Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Popey111 a możesz polecić w rozsądnej cenie dobrą zmywarkę, piekarnik, płytę indukcyjną? Oglądałam te nowe Amici piekarniki, mają dużo funkcji, za 1300zł można kupić piekarnik z wieloma funkcjami, ale nie mam pojęcia jak z ich jakością.

Lodówkę mam wybraną : sbs Samsung RSH5STTS

 

Co do poniższego się zastanawiam:

Zmywarka BOSCH SMV 50E90EU

Płyta indukcyjna Elektrolux EHD 60020P

Okap Mastercook Proteus

Piekarnik Elektrolux 65300X

Poza zmywarką to już chyba nic do dodania nie mam:)

Jeżeli bardzo chcesz boscha albo siemensa to wybierz jednak ciut wyższy model np sn64m030 a jeżeli się nie upierasz to electroluxa esl65070r, ze względu na dużo większe możliwości zagospodarowania wnętrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanko odnośnie Zmywarki Siemens,ale modelu SN25M888EU. Jeszcze jej nie kupiłam a już się w niej zakochałam. Powody? 6,5 l/cykl w programie ECO ,przy tym 0,98 kWh i 46 dB. i jeszcze przyzwoitej cenie. Problem w tym ,że jest to zmywarka wolno-stojąca, choć z możliwością zabudowy pod blatem. Małe pocieszenie bo mam kuchnie otwartą na salon , z dzielącym w niewielkim stopniu a'la barku. Mam pytanko w związku z tym ;czy jest jej "siostrzany "odpowiednik do zabudowy? W przeciwnym razie będę musiała w jakiś artystyczny sposób zakamuflować front,bądź dobrać takie fronty szafek, aby się wtopił w ich tło. Czy są jakieś materiały , jakieś gotowe folie dekoracyjne do takich sprzętów? Proszę o radę,bo jak już się na coś zdecyduję to potem" serce boli "na myśl ze nic z tego.

OJ przecież wystarczy zerknąć na stronie boscha, siemensa a na pewno znajdziesz.

Po minucie szukania mamy tu akurat ceneo bo tak szybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a ja mam problem z wyborem zmywarki. Chcę zmywarkę Bosch, ale jak weszłam na stronę to jest tak ponad 20 modeli i tak naprawdę żeby wyłapać różnicę musiałam podrukować opisy i robić nad tym doktorat ;)

 

Są zmywarki za 1400 zł jakSMV50E90EU,takie ok 2 tyś, SMV50M20E takie za ok 2,5 TYŚ SMV69M40EU, SMV53M70EU, SMV58M70EU I droższe. Czy ktoś zna się na zmywarkch Boscha i coś doradzi.

Ma to by w pełni zintegrowana 60 cm, w miarę cicha, pojemna, może byc ta balacha chroniąca blat przed parą bo będzie drewniany olejowany. Nie musi mieć 100 programów, ale dobrze żeby miała możliwość połowy załadunku. Nie musi być oszczędna w wodzie : mam swoją studnię i oczyszczalnię ;) Moze mieć programowanie czasu startu. Ktoś pomoże ???

 

EDIT> Właśnie dokładnie sprawdziłam, 60-tek jest 40 modeli z czego w pełni zintegrowanych 17 :/ dla porówniania electrolux ma 4 modele z pełni zintegrowane...

 

Jeśli ktoś uważa że lepiej jednak electrolux, to proszę napisać dlaczego. Co myślice o modelu esl 68070 r - ma tylko 41 dcb :)

Edytowane przez dziobeczek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziobeczek1, pozwolę sobie dodać swoje 3 grosze w kwestii wyboru zmywarek, ponieważ doskonale rozumiem Twoje dylematy.

 

Trzeba pamiętać, że duża ilość modeli bierze się nie tylko z tego, że mają inna parametry techniczne, jak woda, głośność czy zużycie prądu. Inne wyposażenie np. dwie oddzielne opuszczane krateczki na sztućce długie w jednej zmywarce a jedna krateczka na sztućce w innej sprawiają, że masz do czynienia z dwoma modelami, mimo, że wszystko pozostałe może być takie same. Takie było przynajmniej moje wrażenie.

