Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

1igor1 o co chodzi z tym otwieraniem zmywarki z zabudowanym panelem w celu sprawdzenia czy wciąz zmywa? Tzn ze w czasie zmywania można w ogóle otwierać drzwi??? Na boschu jest światełko End zaświecające się po skończeniu programu ale podobno jak zmywarka ma blat to go nie widac za bardzo

I jeszcze napisz czy system ochrony szkła działa na każdym programie ( no może poza programem do garnków ) i czy skutecznie może zastąpić program delikatny w boschu. Od razu przyznaję ze też myślę o myciu kieliszków , szampanek itp po róznych imprezach. Czy dzieki tej funkcji szkło nie matowieje?

Jeżeli chodzi o otwieranie to zawsze można, ale wtedy wylatuje ze zmywarki dużo ciepła i pary, którą potem zmywarka musi znowu wyprodukować (duża strata energii) każda zmywarka jak skończy zmywanie daje sygnał akustyczny, lepsze mają diodę led która świeci na podłogę gdy zmywrka pracuje. Zmywarki mające wyświetlacz wyświetlają end, ale co z tego jak zmywrka ma panel ukryty to i tak nic nie widzimy. Co do systemu ochrony szkła to nie jestem pewny ale wydaje mi się że będzie działał tylko w programie do szkła, bo najgorsze dla szkła to wysoka temperatura (czyt. powyżej 50st.)

Co do dodatkowej szyflady, to można w niej ukladać duże sztućce, ale większość zmywarek ma również dodatkowe półeczki na koszach na których też można układać duże sztućce, zakrętki i inne małe pierdołki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ogladałam wczoraj piekarniki amica integra EBI 7542 oraz Fusion EBF 8551 .Potem weszłam na stronę producenta i zgłupiałam . Co to jest opuszczana grzałka opiekacza? Integra ma szybę refleksyją a Fusion 3 szyby ( który front będzie chłodniejszy ? czy oba będa porównywalne? - pytam ze względu na małe dziecko).

W porównywarce przy oświetleniu w Integra jest kreska a w fusion 25 W - czy to oznacza że Integra nie ma światła???? TEn model EBI 7524 ma sporo opinii na ceneo i ludzie bardzo go chwalą .

 

Opuszczana grzałka opiekacza- chodzi o to że grzałki górne w piekarniku są na takim jakby chaczyku, i gdy chcesz umyć dokładnie piekarnik to odczepiasz te grzałki i masz wtedy dużo lepsze dojście do górnej ścianki. Co do szyb to 3 szybowa będzie trochę chłodniejsza. Światełko mają wszystkie piekarniki :). Z tych dwóch piekarników brałbym EBF 8551 bo jest dużo lepiej wyposażona.

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1igor1 bardzo Ci dziękuję

o to chodzi że siemens SN65M007EU nie ma programu typowo do szkła a ma system ochrony szkła.Dlatego myślałam że może on zastępuje ten program.

Z też tego powodu między innymi no i ze względu na cenę bardziej pasowałby mi bosch SMV50 E70 EU,

a w siemensie kusi mnie jedynie światło podłogowe, bo jeśli nie usłyszę z różnych powodów sygnału akustycznego końca pracy to pozamiatane. Do tej pory sądziłam że dioda jest wystarczająca , a może po prosu dzięki niej nie trzeba mocno uchylać drzwi tylko wystarczy minimalnie.

Do tej pory myślałam że podczas pracy zmywarki drzwi są zablokowane , że owszem mozna ją zastopowac i wtedy otworzyć drzwi ale że w czasie pracy to nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuszczana grzałka opiekacza- chodzi o to że grzałki górne w piekarniku są na takim jakby chaczyku, i gdy chcesz umyć dokładnie piekarnik to odczepiasz te grzałki i masz wtedy dużo lepsze dojście do górnej ścianki. Co do szyb to 3 szybowa będzie trochę chłodniejsza. Światełko mają wszystkie piekarniki :). Z tych dwóch piekarników brałbym EBF 8551 bo jest dużo lepiej wyposażona.

 

EBF z lepszego wyposażenia ma rożno obrotowe i katalizę no i 3 szyby, za to ma 1 rząd teleskopów Integra ma 2 . A w ogóle to słuchajcie jak to jest z tym wyposażeniem sprzętu , bo z ciekawości weszłam w instrukcję obsługi Fusion i okazało się ze są trzy typy tego modeli z którego tylko jeden ma rożen http://data.amica.com.pl/pliki/instrukcje/IOAK-1815.pdf

1152.3TsYDHbX

1153.3TsYDpHbX

1153.4TsYKDpHbXCOMENU - ten jest wyposażony w rożno . Czyli zamawiając dany typ piekarnika można otrzymać różne modele?

