Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich na forum.

Przebrnęłam przez temat, dokształciłam się i mam do Was prośbę - może ktoś z Was potrafi mo doradzić odnośnie mojego wyboru?

płyta CTN364N006,

piekarnik FQV113T001 (początkowo myślałam o FQV137U ale przestraszyły mnie opinie o odpryskującej emalii wewnątrz piekarnika)

mikrofala FG87KUST,

okap HB6247SX (podszafkowy).

Co do lodówki ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, na pewno sbs i samsung (w grę wchodzą modele RSH5PTPN oraz RSA1ZTVG) i ponieważ kuchnia jest "na widoku" a lodówka ma stać niedaleko piekarnika i mikrofalówki (zabudowane w słupku) to chciałabym aby te sprzęty były w tym samym odcieniu inoxu.

i jeszcze wyjaśnienie dlaczego akurat samsung - użytkuję agd tej firmy i jestem zadowolona, owszem myślałam o siemensie ale ceny są poza moim zasięgięm. Piekarnik powinien być kompaktowy, a gotowanie na parze to bardzo przydatna funkcja jak dla mnie - stąd taki wybór jak wyżej.

Jestem czepialska i lubię kiedy mi wszystko pasuje kolorami,odcieniami, fakturami i kształtami, poza tym jak już wspomniałam w tym przypadku względy estetyczne są dość istotne bo kuchnia jest na widoku. A i gotować wiele nie będę ;-) Pozdrawiam serdecznie Forumowiczów i dziękuję za rady :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

mam do wyboru w zasadzie 2 bardzo podobne zmywarki do zabudowy modułowej - Bosch i Siemens (w sumie chyba ta sama fabryka). Tylko te 2, bo chyba, żadna inna firma nie robi modułowych o wysokości 60cm, a tyle mam miejsca zostawione. Siemens niby trochę droższy, wg specyfikacji Siemens trochę cichszy i ma 2 dodatkowe funkcje: Suszenie extra i Strefa Intensywna. Czy mi to potrzebne? Czym się kierować? Czy wyglądem? Czy może jest jeszcze coś istotnego czym się różnią a ja nie zauważyłem?

Siemens SC 76M531EU

Bosch SCE 53M25EU

Edytowane przez chelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach i lekturze Forów powstał poniższy zestaw:

 

Piekarnik Samsung FQ 159 UST link do piekarnika

Płyta ACM 751 BA link do płyty

Lodówka Electrolux ERN 29790 lub AEG Santo C 91844-5L, albo Gorenje NRKI 45288

lodówka pierwsza

lodówka druga

lodówka trzecia

Zmywarka Siemens SN M540EU link do zmywarki

Okap AKPO WK-9 Solano link do okapu

Zlew Teka 1 ½ B 625 link do zlewu

 

W założeniu wybór sprzętu miał być kompromisem pomiędzy ceną a jakością... :)

 

Będę wdzięczny za opinie oraz ewentualne sugestie.

Edytowane przez sepoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach i lekturze Forów powstał poniższy zestaw:

 

Piekarnik Samsung FQ 159 UST link do piekarnika

Płyta ACM 751 BA link do płyty

Lodówka Electrolux ERN 29790 lub AEG Santo C 91844-5L, albo Gorenje NRKI 45288

lodówka pierwsza

lodówka druga

lodówka trzecia

Zmywarka Siemens SN M540EU link do zmywarki

Okap AKPO WK-9 Solano link do okapu

Zlew Teka 1 ½ B 625 link do zlewu

 

W założeniu wybór sprzętu miał być kompromisem pomiędzy ceną a jakością... :)

 

Będę wdzięczny za opinie oraz ewentualne sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłam kompletowanie sprzętu do kuchni i oto co wybraliśmy (może komuś się przydadzą nasze wybory):

 

indukcja - TEKA IR 642

piekarnik - SIEMENS HB56AS560

mikrofala - SIEMENS HF25G5R2

okap - AMICA OWC4778 i

zmywarka - ELEKTROLUX ESL 68070 R

zlew - SCHOCK HORIZONT D-150

lodówka - SAMSUNG RSH7ZNRS

bateria - GROHE CONCETTO

Edytowane przez lidszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta - ja wybrałam Teka IRS643 http://www.ceneo.pl/10656520 podobna cenowo a Teka to chyba specjalista od płyt, nie wiem tak czytałam :)

a sprzedawca ze sklepu (a zarazem sąsiad) stanowczo odradzał Gorenje

co do zmywarki - u mnie padło na http://www.ceneo.pl/8999906 (jest tez srebrna) praktycznie to samo co u Ciebie tylko 2dB cichsza :)

a zlew - miałam dylemat Franke czy Teka, padło na Franke bo w opiniach jest twardszy i mniej sie rysuje....

