Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ogólnie w sobotę po raz kolejny odwiedziłam sklepy i w sumie mam takie spostrzeżenie ze sprzedawcy dzielą sie na dwie grupy jedni podobnie jak na FM polecaja tylko Boscha i Siemensa , drudzy twierdzą ze nie warto przepłacać za firmę i mimo posiadania sprzętu B-S na sklepie zachęcaja do zakupu bardziej wypasionego innych firm tak jak 1igor1

 

Znacie może taki sklep ze sprzetem AGD zeby jednym z kryteriów wyszukiwania była sygnalizacja świetlna zakończenia programu ?

 

W jednym ze sklepów pan namawiał mnie na Amice jeśli dobrze pamiętam za ok.1400( on akurat miał "mojego" boscha na sklepie za mniej więcej 1600 zł ) ZIM 629 Integra występuje w opcji z panelem zintegrowanym i odkrytym , twierdząc ze jeszcze kilka lat temu nie polecałby Amiki ale teraz z czystym sumieniem to robi, bo sprzedaje mnóstwo tego sprzetu , jest tańszy od Boscha i klienci nie zgłaszają uwag do niego. Niestety amica chyba wycofała się z sygnalizacji swiatłem na podłodze bo w nowych modelach nic nie piszą o tej funkcji ( a podobno dawniej miały prawie wszystkie modele).

Edytowane przez Andrewhoopoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

 

szukam piekarnika do zabudowy, z teleskopowymi tackami, nie wiem jaki wybrac sposob czyszczenia? Katalityczny czy pyrolize. W saturnie namawiany jestem na model z pyroliza siemens hb63as520, w mixie electronics na HB43at540e a sam znalazlem cos takiego jak hb56as560 z racji posiadania funkcji rozmnazania i ksiazki z 40 programami. nie wiem ktory wybrac... roznica w cenie mnie nie interesuje bo jest mala.

 

ze zmywarka tez mam problem

w sumie zdecydowany jestem na model siemensa sm66m095 eu i drugi bosch smi58m95eu - nie wiem ktora bedzie lepsza... czy wybrac panel zamkniety czy odkryt

 

poszukuje jeszcze lodowki, mysle ze bez no forst, no frost moze byc w zamrazalniku, ale w chlodziarce chcialbym klasyke - co mozecie polecic?

ogladalem siemensa kg36vvl30e ale nie wiem czy ma forsta w zamrazalniku?

 

szukam plyty gazowej 60 z zeliwnym rusztem i nie wiem czy brac na sjzkle czy stali, chcialbym by miala opcje, ze jak cos wykipi to nie poleje sie na blaty, w szklanych zauwazylem, ze nie ma zadnych rynienek itp jak ma to miejsce w tych ze stali.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak porównałam specyfikację poboru energii i wody dla zelmera i boscha to właściwie zelmer wypada lepiej ! Zauważyłam ze w programie do mycia szkła mycie odbywa się w 40 stopniach a płukanie w 70,czy to nie będzie powodowac matowienia? 1igor1 jak myślisz? ten zelmer podoba mi sie coraz bardziej :) tylko czy pójdę pod prąd i zaryzykuję ?- oto jest pytanie :D

 

hm, ten whirlpool ADG9442 tez fajny, igor czy on syganalizuje światłem koniec pracy bo w opisie: Wskaźnik czasu pozostałego do końca programu - nie wiem czy to na ukrytym pod blatem wyświetlaczu czy na podłodze i Sygnał dźwiękowy końca pracy - nic nie ma o światełku i czy program auto zastąpi intensywny do garnków ?

Mój ideał to tak :

program normalny ( auto)

program szybki

program delikatny

program intensywny

program eko

oraz sygnalizacja świetlna

cena jak najniższa

Edytowane przez Andrewhoopoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, zelmer importuje swoje zmywarki z chin, dlatego bym ich nie kupił, amica robi bardzo dobre sprzęty grzejne - piekarniki i płyty z resztą róznie bywa, ten whirlpool ma światełko, a program AUTO spokojnie zastąpi program intensywny. Tu masz tabele programów do niej http://docs.whirlpool.eu/_doc/501939601939PL.pdf

Co do ostatniego płukania w programie do szkła to nie przyglądałem się temu nigdy dokładniej, ale wyższa temperatura jest potrzebna aby dobrze zadziałał nabłyszczacz. Ale czy wszystkie zmywarki tak mają to niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!!!

 

Mam do was takie pytanie czy istnieje możliwość zbudowy w szafce zwykłej lodówki - wolnostojącej??? Ponieważ jestem posiadaczem lodówki SAMSUNG model RL44QTUS (link do lodówki poniżej), którą zakupiłem dużo wcześniej przed pojawieniem się pomysłu na kuchnię (który powstał przy pomocy innych forumowiczów a bardziej forumowiczek) a teraz lodówka wolnostojąca nie za bardzo pasuje ale są osoby, które upierają się przy jej zostawieniu.

