Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuje Wam bardzo za pomoc i niezbędne informacje. Mam namierzone dwa a właściwie trzy piekarniki, jeden to ten z płytą . jutro zadzwonię do serwisu tak jak radzi Igor i dowiem się zarówno o prowadnice teleskopowe jaki i o ewentualny tryb postępowania w razie awarii płyty połączonej z piekarnikiem tzn. czy w razie czego trzeba wymieniać wszystko czy tylko płytę. I chociaż wolałabym piekarnik w słupku to bardzo podoba mi się ta płyta, ma żeliwne tępe ( nie śliskie) ruszta, przy czym ruszt zakrywa prawie całą płytę co w przypadku płyty szklanej wydaje mi się bezpieczniejsze niż 4 małe ruszciki. Nie wiem wydaje mi się ze ten ruszt pełni tak trochę rolę pancerza ochronnego.Dodatkowo kurki nie zmniejszają powierzchni płyty bo sa na piekarniku.

Z drugiej strony jak znajdę płytę z fajnym żeliwnym rusztem w niezłej cenie ( tak do 500 zł- nie wiem czy to realne) to wezmę piekarnik osobny.

 

Igor mam nadzieje że juz coraz rzadziej będę zawracać Ci głowę , ale chciałam spytać czy wiesz może z czego wykonana jest ta płyta http://www.beko.com.pl/produkt/202/hizg_64120_scr , ruszt jest żeliwny , ale płyta nie jest opisana, nie wygląda na szkło , hm...

Myślę że pry płytach gazowych można zaryzykować także w "słabszych" markach .

Początkowo wybrałam Aristona ale kurcze nie zauważyłam że ona ma ruszt emaliowany, śliski, na dodatek ludzie pisza że inox w tej płycie straszliwie sie rysuje nawet od miękkiej ścierki , a symbole przy pokrętłach podczas mocniejszego polerowania wycieraja się :(

Lepiej bierz osobno, dziś może dokupisz osobno piekarnik i płytę, ale co będzie za 10lat?? Co do żeliwnych ruszt to wiele płyt w cenie do 500 zł na inox-ie ma ruszt żeliwny np. amica pg 1921 czy też pgxz 6411 do tego mają potrójną koronę, na szkle to już będzie ciężej.

 

Co do tej płyty beko to jest ona wykonana z malowanej stali, też fajne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

kto u was podłączał płytę indukcyjną? Czy wołaliście kogoś z serwisu, czy robiła to jakaś inna osoba, jak to z tym jest?

 

Witam

U mnie podłączała ekipa montująca kuchnię, do tego wezwali elektryka który postawił pieczątkę na karcie gwarancyjnej że wszystko ok z podłączeniem ( podłączenie robione pod siłę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kto u was podłączał płytę indukcyjną? Czy wołaliście kogoś z serwisu, czy robiła to jakaś inna osoba, jak to z tym jest?

Powinna to robić osoba z uprawnieniami SEP, i najlepiej żeby wpisała montaż do karty gwarancyjnej, nawet jak tam nie ma miejsca.

Niektórzy podłączają sami, a jak coś się stanie to wtedy załatwiają pieczątkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrewhoopoe, ja odradzam kupowanie sprzętów Beko. Potrzebowaliśmy kupić teściowej płytę dwupalnikową, więc wybór dość ograniczony. W jednym ze sklepów była tylko Amica i Beko. O Amice czytałam tyle złego, że stwierdziliśmy, że weźmiemy Beko. Sprawdzona w domu, chyba będzie działać. Mąż zawiózł do teściowej (300 km), zamontował i przestała współpracować jedna zapalarka (z dwóch). Płyta miała tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrewhoopoe, ja odradzam kupowanie sprzętów Beko. Potrzebowaliśmy kupić teściowej płytę dwupalnikową, więc wybór dość ograniczony. W jednym ze sklepów była tylko Amica i Beko. O Amice czytałam tyle złego, że stwierdziliśmy, że weźmiemy Beko. Sprawdzona w domu, chyba będzie działać. Mąż zawiózł do teściowej (300 km), zamontował i przestała współpracować jedna zapalarka (z dwóch). Płyta miała tydzień.

