Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co do wydawania pieniędzy to się zgodzę ale czy to akurat błąd.

Większość osób korzysta z piekarnika dużo rzadziej niż z innych sprzętów a rozsądny model można kupić za jakieś 1000-1200zł. A porządnie wykonany okap niestety musi kosztować. Ok sama konstrukcja jest prosta ale dobre materiały kosztują, no i chyba nikt nie lubi kaleczyć sobie dłoni przy czyszczeniu filtrów :)

To samo tyczy się płyt grzewczych, a przecież z tych urządzeń najczęściej korzystamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest taka funkcja edytuj post.

 

Nt zmywarek oczywiście się mylisz smv50e70 to nie to samo co smv50e90eu, jedna ma poj 12 a druga 13 kpl, Ty wybrałbyś coś innego-Twój wybór, nikt nikogo do niczego nie zmusza

 

 

Ponieważ mikrofala ma być tania to znajdź mi proszę kuchenkę electroluxa do zabudowy która będzie pasowała do ww piekarnika w kwocie około 600zł,

 

 

czekam z niecierpliwością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się co piszesz, kto normalny zmywa dwanaście kompletów obiadowych, to ma być różnica?? Chociaż wybrał bym tę na dwanaście kompletów, rzadziej upchane naczynia=lepszy efekt zmywania :)

A co do mikrofali to doradź komplet, np samsung, będzie tanio, funkcjonalnie i będzie pasować estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów się mylisz

efektywność zmywania w jednej i w drugiej jest taka sama; więc efekt końcowy jest taki sam.

 

mikrofali do kpl nie znalazłeś, podpowiem; nie produkuja takiej

 

widzę że dalsza dyskusja z Tobą nie ma senu, jeśli jednak uważasz inaczej pisz na priv co by nie zasmiecać forum

pzdr m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że myją tak samo:) Z paru testów które widziałem wynika że jest inaczej, a skoro tak to z drugiej mańki czemu nie whirlpool, beko, electrolux i jeszcze parę innych, skoro myją tak samo

 

P.S. Czasem trzeba wsadzić kijaszek w mrowisko by dyskusja kwitła:) każdy może mieć własne zdanie:) i ja to doceniam ale trzeba umieć poprzeć je jakimiś argumentami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat okap/pochłaniacz kominowy.

 

Cicha, 90 inox/stal + szkło, moc 600 i więcej., może być skośny. I żeby mnie nie zabiła cena, choć nie szuka produktów najtańszych, bo duża kuchnia z salonem a wentylacja mechaniczna i brak okna... Takie uroki mieszkania w bloku ;-/.

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Dobrałam sobie wszystkie pozostałe sprzęty, ale tutaj wyczerpał mi się entuzjazm i pomysły...

 

Z góry dziękuję za pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat okap/pochłaniacz kominowy.

 

Cicha, 90 inox/stal + szkło, moc 600 i więcej., może być skośny. I żeby mnie nie zabiła cena, choć nie szuka produktów najtańszych, bo duża kuchnia z salonem a wentylacja mechaniczna i brak okna... Takie uroki mieszkania w bloku ;-/.

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Dobrałam sobie wszystkie pozostałe sprzęty, ale tutaj wyczerpał mi się entuzjazm i pomysły...

 

Z góry dziękuję za pomysły.

 

Oj pomysłów jest sporo, pytanie tylko jak duże jest pomieszczenie bo piszesz 600m3/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie dyskusja ożyła :)

popey111 a co Ty sądzisz o tym zestawie:

Piekarnik - Siemens HB43AT540E

Płyta indukcyjna - Teka IR 641 + dokupione 5 lat gwarancji

Lodówka - Siemens KG39NVI30

Zmywarka - Siemens SN 65M007EU

Okap - Amica OKC 951 S

Pralka - Electrolux EWS 126540 W

Waham się jeszcze co do okapu, nie wiem może lepiej wybrać podszafkowy, teleskopowy np: Teka CNL1 3000

Kuchnia będzie w formie aneksu, otwarta na salon.

Jak oceniasz ten zestaw, warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie dyskusja ożyła :)

popey111 a co Ty sądzisz o tym zestawie:

Piekarnik - Siemens HB43AT540E-jakiś inny chyba że bierzesz ze względu na wygląd ale i wtedy hb43as540(ma prowadnice na dwóch poziomach ale jest sporo tańszy.

