz brudny gar i okaże się że za chwilę skończyło się mycie...

Zmywarka zmywa dobrze, jeśli chodzi o głośność - no właśnie jest cichsza niż lodówka NOFROST Siemensa KG 36NX46... Lodówka oprócz tego że buczy, to jeszcze wydaje dziwne dźwięki (również po wyłączeniu agregatu) ale to ogólna wada systemu NoFrost. Nie jest to jakoś szczególnie glośne, po prostu porónując tą zmywarkę i tą lodówkę - lodówka jest głośniejsza.

Jeszcze jedna ogólna wada NoFrost - zajmuje dużo miejsca w lodówce i zamrażalniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ogólna wada NoFrost - zajmuje dużo miejsca w lodówce i zamrażalniku.

Ja zakupiłem z no frost i nie widze różnicy w wielkości...Zamrażalnik podobnej wielkości jak poprzednia bez tegoz systemu. Myślę że to bardziej zależy od ogólnej pojemności danej lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano racja !!! Mam ESL65070R. Mam płytę Tekę Basic Slider i jest ok, ale głośno buczy. Wolałabym cichszą, ale trudno. Też zastanawiałam się nad jakimś Mastercookiem, ale miał okrągły slider, a ja wolałam podłużny. Poza tym, zwracałam uwagę na wielkość największego pola i łączną moc. I cenę, bo mi narzucono limit... a podobała mi się Electrolux EHD60150P Edytowane przez MonkaD
mmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że oba modele (Electrolux 67040R i Bosch SMV 40M00EU) mają wyświetlacz, z tym że Electrolux więcej funkcji w tej samej cenie.

Plamiak - a jak u Ciebie wygląda suszenie w Electroluxie, bo MonkaD pisała że u niej niedosusza? Czy ktoś użytkuje może model Electrolux 67040R?

 

Co do lodówki w zabudowie, to też nie wiem czy brać z No-Frort czy nie. Wybór padł na Gorenje. Model RKI55298 jest bez No-Frost (w prównaniu z NRKI55288), i dzięki temu pojemność chłodziarki jest większa (221l) i zamrażarki (61l). Ten model ma natomiast komorę niskich temperatur, powłokę antybakteryjną, więcej balonków na drzwiach i jest cichszy o 1 dB, a przy tym cena atrakcyjna. Brak tylko opinii użytkowników, bo więkość bierze model NRKI55288 z No-Frost.

 

Co do indukcji to szukam płyty 80cm i waham się między modelem Teka GKST 80 I4 PROFI a Mastercook ID84 S, przy czym Mastercook dużo tańszy ale nie wiem jak z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o opinie oraz ewentualne sugestie co do sprzetu AGD jaki wybrałem do naszej otwartej kuchni.

 

-okap Amica OTS 635i

-plyta gazowa Amica PGXz 6411

-piekarnik Amica EBI 8874

-lodowka Electrolux ERN 29750

-zmywarka Electrolux ESL 65070R lub Bosch SMV 50E10 EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plamiak - a jak u Ciebie wygląda suszenie w Electroluxie, bo MonkaD pisała że u niej niedosusza? Czy ktoś użytkuje może model Electrolux 67040R?

 

Używam tylko jednego programu - szybkiego 30 min. - nie ma w nim suszenia, natomiast wyglada to tak, że jeśli zostawię zamkniętą zmywarkę na noc to naczynia są lekko wilgotne. Natomiast jeśli po zakończeniu tego szybkiego programu uchylę dzrzwi, to po 15 min. wszystko jest suche - naczynia są ciepłe, a para wylatuje z wnętrza. Wg instrukcji program z suszeniem jest bardzo długi, więc nie widzę sensu stosowania go....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o opinie oraz ewentualne sugestie co do sprzetu AGD jaki wybrałem do naszej otwartej kuchni.

 

-okap Amica OTS 635i

-plyta gazowa Amica PGXz 6411

-piekarnik Amica EBI 8874

-lodowka Electrolux ERN 29750

-zmywarka Electrolux ESL 65070R lub Bosch SMV 50E10 EU

Jestem użytkownikiem lodowki Electrolux ERN 29750 i zmywarki Bosch SMV 50E10 EU. Zarówno lodówka jak i zmywarka sprawują się bardzo dobrze. Lodówka chodzi cicho,jest pakowna,ma klasę A+,nie ma żadnych bajerów typu komora zero, no -frost ale na tym nam nie zależało,cena przystępna.

Zmywarka bardzo dobrze domywa, jest pakowna i cicha,minus to cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o opinie oraz ewentualne sugestie co do sprzetu AGD jaki wybrałem do naszej otwartej kuchni.

 

-okap Amica OTS 635i

-plyta gazowa Amica PGXz 6411

-piekarnik Amica EBI 8874

-lodowka Electrolux ERN 29750

-zmywarka Electrolux ESL 65070R lub Bosch SMV 50E10 EU

 

Witam opinii nie wyraże ale tak o danych technicznych trochę

Okap. Za tą cenę jeden z lepszych.Wydajność 500 m3 to już nie mało. Niestety jest trochę głośny

W linku poniżej porównałem ten model z tym który ja posiadam. Mój jest lekko tańszy, wydajność większa i głośność ta sama. Porównaj sam zresztą

http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=77044022&p2=366825220&p3=

Płyta gazowa jak płyta. Żadnych funkcji tu nie znajdziemy raczej. Żeliwny ruszt jest bardziej stabilny wiec wybór raczej dobry

Piekarnik ja wybrałem model EBI7932. Od Twojego Różni się tym że nie ma rożna i ma kilka 4 programy mniej no i jest 460 zł tańszy

tu masz porównanie

http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=477053394&p2=477607500&p3=

Co do lodówki to np ariston i amica które w linku poniżej maja podobne parametry a ariston nawet lepsze i sa tańsze od tego elektroluxa

Oczywiście bez nofrost bo wybrana przez Ciebie też nie ma

http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=10608476&p2=138551360&p3=9948869

Zmywarki w linku poniżej porównałem Twoje wybrane do mojej. Różnica to w Mojej amice panel jest na zewnątrz. Ale to był świadomy wybór. Nie chcę się domyślać czy już koniec zmywania czy nie. W danych amica nie podała info o wyświetlaczu natomiast on jest. Poza tym linia zmywarki pasuje do piekarnika, które zresztą ty tez wybrałeś. W te amicę wchodzi więcej kompletów naczyń zużycie wod takie same jak bosch a o litr wiecej jak electrolux. A amica jest tańsza i od jednej i od drugiej. Porównaj zresztą sam

http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=476371760&p2=76860746&p3=253548200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś posiadacz płyty indukcyjnej wie może na czym polega w praktyce funkcja zarządzania energią? Pytam, bo szukam informacji na ten temat, a nigdzie to jakoś nie jest wyjaśnione dokładnie. Jedynie co znalazłem to w instrukcji jakiejś płyty Siemensa taki kawałek

"Indicator c7

Function Power Management Function

1 = 1000W minimum power

1. - 9 = from 1500 to 9000W

9. = 9500W maximum power"

ale nie jest napisane co to daje. Czy to jest ustawienie globalne dla całej płyty i jak ustawię np. 3500W, to płyta będzie tylko tyle ciągnęła z sieci maksymalnie? I nawet jak będą włączone wszystkie cztery palniki, to te 3500 będzie rozdzielone pomiędzy cztery, a jak będzie palił się tylko jeden solo, to ten jeden będzie mógł wyciągnąć swoje nominalne maksimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...