Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeszcze dwie godziny temu byłam najszczęśliwszym człowiekiem, bo wydawało mi się, że mam wybraną zmywarkę Siemens: SN64M030EV. Było pięknie, użytkownicy zadowoleni. Po prostu nic tylko zamawiać. Niestety zamiast zanotować numer, poczytałam i okazuje się, że na forum bardzo popularna jest również SN65M007EU. No i problem którą wybrać. Na stronie Siemensa wychodzi, że parametry mają podobne (w katalogu wręcz identyczne, ale w opisach "indywidualnych" się różnią). Ta pierwsza jest nieco oszczędniejsza i ma opcję połowy załadunku, ale ta druga ma mycie wstępne. Obie mają sensor załadunku, który chyba będzie dawał podobny efekt jak opcja połowa wkładu. Niestety żadna nie ma programu delikatnego, którego przydatność wskazano powyżej. Z kolei program delikatny ma SN66M033EU, ale ta z kolei jest znacznie droższa i nie wiem czy warto za to dopłacać 700 zł., chociaż ma też podłączenie do ciepłej i zimnej wody, więc może w ostatecznym rozrachunku warto.

Aha, na razie jesteśmy rodziną 2-osobową, ale planujemy powiększenie rodziny (najprawdopodobniej na początku zmywarka będzie chodziła raz na 2 dni).

No i co mam wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tym podłączeniem do ciepłej wody to trzeba się zorientować czy warto 1. Wydać więcej na hydraulika za dodatkowy punkt plus pewnie extra przewody doprowadzające przeznaczone do CW i elektrozawór; 2. Dopłacić do ceny zmywarki bez tej możliwości 3. Stwierdzić jaka ta temperatura ciepłej wody ma być, aby jej nie przekroczyć 4. W końcu stwierdzić czy różnica między zyskiem, a wydatkiem kiedykolwiek się zwróci, biorąc pod uwagę koszty uzyskania CW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona ma dwa podłączenia, do ciepłej i zimnej wody. Hydraulikę mamy zrobioną, więc to będzie tylko ew. kwestia dwóch trójników (na doprowadzeniu). Koszt wykonania tego przyłączenia będzie chyba minimalny. Ta zmywarka ma też mycie delikatne. Jest jeszcze SN66M083EU, w podobnej cenie jak 33EU i ta z kolei ma też mycie delikarne oraz strefę intensywną i trzecią szufladę na sztućce (zamiast koszyka na najniższej półce). Te dodatkowe 700 zł. z trudem, ale uzbieram, tylko nie chciałabym przepłacać za coś co nie jest niezbędne i jest tylko marketingowym gadżetem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż czekam z decyzją dot. lodówki na opinię SemperSolus. Wprawdzie wybrałam już samsunga RL56GSBSW , ale cały czas jakoś obawiam się sytemu no-frost w chłodziarce. Wiem ze w takiej lodówce wszystko trzeba trzymać w pojemnikach szczelnie zamkniętych i tak się zastanawiam czy jak się chce wstawić np. ciasto z galaretka czy tort na który nie ma w domu odpowiedniego pojemnika to te rzeczy wyschną? Poza tym wyciąganie i chowanie wszystkiego do pudełek jakoś marnie widze u mojego dziecka.

Najchętniej kupiłabym lodówkę tradycyjną ( no -frost bardzo mile widziany w zamrażarce). Ale jak pisałam wcześniej chciałabym dużą pojemność chłodziarki i z dostępnych modeli tylko chłodziarki mastercook maja pojemność 240 l ( zamrażarka 69 l) i nie maja no frosta wiec byłyby idealne dla mnie . Czy ktoś użytkuje chłodziarkę mastercook? Warto kupić? Opinie w necie skrajnie różne, choć nie dot. akurat wybranych przeze mnie modeli.

http://www.ceneo.pl/7764678

Jeszcze elektroluxy mają no frost w samej zamrażarce (w części chłodzącej nie), ale zawsze musi być jakieś ale- elektroluxy maja żółtawą biel, ja mam zaplanowane białe meble na wysoki połysk więc taka zółtawa od nowości lodówka chyba fatalnie by wyglądała.