 

Dlatego proponuję wyznaczyć sobie jakieś widełki cenowe i wytyczne parametrowe i znaleźć jakieś typy (bardzo cicha, bardzo niskie zużycie prądu itd). Do tego można użyć jak proponuje popey111 ceneo albo przeglądarek na stronach sklepów internetowych. A jak już będziesz miała jakieś ruszyć po prostu na poszukiwania i zobaczyć jakie naprawdę wyposażenie mają te zmywarki w środku i czego potrzebujesz a co jest bajerem. I jak coś Ci się spodoba, to poszperać i podpytać na forum, jakie są wrażenia z użytkowania. Chyba to byłoby najskuteczniejsze, jeśli chcesz znaleźć model dopasowany do Ciebie a nie tylko taki, który podoba się innym.

 

Bosch i Electrolux to chyba generalnie dobre marki, choć ja mam Siemensa. Szukałam w przedziale cenowym do 2tys., więc znalazło by się coś ze wszystkich tych firm w sensownych parametrach. Ale o wyborze zadecydowały szczegóły: w pasujących mi parametrami zmywarkach Boscha nie odpowiadały mi przyciski i dość niestabilnie wyjeżdżany kosz dolny. Electrolux prawie mnie przekonał, ale ostatecznie padło na Siemensa (ale ze starej linii Siemensów, nie z tej nowej która wygląda jak Bosch i chyba jest Boschem), bo oprócz parametrów bardzo podpasował mi rozklad koszy i jakość wykonania.

To tyle moich wrażeń.

 

Powodzenia w podejmowaniu wyborów sprzętowych, z których będziesz zadowolna (przynajmniej przez okres gwarancyjny, bo potem to wiadomo, że zazwyczaj i tak się coś psuje ;-) - prawa Murphyego i spisek producentów, w który ja wierzę :cool:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piekarnika to może być taki :) lub taki BE3013421M.Oba te piekarniki to ten sam model z tym że ten drugi ma w standadzie prowadnice na jednym poziomie. Przy czym jeżeli do tego pierwszego naprawdę dostaniesz prowadnice to naprawdę będzie świetny zakup :) a nawet jeżeli nie to prowadnice za 400zł dostaniesz bez problemu :)

 

popey111 AEG BE 3013421 M na pewno ma prowadnice teleskopowe na 1 poziomie? Bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym.

 

Ali4 - to może ja Ci od razu napiszę jaki mam piekarnik, bo wychodzi na to, że płytę też mam taką, którą ty się interesujesz. ;D Chociaż w przypadku piekarnika duży wpływ na decyzję miał mąż ;-)

 

No to jaki macie piekarnik? :D

Edytowane przez Ali4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci ślicznie za radę :)

 

Problem polega na tym, że jako młode małżeństwo " kątem u teściów" nie mieliśmy zmywarki, i ta będzie pierwsza. Nie wiem więc na co zwracać uwagę. Na pewno musi być cicha - najcichcsza jest ta z electroluxa bo ma 41 db (dla porownania bosch ma 44-48 db). Tylko że ta znowu kosztuje ok 2600 a tak jak Ty założylam żeby była jednak bliżej 2000 :)

 

Będę musiała na pewno pojeździć i pootwierać ale wolałabym mieć już wtedy jakieś typy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałam indukcji i teraz mam pytania:

 

czy jeśli mam garnek/patelnię o średnicy większej niż zaznaczone pole na płycie to płyta zadziała?

 

A jeśli mam klasyczną brytfannę do pieczenia mięsa to muszę szukać płyty z polami łączonymi? Albo duży garnek do zagotowywania kompotów?

 

Pytania może naiwne - ale nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popey111 AEG BE 3013421 M na pewno ma prowadnice teleskopowe na 1 poziomie? Bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym.

 

 

 

No to jaki macie piekarnik? :D

 

Electrolux EOB67200X - ja chciałam koniecznie i niezbędnie prowadnice teleskopowe. Mąż ładny wygląd i trochę elektroniki. Obydwoje stawialiśmy na obudowę, na której paluchy nie zostają + sensowną jakość wykonania i akceptowalną cenę. Wyszło nam jak wyżej.