Wiem, że lodówka wolnostojąca jest szersza od takiej kupionej pod zabudowę ale meble będą robione na wymiar więc interesuje mnie bardziej strona techniczna. Jeśli jest to możliwe, to czy jest to bezpiecznie oczywiście dla lodówki??? i jak można to zrobić???

 

 

Więc będę bardzo więczny za radę!!!z góry dziękuje za pomoc!!!

 

http://www.ceneo.pl/1807924s

Edytowane przez kingvince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igor- dzięki, w takim razie zelmer odpada ( łudziłam sie ze to polski produkt ) , hm piszesz ze amica tez taka sobie - tu akurat spodobał mi sie program szybki mycia w 60 sotpniach 60 minut- myślę ze taki optymalny czas i temperatura do zmywania wszystkiego ( poza tym jest tez ekspresowy 30 min)

Czyli według Ciebie whirlpool lepszy od amiki? Wybierac miedzy whirlpoolem a boschem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak, praktycznie nie jest to takie łatwe, pierwsza przeszkoda to głębokość, taka lodówka jest głębsza niż taka do zabudowy więc ciężko jest ją zgrać z resztą mebli, chyba że robimy wszystkie meble głębsze. Następna rzecz to wentylacja, trzeba doprowadzić powietrze od dołu, zostawić wolną przestrzeń z tyłu aż do samej góry, musi być dobra cyrkulacja powietrza. Z drugiej strony tak ładnej lodówki jak qtus (z ciekawostek powiem że miała ona miec nazwę qutAs- z wiadomych względów zmienili nazwę) nie zabudowywałbym. do większości kuchni będzie ona pasować, chyba że robimy wersję OLD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igor- dzięki, w takim razie zelmer odpada ( łudziłam sie ze to polski produkt ) , hm piszesz ze amica tez taka sobie - tu akurat spodobał mi sie program szybki mycia w 60 sotpniach 60 minut- myślę ze taki optymalny czas i temperatura do zmywania wszystkiego ( poza tym jest tez ekspresowy 30 min)

Czyli według Ciebie whirlpool lepszy od amiki? Wybierac miedzy whirlpoolem a boschem?

Zgadza się, amica ma 60minut w 60 stopniach i to jest jej duży plus- mało zmywarek takie coś ma, z tym że amica u nas w polsce produkuje już tylko płyty i piekarniki, a resztę ściąga ... nie do końca wiadomo skąd. Sami do końca nie chcą się przyznawać. Whirlpool w zmywarkach będzie lepszy. Bosch to bosch zawsze wiadoma jakość za którą niestety płacimy. U mnie pracuje whirlpool...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

szukam piekarnika do zabudowy, z teleskopowymi tackami, nie wiem jaki wybrac sposob czyszczenia? Katalityczny czy pyrolize. W saturnie namawiany jestem na model z pyroliza siemens hb63as520, w mixie electronics na HB43at540e a sam znalazlem cos takiego jak hb56as560 z racji posiadania funkcji rozmnazania i ksiazki z 40 programami. nie wiem ktory wybrac... roznica w cenie mnie nie interesuje bo jest mala.

ja brałbym z pyrolizą jak na cenę nie patrzę

 

ze zmywarka tez mam problem

w sumie zdecydowany jestem na model siemensa sm66m095 eu i drugi bosch smi58m95eu - nie wiem ktora bedzie lepsza... czy wybrac panel zamkniety czy odkryt

ładniej prezentuje się z panelem zakrytym, ale nie widać czasu do końca zmywania - chyba że bierzemy model z rzutnikiem czasu na podłogę

 

poszukuje jeszcze lodowki, mysle ze bez no forst, no frost moze byc w zamrazalniku, ale w chlodziarce chcialbym klasyke - co mozecie polecic?

ogladalem siemensa kg36vvl30e ale nie wiem czy ma forsta w zamrazalniku?

Electroluxy i whirlpoole mają w swojej ofercie dużo lodówek z systemem no frost tylko w zamrażarniku.

 

szukam plyty gazowej 60 z zeliwnym rusztem i nie wiem czy brac na sjzkle czy stali, chcialbym by miala opcje, ze jak cos wykipi to nie poleje sie na blaty, w szklanych zauwazylem, ze nie ma zadnych rynienek itp jak ma to miejsce w tych ze stali.