własnych doświadczeń nie posiadam :D

i polecam sklep neo24.pl - dostawa w 48h, doskonały kontakt, żałuje że nie zamówiłam u nich wszystkiego, na dostawe z sell24 i electromarket czekam już tydzień i wiem, że szybko nie dojdzie bo mają braki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu płyty indukcyjnej, zmywarki i piekarnika do zabudowy oraz suszarki do prania wolno stojącej. Poniżej zamieszczam moje oczekiwania odnośnie każdego ze sprzętów oraz limit budżetowy (powiedzmy +/- 10%) i propozycję tego co już sam zdążyłem wyszukać. Proszę osoby będące "na czasie" z aktualnymi produktami o podanie swoich propozycji, mile widziane doświadczenia z własnym sprzętem - o ile spełnia oczekiwania ;).

 

Piekarnik - cena do ok 4000zł

Oczekiwania:

- Otwierany klasycznie. Mam "windowy", ale jest to niepraktyczne.

- Będzie zamontowany na wysokości pasa (dół piekarnika)

- Sterowany z własnego, wbudowanego panela

- Termoobieg

- Wózek do "wysuwania" potraw

- Wspomaganie czyszczenia - może być piroliza

- Bezawaryjność

Znalazłem:

Siemens HB78BD570: LINK

 

 

Płyta indukcyjna - cena do ok 4500zł

- szerokość: minimum 90cm

- 5 pól indukcyjnych, lub 3małe +1 podwójne np na brytfannę

- Bezawaryjność

- Łatwość w utrzymaniu w czystości

- Funkcja Booster (tudzież odpowiednik)

Znalazłem:

Siemens EH975SK11E: LINK

Fagor Mastercook I4DE95Z S: LINK

 

 

Zmywarka - cena do ok 4500zł:

- Szerokość 60cm

- Osobna półka na sztućce (nie plastikowy koszyk jak w moim obecnym Siemensie)

- Skuteczna praca (po umyciu naczyń byłoby fajnie, gdyby nie musiały być doczyszczane ręcznie lub przepuszczane przez drugi cykl...)

- Bezawaryjność

- Mile widziane suszenie naczyń

- Możliwość zabudowania frontu własnym panelem, by pasowała do mebli kuchennych

- Panel odkryty lub zintegrowany - dla mnie bez różnicy

Znalazłem:

Miele G 5270 SCVi: LINK

 

 

Suszarka do prania: cena do 2200zł

- Wolno stojąca

- Możliwie jak najmniej gniotąca ubrania

- Jak najlepiej susząca

- Bezawaryjna

- Prania na 3 domowników cały czas, dodatkowych 2 - od czasu do czasu (wnuczki odwiedzające dziadków)

Uwaga: Wiem, że tu się nie popisałem, ale nigdy suszarki nie posiadałem, więc i moje zdanie na ten temat nie jest wyrobione na tyle by napisać coś mądrzejszego :(.

Znalazłem:

Problem w tym, że nic. Jak szukałem na forach - każda sroczka swój ogon chwaliła. Zainteresowanie w naszym kraju takim sprzętem jest stosunkowo niewielkie, więc i informacji jak na lekarstwo...

 

Z zasady odrzucam najniższą półkę produktów, czyli wszelkie Amica, Candy itp. Wiem, że kilka modeli mogłoby być godnych polecenia, ale miałem już kilka sprzętów tych firm i mówiąc delikatnie - będę unikał.

Bezawaryjność pisałem kursywą, bo każdy producent chwali się gwarancją, wysoką jakością, wodotryskami i laserowym show, a jak coś się popsuje - bywają problemy. Chodzi o bezawaryjność "statystyczną", ponieważ zdaję sobie sprawę, że bezawaryjny sprzęt to będzie - jak mi się trafi. Chciałbym jedynie zwiększyć szanse na to "trafienie" ;).

