Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ignorancja ekologiczna nie jest czymś, czym należy się szczycić.

 

Tia.... To teraz słucham uważnie - na jakiej podstawie nazwałaś mnie ignorantem ?? Na podstawie tego że w kraju w którym mieszkam płacą stałą stawkę za wodę ? No to gratuluję przenikliwości umysłu. Imponująca wręcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tia.... To teraz słucham uważnie - na jakiej podstawie nazwałaś mnie ignorantem ?? Na podstawie tego że w kraju w którym mieszkam płacą stałą stawkę za wodę ? No to gratuluję przenikliwości umysłu. Imponująca wręcz

raczej na podstawie tego że skoro i tak płacisz tyle samo to jest obojętne czy zuzyjesz jej 50l czy 100000l

może i mieszkasz za granicą ale myslenie masz polskie - płacę to mi sie należy wiec korzystam ile sie da ...czy tyle potrzebuje czy nie...

może faktycznie teraz jej nie potrzebujesz...tylko uzasadnienie jest nie do przyjęcia...

...eot

Edytowane przez queene
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego, że w związku ze stałą opłatą czujesz się zwolniony z racjonalnego używania wody. A wynika to z powyższego cytatu.

 

Skąd możesz wiedzieć jak się czuję ? Nie uważasz że wyciągasz zbyt pochopne wnioski ? Czyli jakieś 38 milionów ludzi w Polsce było ignorantami przed wprowadzeniem liczników, tak ? Bo też czuli się zwolnieni z racjonalnego używania wody ....

 

raczej na podstawie tego że skoro i tak płacisz tyle samo to jest obojętne czy zuzyjesz jej 50l czy 100000l

może i mieszkasz za granicą ale myslenie masz polskie - płacę to mi sie należy wiec korzystam ile sie da ...czy tyle potrzebuje czy nie...

może faktycznie teraz jej nie potrzebujesz...tylko uzasadnienie jest nie do przyjęcia...

...eot

 

Jeśli za coś płacę o chyba oczywiste że powinienem otrzymać to za co płacę. A korzystam tyle ile potrzebuję. Jeśli miałbym korzystać ile się da to w sumie mógłbym w ogóle wody nie zakręcać, prawda ? Nie wiem jak można zużyć więcej wody niż ilość której się potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzmy godzina pracy rąk ludzkich kosztuje minimum z 7zł (NASZEJ TEŻ) więc chyba starczy dyskusji na temat opłacalności zmywarki:) Chyba że ktoś nie ceni swego czasu bo ma go w nadmiarze.

 

Dobre, dobre... Rozumiem że masz też kogoś kto za Ciebie wstawia pranie, prasuje, i sprząta. Bo przecież to TWÓJ jakże CENNY czas. Tylko że taka osoba nazywa się z reguły gosposia i wypada jej zapłacić nieco więcej za babranie się obcych brudach. Argument z tych bardziej nietrafionych bo skoro już (hipotetycznie) mielibyśmy tak kombinować to w ciągu doby średnio możesz spędzić 10 minut zmywając (przy średnim zużyciu naczyń) co daje w/g Twojego taryfikatora mniej więcej 1,15zł dziennie. Potrzeba zatem (w zależności od zmywarki) od 3 do 5 lat codziennego zmywania żeby ten cenny czas się zwrócił. Nie wspomnę już o przynoszeniu korzyści. Po 5 latach zmieniasz zmywarkę i zaczynasz sobie liczyć od nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak to mówią głową muru nie przebijesz. A ja sobie swoją cenię więc czasu więcej nie tracę i innym forumowiczom radzę to samo.

A co do prania i prasowania to zauważ że pralka też wychodzi drożej niż pranie ręczne nie mówiąc już o żelazku itd. A co do sprzątania to masz rację ale jak mnie będzie stać to wolę ten czas poświęcić na inne rzeczy i dać komuś zarobić.

Życzę miłych prac domowych tobie i rodzinie i napisz kiedy pozbędziesz się innych sprzętów domowych (lodówka też jest zbędna można przecież jadać na mieście lub robić zakupy na bieżąco) bo sporo jest ludzi którym ten sprzęt się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę błysnąłeś. Ciekawe że wystarczy zanegować sens posiadania jednego z urządzeń AGD, obalić jedną teorię prostym wyliczeniem i jest się już zwyzywanym od idioty i ignoranta. No brawa dla Was wielkie.

 

Dzięki ,takie słowa napisane przez Ciebie to dla mnie komplement. A jak kiedyś zmienisz zdanie (podobno tylko świnia go nie zmienia więc szczerze wierzę że to nastąpi) to napisz.