 

pozdrawiam

na szkle ciężko znaleźć taką żeby ci nie wykipiało na blat, czasami jest ramka ale to dużo nie da. ja i tak brałbym na szkle, mam indukcję i naprawdę rzadko mi coś kipi, a tak żeby na blat, to rarzej nigdy. Także jak ci często coś kipi bierz stal, jak rzadko to ceramikę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak, praktycznie nie jest to takie łatwe, pierwsza przeszkoda to głębokość, taka lodówka jest głębsza niż taka do zabudowy więc ciężko jest ją zgrać z resztą mebli, chyba że robimy wszystkie meble głębsze. Następna rzecz to wentylacja, trzeba doprowadzić powietrze od dołu, zostawić wolną przestrzeń z tyłu aż do samej góry, musi być dobra cyrkulacja powietrza. Z drugiej strony tak ładnej lodówki jak qtus (z ciekawostek powiem że miała ona miec nazwę qutAs- z wiadomych względów zmienili nazwę) nie zabudowywałbym. do większości kuchni będzie ona pasować, chyba że robimy wersję OLD

 

dzięki za odpowiedz.

Fajna nazwa by im wyszła ale wtedy na pewno bym jej nie kupił!!!

Może i lodówka fajna i na dodatek cicha. Tylko, że nie pasuje do kuchni i dlatego chciałbym ją zabudować bo szkoda mi się jej pozbywać. Meble będą robione na wymiar więc z tej strony nie byłoby problemu, wnęka i tak ma szerokość 72cm więc z głębszymi meble nie ma problemu!!!tylko nie wiem czy przeżyje długo jak ją zapuszkuje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja myślałem, analizowałem, czytałem, przeglądałem i się zdecydowałem. Mowa o zmywarce oczywiście. Miał być model SN65M007EU z variospeed i światłem rzucanym na podłogę a będzie SN65E008EU. Postanowiłem zignorować :-) opinie o tej literce E w modelu zmywarki. Co do variospeed to i tak pewnie bym z tego nie korzystał, bo puki co moja rodzina liczy 2 osoby więc nic na gwałt nie bede musiał zmywać. Jeżeli chodzi o światełko to też raczej w moim przypadku jest to zbędny gadżet. Zmywarka i tak bedzie zmywała w nocy więc informacja świetlna na podłodze nie będzie mi potrzebna. Mam nadzieję że będę zadowolony z wyboru :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przerabiam temat piekarników. Czy ktoś wie, może Ty Igorze masz orientację, ile poziomów teleskopów jest w Integra EBI7542 ( mnie się wydaje że 2 , choć na animacji na stronie amici pokazane są 3 , ale wydaje mi się ze są dwa) i EBF 7941 - tu jest chyba 1 poziom tylko.

Czym się różni termoobieg od wentylatora? Chciałabym emalię łatwoczyszczącą ( z tego powodu odpadł EBF 8551, który ma katalize) , przynajmniej 2 rzędy teleskopów .

 

 

Coś czytałam tez ale nie wiem czy to dot. amici- podpowiedzcie że po zakończeniu pieczenia wentylator załącza się na dośc długo przez co nie można przez dłuższy czas włączyć ponownie piekarnika a rzeczy wstawione do niego są natychmiast chłodzone.

Nie rozumiem tez zapisu w instrukcjach amici że jeśli piekarnik pracuje dłużej niz 40 min to należy go koniecznie wyłączyć 10 min przed końcem pracy - nie wiem tylko czy to ze względu na ciepło resztkowe i oszczędność energii - choc jak wykorzystywać to ciepło resztkowe jeśli od razu wszystko chłodzi wentylator? Mam nadzieję że w amice można piec dłużej niż 40 minut?

 

I ogólne pytanie co myślisz o sprzęcie Beko? Robią coś nieżle? Piekarniki? Może zmywarki? Lodówki?

Edytowane przez Andrewhoopoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ile z tyłu powinno zostać???od szafki do ściany???

 

Ja mam z tyłu dosłownie 5 cm zostawione między płytą szafki a ścianą, ale chodzi o to że na górze tej ściany mam wejście do komina wentylacyjnego i tam dałem kratkę wentylacyjna + rurę spiro. Do tego od frontu przy dolnym cokole od lodówki mam wmontowaną kratkę wentylacyjną tak żeby powietrze mogło sobie spokojnie krążyć między kuchnią i kominem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z tyłu dosłownie 5 cm zostawione między płytą szafki a ścianą, ale chodzi o to że na górze tej ściany mam wejście do komina wentylacyjnego i tam dałem kratkę wentylacyjna + rurę spiro. Do tego od frontu przy dolnym cokole od lodówki mam wmontowaną kratkę wentylacyjną tak żeby powietrze mogło sobie spokojnie krążyć między kuchnią i kominem.

 

dzięki za odpowiedz!!!

czy mogę się zapytać, gdzie kupiłeś prowadnice do drzwi???bo jak na razie to znalazłem tylko takie(link poniżej) ale nie wygladają za bardzo na wytrzymałe.

http://www.henzym.pl/products/28/64.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...