 

Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami z racji tego ze na katalizie nie zależy mi szczególnie mocno. A nie wiesz może czy Fusion ma podświetlane pokrętła bo w sklepie mi powiedzieli ze nie.

 

Edit: sorki pomyliłam ilość teleskopów i juz porawiłam

Edytowane przez Andrewhoopoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"System ochrony szkła:najdelikatniejsze mycie szkła

Na skuteczność ochrony szkła w zmywarkach Siemens składają się: technika ochrony szkła, wymiennik ciepła i kosze varioFlexPlus®. Dzięki temu naszym zmywarkom można powierzyć nawet szczególnie delikatną porcelanę i cienkie szkło. Technika ochrony szkła polega na regulacji stopnia twardości wody podczas zmywania. Przeciwdziałając powstawaniu zbyt miękkiej wody, zapewniamy najwłaściwsze działanie środków czyszczących: są bardziej skuteczne, nie niszczą delikatnych naczyń i chronią powierzchnię szkła przed zmatowieniem. " - tylko nic nie piszą o temperaturach ani w jakim programie

 

W mojej wcześniejszej zmywarce też nie miałem diody, więc jak nie bylem pewny czy skończyła, delikatnie otwierałem drzwi i patrzyłem co pisze na wyświetlaczu. End czy pozostały czas ... teraz mam diodę i przyzwyczaiłem się do komfortu.

 

Nie wiem na czym ci dokładnie zależy kupując zmywarkę ale bardzo dobre parametry za dobrą cenę ma ten whirlpool adg 9442

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBF z lepszego wyposażenia ma rożno obrotowe i katalizę no i 3 szyby, za to ma 1 rząd teleskopów Integra ma 2 . A w ogóle to słuchajcie jak to jest z tym wyposażeniem sprzętu , bo z ciekawości weszłam w instrukcję obsługi Fusion i okazało się ze są trzy typy tego modeli z którego tylko jeden ma rożen http://data.amica.com.pl/pliki/instrukcje/IOAK-1815.pdf

1152.3TsYDHbX

1153.3TsYDpHbX

1153.4TsYKDpHbXCOMENU - ten jest wyposażony w rożno . Czyli zamawiając dany typ piekarnika można otrzymać różne modele?

 

Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami z racji tego ze na katalizie nie zależy mi szczególnie mocno. A nie wiesz może czy Fusion ma podświetlane pokrętła bo w sklepie mi powiedzieli ze nie.

 

Edit: sorki pomyliłam ilość teleskopów i juz porawiłam

 

Jeżeli chodzi o te modele to każdy będzię miał inne cyfry po literach EBF, także jak zamówisz np EBF 8551 to dostaniesz konkretny model a nie jeden z trzech. Fusion chyba nie ma podświetlanych pokręteł, ale na jutro ci to mogę sprawdzić na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te modele to każdy będzię miał inne cyfry po literach EBF, także jak zamówisz np EBF 8551 to dostaniesz konkretny model a nie jeden z trzech. Fusion chyba nie ma podświetlanych pokręteł, ale na jutro ci to mogę sprawdzić na 100%

 

No to uspokoiłes mnie. Co do podświetlenia postaram sie sama dzisiaj w sklepie zobaczyć. Na zmywarke whirpoola zerknę, ale sama nie wiem czy rozważać ją bo tutaj tak wszyscy zdecydowanie piszą ze w zmywarkach to tylko Bosch/siemens/elektrolux ze już sama nie wiem czy rozważać inny model.Wczesniej byłam zdecydowana na Beko i zrezygnowałam z ww powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwaliłem się jeszcze, zmywarka to whirlpool ADG 9850, piekarnik Amica EBB 7442, płyta indukcyjna Amica Pi6511 SF, Okap Amica OKC 6726. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony a użytkuję od końca 2010 roku.

Jedną uwagę mam do zmywarki (poprzednie moje też miały tą wadę) nie potrafią zmyć brudu po jajkach (po jajecznicy, widelec brudny z panierki), i nie wiem czy to wina zmywarek które miałem, czy po porstu jajko się tak ścina że zmywarka niepotrafi go domyć, Reszta naczyń zawsze wychodzi czysta.