 

Ale takie coś zdarza się każdej firmie, miałem osobiście przypadek lodówki BOSCH działała 1 dzień, i lodówka nadawała się tylko do wymiany na nową, podobnie z electroluxem który działał 1 tydzień i padł. Także nie ma reguły, jak się ma zepsuć to nawet mercedes się zepsuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bólem, ale jednak rezygnuję z tej płyty zintegrowanej z piekarnikiem. Z bólem bo wygląda bardzo solidnie i dzięki temu że pokrętła są przeniesione na piekarnik ma naprawdę dużą powierzchnię grzewczą a na tym mi zależy. Ni o cena jest niezła . Bo owszem kupując piekarnik za 900 zł dokupię płytę za 600 czy 700 ale nie taka jakbym chciała. Jedyna w tej cenie to http://www.ceneo.pl/Plyty_gazowe_do_zabudowy;017MPM_P0-229848.htm , mają dobre opinie w necie, ale przyznam że trochę boję się tej firmy. Pani wczoraj w sklepie jak usłyszała mpm to prawie złapała się za głowę bo miała złe doświadczenia ze sprzętem do zabudowy tej firmy, ale płyty nie znała i obiecała rozeznać się w hurtowniach o opinię. Jak przyszłam pod wieczór to stwierdziła ze zdziwieniem ze właściwie to można kupić bo nie ma na nie jakis specjalnych skarg. Sama nie wiem

W tych wszystkich płytach wkurza mnie to ze maja bardzo małe odległości miedzy palnikami , przez co większe garnki chyba nie wejdą. Juz zaczełam patrzeć na płyty 70 cm 5 palnikowe ale nie wiem czy tu tez nie bedzie wąsko bo dochodzi jeden palnik

z cenowo akceptowalnych znalazłam jeszcze

http://www.neo24.pl/plyta-grzejna-mastercook-2cmi-5glst.html

tyle że tutaj sa małe ruszty tzn osobne dla kazdego palnika ( nie wiem , ale nie moge jakos przełamać lęku ze będą wywrotne)

no i taki http://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy/bosch-pcq715b80e.bhtml ( wersja z rusztem żeliwnym droższa ok. 300 zł) ale niestety tylko inox

 

Znacie jakieś płyty na których da się postawić jednocześnie trochę większe garnki? Sklep AGD w którym oglądałam te płyty nie ma naczyn bo najlepiej byłoby przymierzyc ze dwa trzy garnki na ruszcie... Nie będę przecież chodzić z własnymi do mierzenia - choc by dobrze kupić wypadałoby tak robić bo może nie jest aż tak źle z tym rozstawem.

W kazdym razie w tej płycie zintegrowanej miejsca jest najwięcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientujecie się może są takie płyty w których palniki są rozmieszczone na całych 60 cm tak jak w tradycyjnej kuchni gazowej , a pokrętła sa z boku ale juz poza tymi 60 cm ( czyli płyta miałaby powiedzmy 70-75 cm i 4 palniki)

 

A płyta Beko odpadła bo ma pokrętła retro czego wcześniej nie zauważyłam

Edytowane przez Andrewhoopoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi będzie coś konkretnie doradzić, bo wiele zależy od własnych upodobań, dosyć dobre opinie ma płyta Amica pg1921x, ona ma pokrętła w rogu, i przez to 1 palnik jest mniejszy, reszta ma dużo miejsca. Co do wymiarów - średnio płyty mają wymiar 59x52cm, kuchnia wolnostojąca ma 50x60 lub 60x60, także przy kuchni 50 mamy podobną powierzchnię na garnki - wolnostojące z tyłu mają jeszcze zazwyczaj wentylację piekarnika. Więc myślę że z tym miejscem to nie jest jakiś duży problem. ciekawym pomysłem jest też płyta whrilpool AKT 797, jest to płyta która pasuje w miejsce standardowej 60 - ten sam otwór, ma 5 palników, potrójną koronę i żeliwne ruszta - cena w granicach 750zł. Co do firmy MPM - to lepiej sobie odpuść ... tę markę wybrałbym tylko ze względu na niską cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam mój mini poradnik

 

aha, a mój piekarnik AEG uwielbiam i tylko dodam, że oprócz musów, które były poniżej dodam termosondę - jeszcze nigdy nie robiłam tak dobrych mięs - piekarnik sam się wyłącza gdy osiągnie zaprogramowaną temperaturę

