Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proszę o poradę w temacie zakupu lodówki sbs, do tej pory faworytem był

samsung RSH7ZNRS (kostkarka automatyczna, barek, 2-drzwiowa, komora 0, cena ok. 5300, piękny wygląd).

Jakiś czas temu tu na forum ktoś wspomniał o beko GNE 134620 X - model niezwykle ciekawy (kostkarka automatyczna, barek, 4-drzwiowa, komora 0, niska cena ok. 3500 i możliwość zamiany połowy zamrażarki na lodówkę, zależnie od potrzeb - to jest szczególnie ciekawe) ale jak z firmą beko czy jest ok? Może ktoś ma którąś z tych lodówek?

Czy są jeszcze inne lodówki z automatyczną kostkarką i 4-drzwiowe? Podoba mi się ta ogromna przestrzeń lodówki ale poza beko nie znalazłam innych takich modeli a kostkarka aut. musi być obowiązkowo.

Ponawiam pytania, może fachowiec się wypowie. popey111 - zerknij jeśli możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ponawiam pytania, może fachowiec się wypowie. popey111 - zerknij jeśli możesz.

:)

Jak dla mnie Beko wygrywa pod względem funkcjonalnym.

Większe komory na warzywa i owoce z lepszymi niż w samsungu warunkami przechowywania produktów.

Tak jak wspominasz jest też możliwość zmiany trybu pracy jednej części zamrażarki.

 

Co do jakości to mogę stwierdzić że beko na pewno nie jest wykonane gorzej od samsunga. Choć samsunga daje lepszy serwis ( co najmniej teoretycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę tak: Siemens WM12Q440PL:)

To samo co w boschu ale cichsza i z systemem aqua stop co w przypadku gdy pralka będzie zabudowana jest dość istotne, tym bardziej że obie pralki kosztują praktycznie tyle samo:)

Czyli krótko- więcej za te same pieniądze :)

 

Jest jednak ciut za duża (głównie chodzi mi o głębokość). Może coś takiego?:

 

Bosch WLM 20441PL

Bosch WLM 24441PL

 

lub ta, ale ciut mała: Bosch WLM 20440PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak ciut za duża (głównie chodzi mi o głębokość). Może coś takiego?:

 

Bosch WLM 20441PL

Bosch WLM 24441PL

 

lub ta, ale ciut mała: Bosch WLM 20440PL

Jeżeli zmieścisz tą o której pisałem to jest lepsza głownie ze względu na to że jest większa.

Z drugiej strony modele które podajesz nie różnią się (te z jedynką to nowsze serie) weź więc najtańszą z nich, fizycznie to ta sama pralka różnią się tylko obrotami (jeżeli nie planujesz suszarki bębnowej to nie ma to znaczenia) i tym że nowsze serie mają podany max załadunek 6kg a starsze 5,5 (znów bez różnicy bo bęben fizycznie jest ten sam a te 6kg uzyskano zwiększając znacząco zużycie wody z 39L do 57l i prądu w programach dla bawełny).

Czyli znów najtańsza czyli wlm 20440 pl lub 24441 pl w obu wypadkach 200zł zostaje w kieszeni :)

Edytowane przez popey111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie zauważyłem,że to różnica jedynie 0,5 kg. to nie wiele mniej a jednak zużywa dużo mniej wody. Jeżeli chodzi o odwirowanie, to w dotychczasowej pralce żona nie używa większej prędkości niż 900 obr/min Więc te powyżej 1000 obr/min w ogóle nas nie interesuje. To chyba jednak zdecydujemy się na tą Bosch WLM 20440PL. Dzięki za pomoc. Po za tym widziałem ją na żywo i bardzo podoba mi się jej wykonanie. Jest na prawdę solidne w porównaniu do Aristona.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze na tym modelem: Bosch WLM 24440PL Niby to samo co Bosch WLM 20440PL ale klasa energetyczna A+ i ciut węższa.

popey111 Co sądzisz?

Ale przecież to jest ta sama pralka, te modele różnią się tylko obrotami.