 

Co do zmywarek Bosch/Siemens to też zawsze uważam że są najlepsze, tylko mnie kuszą dodatkowe funkcje które mają zmywarki inncyh marek w tej samej cenie.

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja jest od 20.01.2012.

 

Dziękuję za informacje. Szkoda, że się pospieszyłam i nie mam tego Fiskarsa, ale co tam przynajmniej nie mam już dylematu jaką wybrać. Fajnie stać przed wyborem sprzętu, ale korzystać z niego jeszcze lepiej. A ja jestem mega zadowolona, tylko tego Fiskarsa trochę żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nam się w życiu pomieszało i okazało się, że nie będziemy zamawiali kuchni ( co miało nastąpić na początku lutego), tylko na razie kupimy zmywarkę, która po drobnym przemeblowaniu się zmieści w tej kuchni którą mamy od 4 lat i na którą patrzeć nie mogę (szafki są bardzo stare, ale nie aż tak, by były antykami i korzystanie z tego to dramat). W związku z tym mój mąż mówi, żeby poczekać na promocję w którymś markecie typu tniemy VAT, czy jakoś tak, bo wtedy będzie znacznie taniej niż w którymkolwiek sklepie internetowym (ma rację)

Akukuuu, wydaje mi się, że na VS bardzo mi zależy, bo oczami wyobraźni widzę, jak urządzam imprezę, garnki brudne, goście za dwie godziny a ja mam do zrobienia jeszcze 3 potrawy. Boję się, że na krótkim mi takich rzeczy nie domyje. Wiem, że jest drożej, ale na oko liczyłam, że drożej jest o 1,50 zł., więc i tak taniej niż umyć ręcznie. To nie są duże pieniądze, jeśli jedno mycie kosztuje chyba ok. 6 zł. (przynajmniej tak pisali na elektrodzie), z czego 2 czy 3 zł. to środki czystości.

Calineczko, wiem, że zwracają 150 zł., ale tylko za droższe modele Boscha, a z informacji na stronie Boscha wynika, że SMV58M70 nie ma mycia wstępnego, na którym mi bardzo zależy, poza tym Siemensa 007 da się kupić za 1700 zł. (ceny zmieniają się dynamicznie, w Bestmedia 3-4 dni temu był za 1632, a dziś już za 1805), a Bosch to ok. 2200-2300 wliczając zwrot. Za podobne pieniądze wolałabym SN66m083eu, bo ma też program delikatny i mycie wstępne ( no i dokładają do niego sztućce). Wydaje mi się, że promocje na zmywarki idą rotacyjnie, bo w zeszłym roku o tej porze promocję -150 zł. mieli w Siemensie, kiedyś były też promocje pt przedłużona gwarancja i najbardziej bym się chciała na taką załapać.

Benta, bardzo dziękuję za informację o szufladzie. Widzę, że znaczna większość użytkowników chwali.

1igor1 pisał, że słabo szkło wyglądało po myciu w 45 stopniach i lepiej myć na szybkim. Nie wierzę, żeby opcja ochrony szkła działała tylko w programie do szkła, bo mają ją zmywarki, które nie mają takiego programu, więc bardziej prawdopodobne wydaje mi się, ze będzie działała na auto jak sensor załadunku.

Andrewhoopoe, ceny w sklepach internetowych zmieniają się każdego dnia (przez ostatni tydzień śledziłam ceneo), więc jeśli nie będzie żadnej promocji w marketach, to kupimy w tym w którym jest najtaniej i cieszy się w miarę dobrą opinią.

Bosch 50e70eu, nie ma mycia wstępnego, Vario Speed, ma opóźnienie o 3, 6 i 9 godzin, a nie co godzina (dla mnie dość ważne bo mam drugą taryfę od 13 do 15 i jak będę wychodziła z domu tak jak zwykle o 8.30 to nie nastawię, żeby się umyło w tej taryfie). Światełko na podłodze chyba się będzie przydawało, przynajmniej ci co mają chwalą.