 

W zasadzie u większości firm problemem była łatwo brudząca się obudowa stalowych elementów. Electrolux wypadł tu nam najlepiej (oczywiście w tej klasie cenowej, nie patrzyliśmy na nic powyżej 2tys).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci ślicznie za radę :)

 

Problem polega na tym, że jako młode małżeństwo " kątem u teściów" nie mieliśmy zmywarki, i ta będzie pierwsza. Nie wiem więc na co zwracać uwagę. Na pewno musi być cicha - najcichcsza jest ta z electroluxa bo ma 41 db (dla porownania bosch ma 44-48 db). Tylko że ta znowu kosztuje ok 2600 a tak jak Ty założylam żeby była jednak bliżej 2000 :)

 

 

Akurat niestety jak zaobserwowałam, przy bardzo cichych zmywarkach jest też w większości bardzo niskie zużycie wody oraz bardzo niskie zużycie energii. Czyli masz cały pakiet 'bardzo niskie" i od razu wyższą cenę.

 

Natomiast 41 jest to naprawdę chyba najcichsza dostępna klasa i rozważ, czy jest Ci potrzebna aż taka cicha. Jeśli weźmiesz ciut głośniejszą, to może zmniejszy Ci się cena. U mnie nie pamiętam dokładnie - jest chyba 46 decybeli i jest ok w aneksie kuchennym (oczywiście ciszej może być zawsze ;-)), zwłaszcza że zmywarkę włączasz w końcu jeden czy max dwa razy dziennie. Ale głośność to zawsze kwestia indywidualna, więc nie zachęcam i nie odradzam.

 

A od strony praktycznej nie masz jakichś znajomych, żeby na przykład u nich sprawdzić na żywo jak posiadane przez nich sprzęty działają, skoro nie macie zmywarki teraz?

 

To chyba na tyle mojego mądrzenia, bo mnie stąd "offtopicują" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj.

Sam się najpierw zastanów co ci się podoba.

Może być whirlpool, gorenje, electrolux, amica, mastercook itd.

A jak znajdziesz to co ci się podoba to napisz a coś się doradzi.

 

W takim razie:

Samsung FG87KUST + BQ1D4T081 lub BQ1VDGT131 ( ma dodatkowo funkcję gotowania na parze ) czy

Beko MWB3010EX + OIM25701 lub OIM25600 lub OIM25500 czy

Whirpool AMW834IX + AKZM654IX ( 8 funkcji ale trzeba dokupić prowadnice teleskopowe ) lub AKZ655/1IX ( 7 funkcji z teleskopami ) czy

Whirpool AMW831IX + AKZM754IX lub AKZM750IX ( do ostatniego trzeba dokupić prowadnice teleskopowe ) czy

Amica AMM25BI + EBI8862 lub EBI8874 lub EBI71123 ( ten ostatni ma gotowanie na parze ale bez prowadnic teleskopowych )

 

Cena tak jak pisałem do 3000-3500zł za komplet

 

Płyta będzie gazowo elektryczna Mastercook IDG 22s, lodówka Liebher ICS3013 lub Electrolux ERN29790 lub Bosch KIS34A51

zmywarka Bosch SMV50E70.../E90 lub Elektrolux ESL65070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam zaraz offtopicują ;) w końcu wypowiedź całkiem na temat :)

Cicha raczej byłaby najlepsza, bo kuchnia połączona z salonem. i albo będzie się tłukła w nocy, albo np. zagłuszała telewizor- chyba wolę żeby była cichsza...

znajomi mają boscha, ale jakoś nigdy nie prosiłam, żeby włączyli- chyba muszę to zrobić i posłuchacm :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicha raczej byłaby najlepsza, bo kuchnia połączona z salonem. i albo będzie się tłukła w nocy, albo np. zagłuszała telewizor- chyba wolę żeby była cichsza...

:p

 

Nasza (zabudowana) ma 46 decybeli i mimo że kuchnia jest otwarta pracy zmywarki nie słychać. Natomiast słychać i to całkiem konkretnie bulgot w syfonie jak wypluwa wodę :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stoję własnie przed wyborem sprzętu AGD do kuchni i nie wiem, który zestaw jest lepszy, może wy coś podpowiecie:

Zestaw 1)

- Lodówka: Electrolux ERN 29601

- Płyta: Teka IR641

- Piekarnik: Electrolux EOB 53102X

- Okap: Teka 2002 IX

czy może,

Zestaw 2)

- Lodówka: AEG SCS 51800,

- Płyta: AEG HK 634200 XB,

- Piekarnik: AEG B 3191-5-M (czy można samemu zamontować prowadnice teleskopowe?),

- Okap: AEG DF 6160-ML

Edytowane przez pawel_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popey111 a to te same modele bo w tym, który ci podałem jest 0 na końcu, a w Twoim jest 1?

 

OJ. Czepiasz się:) ale racja po twojej stronie.

