Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Przeczytalem cale forum, wedle różnych fraz wyszukiwania ale niestety nie znalazlem pewnych odpowiedzi jesli mozna prosic o nie i pomoc w wyborze.

 

Zastanawiamy sie nad urzadzeniami AGD do kuchni ma to byc plyta indykcyjna do ok 3000zl, okap do ok 1500 zl, ale niestety dziure wywietrznika mam okolo 60cm poza osia kuchenki,

kuchenke mikrofalowa do zabudowy z grilem i termoobiegiem do ok 1800-2000zl

 

Moje Typy to:

płyta indukcyjna:

 

- Gorenje EIT 695 C ( 2750 zl ) - 7,4KW

- Teka GKST 60I4 ( 2300 ) 5,9 KW

- Fagor 5IFT-4S ( 2850 ) 6,2KW

 

* Pytania:

1) Która lepsza przy założeniu ze malo gotujemy i raczej liczy sie trwalość i mile dodatki ( obsluga )

2) Czy w tej cenie jest alternatywa jakościowa ? ( potrzeba 4 indykcji, rozmiar 60 )

3) Podoba sie nam najbardziej gorenje, ale moze warto wziasc teke ( to w sumie 500zl w kieszeni )

 

Okapy:

Pytanie wstepne: Jako ze mamy odplyw powietrza poza osia kuchenki/plyty okolo 60cm moze z 80, czy okap kominowy sie do tego nadaje ? ( z tego co ogladalem je i instrukcje wieszania nie ma za bardzo mozliwosci ucieczki z rura powietrzna w bok ( trzeba by jakos to wiercic czy cos?) moze macie jakies rady na to, zabudowa w scienie odpada.

 

Ogladalem okapy Gorenje

Wymagania: Cisza im mniej db tym lepiej

cena do 1500zl

timer.

wydajnosc na poziomie 400-500m3

 

Pytania: Czy db gorenje sa adekwatne do db np teki ? w sklepie nawet to cicho chodzilo... a jak naprawde ?

2) Widzialem okapy z silnikiem poprzecznie montowanym do lini ciagu powietrza i wzdloznie, ktore lepsze ?

 

 

I najgorszy problem...

Mikrofalowka do zabudowy.

Wymagania: cena do ok 2000zl

Termoobieg - bo ponoc to zastapi piekarnik

mile dodatki: grill, gotowanie na parze

 

Widzielismy mikrofale np LG, bosha, teki,

pojemnosc z 25l poiniewaz 17 litrow sa strasznie male jakos tak optycznie... i sie nie podobaja...

 

Inox, biale, czarne, szklo.. interesuje takie cos co nie bedzie zbierac odciskow palcow.. inoxowe widzielismy w sklepie i mam wrazenie ze to bardzo bardzo odciski palcow widac.. jak to jest naprawde ? bo ze szmatka latac ciagle nie bedziemy...

 

podobala sie mam LG za 1300zl + ramka za prawie 500zl ale to paranoja placic 500zl za ramke do zabudowy.

 

Prosilbym o wzkazowki w tej sprawie... jestesmy osobami nie piekacymi, ale czasem cos upiec od swieta by sie przydalo ? a moze nie warto tego ? moze lepiej np gotowanie na parze ?

 

Kolejnym pytaniem jest lodowka raczej nie do firmy ale do mechaniki

Czy jesli lodowka jest jedno agregatorowa to rozumiem ze rozmnazanie to jest dla obydwu komor ? ( lodowka i zamrazalnik )

jesli jest 2 agregatorowa to moze byc zamrozony zamrazalnik a czesc lodowkowa moge normalnie rozmrozic ?

 

Lodowka do ok 2500zl, czy na cos zwracac uwage albo jakies firmy omijac bardzo szerokim lukiem ? ( to akurat jeszcze nie doczytalem forum do konca )

 

Pozdrawiam i dziekuje za chociazby garsc informacji na w/w tematy.

 

 

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jesli moge wyrazic swoje zdanie to jak najbardziej polecalabym gorenje (pralka, plyta, okap). Moi rodzice pokusili sie wydac troche wiecej pieniedzy na sprzet tej firmy i sa zachwyceni - no ale moja mama duzo gotuje wiec potrzebowala czegos bardzo wytrzymalego :D

My bedziemy mieli caly sprzet Bosha poza okapem, ktory bedzie gorenje.

pozdrawiam i zycze udanych wyborow!! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam, jak myślicie co wybrać