 

KILKA UWAG ODNOŚNIE PIEKARNIKA I INNEGO SPRZĘTU DOMOWEGO [OD OSOBY, KTÓRA GOTUJE CZYLI LUBI BY SPRZĘT BYŁ FUNKCJONALNY]

 

1) Określ swoje potrzeby :

 

- do czego służyć ma sprzęt

- czy dużo gotujesz

- jak zaawansowane jest twoje gotowanie/pieczenie

- co jesz- jaką kuchnię preferujesz

-ile masz do wydania i zastanów się na czym ci najbardziej zależy, czy lepszy piekarnik, czy lepsza lodówka, czy może wszystko najlepsze ;)

 

JESLI JUŻ TO PRZEMYŚLAŁEŚ:

2) czas wyboru

 

jesli odpowiedziałeś:

 

a)lubię kuchnię tajską i azjatycką w ogóle; wniosek: potrzebuję woka, kolejny wniosek: potrzebuję bardzo dużej, jak największej mocy palnika, kuchenki gazowej

b) lubię mięso pieczone - zastanów się w takim razie nad piekarnikiem który po wprowadzeniu wagi mięsa sam dobierze czas pieczenia - masz mniejsze ryzyko przesuszenia mięsa, zastanów się też nad termosondą [można kupić oddzielnie] i poczytaj o temperaturach mięsa w środku, podczas pieczenia

c) lubię kuchnię polską i zupy - hmm, to oznacza, że gotuję wywary na zupę i rosoły co trwa 4-6 godzin, smażę konfitury ze sliwek - kilkanaście godzin, robię domowy keczup - ładnych kilka godzin, gotuję bigos - kilka dni, wniosek: potrzebuję kuchenki gazowej by nie pójść z torbami

d) piekę chleb/pizzę, wniosek: potrzebuję piekarnika z dużym zakresu temperatur, najlepiej do 300 stopni C

e) suszę grzyby, pomidory, śliwki, wniosek: potrzebuję temperatury ok. 100 stopni C, wniosek: muszę sprawdzić, czy mój piekarnik obsługuje tak niskie temperatury

f) lubię grillowane mięso, warzywa itd, wniosek: piekarnik będzie się brudził, trzeba rozważyć pyrolizę

g)w ogóle nie gotuję, piekarnik jest po to by był

 

w ogóle uważam, że prawdziwy kucharz gotuje na gazie, piekarnik warto mieć naprawdę wysokiej klasy [choc mówię to z własnej perspektywy, moja babcia czy mój wujek zadowoliliby się podstawowym, bo mało go używają]

 

niezwykle przydatne funkcje piekarnika, dla mnie absulutny "mus": pyroliza, prowadnice teleskopowe, grill [w tej funkcji opiekam także kości na wywar na zupę i uzyskuję piękny kolor], zakres temperatur do 300 stopni, szybkie nagrzewanie [wyobraźmy sobie przygotowania do Bożego Narodzenia gdy musimy czekać na rozgrzanie piekarnika 20 minut..., przydatne funkcje: opcja włączenia i automatycznego wyłączenia piekarnika o określonej godzinie [na przykłąd suszymy pomidory - nastawiamy piekarnik i sobie wychodzimy...], podgrzewanie talerzy, filtru zapachu - na przykład jeśli masz salon połączony z kuchnią, zakres temperatur od 30 stopni - włączasz taką temperaturę i wkładasz ciasto drożdżowe do wyrastania - idealne warunki, bo brak przewiewów i ciepło

 

aha - jeśli gotujesz, to lepiej wybierz zmywarkę o szerokości 60 cm, ja mam 45 i po jednym gotowaniu muszę ją włączać, mało garnków się w niej mieści...