Najlepsza rada wpadnij gdzieś i obejrzyj na żywca, ale tutaj już raczej błędów nie mają w opisach.

Jak dla mnie to ma chowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popey może podpowiesz jaki okap teleskopowy, z możliwością dorobienia listwy meblowej wybrać?

Oczywiście w "normalnej" cenie. Dzięki

Oj. Zasadniczo to każdy.

Listwy są przeważnie przykręcane, rzadziej przynitowane.

W wypadku śrubek wystarczy odkręcić, przy nitach trzeba popracować i rozwiercić.

Są też takie sprzedawane bez listwy, można przykręcić co się chce.

Pytanie ile takie cudo ma kosztować? Bo jak dla mnie normalna cena to pojęcie bardzo rozległe.

A im taniej tym gorzej :) choć często też drożej nie znaczy lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie:

Samsung FG87KUST + BQ1D4T081 lub BQ1VDGT131 ( ma dodatkowo funkcję gotowania na parze ) czy

Beko MWB3010EX + OIM25701 lub OIM25600 lub OIM25500 czy

Whirpool AMW834IX + AKZM654IX ( 8 funkcji ale trzeba dokupić prowadnice teleskopowe ) lub AKZ655/1IX ( 7 funkcji z teleskopami ) czy

Whirpool AMW831IX + AKZM754IX lub AKZM750IX ( do ostatniego trzeba dokupić prowadnice teleskopowe ) czy

Amica AMM25BI + EBI8862 lub EBI8874 lub EBI71123 ( ten ostatni ma gotowanie na parze ale bez prowadnic teleskopowych )

 

Cena tak jak pisałem do 3000-3500zł za komplet

 

Płyta będzie gazowo elektryczna Mastercook IDG 22s, lodówka Liebher ICS3013 lub Electrolux ERN29790 lub Bosch KIS34A51

zmywarka Bosch SMV50E70.../E90 lub Elektrolux ESL65070

 

Samsung FG87KUST + BQ1D4T081 lub BQ1VDGT131 ok, tylko szkoda że mikrofala z oddzielną ramką, ale jak chwilkę poczekasz to samsung wypuszcza nowe mikrofale, podobno panel sterowania zmienili:) trochę ładniejsze powinny być.

 

Beko MWB3010EX + OIM25701 lub OIM25600 lub OIM25500 żeby mikrofala była ładniejsza to byłby fajny zestaw :)

 

Whirpool AMW834IX + AKZM654IX ( 8 funkcji ale trzeba dokupić prowadnice teleskopowe ) lub AKZ655/1IX ( 7 funkcji z teleskopami ) czy

Whirpool AMW831IX + AKZM754IX lub AKZM750IX ( do ostatniego trzeba dokupić prowadnice teleskopowe ) whirlpool w sumie też ok i mikrofale rozsądne ;)

Amica AMM25BI + EBI8862 lub EBI8874 lub EBI71123 ( ten ostatni ma gotowanie na parze ale bez prowadnic teleskopowych ) no cóż najbardziej funkcjonalny piekarnik i mikrofala niebrzydka:)

 

Jak dla mnie obejrzyj co możesz na żywca a jak już obejrzysz to pewnie beko i tak odpadnie :)

 

Z whirlpoola jeden z tych o których piszesz ma pyrolizę i w sumie to będzie duży plus.

 

Lodówka liebherr, albo bosch. Co do zmywarki to wybrał bym electroluxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stoję własnie przed wyborem sprzętu AGD do kuchni i nie wiem, który zestaw jest lepszy, może wy coś podpowiecie:

Zestaw 1)

- Lodówka: Electrolux ERN 29601

- Płyta: Teka IR641

- Piekarnik: Electrolux EOB 53102X

- Okap: Teka 2002 IX

czy może,

Zestaw 2)

- Lodówka: AEG SCS 51800,

- Płyta: AEG HK 634200 XB,

- Piekarnik: AEG B 3191-5-M (czy można samemu zamontować prowadnice teleskopowe?),

- Okap: AEG DF 6160-ML

 

Jak dla mnie to z tych obu zestawów to opłaca się kupić piekarnik aeg B 3191-5-M ale już go raczej ciężko dostać bo model już nieprodukowany.

Płyta aeg, tylko po co skoro porównywalny eectrolux jest tańszy i to sporo.

Lodówka raczej aeg ale to już raczej detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...