1. zwykły elektryczny piekarnik bosch do zabudowy w słupku

czy whirpool tzw inteligentny- sam ustala temp. i czas pieczenia itp

2. zmywarka standart bosch czy whirpool szósty zmysł

3. płyta elektryczna bosch czy whirpool poszerzana

4. lodówka bosch pod zabudowę -zwykła czy whirpool z komorą CTC + szósty zmysł

ceny są porównywalne bosch bez bajerów lub whirpool full wypas. CO WYBRAĆ ???? POMÓŻCIE....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakiś czas temu miałem podobny dylemat, zastanawiałem się na d lodówką Whirpoola i miałem upatrzony model z wyswietlaczem LCD, lecz gdy szukałem tego modelu, dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy, np o jakości jest dużo reklamacji itp. nawet gdy znalazłem moj wyszukany model okazało się że jedyny na magazynie jest popsuty i właśnie oddano dwie następne lodówki do reklamacji...

Kupiłem Bosha, choć nie jestem fanem tej marki ale jestem bardzo zadowolony z lodówki(bardzo cicha mimo dwóch agregatów)...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem na etapie wyszukiwania AGD do kuchni i z porad jakie staram sie zewsząd zbierać wychodzi że warto kupować właśnie

 

boscha, simensa, electrolux aeg, jeszcze gorenje i lodówki leapher (albo jakoś tak.)

 

nie kupować amica, candy, whirlpool

 

nie wiem ile w tym prawdy ale jak dla mnie wystarczająco wiele osób to samo powtarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My akurat jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej pralki Whirpoola 6 zmysł (klasa AAA)!!!

Mamy ją już kilka dobrych lat i absolutnie wszystko z nią jest OK, świetnie pierze, odwirowuje, jest oszczędna, ma wszystkie bajery, itp. Poza tym mamy też mikroflę whirpoola, również 6 zmysł i też jest jak najbardziej OK.

Lodówkę natomiast mamy Samsunga. Jest to model z zamrażarką, kostkarką do lodów, chłodziarką do wody, barkiem, itp. Jest niesamowicie cicha (mimo 2 agregatów), nawet dość ekonomiczna (klasa AA+). Można w niej postawić obok siebie np. wędzone makrele i kiełbasę wiejską i absolutnie nic nie przejdzie obcym zapachem, świetnie utrzymuje temperaturę na każdym poziomie, żywność jest bardzo długo w niej świeża... Uważam, że jest to "mercedes" wśród lodówek! Wiem co mówię, bo mieliśmy już najróżniejsze: Gorenie, Bosh, Hoower, o polskich nie wspomnę... Jak ma ktoś trochę kasy, to serdecznie polecam SAMSUNGA (jest jeszcze LG, ale to już trochę gorsza liga)!!!

 

:D :D :D

 

Wśród drobniejszego sprzętu AGD mamy sporo Philipsa, wysokociśnieniowy expres do kawy AEG, odkurzacz Elektrolux'a (z tradycyjnym workiem! :o) i sporo naszego rodzimego Zelmera (również całkiem spoko).

Wszystkie sprzęty użytkowane są często i intensywnie (rodzina 2+2), mają wiek zbliżony (ok. 4 - 5 lat) i jak do tej pory - odpukać :) - nic się nie zepsuło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Pod uwagę weź także - oprócz wyżej wymienionych argumentów i doświadczeń - czy "full wypas" będzie Ci naprawdę potrzebny? Wg mnie lepiej kupić coś dokładnie na miarę, niż zapłacić i nie używać. Duża płyta elektryczna jest wygodna, ale.... znajoma kupiła kuchenke gazową z 6 palnikami i wieleelkim piekarnikiem. Teraz... 2 palników wcale nie używa, a piekarnik ciągnie tyle prądu, że rachunki są kolosalne.

 

Ja, np kupując pralkę, też brałam pod uwagę Whirpoola i Boscha. Ostatecznie wygrał ten pierwszy, bo zwyczajnie miał te programy o które mi chodziło, rozsądne czasy trwania prania i czytelny wyświetlacz.

 

A co do marek sprzęty AGD to rzeczywiście ja też najczęściej słyszę, że naj... są Bosch, Siemens czy Electrolux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego sprzetu mam na razie niewiele, ale planuje zakup juz niedlugo i zglebiam temat.

 

Akurat pralke Whirpool uzytkuje od 3 lat u tesciow. Sama pralka ma ok 4-5 lat i jest z tych wtedy najnowszych z elektronicznym wyswietlaczem. Programy bardzo czytelne i oszczednosc to fakt. Ma problemy z płukaniem (czesem zostają grudki proszku na ubraniach), problem w wybieraniem proszku i płynu do płukania. Im starsza tym problemy, które na poczatku nie były tak uciazliwe - sie nasilaja.

