Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Faktycznie ten siemens ma funkcję połowy załadunku, chyba się na nią zdecyduję :)

gtsvectra mam jeszcze pytanie odnośnie okapu, ten który podałeś jest bajeczny...tylko ta cena:eek:

A co powiesz o modelach Amica OKC 951 S lub Ciarko Black Pearl 90, warto w coś takiego wchodzić. Słyszałem ze okapy dla Amici robi Ciarko więc nie wiem czy to nie jakieś bliźniacze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

płyta OK, nie inwestuj w pyrolizę. Pyroliza to czyszczenie w wysokiej tem. Sam zrobiłem ten błąd 4 lata temu.

Ręczne wyczyszczenie piekarnika to preparat do czyszczenia piekarników za 30zł+gąbeczka za 50 gr i 10 minut pracy.

 

Zdradź proszę jaki to preparat jest lepszy od pyrolizy, której nie mam i bardzo żałuję :bash:

Próbowałam różne i nie natrafiłam na taki skuteczny:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten siemens ma funkcję połowy załadunku, chyba się na nią zdecyduję :)

gtsvectra mam jeszcze pytanie odnośnie okapu, ten który podałeś jest bajeczny...tylko ta cena:eek:

A co powiesz o modelach Amica OKC 951 S lub Ciarko Black Pearl 90, warto w coś takiego wchodzić. Słyszałem ze okapy dla Amici robi Ciarko więc nie wiem czy to nie jakieś bliźniacze modele.

 

Weź amicę, bardziej popularna, chłopaki z serwisu jeszcze takiego nie naprawiali, więc napewno bezawaryjny i w dodatku ładny

z ładnych i nowoczesnych zobacz jeszcze elica buble http://www.decodir.com/2010/04/modern-hood-elica-for-contemporary-kitchen-design/elica-bubble-cooking-hood/

Zdradź proszę jaki to preparat jest lepszy od pyrolizy, której nie mam i bardzo żałuję :bash:

Próbowałam różne i nie natrafiłam na taki skuteczny:cool:

nie wiem czy lepszy przynosi takie same efekty, pyroliza jest poprostu czasochłonna, wiąże się z duzym poborem prądu i piekarniki z ta funkcją są droższe niż bez niej.

Do czyszczenia piekarników używam http://www.ceneo.pl/3430085, nadaje się również do płyt ceramicznych, sprwadzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mój wybór będzie najprawdopodobniej wyglądał tak:

 

Piekarnik - Siemens HB43AT540E

Płyta indukcyjna - Teka IR 641 + dokupione 5 lat gwarancji

Lodówka - Bosch KGN39VI30

Zmywarka - SIEMENS SN 65M007EU

Okap - Amica OKC 951 S

Pralka - Electrolux EWS 126540 W

 

Jak myślicie, chyba w miarę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gtsvectra, a możesz napisać, czemu polecasz zamiast Electroluxa ESL 67040R, Siemensa SN 65M007EU? Do tej pory rozważałam zmywarkę tylko Boscha i Siemensa. Dzisiaj byłam w Media Expert i Pan pokazywał różne modele, a w końcu spytał, czemu tylko te firmy biorę pod uwagę. Pokazał nam niższy model Electrolux 65070, ale dodał, że ten nowszy, czyli 67040 jest jeszcze lepszy. Jako plus dla Electroluxa podał np., że program szybki myje w temp. 60 stopni, a w Siemensie 45. Na ceneo z kolei Electrolux chociaż ma wpisaną klasę A, to zużywa 10 l i 1kW, a Siemens 12l i 1,02 kw (wiem, że to pomijalna różnica, ale jednak jest i niektórzy są gotowi dopłacić parę stów, aby było np. 7-8l). Do tego na wspomnianym ceneo najniższa cena Electroluza to 1525 zł, a Siemensa 1661 zł.

Zachwalano nam tez ten system z obrotowym talerzem z natryskiem od dołu (nie wiem, jak to się fachowo nazywa), jako większa pewność dokładnego czyszczenia. Chociaż w opiniach w necie, jakaś jedna osoba skarżyła się na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program szybki służy do zmywania, rzeczy lekko zabrudzonych i na bieżąco (tak jak w pralce)

 

Logiczne jest, że skoro sa programy 30min/30C ktoś inny robi 45/30 inni 30min/60C że mozna zrobić program 30 minut przy 70C, albo 28minut przy 70C pytanie tylko w jakim celu skoro efektywność zmywania jest taka sama, ano w celu marketingowym. Wiem zaraz ktoś powie "chyba nie chcesz mi powiedzieć że zmywanie w tep. 40C i 60C przynosi ten sam efekt".

Testowane na szkoleniu , miało być tak; stoją zmywarka electroluxa(pominę model) i dwie inne. talerze zabrudzone podobnie. Założenie było takie by pokazać że electrolux zmywa o wiele lepiej niż inne. Wyszło inaczej, wszystkie trzy pokazały ten sam efekt zmywania. Talerze były czyste. Chłopaki się czerwoni zrobili.

