Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim, ruszamy z chłopakiem z urządzaniem naszego domu i jesteśmy na etapie kuchni. Zachęceni ofertami studia kuchennego skorzystaliśmy z promocji 40% na wszystkie sprzęty AGD z firmy AEG. Co uważacie o tej firmie? Czy jest tak dobra jak przedstawili nam to w studio?

 

Zdecydowaliśmy się na:

-Płyta indukcyjna HK 654250FB

- Zmywarka F 88060 ViOP

- Piekarnik BP 5013001 M

- Lodówka SCS 71800 FO

 

 

A propos lodówek do zabudowy, to też miałem na oku Electrolux ERN 29750, ale ostatnio znalazłem AEG SCS 51800 S0. Parametry mają zbliżone (w końcu AEG to część Electroluxa), jednak AEG wygląda w środku jakoś tak porządniej i estetyczniej. Co prawda porównywałem zdjęcia, ale takie mam wrażenie... Cena zbliżona. Problem taki że nigdzie nie mogę znależć opinii o tym AEG. Może ktoś coś wie więcej?

 

Zastanawialiśmy się nad tą lodówka AEG SCS 51800 SO (Pani zaoferowała nam ją 1 589 zł). Wybraliśmy inny model ze względu na to ze jets cichszy i ma lepsze zawiasy oraz ładniejsze wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj z żoną uzgodniliśmy że w kuchni montujemy piekarnik parowy z funkcją pieczenia ciast + mikrofalówka lub zwykły piekarnik i do tego też mikrofalówkę.

Czy macie może jakieś doświadczenie z piekarnikami parowymi, które umożliwiają funkcję pieczenia ciast?

Większość to modele kompakt o wysokości 45cm, które mają tylko funkcje parowe.

Znaleźliśmy 2 modele Electroluxa, ale mało o nich opinii w sieci (a te które są - mało pochlebne).

Wysokość nie ma dla nas znaczenia, za to nie może to być 'tylko' piekarnik parowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Prosze o ocenę wybranego sprzętu:

co marka model

Pralka Electrolux EWF 127440W

Okap Amica OKS961T

Płyta ind. Teka IR 942 HS

ekspres DeLonghi ECAM 23.420SB

zmywarka SIEMENS SN 66T090EU

lodówka Electrolux ERz 28801

zamrażarka Electrolux EUN 12510

piekarnik SIEMENS HB 63AS520

mikrofala SIEMENS HF25M5R2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosze o podpowiedź

Czy płyty Mastercook I4DE64ZS i IDE64ZS różnią się czymś poza wyglądem zewnętrznym? Moim zdaniem są takie samę. No ale może się mylę.:)

Czy w cenie tych płyt moge znaleźć coś lepszego?

Z góry dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

W poszukiwaniu sprzętu agd przebrnęłam przez kilkadziesiąt ostatnich stron tego wątku. Na pierwszy ogień idzie lodówka. Czy ktoś użytkuje/ albo słyszał opinie o lodówce ARISTON Quadrio 4D?? Co sądzicie o "french-door"?

 

Szukam lodówki o następujących parametrach:

-szerokość 70cm

- no frost

- powłoka antybakteryjna

- fajnie byłoby miec tez pochłanianie zapachów

-zamrażalnik na dole

 

 

http://nokautimg2.pl/p-9b-af-9baf602e090dcf1fb9e68d509db1271d500x500/chlodziarko-zamrazarka-ariston-4d-x-ha-autoryzowany-sprzedawca-indesit-i-hotpoint-ariston.jpg

 

Proszę o sugestie/opinie

Edytowane przez Viikii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej pisałem o wyższym modelu Electroluxa. Jeśli w tym co sobie wybrałaś występują te same "problemy", tzn dźwięki jakie serwuje nam lodówka, to bym sobie odpuścił. Przez ciszę w domu wszystko jest mega głośne, a to co robi Electrolux to jakiś koncert (piszczenie, gulgotanie, chrumkanie, przelewanie)... czasem mam wrażenie, że mi się jedzonko w środku obudziło i próbuje się wydostać na zewnątrz ;)

U siebie mam lodówkę elektrolux ERN29750 jestem z niej bardzo zadowolony ,jest ona bardzo cicha, praktycznie nie słychać jak chłodzi. Te odgłosy w twojej to może wina złego zabudowania, u mnie wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W związku z tym, iż musiałem zmienić swoje plany co do wybranej lodówki chciałbym prosić was o pomoc. Muszę wybrać lodówkę o wysokości ok 180-185 cm. Chodzi mi o dwie praktycznie identyczne lodówki, róznią się jedynie poborem prądu no i ceną. Są to liebherr CUpesf 3503 i liebherr CUesf 3503. Pierwszy model pobiera rocznie ok 200 kWh rocznie, a drugi ok 280 kWh rocznie. Jak myślicie czy warto dołożyć ok 400 zł. bo tyle wynosi różnica w cenie? Ma ktoś z was może jedną z tych lodówek, co o nich sądzicie? Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

W poszukiwaniu sprzętu agd przebrnęłam przez kilkadziesiąt ostatnich stron tego wątku. Na pierwszy ogień idzie lodówka. Czy ktoś użytkuje/ albo słyszał opinie o lodówce ARISTON Quadrio 4D?? Co sądzicie o "french-door"?