Płyta indukcyjna - Teka IR 641 + dokupione 5 lat gwarancji, wziął bym amikę lub mastercooka, lepsze parametry w tej cenie i dodatkowe 3lata gwarancji za 150zł u producenta :)

Lodówka - Siemens KG39NVI30, jak dla mnie trochę głośno i pojemności małe ale może się podobać, podobają mi się nowe modele boscha siemensa bez nofrostu np KGE39AI30

Zmywarka - Siemens SN 65M007EU tu raczej sn64m030eu

Okap - Amica OKC 951 S, tu chyba nie ma co kombinować, Ciarko robi fajne okapy a amica tanio je sprzedaje :)

Pralka - Electrolux EWS 126540 W

Waham się jeszcze co do okapu, nie wiem może lepiej wybrać podszafkowy, teleskopowy np: Teka CNL1 3000

Kuchnia będzie w formie aneksu, otwarta na salon, teleskopowy sobie odpuść, a jak bardzo nie pasuje ci wygląd okapy to kup sobie coś wydajnego wymontuj sterowanie i silnik i zrób obudowę w udającą szafkę :)

Teraz się opłaca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się opłaca :)

 

Ali4 - Mam zmywarkę Siemens SN64M030EU - przekonały nas dobre parametry, a samo wnętrze jest w miarę solidne i ma kilka bajerów, ale bez przesady. (Rozważaliśmy jeszcze Elektroluxy różne, bo te droższe modele mają naprawdę solidne kosze w środku, ale w bezpośrednim kontakcie lepiej podpasował nam Siemens.)

Nie użytkuję długo, więc nie wypowiadam się o domywaniu, a chciałam tylko w zasadzie po tym przydługim wstępie potwierdzić, że sprzęt jest naprawdę pakowny, można tam funkcjonalnie poustawiać naczynia, lampka rzucająca światło na podlogę w czasie mycia jest wygodna ale to co naajważniejsze - ten siemens jest faktycznie cichy i dlatego sprawdza się w aneksie kuchennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj pomysłów jest sporo, pytanie tylko jak duże jest pomieszczenie bo piszesz 600m3/h.

 

Sporo pomysłów :-) to fantastycznie. :lol2:

Btw. oczywiście salon ma okna, tylko kuchnia, a precyzując aneks kuchenny nie ma - moja wypowiedź była dwuznaczna.

 

Co do wielkości pomieszczenia to salon prostokątny + aneks na krótszej ścianie najbardziej oddalonej od okien salonu t= 27m2 ale do tego dochodzi przedpokój ok. 8 m2, na który otwarty jest aneks kuchenny. Te 600 to mi tak wyszło z jakiejś kalkulacji, którą gdzieś tam znalazłam. Chcę móc używać w miarę na najniższym biegu i nie obciążać się dodatkowym hałasem.

 

Pięknie dziękuję za propozycje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie :)

 

Okap - kuchnia ma wielkosc 9m2, ale otwarta jest brakiem jednej sciany na salon i korytarz, co w sumie daje ok 52m2 wys 2,8m (145m3)

Kuchnia bialokremowa z czernia i stala, rustykalno-prowansalsko-angielska (caly dom utrzymany w babciowym klimacie).

Okap przyscienny, 60ka, chociaz chyba i 90ka sie zmiesci (krawedziami dotknie wowczas szafek, nie wiem, czy to ok).

Najchetniej kremowy lub czarny, ale stal tez moze byc.

WAZNE: od blatu do sufitu mamy 146 cm, jesli chcialabym miec 70cm od plyty do gory okapu, nie moze byc wyzszy niz 75-76cm.

Co oznacza, ze okap, ktory powaznie bralam pod uwage - TEKA DOS 90/60 jest niedobry, za dlugi.

 

Zmywarka - 60tka.

Raczej cicha (otwarcie kuchni na salon),

w miare pakowna (ale bez szalenstwa - jest nas tylko 2 sztuki), duzy garnek, duza patelnia wejsc musi,

panel ukryty,

swiatelko w trakcie mycia.

Metalowe dno.

Solidna, nie musi miec bajerow (no, skrocony program, w trakcie ktorego bedzie domywala).

Mozliwie niedroga - tyle, ile konieczne wydam, ale placic aby placic, nie chce. Zdecydowanie nam blizej do 1500 niz 4000 (moze byc mniej).

 

 

 

Z piekarnikiem mam rowniez problem, bo chcialabym normalny, spory, wygodny, z termoobiegiem, z teleskopami, dobrej klasy. 1500 do 3 tys. Zalezy mi raczej na parametrach i użytkowosci, ladny ma byc w uzupelnieniu.