Ale ktoś poszedł dalej tym tropem; co maja powiedzieć klienci którzy kupili zmywarki electroluxa rok temu bez zmywania 30min/60C, zostali oszukani bo kupili zmywarkę bez programu 30/60, a może muszą zmienić zmywarki bo nie da się w nich zmywać.

Że droższa no cóż ja dokładam do siemensa 100-200zł od razu. Jeśli mamy się bić o funkcje to z fajnych funkcji które ma jeszcze Siemesn to INFOLIGHT. Brakuje mi tego w mojej zmywarce.

Wybór należy do Was, ja moge tylko doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Zastanawiam się nad wyborem takich sprzętów, odpiszcie czy dobry wybór :bash:

 

chłodz.-zamraż- ELECTROLUX ERB 36233X

piekarnik- ELECTROLUX EOB 64201X

zmywarka- WHIRLPOOL ADG 9442FD

mikrofala- BEKO MBW 2510EC

płyta gazowa - BOSCH POH 616B10E

okap- amica OKC 623G

 

zastanawiam się czy można zastąpić jakimś podobnym zamiennikiem płytę i resztę sprzętów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje doradzanie jest cenne, bo im więcej informacji, tym wybór, co do zasady, powinien być łatwiejszy.

To infolight, to rozumiem światełko, że zmywarka pracuje tak? W tym modelu 67040 Electroluxa też chyba jest, bo ktoś o tym wspominał na tych "ceneowskich" opiniach.

 

Ja zaczynam szukać od nowa, bo do wczoraj myślałam o zmywarce z szufladą na sztućce. Po obejrzeniu na żywo stwierdziliśmy, że nie będzie się chciało bawić w to układanie po sztuce. Eliminacja tej opcji skutkuje, ku mojemu zadowoleniu, zejściem z poszukiwania sporo poniżej 2500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Zastanawiam się nad wyborem takich sprzętów, odpiszcie czy dobry wybór :bash:

 

 

jakim budżetem dysponujesz?

 

Twoje doradzanie jest cenne, bo im więcej informacji, tym wybór, co do zasady, powinien być łatwiejszy.

To infolight, to rozumiem światełko, że zmywarka pracuje tak? W tym modelu 67040 Electroluxa też chyba jest, bo ktoś o tym wspominał na tych "ceneowskich" opiniach.

 

Ja zaczynam szukać od nowa, bo do wczoraj myślałam o zmywarce z szufladą na sztućce. Po obejrzeniu na żywo stwierdziliśmy, że nie będzie się chciało bawić w to układanie po sztuce. Eliminacja tej opcji skutkuje, ku mojemu zadowoleniu, zejściem z poszukiwania sporo poniżej 2500 zł.

Prawda jest taka, że używa się przeważnie 2 programów auto i szybki, z bajerów się nie korzysta, chyba że na poczatku użytkowaniu, a i dobrze wpływają na samopoczucie

Edytowane przez gtsvectra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prawda jest taka, że używa się przeważnie 2 programów auto i szybki, z bajerów się nie korzysta, chyba że na poczatku użytkowaniu, a i dobrze wpływają na samopoczucie

 

święte słowa.

Biorąc zatem pod uwagę powyższe, dodając do tego niezawodność w zmywaniu w obu programach + panel zintegrowany + dużą ładowność co byś zaproponował? I nie chcę tutaj podawać zarezerwowanego budżetu. Chcę bowiem kupić coś dobrego w możliwie niskiej cenie. Nie chcę przepłacać za bajery, których nie wykorzystam. Obecną zmywarkę (stary bosch) mam od kilku lat i nigdy nie użyłam innego programu niż podstawowy w temp. ok. 60 stopni. Minus ma taki, że nie zawsze domyje wszystkie zabrudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święte słowa.

Biorąc zatem pod uwagę powyższe, dodając do tego niezawodność w zmywaniu w obu programach + panel zintegrowany + dużą ładowność co byś zaproponował? I nie chcę tutaj podawać zarezerwowanego budżetu. Chcę bowiem kupić coś dobrego w możliwie niskiej cenie. Nie chcę przepłacać za bajery, których nie wykorzystam. Obecną zmywarkę (stary bosch) mam od kilku lat i nigdy nie użyłam innego programu niż podstawowy w temp. ok. 60 stopni. Minus ma taki, że nie zawsze domyje wszystkie zabrudzenia.

z czasem nabywa się doświadczenia i patrzy się na to chłodnym okiem,

jedna z najlepszych zmywarek (czyt jakość/cena) był Bosch SMV50E10, a ponieważ ma już swojego nastepce to SMV-50E90EU cena ~1450zł - a za różnicę (pomiedzy ta a taka za 2500zł) poleciałbym z żoną na weekend do Paryża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

 