Edytowane przez Patrycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrewhoopoe

Ja zmywarkę chciałem kupić w najtańszym internetowym wyświetlonym w ceneo, oczywiście mówię o tych znanych z dużą ilością opinii. W cento wyświetla najtaniej, wysłałem do nich maila z informacją o dostepność ale nie odpisują od 3 dni więc kij i w oko. Co do cen strasznie szybko się zmieniają ostatnio (niestety w górę), żałuję że nie kupiłem z 1,5 tygodnia temu bo bym miał ze 100 taniej. Na razie czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1igor1 pisał, że słabo szkło wyglądało po myciu w 45 stopniach i lepiej myć na szybkim. Nie wierzę, żeby opcja ochrony szkła działała tylko w programie do szkła, bo mają ją zmywarki, które nie mają takiego programu, więc bardziej prawdopodobne wydaje mi się, ze będzie działała na auto jak sensor załadunku.

pisałem raczej że źle wygląda przy myciu powyżej tej temperatury

dokladnie pisałem

Co do mycia szkła w programi auto, też myślałem że spokojnie da radę, ale po kilku myciach szkło źle wyglądało, więc napewno temperatura była wyższa niż 40 stopni. Jak nie ma programu do szkła to lepiej wtedy użyć szybkiego, zazwyczaj ma 45 stopni, electrolux 60stopni.
a electroluxa wspomniałem bo on w szybkim ma aż 60 stopni i go lepiej nie używać do szkla (nie do końca jasno się tam wyraziłem)
Co do systemu ochrony szkła to nie jestem pewny ale wydaje mi się że będzie działał tylko w programie do szkła, bo najgorsze dla szkła to wysoka temperatura (czyt. powyżej 50st.)

Co do tego auto, to jak myślisz skąd zmywarka będzie wiedziała że masz w zmywarce 3 brudne talerze i 3 kieliszki?? nie będzie wiedziała i da temp np 55stopni i szkło zrobi się matowe, dlatego nie wierzę do końca w tą funkcję ochrony szkła w innym programie niż program do szkła IMHO. Jeżeli będziesz w zmywarce myć tylko szkło i nic innego to wtedy będzie niska temperatura, ale za to bardziej odpowiada Aqua sensor

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aksamitko kupiliśmy Siemensa HB43AT540E - bez bajerów, ja nie jestem wielką kucharką, więc myślę, że starczy - no i dizajn mi pasuje;-)

 

Patrycja faktycznie na stronie Boscha nie ma info o myciu wstępnym w w SMV58M70E, chociaż tak jak pisałam na porównywarkach jest - okaże się w praniu, a może raczej w myciu;-) Faktycznie mogłam rozważyć Siemensa, bo cena identyczna i ma mycie wstępne, ale nie do końca jestem pewna czy mi przy rodzinie 2+2 mycie wstępne jest potrzebne - zamierzam puszczać zmywarkę codziennie i korzystać z opcji 1/2 załadunku po prostu;-) W domu mamy starego Boscha i powiem Ci szczerze, że wszystko myjemy w jednym programie 50 szybki - nie korzystając z innych opcji - wiec sama nie wiem czy te wszystkie "bajery" potem wykorzystam;-)

 

DO nas za ok 2 tyg. ma przyjechać kuchnia - moja wymarzona biała - zaadaptowaliśmy jeden z pokoi na poddaszu na kuchnię dla nas - i trochę szarpnie nas po kieszeni taka inwestycja.

 

Muszę się jeszcze zdecydować na płytę i okap - co do okapu to w ogóle nie wiem na co mam patrzeć, na jakie parametry zwrócić uwagę, czy po prostu kierować się gustem;-) No i najważniejsza rzecz, o której na śmierć zapomniałam - suszarka kondensacyjna - możecie coś polecić w tym temacie

 

Ponawiam pytanie odnośnie płyt indukcyjnych z Amica - Amica PI6512TF z bajerami i Amica PI6512TK bez bajerów na stronie wyglądają dość ładnie - jak z funkcjonowaniem, relacja cena-jakość. I tak sobie myślę, że może okap też powinien być z Amica z racji tego, że wisi nad płytą?;-)

 

Benta fajnie przeczytać pozytywną opinię co do szuflady - mam nadzieję, że za niedługo też będę się z niej cieszyć;-)

Edytowane przez calineczka793
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1igor1 masz rację, przepraszam. Jako osoba niedoświadczona w temacie myślałam, że jak nastawia się auto, to też nastawia się temperaturę, ale doczytałam, że auto jest całkiem auto i ona sama dobierze temperaturę. Jak dzielny wojak Szwejk melduję posłusznie, że jestem idiotą.

Calineczko mamy różne potrzeby, bo nas jest tylko dwoje (choć mam nadzieję, że to stan przejściowy) i my mycie wstępne będziemy puszczać. Wszyscy piszą, że bajerów w zmywarkach nie wykorzystują, więc będzie tak pewnie i z nami. Powodzenia z montażem i mam nadzieję, że się pochwalisz jak już kuchnia będzie gotowa.