 

 

 

Za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie jaką chłodziarkę i zamrażarkę (koniecznie dwa oddzielne sprzęty)o wysokości do 150 cm można montować na wysokości 70 cm od podłogi (nie tracąc gwarancji etc...). Historia jest banalna- komputer i projektant wrysuje wszystko- i tak jest u mnie- ściana do zabudowy- 5 słupków- dwa z nich poświęcone na oddzielną chłodzierkę i zamrażarkę. Od dołu zaprojektowane trzy szuflady, na nich lodówka/zamrażarka a and nią dodatkowa szafka na na click. Wszystko było ok do momentu zamówienai odpowiedniego sprzętu, który będzie można zamontować wyżej niż standardowo. Czy ktoś z Was miał podobną historię?możecie podzielić się informacją jaki sprzęt nadaje się do takeij zabudowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa,

 

Podepnę się pod wątek, ponieważ w tym, który założyłem brak odpowiedzi :(

 

Przymierzam się do zakupu płyty indukcyjnej, zmywarki i piekarnika do zabudowy oraz suszarki do prania wolno stojącej. Poniżej zamieszczam moje oczekiwania odnośnie każdego ze sprzętów oraz limit budżetowy (powiedzmy +/- 10%) i propozycję tego co już sam zdążyłem wyszukać. Proszę osoby będące "na czasie" z aktualnymi produktami o podanie swoich propozycji, mile widziane doświadczenia z własnym sprzętem - o ile spełnia oczekiwania ;).

 

Piekarnik - cena do ok 4000zł

Oczekiwania:

- Otwierany klasycznie. Mam "windowy", ale jest to niepraktyczne.

- Będzie zamontowany na wysokości pasa (dół piekarnika)

- Sterowany z własnego, wbudowanego panela

- Termoobieg

- Wózek do "wysuwania" potraw

- Wspomaganie czyszczenia - może być piroliza

- Bezawaryjność

Znalazłem:

Siemens HB78BD570: LINK

http://www.siemens-home.es/Files/SiemensNew/Es/es/AdditionalFiles/producto/HB78AU570E.jpg

 

Płyta indukcyjna - cena do ok 5500zł

- szerokość: minimum 90cm

- 5 pól indukcyjnych, lub 3małe +1 podwójne np na brytfannę

- Bezawaryjność

- Łatwość w utrzymaniu w czystości

- Funkcja Booster (tudzież odpowiednik)

Znalazłem:

Siemens EH975SK11E: LINK

http://content.appliancesonline.co.uk/ProductImages/rvLarge/EH975SK11E_BK_Induction-Hob_FR_l.jpg

Fagor Mastercook I4DE95Z S: LINK

http://bi.gazeta.pl/im/4/9049/z9049664X.jpg

AEG HK955420 FB: LINK

http://p.alejka.pl/i2/p_new/41/17/aeg-hk-955420-ib_0_b.jpg

 

 

Zmywarka - cena do ok 4700zł:

- Szerokość 60cm

- Osobna półka na sztućce (nie plastikowy koszyk jak w moim obecnym Siemensie)

- Skuteczna praca (po umyciu naczyń byłoby fajnie, gdyby nie musiały być doczyszczane ręcznie lub przepuszczane przez drugi cykl...)

- Bezawaryjność

- Mile widziane suszenie naczyń

- Możliwość zabudowania frontu własnym panelem, by pasowała do mebli kuchennych

- Panel odkryty lub zintegrowany - dla mnie bez różnicy

Znalazłem:

Miele G 5270 SCVi: LINK

http://www.miele.hr/uploads/katalog/suderice/G_4370,_G_4375,_G_5270,_G_5275,_G_5280,_G_5285,_G_5370,_G_5191,_G_5196,_G_5375,_G_5380,_G_5385.highres.jpg

Miele G 5370 SCVi: LINK

http://www.miele.hr/uploads/katalog/suderice/G_4370,_G_4375,_G_5270,_G_5275,_G_5280,_G_5285,_G_5370,_G_5191,_G_5196,_G_5375,_G_5380,_G_5385.highres.jpg

 

 

Suszarka do prania: cena do 3000zł

- Wolno stojąca

- Możliwie jak najmniej gniotąca ubrania

- Jak najlepiej susząca

- Bezawaryjna

- Prania na 3 domowników cały czas, dodatkowych 2 - od czasu do czasu (wnuczki odwiedzające dziadków)

Znalazłem:

MIELE T 7744 C: LINK

http://www.miele.rs/uploads/T_7744_C.jpg

 

 

Z zasady odrzucam najniższą półkę produktów, czyli wszelkie Amica, Candy itp. Wiem, że kilka modeli mogłoby być godnych polecenia, ale miałem już kilka sprzętów tych firm i mówiąc delikatnie - będę unikał.