Proszę o pomoc, gdyż po spędzeniu wielu godzin na przeglądaniu stron internetowych wiem mniej niż na początku (albo lepiej zdaję sobie sprawę ze swojej niewiedzy). Otóż szukam wymienionych w temacie sprzętów do nowo kupionego mieszkania. Lodówka i zmywarka będą umieszczone w kuchni otwartej na salon. Planuję, aby były w pełni zabudowane. Jak na razie moje typy to: Mastercook LCB-1020FNF i SIEMENS SN 65M007EU. Co do pralki to nie mam jeszcze pomysłu. Natomiast zastanawiam się, czy poziom głośności tych urządzeń będzie wystarczająco niski w przypadku otwartej kuchni. Czy gdy wieczorem będę oglądał film lub słuchał muzyki (a może nawet tylko lenił się na kanapie) dźwięki dobiegające z tych urządzeń nie będą przeszkadzać/irytować? Może ktoś z Was ma styczność z tym sprzętem i może mi podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może styczność z piekarnikiem Gorenje BO7422AX lub słyszał jakieś opinie o nim z wiarygodnego źródła. Ostatnio widziałem go w sklepie i zrobił na mnie dobre wrażenie (chodzi o wygląd), no i jeszcze ta cena. Wcześniej byłem zdecydowany na Siemens HB43AT540E, ale w sklepie zauważyłem że strasznie mocno widać na srebrnych elementach odciski palców, co było mało estetyczne. Sam nie wiem co lepiej wybrać, siemens niby lepsza firma ale różnie to bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze:

- piekarnik/mikrofala Samsung FQ215G001 bądź FQ159UST ( pomiedzy tymi dwoma modelami róznice to wzgledy estetyczne ) czy Mastercook MFM570ATCX ( Mastercook ma obudowe chłodzoną i "zimna szybę", samsung wiekszą komorę i czyszczenie parą ....innej lepszej alternatywy do 3.800 zł nie znalazłem,

- zmywarka Bosch SMV50E90EU czy SMV50E70EU... te modele nie mają programu tabletek 3w1, czy jest to istotna wada, mogę dołozyć dodatkowe 400zł do innych modeli o ile jest sens, prosze o ewentualne propozycje,

-lodówka Electrolux ERN 29790 lub Liebherr ICUS 3013 ( ten model Liebherra nie ma no frosta ( na którym mi tak naprawdę nie zależy ) oraz mozliwosci ustawiania temperatur osobno na komorach chłodziarki i zamrażarki, czy jest to w praktyce wada ??? Moze jakis inny model do 2000zł

 

Generalnie potrzebuję sprzet w miarę cichy bo kuchnia otwarta na salon, absolutnie bez zbednych bajerów, tylko to co naprawdę sie przydaje. Prosze o sugestie bardziej doswiadczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Zastanawiam się nad wyborem takich sprzętów, odpiszcie czy dobry wybór :bash:

 

chłodz.-zamraż- ELECTROLUX ERB 36233X

piekarnik- ELECTROLUX EOB 64201X

zmywarka- WHIRLPOOL ADG 9442FD

mikrofala- BEKO MBW 2510EC

płyta gazowa - BOSCH POH 616B10E

okap- amica OKC 623G

 

zastanawiam się czy można zastąpić jakimś podobnym zamiennikiem płytę i resztę sprzętów

Wszystko mozna zamienić, pytanie czy Ci się spodoba

Z powyższych rzeczy zmywarka i mikrofala moim zdaniem niedopuszczalne, najprościej zamienić zmywarkę na SMV-50E90EU droższa chyba z 200zł, ale mieści się w widełkach <1500zł mikrofala-

a mikrofala to rozumiem, że ma być w miarę tania i zabudowa

np: AMW 490 IX około 650zł

lub troche droższa AMW 494 IX

 

Miał ktoś może styczność z piekarnikiem Gorenje BO7422AX lub słyszał jakieś opinie o nim z wiarygodnego źródła. Ostatnio widziałem go w sklepie i zrobił na mnie dobre wrażenie (chodzi o wygląd), no i jeszcze ta cena. Wcześniej byłem zdecydowany na Siemens HB43AT540E, ale w sklepie zauważyłem że strasznie mocno widać na srebrnych elementach odciski palców, co było mało estetyczne. Sam nie wiem co lepiej wybrać, siemens niby lepsza firma ale różnie to bywa.

 

Lepszy Siemens, co do odcisków palców, preparat do pielęgnacji stali WURTH A0893121 - kosztuje tylko 30zł i po problemie

 

 

witam. Czy mógłby ktoś ocenić mój wybór:

lodówka sbs Samsung RSH5STTS

Zmywarka 60cm Elektrolux 64052

Płyta indukcyjna Elektrolux EHD 60020P

Okap Mastercook Proteus

Piekarnik: Elektrolux 53202X, lub 63300X lub 65300X

Lodówka choć tania pierwsza klasa

zmywarka może być

płyta ok

okap wyglada ładnie, podobno małoawaryjny

piekarnik 65300X

często zastanawia mnie to iz klienci wydaja tyle samo na piekarnik co na okap, no ale liczy sie wygląd

Edytowane przez gtsvectra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo zmywarka, czy smv50e90eu to ideał, osobiście w tej cenie wybrał bym zupełnie inaczej, lub chociażby smv50e70 to samo ale trochę taniej.

Proponujesz mikrofalówkę whirlpoola do piekarnika electroluxa!!! a jak to niby ma do siebie pasować(estetyka), jak już coś radzisz to rób to dobrze.

Edytowane przez popey111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...