 

Szukam lodówki o następujących parametrach:

-szerokość 70cm

- no frost

- powłoka antybakteryjna

- fajnie byłoby miec tez pochłanianie zapachów

-zamrażalnik na dole

 

 

http://nokautimg2.pl/p-9b-af-9baf602e090dcf1fb9e68d509db1271d500x500/chlodziarko-zamrazarka-ariston-4d-x-ha-autoryzowany-sprzedawca-indesit-i-hotpoint-ariston.jpg

 

Proszę o sugestie/opinie

 

Zerknij na droższego sharpa, np Sharp SJ-PT590RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z żoną uzgodniliśmy że w kuchni montujemy piekarnik parowy z funkcją pieczenia ciast + mikrofalówka lub zwykły piekarnik i do tego też mikrofalówkę.

Czy macie może jakieś doświadczenie z piekarnikami parowymi, które umożliwiają funkcję pieczenia ciast?

Większość to modele kompakt o wysokości 45cm, które mają tylko funkcje parowe.

Znaleźliśmy 2 modele Electroluxa, ale mało o nich opinii w sieci (a te które są - mało pochlebne).

Wysokość nie ma dla nas znaczenia, za to nie może to być 'tylko' piekarnik parowy.

 

 

Modele o łączonych funkcjach to np. IKEA Framtid za 1499 zł, Zanussi (podobna cena), Electrolux oraz AEG (w tym wypadku na uwagę zasługuje duża pojemność piekarnika). Niestety do modeli Ikei i Zanussi nie ma prowadnic teleskopowych. Do Electroluxa i AEG można je dokupić.

Warto zwrócić uwagę także na modele Kupperbush

http://www.kupp.highline.pl/pl,36,piekarniki-elektryczne-oraz-urzadzenie-konwekcyjno-parowe.html

Ponadto ciekawe modele kombinowane (klasyczno-parowe) oferuje firma V-Zug

http://www.vzug.com/ch/de/product/ch-Catalog/796006 Są one dostępne w szerokościach 60 i 55 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pozostaje wybór okapu, którego koszt mnie przeraża - w stosunku do cen innych urządzeń Najchętniej dałabym trzy stówki, ale to raczej postulat życzeniowy".

 

Niekoniecznie :) Są na rynku okapy czarne lub srebrne, częściowo szklane, pochylone za 300-400 zł. Przepływ 420.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele o łączonych funkcjach to np. IKEA Framtid za 1499 zł, Zanussi (podobna cena), Electrolux oraz AEG (w tym wypadku na uwagę zasługuje duża pojemność piekarnika).

Dzięki za informację :)

Niestety do sprzętu Ikei nie mam jakoś zaufania.

Zerknę jeszcze na AEG.

Ponadto ciekawe modele kombinowane (klasyczno-parowe) oferuje firma V-Zug

http://www.vzug.com/ch/de/product/ch-Catalog/796006 Są one dostępne w szerokościach 60 i 55 cm.

V-Zuga znamy bardzo dobrze, ale to niestety nie ta półka cenowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc, którą płytę indukcyjną byście wybrali mastercook i4de64zs czy samsung ctn464kco1. Ważna jest dla mnie wolna strefa indukcyjna.

Nie widzę znacznych różnic między nimi, poza ty, iż samsunga nie moża podłaczyc do siły. Wizualnie bardziej podoba mi się samsung, ale nie wiem, która z tych firm jest lepszym producentem płyt. Duzo dobrych opini czytałam o Mastercooku, niestety o samsungu jest niewiele opini. Nie chcem sie sugerowac tylko wyglądem. Prosze pomóżcie.:)

Prosze podpowiedzcie, który producent jest lepszy Mastercook czy Samsung.

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na droższego sharpa, np Sharp SJ-PT590RS

 

Dzięki za radę, Sharp też jest fajny ale jestem zdecydowana na zamrażalnik na dole.

 

Przy okazji dla wszystkich taka ciekawostka dot. lodówki Ariston Quadrio 4D.

4DX/HA - A zużycie prądu - 1,15 kW/ 24 h, głośność - 43db

4DAAX/HA - A+ zużycie prądu - 0,95 kW/24h, głośność - 46db

czyli lodówka bardziej energooszczędna A+ jest głośniejsza o 3db od lodówki klasy A.

Kilka miesięcy temu spr. cenę i A+ była droższa od A, teraz jest na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...