Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a te dodatkowa gwarancje to sie wykupuje w sklepie czy u producenta? bo widze ze nie wszystkie sklepy oferują[/QUOte]

Wielu producentów ma taką możliwość, ale gwarancje producenta różnie działają. Przedłużenie gwarancji w sklepie to nic innego jak polisa ubezpieczeniowa takich firm co nam OC do samochodów sprzedają. Z praktyki wiem że te polisy działają szybciej, zazwyczaj na drugi dzień już jest serwis w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1igor1, dobrze szukam, bo szukam, żeby miała też mycie wstępne oraz infolight i takiej nie znalazłam. Jak ma VarioSpeed. to nie ma mycia wstępnego i dlatego jest rozważany Siemens SN65M007EU, bo ma jedno i drugie, a głośność 46dB. Teoretycznie jest Bosch SMV50M20EU, ale nie ma go na skąpcu, ceneo i nokaucie.

Ok, nie brałem pod uwagę twoich wszystkich kryteriów. Niestety to co u innych producentów jest prawie standardem u boscha i siemensa nie (mam na myśli infolight, mycie wstępne) Aczkolwiek z własnych doświadczeń to ja używam tylko 3 programow, prawie cały czas AUTO i czasami (impreza) programu szybkiego i programu do szkła - czyt. kieliszków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam ją w Saturnie za 1999 zł., ma metalowe dno, ale jeszcze dyskutuję z mężem (ta strefa intensywna z szufladą na sztućce po mnie chodzą i przestać nie chcą). Żałuję tylko, że o 007 nie ma żadnych opinii w internecie, powinien to być bardzo popularny model pod względem stosunku cena-jakość w grupie BSH.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto brać takie przedłużenie gwarancji??

Ciężko konkretnie doradzić, jak ci się sprzęt zepsuje wciągu 6 lat to warto jak nie to nie. To jest jak polisa AC w samochodach, jak rozbijesz samochód albo ci go ukradną to warto, a co mają powiedzieć ci co go płacą przez 30 lat i nic?? Ale poczucie bezpieczeństwa jest bezcenne. Dodatkowa gwarancja na 5 lub 6 lat to zazwyczaj 15-25% ceny sprzętu, a cena komputera - który bardzo często się psuje to w granicach 400-500zł. każdy musi sobie to samemu przemyśleć czy woli wydać więcej kasy na początku i mieć spokój, czy będzie go później (po 2 latach) stać na ewentualne naprawy bądź wymianę na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aksamitka ja się zdecydowałem, bo 150 zł. to nie jest duzy pieniądz a jednak 5 lat to jest trochę czasu, tym bardziej że ubezpieczenie to obejmuje znacznie więcej niż typowa gwarancja np:

• niezręczność właściciela urządzenia (upadek, połamanie, niewprawna obsługa, działanie płynów) z udziałem własnym (z wykluczeniem szkód wskutek niestarannego, nieprzewidywalnego przechowywania, użytkowania itp.)

• siła działająca mechanicznie na przedmioty wszelkiego rodzaju bez zawinienia własnego lub obcego,

• implozja lub inne działanie pod podciśnieniem,

• woda lub wilgoć w wyniku szkód żywiołowych, szkód na budynkach (pęknięcia rur, itp.),

• szkody żywiołowe, jak powódź, osuwiska, sztorm, mróz, zalanie, lawiny,

• pożar, uderzenie pioruna, eksplozje wszelkiego rodzaju, jak również szkody w wyniku gaszenia pożaru,

• osmalenie i przypieczenie, dym i sadza w wyniku działań zewnętrznych,

• pośrednie uderzenie pioruna,

• pośrednie działanie energii elektrycznej wskutek zwarcia doziemnego, spięcia, przepięcia itp.,

• wady materiałowe i produkcyjne stosownie do gwarancji producenta,

• przepięcie i napięcie dolne, ładunek elektryczny, zakłócenia elektromagnetyczne

 

Mnie przekonały lawiny i osuwiska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aksamitko, też o to pytałam troszkę wyżej i chyba jedna osoba mi odpowiedziała, że wierzy w markę S/B w związku z czym nie wzięła przedłużonej gwarancji.

1igor1 mam nadzieję, że szkło dam radę umyć na auto 45 stopni, tym bardziej, że nie mam zabytkowej zastawy. Wydaje mi się, że mycie wstępne się przyda, skoro na razie jest nas tylko dwoje.

Ali4, napisz proszę (ew. na pw) gdzie znalazłeś takie ubezpieczenie w takiej cenie na 5 lat, bo w tych sklepach internetowych, które sprawdzałam 150 zł., kosztowało przedłużenie o 1 rok (czyli gwarancja na 3 lata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ubezpieczenie za 150 to naprawdę bardzo tanio, taki zakres ubezpieczenia zazwyczaj kosztuje 20-30% ceny. Daj namiary gdzie tak tanio bo za takie pieniądze to bym się ani chwili nie zastanawiał

 

Co do mycia szkła w programi auto, też myślałem że spokojnie da radę, ale po kilku myciach szkło źle wyglądało, więc napewno temperatura była wyższa niż 40 stopni. Jak nie ma programu do szkła to lepiej wtedy użyć szybkiego, zazwyczaj ma 45 stopni, electrolux 60stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Teka jest ok, w porównaniu do EL. EHD60020 ma słabrzą moc poszczególnych pół, czyli będzie różnica w czasie potrzebnym do zagotowania np wody, ale już podczas normalnego gotowania/smażenia/pieczenia itd będzie OK. No i Teka ładniej wygląd IMHO.