 

Bezawaryjność pisałem kursywą, bo każdy producent chwali się gwarancją, wysoką jakością, wodotryskami i laserowym show, a jak coś się popsuje - bywają problemy. Chodzi o bezawaryjność "statystyczną", ponieważ zdaję sobie sprawę, że bezawaryjny sprzęt to będzie - jak mi się trafi. Chciałbym jedynie zwiększyć szanse na to "trafienie" ;).

 

 

 

Za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam,

Tomek

 

 

PS: Do administratora forum: Temat, który założyłem o bardzo podobnej treści proszę usunąć - jeśli to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ...moja opinia - jak pisałeś - nie ma teraz pojęcia takiego jak bezwaryjność, nawet w samochodach tak jest - wszystko zalezy od tego jaki egzemplarz sie trafi

ale akurat Miele opinie ma świetne...pomimo to podkreślam moim zdaniem nie zapłąciłabym tyle za sprzęt AGD, dla przykładu - ja wybrałam zmywarkę Bosch, kosztuje połowę tego co Twoja a parametry nieporównywalnie lepsze..... zobacz : http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=349&productId=7802427&productId=8999906

 

warto przepłacać ? wg mnie nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@queene - wybrałem Miele ze względu na... szufladę na sztućce. Jedyny znaleziony przeze mnie producent oferujący takie rozwiązanie. Znajomy ma i jest zachwycony - prostota załadunku bez klamota w postaci koszyka - miodzio. Niestety ta szuflada jest dla mnie warunkiem sin equa non. Nawet producenci tacy jak Smeg czy De Dietrich mają koszyki :(

 

Co sądzisz o pozostałych sprzętach? Co do piekarnika - mam odpowiednik tego, który podałem, ale jak już wspomniałem - z windą. "Bajer" jest, ale niepraktyczny. Pozostałe cechy i funkcje się sprawdziły, więc innego chyba nie ma co brać jak ten odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szuflada to patent wymyślony przez Miele ale stosowany już też przez innych, wydaje mi się że też ją mam choć głowy nie dam a stoi zapakowana

 

Siemens ma ją na pewno więc Bosch pewnie też, przecież to ta sama firma :) swoją drogą - fajny ten siemens tylko dość głośny i nie ma czarnego panela

http://bi.gazeta.pl/im/2/8322/z8322942X,ZMYWARKI--SN25M882EU-ecoStar--do-zabudowy--szer--60.jpg

 

co do reszty sprzętu - u mnie priorytetem była spójność sprzętu, dobre parametry i kolor czarny - więc padło na ww. zmywarkę Bosch, płytę Teka, a cała wysoka zabudowa (lodówka, mikrofala i piekarnik-koniecznie dzielony na pół) są z czarnego szkła - a to ma Samsung....i chyba tylko Samsung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że nie tylko Miele ma taką szufladkę :) Skoro Bosch też ma, czemu nie?

Znalazłem:

Bosch SMV69T50EU: LINK

http://www.crownbase.be/pics/SMV69T50EU.JPG

 

U mnie priorytetem jest praktyczność oraz trwałość. Sprzęt będzie stał w domu rodziców, a w tym wieku nie ma już ani czasu ani ochoty na "użeranie" się ze sprzętem nieergonomicznym i psującym się. Jestem ciekaw jak wygląda trwałość w AEG, bo na płytę 5-strefową Miele za drobne 9000 mnie nie stać ;). Niby Electrolux, podobno są fajne, ale jak to wygląda w porównaniu do Boscha? Ten ma wyglądem bardzo zbliżoną do Siemensa. No i jeszcze jedna sprawa - jak upewnić się przed zakupem gdzie dany sprzęt został "MADE IN"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o poradę dot. lodówki - dużej, wolno-stojącej, side-by-side, raczej bez lub z małą zamrażarką (zamrażarkę chcemy kupić osobno). Jakiej firmy polecacie?

Myśleliśmy o Liebherr, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to najlepsza opcja. Oczywiście miło by było gdyby była energooszczędna.

Na rynku jest taka masa produktów, że można zgłupieć. Nie wiem na jakie parametry najbardziej zwracać uwagę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mamy drugą lodówkę Liebherra - wersja z zamrażarką dolną. Do nowego domu również kupimy lodówkę tej marki, ale 2 skrzydłową. Na rynku jest masa produktów, ale można je podzielić na Liebherr i cała reszta. Jeśli dysponujesz taką gotówką - śmiało kup.

 

Ponawiam moje pytanie dotyczące płyty indukcyjnej. Jakie marki polecacie? Czy ta AEG jest przyzwoita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...