 

Czy moge prosic fachowcow i uzytkownikow o podrzucenie typow?

 

Plyte wybralam TEKA IR 642. Wybralam ja ze wzgledu na duze pole, mam nadzieje, ze jest rownie dobra jak IR 641.

 

Lodowka Bosch kgn 49h70 (lub inna szer 70cm i wys 2m w ludzkiej cenie...).

 

 

Motto: Nie stać mnie na barachlo, nie stac mnie na awangarde...

Edytowane przez azalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mozna zamienić, pytanie czy Ci się spodoba

Z powyższych rzeczy zmywarka i mikrofala moim zdaniem niedopuszczalne, najprościej zamienić zmywarkę na SMV-50E90EU droższa chyba z 200zł, ale mieści się w widełkach <1500zł mikrofala-

a mikrofala to rozumiem, że ma być w miarę tania i zabudowa

np: AMW 490 IX około 650zł

lub troche droższa AMW 494 IX

 

 

a czemu zmywarka niedopuszczalna??? możesz uzasadnić ?

a taki zamiennik electrolux ESL 65070R

dzięki

Edytowane przez tysia623
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze:

- piekarnik/mikrofala Samsung FQ215G001 bądź FQ159UST ( pomiedzy tymi dwoma modelami róznice to wzgledy estetyczne ) czy Mastercook MFM570ATCX ( Mastercook ma obudowe chłodzoną i "zimna szybę", samsung wiekszą komorę i czyszczenie parą ....innej lepszej alternatywy do 3.800 zł nie znalazłem,

- zmywarka Bosch SMV50E90EU czy SMV50E70EU... te modele nie mają programu tabletek 3w1, czy jest to istotna wada, mogę dołozyć dodatkowe 400zł do innych modeli o ile jest sens, prosze o ewentualne propozycje,

-lodówka Electrolux ERN 29790 lub Liebherr ICUS 3013 ( ten model Liebherra nie ma no frosta ( na którym mi tak naprawdę nie zależy ) oraz mozliwosci ustawiania temperatur osobno na komorach chłodziarki i zamrażarki, czy jest to w praktyce wada ??? Moze jakis inny model do 2000zł

 

Generalnie potrzebuję sprzet w miarę cichy bo kuchnia otwarta na salon, absolutnie bez zbednych bajerów, tylko to co naprawdę sie przydaje. Prosze o sugestie bardziej doswiadczonych.

 

Witam, w nawiazaniu do mojego wczesniejszego postu prosze o zaproponowanie w zamian za piekarnik z mikrofalą jakieś sprawdzone tradycyjne rozwiazanie, tj. piekarnik i mikrofala w osobnej zabudowie, cena za komplet ok. 3000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popey111

Jaką płytę polecasz w podobnej cenie? Miałeś może styczność z piekarnikiem Gorenje BO7422AX lub moze słyszałeś jakieś opinie o nim?

Jak dla mnie bez cudów ale ogólnie ok. Denerwujący jest system wyjmowania szyb w drzwiczkach i prowadnice mogły by być lepsze. W porównaniu z siemensem hb43at540 wypada świetnie :) ze względu na elektroniczne sterowanie temperaturą, termoobieg (w siemensie nazywa się termoobieg grzaniem 3d a pieczenie z nawiewem(wentylator dmucha a grzeją grzałki górna i dolna) termoobiegiem)). Jeszcze ilość blach do pieczenia, w siemensie jest jedna emaliowana + jedna z cienkiej blachy która nie nadaje się do tego żeby jej normalnie używać :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo pomysłów :-) to fantastycznie. :lol2:

Btw. oczywiście salon ma okna, tylko kuchnia, a precyzując aneks kuchenny nie ma - moja wypowiedź była dwuznaczna.

 

Co do wielkości pomieszczenia to salon prostokątny + aneks na krótszej ścianie najbardziej oddalonej od okien salonu t= 27m2 ale do tego dochodzi przedpokój ok. 8 m2, na który otwarty jest aneks kuchenny. Te 600 to mi tak wyszło z jakiejś kalkulacji, którą gdzieś tam znalazłam. Chcę móc używać w miarę na najniższym biegu i nie obciążać się dodatkowym hałasem.

 

Pięknie dziękuję za propozycje z góry

Jakie masz wymagania co do kształtu i jaka płyta będzie(szerokość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...