Wszelkie różnice poza obrotami wynikają z błędów w opisach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

odświeżę temat po kilku latach - jestem przed wyborem właśnie jak wyżej - najbardziej pasuje mi model Boscha - Bosch SMS69M58EU - czy ktoś z Was ma to cudo? Czy nowe zmywarki Electroluxa są już lepsze - czy domywają? bo negatywnych opinii na ich temat jest dużo w przeciwieństwie właśnie do opinii n/t zmywarek Boscha ... myślałem jeszcze o Siemensie ale jest droższy od Boscha . Ten podany wyżej zużywa ponoć zaledwie 6,5 litra wody na cykl ! - to mistrzostwo świata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

odświeżę temat po kilku latach - jestem przed wyborem właśnie jak wyżej - najbardziej pasuje mi model Boscha - Bosch SMS69M58EU - czy ktoś z Was ma to cudo? Czy nowe zmywarki Electroluxa są już lepsze - czy domywają? bo negatywnych opinii na ich temat jest dużo w przeciwieństwie właśnie do opinii n/t zmywarek Boscha ... myślałem jeszcze o Siemensie ale jest droższy od Boscha . Ten podany wyżej zużywa ponoć zaledwie 6,5 litra wody na cykl ! - to mistrzostwo świata...

 

Co do jakości zmywania to moje wieloletnie doświadczenie mówi że bardzo dużo zależy od użytkownika.

Co do jakości sprzętu to jak dla mnie na poziomie porównywalnym chociaż zmywarki bsh sprawiają wrażenie solidniejszych.

Co do electroluxa to uważam że mają dużo bardziej praktyczne wnętrze i łatwiej w nich upchnąć coś więcej niż kubki i talerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zbliża się u mnie remont kuchni i planuję dokupić zmywarkę. 4 osoby w domu ale raczej 60 cm ciężko będzie upchać, więc chyba kupię 45 cm. Skłaniam się ku Bosch-Siemens (choć wyczytałem, że to praktycznie to samo :) ).

Jak jest z krajem produkcji? Ma znaczenie pod względem jakości?

Co myślicie o tych modelach:

Siemens SF 64T355EU

BOSCH SRV 55T43 EU

Wiem, że cena nie powala bo to niższa półka, ale czy warto pchać się w taki sprzęt, czy lepiej mycie ręczne i zaoszczędzone pieniądze w kieszeni :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości zmywania to moje wieloletnie doświadczenie mówi że bardzo dużo zależy od użytkownika.

.

 

to znaczy? masz na myśli wkładanie "dobrze posprzątanych" talerzy? ;) czy odpowiednie ułożenie ich w koszach?

Czy wybór szerszej (60cm) zmywarki i luźniejsze ułożenie w niej naczyń będzie wpływało na efektywność mycia? Tak na chłopski rozum - im ciaśniej tym gorzej dociera strumień myjący - tak mi się przynajmniej wydaje...

 

i ważne pytanie - na co zwracać uwagę przy wyborze zmywarki??? od tych najważniejszych funkcji/zalet po te najmniej przydatne (bajery) - będę wdzięczny za odpowiedź , bo już jestem skołowany patrząc na dziesiątki modeli ... czy warto wywalać 1000zł więcej na model Bosch SMS69M58EU lub jemu podobne Siemensy?

Edytowane przez enypeny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy? masz na myśli wkładanie "dobrze posprzątanych" talerzy? ;) czy odpowiednie ułożenie ich w koszach?

Czy wybór szerszej (60cm) zmywarki i luźniejsze ułożenie w niej naczyń będzie wpływało na efektywność mycia? Tak na chłopski rozum - im ciaśniej tym gorzej dociera strumień myjący - tak mi się przynajmniej wydaje...

 

i ważne pytanie - na co zwracać uwagę przy wyborze zmywarki??? od tych najważniejszych funkcji/zalet po te najmniej przydatne (bajery) - będę wdzięczny za odpowiedź , bo już jestem skołowany patrząc na dziesiątki modeli ... czy warto wywalać 1000zł więcej na model Bosch SMS69M58EU lub jemu podobne Siemensy?

Miałem na myśli zdrowy rozsądek i korzystanie z instrukcji obsługi :)

Co do "dobrze posprzątanych" talerzy to trzeba też pamiętać o tym że im mniej resztek na nich będzie tym rzadziej trzeba czyścić filtry itd :)

 

A co do opłacalności to im tańszy model tym bardziej się opłaca (oczywiście nie mówię o najtańszym chłamie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...