 

Pewnie zdecyduję się na tą TEKE, chociaż chciałabym ją wcześniej zobaczyć - w sumie nie patrzyłam na inne firmy niż Simens/Bosch, więc jeszcze zobaczę w realu jak wygląda konkurencja;-)

 

Patrycja teraz przy zakupie niektórych zmywarek Boscha zwracają 150zł np. przy tej którą ja wybrałam - SMV58M70E - w sumie jak ja porównywałam funkcje i ceny Bosch vs Siemens to sądziłam, że Siemens jest droższy - tzn. w sklepach w realu. Teraz patrzę na model, który kupiłam i w sumie sama nie wiem czy ona ma mycie wstępne - w opisach w porównywarkach niby ma, ale w specyfikacji Boscha nie widzę, żeby miał...jezuuuu jak ja nie lubię tych różnic w opisach.

 

Co do piekarnika wzięłam jednak ten o 100zł droższy, gdyż ma chowane pokrętła + 3 prowadnice - prowadnice bym przebolała, ale nie chowanych pokręteł już nie;-)

 

Pati dzięki za info o lodówkach Elektroluxa - upewniłam się, że jest to dobry wybór;-)

 

Ali4 a co to są bajery w płytach indukcyjnych? - mnie się wydawało, że szukam prostego modelu Booster'y, 4 timery, oddzielne sterowanie do każdego pola - a okazało, się, że w przypadku niższej półki Siemensa/Boscha to są bajery, które w ujęciu jednej płyty kosztują co najmniej 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycja a na tym Vario Speed to aż tak bardzo Ci zależy??, bo fakt można wtedy skrócić program do 50% czasu pracy, ale kosztem zwiększenia zużycia wody i energii, czyli tak naprawdę średnio się to opłaca przy codziennym użytkowaniu. Jak będziesz coś potrzebowała szybko umyć to program krótki masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ali4 a co to są bajery w płytach indukcyjnych? - mnie się wydawało, że szukam prostego modelu Booster'y, 4 timery, oddzielne sterowanie do każdego pola - a okazało, się, że w przypadku niższej półki Siemensa/Boscha to są bajery, które w ujęciu jednej płyty kosztują co najmniej 2000.

Bajery w płytach to między innymi slider - czyli sensorowe sterowanie za pomoca tak jakby suwaka, bridge - czyli łączenie dwoch palnikow w jeden. Ostatnio coraz modniejsze są płyty które mają pola indukcyjne pod całą płytą, czyli grzeją tam gdzie garnek postawisz - czyli na 1 połówce możesz dać więcej niż 2 garnki, w wyższych modelach czujniki temperatur jakie panują w garnku, BSH stosuje tez w swoich płytach do sterowania takie fajne magnesy - są to płaskie koła, którymi jak kręcimy to zmieniamy moc pól, bardzo fajnie to wygląda, ale trzeba uważać żeby znajomi se magnesów do domu nie wzieli bo sa wyjmowane :D. myślę że jeszcze trochę tych bajerów by się znalazło.

Co do zwortu kasy przez BOSCH-a to dotyczy to zmywarek które mają klasę energetyczną conajmniej A++, a do zmywarek siemensa dodają teraz komplet sztućcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igor dzięki za wyjaśnienie :rolleyes: A co sądzisz o płytach Amica PI6512TF z bajerami i Amica PI6512TK bez bajerów:rolleyes: na stronie wyglądają dość ładnie - jak z funkcjonowaniem, relacja cena-jakość.

 

Masz rację do zmywarek Boscha z A++ jest zwrot - nie zwróciłam na to uwagi, gdyż moja ma A++. Do Siemensa dodawane są sztućce z Fiskarsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym dodawaniem sztućców z Fiskarsa?. Nie dostałam, a mam A++. Zmywarkę (siemens SN25M888Eu) mam dopiero jakieś 8 dni.