 

Zdecydowałam wreszcie jaki kupić piekarnik do zabudowy, będzie to Beko OIM 25500X,

co do zmywarki ciągle sie waham miedzy bosch SMV 50E70 EU a beko zmywarką DIN 5833 ze wskazaniem raczej na boscha

płyta gazowa- ariston lub 5-cio palnikowa z ikea - zależy mi aby mozna było wygodnie postawić duże patelnie, garnki ale miejsca niestety mam mało :(

Rany, kiedy wreszcie podejmę decyzje ?

Semper odezwij się do nas bo przyznam ze tak trochę traktuje Cię jak "wyrocznie" ha,ha, w końcu masz wiedzę której nam brakuje . A może ktoś jeszcze orientuje się w sprzęcie AGD i mógłby pomóc :)

Edytowane przez Andrewhoopoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obeszłam dziś kilka marketów, ale jest w nich po 2-3 modele Siemensa i tyle samo Boscha. Oczywiście tych wcześniej upatrzonych nie było.

W internecie znalazłam jeszcze Siemens SN65M007EU, ale nie znalazłam żadnej opinii użytkowników. Ma mycie wstępne (które chyba będzie często używane), sensor załadunku (który mam nadzieję zastąpi mi funkcję 1/2 załadunku), VarioSpeed, infolight i system ochrony szkła. Nie ma strefy intensywnej, programu delikarnego. SN65M007EU ma składane półki tylko w dolnym koszu, ale jest o 700 zł. tańsza od SN66M083EU. No i 083 jest troszkę oszczędniejsza, ale nie jest to dla mnie kluczowa sprawa (własna studnia, a ścieki płacę ryczałtem).

Czy ktoś wie, czy ma ona stalowe dno?

I już ostatnie pytanie, czy warto brać przedłużoną gwarancję, a jeśli tak to o ile (1, 2 czy 3 lata)?

SemperSolus i popeye111 wypowiedzcie się proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ali4

te zmywarki które rozważasz są chyba dosyć podobne do siebie , prawda? Cenę maja też chyba zbliżoną, bosch ma program delikatny nie ma mycia wstępnego , siemens ma mycie wstępne nie ma delikatnego ( ale ma opcję system ochrony szkła- nie wiem czy zapobiega on tylko matowieniu szkla czy również może zastąpić program delikatny. Czy jeszcze czymś sie róznią? Bosch jesct ciut cichszy, choc nie wiem czy 2 dB to odczuwalna róznica. Rzeczywiście ciekawe którą z nich poleciliby nasi doradcy. Znalazłas gdzies opinie o tym modelu Siemensa bo jakoś tak na szybko nie mogę ich znależć? Bosch ma dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

To mój pierwszy post na forum Muratora, więc chciałabym się przywitać;-) Od razu proszę o pomoc - muszę skompletować do wtorku sprzęt agd do zabudowy, nie mam konkretnych typów, natomiast po 2 wizytach w sklepach mam kompletny mętlik - już auto szybciej kupowałam;-)

Do rzeczy - moje wymagania:

- zmywarka - 60cm, zintegrowany panel, infoLight, szuflada na sztućce na górze, 1/2 wsadu, metalowe dno, nie wiem jakie programy są faktycznie przydatne - w domu mam starego Boscha 45 i generalnie korzystam z funkcji szybkiego mycia - zmywarka potrzebna jest dla 4 osobowej rodziny - użytkowana codziennie lub co drugi dzień - skłaniam się do Siemensa lub Boscha - koszt do 1800

- płyta indukcyjna - co najmniej dwa pola superB., timer na 4 pola, ochrona przed dziećmi -koszt do 1400

- piekarnik/ew. piekarnik z funkcją mikrofali - 2xtermoobieg, grill, teleskopowe prowadnice co najmniej 2szt., programy do pieczenia w pamięci, chłodna szyba, system czyszczenia katalicznego - koszt do 1400

- lodówka - bez bajerów, szklane półki, zamrażalka na dole 3 szuflady, fajnie by było jakby miała sterowane elektroniczne, ale to chyba drogi interes - koszt do 1600

To chyba tyle;-) Będę wdzięczna za każdą sugestię i oczywiście czekam na forumowych fachowców;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was widział może lodówki Libherr, chodzi mi o to czy są białe czy raczej żółtawe jak elektrolux, który robi chyba najmniej białe lodówki jakie spotkałam, najbardziej białe wydaja się Indesit, Beko. Choć w niektórych sklepach próbowano mi wmawiać że to wina oświetlenia. Edytowane przez Andrewhoopoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się i ja, drodzy fachowcy, wypowiedzcie się na temat wybranych sprzętów do kuchni:

 

-lodówka Samsung RL58GRGIH

 

-płyta gazowa TEKA EW 90 5G AI AL TR Inox

 

-okap QUATRO SLIM E 90cm

 

-zmywarka SMI40M35EU

 

-piekarnik, i tu wybór najtrudniejszy, bo niby skłaniam się ku BOSHa HBA42S350E, ale sa jednak ale, czy rzeczywiście ten wyświetlacz nie pokazuje godziny? I jak z czyszczeniem, bo ma EcoClean i GranitEmail czy to wystarczy? W piekarniku zależy mi na 2 prowadnicach teleskopowych, zimnej szybie (lub takiej przy której się nie oparzę) i względnie łatwym czyszczeniu.

 

Bardzo dziękuję za wszelkie porady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nasi fachowcy się wypowiedzą. W poprzednich postach chyba i SemperSolus i popeye111 polecali zmywarki z tą literą, więc może nie, ale ja "na wszelki" wypadek odrzuciłam te modele w moich poszukiwaniach. Poza tym te sprzęty są tańsze od sprzętów o porównywalnych parametrach z innym oznaczeniem literowym i częściej mają negatywne opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję opinii na temat dwóch piekarników elektrycznych do zabudowy:

- Amica Integra EBI8873

- Amica Fusion EBF8551

Jeśli ktoś je rozważał lub, co jeszcze lepiej, użytkuje któreś z tych urządzeń, to będę bardzo wdzięczny za parę słów o nich. Wg parametrów korzystniejsza jest ta Integra, ale model Fusion ma o wiele lepiej dopracowany front (głównie przyciski) i jest tańszy o ok. 300 zł.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic jeszcze nie wybrałam, bo czekam na opinie fachowców, ale chyba stanie na SN65M007EU, bo trochę szkoda mi dodatkowych 700 zł. na SN66M083EU. która ma wszystko co bym chciała. Przekonuję samą siebie, że program delikatny, szuflada na sztućce. a przede wszystkim strefa intensywna nie jest mi nieodzowna. Teraz zaczęłam szukać zlewu, może jak znajdę zlew i baterię to okaże się, że zostało mi te 700 zł. i mogę kupić droższą, ale wątpię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;-)

 

Im więcej czytam na temat sprzętu agd do zabudowy, tym większy mam mętlik - wczoraj w sklepie Pan zachwalał Elextroluxa - wg niego każdy sprzęt tej firmy jest strzałem w dziesiątkę, i nie ma sensu przepłacać na Simensa/Boscha, na których ja się skupiłam:rotfl: Z małżem przedyskutowałam temat i doszliśmy do wniosku, że najczęściej będziemy używać zmywarkę i płytę , piekarnik raz, dwa razy w tyg. to max. - więc tak myślę, że to mogłoby być tańsze, zmywarkę jednak Simens/Bosch made DE - droższą - do ok 2500, lodówki nadal nie mam żadnej wytypowanej - z nią mam największy problem:-( Najlepsze jest to, że dzięki zaoszczędzeniu na płycie i piekarniku moglibyśmy kupić suszarkę kondensacyjną, która przy dwójce maluchów jest moim marzeniem:wiggle: W z związku ze zmianą mam kilka pytań:

- czy warto patrzeć na produkty firm Amica, Gorenie, Elextrolux, Zelmer - tańsze w porównaniu do B/S, więcej funkcji w podobnej cenie, ale nie wiem jak z jakością

- czy może lepiej skupić się jednak na Simensie, Boschu - tańszymi, ale z bardziej okrojonymi funkcjami - za którymi przemawia teoretycznie marka i jakość.

 

Może ktoś z Was miał podobne dylematy i mógłby mi pomóc:rolleyes:

 

Pozdrawiam.

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję opinii na temat dwóch piekarników elektrycznych do zabudowy:

- Amica Integra EBI8873

- Amica Fusion EBF8551

Jeśli ktoś je rozważał lub, co jeszcze lepiej, użytkuje któreś z tych urządzeń, to będę bardzo wdzięczny za parę słów o nich. Wg parametrów korzystniejsza jest ta Integra, ale model Fusion ma o wiele lepiej dopracowany front (głównie przyciski) i jest tańszy o ok. 300 zł.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Nawiązując do mojego pytania odnośnie piekarników - czy ktoś w ogóle korzysta z gotowych programów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...