Do swojego domu juz nie kupię. Planuje Electrolux tak do 1000 obrotow, bo AEG za drogie, a Bosh ma najdrozsze chyba ze wszystkich marek czesci do wymany w razie awarii. Obecny Whir... ma 800 obrotow i rzeczy sa prawie suche - w ogole nic nie cieknie. Dobre programy to szybkie pranie, oszczedne pranie, wywazanie wsadu i pranie wełny. Na to zwracam uwage. Nie ma co brac programow, ktorych nie wykorzystasz :wink:

A drogi sprzet dal mnie powinien miec marke, ktora nie wymaga naprawy raz na rok - raczej chodzi wiele lat bezawaryjnie. Takie mam marzenia :D Dlatego dla mnie Whir... odpada :wink: Z innych: lodówka LG no frost (podarowalam sobie lodowke do zabodowy, bo za mla a roznica w cenie spokojnie wystarczy mi na no frost i inne bajery), zmywarka Electrolux (argumenty jak przy pralce), piekarnik Ariston a płyta gazowa i okap to juz wedlug estetyki i ceny - bez szalenstw, pewnie Fagor. Takie sa moje typy :D Jabym miala duuzo kasy bralabym wszystko od SMEG!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch i Siemens to jest to samo w innej obudowie (podzespoły jednakowe), mają dobrę renomę dzięki wieli starym egzemplarzom z niemieckich wystawek które chodzą bez żadnych remontów (moja matka ma Siemensa od 12 lat - kupionego w Polsce - nigdy nie zawiódł), podobnie z pralkami, inne sprzęty mniej "mechaniczne" Lodówka czy płyta sprawdzaja sie także tańsze marki. Znam kilka osób które nadziały się na sprzęcie Elektroluxia, mikrofala działała 30 min, Whirpool od 6 mc bez awarii. Natomiast ja mam lodówke Amiki (agregat Elextrolux to jest ta sama grupa) - żadnych problemówe od 7 lat. Patrzecie co jest napisane na agregacie lodówki !!!, a nie na logo na obudowie. Zwrócie uwagę że jest kilka grupa producentów skupiających kilkanasciie marek, stosując podobne technologie i rozwiązania, często płacimy za logo i złudzenia. Życzę wszytkim udanych wyborów. polecem zajrzeć na wyprzedaże do naszych zachodnich sąsiadów.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócie uwagę że jest kilka grupa producentów skupiających kilkanasciie marek, stosując podobne technologie i rozwiązania, często płacimy za logo i złudzenia. Życzę wszytkim udanych wyborów. polecem zajrzeć na wyprzedaże do naszych zachodnich sąsiadów.......

 

Z producentamu swieta prawda :D Sebastian a moze napisz cos na temat tych wyprzedazy? :wink: Jakie terminy, i gdzie sie wybrac - moze jakies adresy sklepow? Skad braz info, przed wyjazdem - czy trzeba jechac w ciemno? :roll:

 

Ja sprowadzalam sobie z Niemiec aparat fotograficzny (ale sama jechac nie musialam :wink: ) i jestem bardzo zadowolona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, w sklapach internetowych jest taniej. Już dawno to odkryłam i korzystam jak mogę!

:)

 

Jestem klientką http://www.hoopla.pl. Niedawno czytałam, że ten sklep został wybrany przez Komputer Świat jako jeden z najlepszych i godnych polecenia.

W każdym razie kupiłam już u nich pralkę, fytownicę, ekspres do kawy a teraz szukam robota kuchennego. Dobre opisy. Możliwość zadawania pytań w razie wątpliwości no i co najważniejsze dla mnie, nie stoi obok mnie jakiś pan/pani i nie podejmuje za mnie decyzji, próbując wcisnąć towar, który np zalega w magazynie.

 

O! Taka właśnie jestem wybredna. :wink:

 

Jak będę wyposażać kuchnię w AGD to też od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Whirlpoola? ja tez musze kupic caly sprzet do kuchni i zastanawiam sie nad sklepami internetowymi - jest sporo taniej.

Jakie sa wasze doswiadczenia z takimi sklepami, bo ja nie mam zadnych.

W sklepie internetowym zamowilam jakis czas temu zmywarke. Faktycznie sporo taniej. Szybko i mila obsluga. Ale jeki to byl sklep nie pamietam ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie odradzam sprzet amici master... ardo indesit. dla przykladu amica korzysta z licencji innych marek produktow przestarzalych. np zmywarki to stary SMEG firma zacna ale w wykonaniu Amici hm do bani. jestem serwisantem w innej branzy ale rozwiazania techniczne sa mi znane. ja lubie marki takie jak wspomniany SMEG dalej Bosch Siemens AEG czy Electrolux.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...