 

Dopiero jest rozpracowywana przeze mnie. Puszczam codziennie i na różnych programach, nie wiem, które najlepsze, (naczynia zawsze czysciutkie). Cieszę się z tej szuflady na sztućce, jest bardzo praktyczna i pojemna. W życiu do koszyka nie zmieści się tak dużo i fajnie można sztućce posegregować, no i wygodnie, nie trzeba się schylać. Fajna sprawa z tą szufladą jest jeszcze taka, że wszelkiego rodzaju drobiazgi można umieścić, np zakrętki butelek i takie tam i na dno nie spadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycja, Ali w jakim sklepie zamierzacie kupić swoje siemensy? Bo zastanawiam się czy również nie nabyć SN65M007EU jako że zamierzam nieco zaoszczędzić na piekarniku i nabyć tańszy model od pierwotnego. T siemensie kusi mnie InfoLight , choc nie wiem czy rzezcywiście jest to az tak przydatne by płacić więcej. Boscha SMV 50E70 EU w normalnym stacjonrnym sklepie można nabyć za 1600 bez żadnych większych negocjacji . Siemens SN65M007EU w tej cenie będzie nie osiągalny a właściwie ma tylko to światełko i nie ma programu delikatnego.

1igor1 o co chodzi z tym otwieraniem zmywarki z zabudowanym panelem w celu sprawdzenia czy wciąz zmywa? Tzn ze w czasie zmywania można w ogóle otwierać drzwi??? Na boschu jest światełko End zaświecające się po skończeniu programu ale podobno jak zmywarka ma blat to go nie widac za bardzo :(

I jeszcze napisz czy system ochrony szkła działa na każdym programie ( no może poza programem do garnków ;) ) i czy skutecznie może zastąpić program delikatny w boschu. Od razu przyznaję ze też myślę o myciu kieliszków , szampanek itp po róznych imprezach. Czy dzieki tej funkcji szkło nie matowieje?

A teraz pytanie z cyklu jestem totalnie zielona w działaniu zmywarek - czemu ta dodatkowa szuflada na sztućce jest taka ważna? Czy sztućcy nie można poukładac jakoś w normalnych szufladach ( mówię np. o długich nożach bo krótkie można wrzucic do kosza na sztućce) czy w koszyku sa one źle domywane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladałam wczoraj piekarniki amica integra EBI 7542 oraz Fusion EBF 8551 .Potem weszłam na stronę producenta i zgłupiałam . Co to jest opuszczana grzałka opiekacza? Integra ma szybę refleksyją a Fusion 3 szyby ( który front będzie chłodniejszy ? czy oba będa porównywalne? - pytam ze względu na małe dziecko).

W porównywarce przy oświetleniu w Integra jest kreska a w fusion 25 W - czy to oznacza że Integra nie ma światła???? TEn model EBI 7524 ma sporo opinii na ceneo i ludzie bardzo go chwalą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycja, Ali w jakim sklepie zamierzacie kupić swoje siemensy? Bo zastanawiam się czy również nie nabyć SN65M007EU jako że zamierzam nieco zaoszczędzić na piekarniku i nabyć tańszy model od pierwotnego. T siemensie kusi mnie InfoLight , choc nie wiem czy rzezcywiście jest to az tak przydatne by płacić więcej. Boscha SMV 50E70 EU w normalnym stacjonrnym sklepie można nabyć za 1600 bez żadnych większych negocjacji . Siemens SN65M007EU w tej cenie będzie nie osiągalny a właściwie ma tylko to światełko i nie ma programu delikatnego.

1igor1 o co chodzi z tym otwieraniem zmywarki z zabudowanym panelem w celu sprawdzenia czy wciąz zmywa? Tzn ze w czasie zmywania można w ogóle otwierać drzwi??? Na boschu jest światełko End zaświecające się po skończeniu programu ale podobno jak zmywarka ma blat to go nie widac za bardzo :(

I jeszcze napisz czy system ochrony szkła działa na każdym programie ( no może poza programem do garnków ;) ) i czy skutecznie może zastąpić program delikatny w boschu. Od razu przyznaję ze też myślę o myciu kieliszków , szampanek itp po róznych imprezach. Czy dzieki tej funkcji szkło nie matowieje?

A teraz pytanie z cyklu jestem totalnie zielona w działaniu zmywarek - czemu ta dodatkowa szuflada na sztućce jest taka ważna? Czy sztućcy nie można poukładac jakoś w normalnych szufladach ( mówię np. o długich nożach bo krótkie można wrzucic do kosza na sztućce) czy w koszyku sa one źle domywane?

 

Witam wszystkich biorących udział w dyskusji nt. sprzętów.

Ja jestem już po zakupie wyposażenia kuchni i z chęcią wypowiedziałbym się nt. działania poszczególnych sprzętów ale niestety dopiero co mam je zamontowane i tak naprawdę jeszcze nie używałem ich porządnie, więc to może trochę później

Natomiast jeśli chodzi o sklep w którym można śmiało zakupić sprzęty to NEO24 http://www.neo24.pl

Zakupiłem w tym sklepie wszystkie sprzęty do kuchni. Jeśli chodzi o ceny porównywałem oferty nie tylko ze sklepami "realnymi " typu MM czy Saturn ale tez z innymi internetowymi i w neo24 cena zawsze była najkorzystniejsza.

W zasadzie suma sumarum na sprzętach które tam zakupiłem zaoszczędziłem ok. 1000 pln w porównaniu do sklepów nie internetowych.

Nie żebym tu robił za żywą reklamę neo24 ale jeśli ktoś nie zaglądał do tego sklepu to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...