Z płytą indukcyjną nie pomogę, bo nie mam doświadczeń, a okap mamy Ciarko Quatro Black i gdyby nie ta czarna szyba, która się niemiłosiernie brudzi, to mogę z czystym sumieniem polecić. Wydaje mi się, że nie ma znaczenia spasowanie okapu z płytą (szczególnie elektryczną), lecz raczej trzeba patrzeć na pozostałe sprzęty. Patrzeć trzeba na wydajność i głośność, ale na najwyższym biegu chyba każdy wyje. Jak wybierałam okap (zawisł rok temu) okazało się, że ciarko ma najlepszy stosunek cena-jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aksamitko kupiliśmy Siemensa HB43AT540E - bez bajerów, ja nie jestem wielką kucharką, więc myślę, że starczy - no i dizajn mi pasuje;-)

 

dzieki:)

 

jak juz go wypróbujesz to koniecznie daj znac:)

 

 

 

 

z moich doświadczeń wynika ze lepiej kupić sprzęt lepszej firmy ale z mniejsza iloscia bajerow( zeby nie mialo sie co zepsuc :) ), gdyz i tak sie z nich nie korzysta, mialam zmywarkę electroluxa i w zasadzie korzystałam tylko z 1 programu

 

mam nadzieje ze nasi eksperci od AGD sie wypowiedzą co do sprzętu mastercook? interesuje mnie płyta, okap i ewentualnie piekarnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się jeszcze zdecydować na płytę i okap - co do okapu to w ogóle nie wiem na co mam patrzeć, na jakie parametry zwrócić uwagę, czy po prostu kierować się gustem No i najważniejsza rzecz, o której na śmierć zapomniałam - suszarka kondensacyjna - możecie coś polecić w tym temacie

 

Ponawiam pytanie odnośnie płyt indukcyjnych z Amica - Amica PI6512TF z bajerami i Amica PI6512TK bez bajerów na stronie wyglądają dość ładnie - jak z funkcjonowaniem, relacja cena-jakość. I tak sobie myślę, że może okap też powinien być z Amica z racji tego, że wisi nad płytą?

Przy okapie to mamy dwa czynniki decydujące - wydajność i głośność. Dobra wydajność to powyżej 500m3/h, głośność to żeby na pierwszym biegu nie przekraczał 40 dB, na najwyższym uważam za rozsądne w graniczy 50-55 dB. Osobiście kierowałem się najbardziej wyglądem oraz ceną.

 

Co do płyt to tak, ta TF 4 pola booster , bardzo fajne sterowanie slajderem, nie mamy "+" i "-" tylko wygodny suwak, nie trzeba tyle naciskać żeby uzyskać daną moc, oraz ma funkcję pauzy - jak coś gotujemy to możemy zatrzymać całą płytę i np. odebrać telefon czy powitać gościa w drzwiach. Ja u siebie mam bardzo podobną tylko u mnie wszystkie 4 pola mają te samą moc. No i najważniejszy plus TF nad TK, dużo ładniej wygląda bo nie ma rozrysowanych pól, tylko ładne krzyżyki :)

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeszcze spytam tak z grubej rury : a co myślicie o zmywarce zelmera, jest obecnie w promocji, stacjonarnie można ją kupić za 1000 zł, opnie ma bardzo dobre- tyle ze zazwyczaj pisze je osoby które albo sprzęt dopiero kupiły albo maja go bardzo krótko. Ma sporo programów i baaardzo dobrą cenę? Czy uważacie ze zelmer to juz przesada?

Zaczęłam się już zastanawiać na tym zelmerem bo pomyślałam ze kupując zmywarke tańszych firm tak naprawde zapłacę podobnie jak za wybranego przeze mnie boscha tyle ze bede mieć wiecej programów i bajerów. Wiec w sumie kasa pójdzie taka sama. A kupując zelmera sporo mniej zapłacę tyle ze chyba mimo klasy AAA nie jest on zbyt oszczędny http://www.zabudowa.zelmer.pl/fileadmin/instrukcje/zmywarki/ZZS9012XE.pdf

str. 8 parametry zużycia wody i prądu ,

 

http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/opinie-zelmer-zzs9012xe.bhtml?sort=0&on_page=15&page_nr=4#opinie

Edytowane przez Andrewhoopoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...