A co do ignorancji to pomyśl czasem co piszesz bo w sumie to przysłowie miało być karą za bardzo miły język którego używasz.Nie dziw się więc że ktoś potraktował Cię tak jak ty innych. A co do ignorancji ekologicznej to jesteś jej ewidentnym przykładem, bo nie wszystko można kupić i przeliczyć na pieniądze.A tak o de mnie to pomyśl ile fajnych rzeczy można robić zamiast stać przy zlewie ja mam mnóstwo pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu sprzętu do kuchni. Czy ktoś posiada lodówkę SHARP SJ-F72PV-SL? Nie widziałam jej na żywo,tylko w necie, ale podoba mi się, bo jest pojemna. W innych side by side jakoś zniechęcają mnie wąskie i małe pólki, na których wydaje mi się, że nie da się wstawić np garnka z zupą. A może nie mam racji? A tak wogóle, to czy SHARP jest dobrą firma? Jak każdy, kto ma zamiar wydać kilka tysięcy, wolę się upewnić czy to dobry wybór. Proszę o opinie:)

 

Wybór jak najbardziej trafiony. Na chwilę obecną w tym segmencie masz do wyboru sharpa albo beko. W sumie obie firmy mają plusy i minusy ale chyba sharp jednak więcej plusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi dwaj faworyci ;)

http://www.redcoon.pl/res/shop/cataloge/product_200/B255389.jpg

http://www.videotesty.pl/m/pliki/2010/11/21/Ch-odziarko-zamra-arka-ARISTON-Quadrio-4D-SB-HA_1__.jpeg

 

To ja jeszcze dorzucę

http://image.ceneo.pl/data/products/8530491/product.jpg

i

http://image.ceneo.pl/data/products/6775290/product.jpg

 

Przy czym Aristona można kupić ale w wypadku gdy nie zależy ci na zamrażarce tylko na chłodziarce.

Najlepiej wypada moim zdaniem ta

http://image.ceneo.pl/data/products/2406255/fdaa94e5-a5c0-4a5e-8d5a-94162690cfff_product.jpg

Ale CENA dużo wyższa.

Edytowane przez popey111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

A co do ignorancji to pomyśl czasem co piszesz bo w sumie to przysłowie miało być karą za bardzo miły język którego używasz.Nie dziw się więc że ktoś potraktował Cię tak jak ty innych. A co do ignorancji ekologicznej to jesteś jej ewidentnym przykładem, bo nie wszystko można kupić i przeliczyć na pieniądze.A tak o de mnie to pomyśl ile fajnych rzeczy można robić zamiast stać przy zlewie ja mam mnóstwo pomysłów.

 

Wybacz me nieokrzesanie .... z tym że ja nikomu żadnych łatek nie przypinałem i nie zwracałem się do nikogo bezpośrednio. Przynajmniej nie jako pierwszy. Nikogo też nie obraziłem. Przeliczać na pieniądze zacząłeś Ty , nie ja, więc rozumiem że po prostu próbujesz teraz własne potknięcie przerobić na moje. O moje pomysły martwić się na szczęście nie musisz. Pomyśl o tych wszystkich biednych ludziach, którzy nie mają zmywarki. Jak oni sobie z tym czasem radzą...... Fenomen, nie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się długo zastanawialiśmy nad zmywarką. Był Siemens w planach. A w końcu zmywarki w ogóle nie bedzie :) Stwierdziliśmy że z naszego punktu widzenia to wyrzucanie pieniędzy. Ani oszczędności (prąd, tabletki itp) ani sensu (nie robimy imprez na kilkanaście osób). Także zamiast zmywarki będzie więszy zlwe od Hansloren'a

 

Tak ja pierwszy zacząłem o pieniądzach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia.... To teraz słucham uważnie - na jakiej podstawie nazwałaś mnie ignorantem ?? Na podstawie tego że w kraju w którym mieszkam płacą stałą stawkę za wodę ? No to gratuluję przenikliwości umysłu. Imponująca wręcz

 

No tak wszyscy są tacy źli a Ty nic nikomu..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzmy godzina pracy rąk ludzkich kosztuje minimum z 7zł (NASZEJ TEŻ) więc chyba starczy dyskusji na temat opłacalności zmywarki:) Chyba że ktoś nie ceni swego czasu bo ma go w nadmiarze.

 

A co do ignorancji ekologicznej to jesteś jej ewidentnym przykładem, bo nie wszystko można kupić i przeliczyć na pieniądze

 

Przeliczać na pieniądze zacząłeś Ty ,

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania

 

No tak wszyscy są tacy źli a Ty nic nikomu..................

 

Tu też się zrozumienie kłania..... chyba wyraźnie napisałem że

 

ja nikomu żadnych łatek nie przypinałem i nie zwracałem się do nikogo bezpośrednio. Przynajmniej nie jako pierwszy.

 

 

ehhhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lada dzień muszę kupić cały sprzęt AGD. Po przestudiowaniu wątku mam swoje typy.

Proszę jeszcze o ostatnie opinie i ewentualną pomoc w zmianie na coś innego:

 

Zmywarka - Elektrolux ESL 67040R lub 6870R

Płyta indukcyjna - Amica PI6511SF lub PI7511SF (ewentualnie może elektrolux EHD 68210P)

Lodówka - Samsung RL55VTEBG (musi być koniecznie czarna)

Piekarnik - Gorenje BO87ORAB (również musi być czarny)

Okap - Ciarko Diamond

Mikrofalówka schowana do szafki więc jakaś tańsza.

 

Główny problem to płyta indukcyjna. Czy to dobry wybór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...