 

no chyba że masz wyłącznie garnki żeliwne, to wtedy i tak nie możesz myć ich w zmywarce ;) jednak tak czy owak, gdybym miała więcej miejsca, wybrałabym zmywarkę 60 cm

 

jeśli NIE GOTUJESZ/NIE PIECZESZ: bez sensu jest kupować sprzęt wyposażony w wiele funkcji. Ja do swojego piekarnika "dojrzewałam" kilka lat, miałam dokładnie przemyślane to, co chcę w nim mieć, trochę doczytałam o nowinkach technicznych i wybrałam [na razie widzę że bardzo właściwie!]. Moja znajoma - która urządzała mieszkanie w tym samym czasie co ja - kupiła identyczny sprzęt, bo stwierdziła, że skoro wybrałam fajny model, to ona skorzysta z tej wiedzy. I co? Moim zdaniem wyrzuciła pieniądze w błoto. Trzeba było kupić jakiś pośredni model, bo ona w ogóle nie gotuje. Może kiedyś się nauczy... może. Na razie ani razu go nie użyła, bo i tak woli jeść "na mieście"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zmywarek, tych normalnych, bardzo polecam Bosha: http://www.ceneo.pl/9190498

Bosch SMV 53M70EU - mają znajomi

 

wiem, że droga, ale naprawdę jest super, wszystko jest idealnie czyste

 

czego nie można powiedzieć o mojej zmywarce szer. 45 cm HOTPOINT ARISTON LST 329 AX/HA

jest b. tania http://www.ceneo.pl/;0152309370-10.htm bo nieco ponad 1000 zł i taka własnie jest jej jakość - nie domywa, zostawia osad na szklankach (resztki jedzenia), jako tak domywa tylko na programie podstawowym, beznadzieja; używam półtora roku, więc już coś o niej mogę powiedzieć, co z tego, że jest cicha?

 

moja opinia jest taka: jeśli Cię nie stać na dobrą zmywarkę, nie kupuj wcale, zostaw na nią miejsce i kup wtedy gdy uzbierasz, inaczej możesz przeklinać - jak ja

Edytowane przez Nina81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zmywarek, tych normalnych, bardzo polecam Bosha: http://www.ceneo.pl/9190498

Bosch SMV 53M70EU - mają znajomi

 

wiem, że droga, ale naprawdę jest super, wszystko jest idealnie czyste

 

czego nie można powiedzieć o mojej zmywarce szer. 45 cm HOTPOINT ARISTON LST 329 AX/HA

jest b. tania http://www.ceneo.pl/;0152309370-10.htm bo nieco ponad 1000 zł i taka własnie jest jej jakość - nie domywa, zostawia osad na szklankach (resztki jedzenia), jako tak domywa tylko na programie podstawowym, beznadzieja; używam półtora roku, więc już coś o niej mogę powiedzieć, co z tego, że jest cicha?

 

moja opinia jest taka: jeśli Cię nie stać na dobrą zmywarkę, nie kupuj wcale, zostaw na nią miejsce i kup wtedy gdy uzbierasz, inaczej możesz przeklinać - jak ja

 

Nie porównój zmywarek 45 do 60, 45 są na bazie prostokąta, ramiona zataczają koła, co daje nam dość duże pola gdzie te ramiona nie dotrą (okrąg wpisany w prostokąt), i stąd się bierze problem niedomywania w 45, ja takiej zmywarki nie polecam, miałem raz 45 i nigdy więcej. Znam zmywarki 60 które kosztuję też w okolicy 1000 i zmywają bardzo dobrze. Także twoją tezę jestem wstanie obalić. Wszystkim którzy przychodzą do mnie o poradę i pytają o 45 to tłumaczę że lepiej wziąć 60 bo to tylko 15cm różnicy, a jest dużo więcej powierzchni, lepsze efekty zmywania, nie ma problemów z garnkami(wejdą do niej i grarnki i talerze) no i 60 są oszczedniejsze (puszczamy ją raz dziennie po 12litrów wody, a 45 2 razy po 9 litrów przynajmniej w moim przypadku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na rynku dostępny jest piekarnik bez elektroniki (wyświetlacza), z prowadnicami teleskopowymi?

nie spotkałem się z takim od producenta, ale jeżeli w takim piekarniku będą drabinki, to zazwyczaj da się je zamienić na prowadnice teleskopowe (przez serwis zamawiamy). Ale nie wiem czy taki piekarnik bez zegara ma sens, często używam tego zegara jako minutnik, i korzystam z automatycznego wyłączenia piekarnika no i jest to u nas jedyny zegar w kuchni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n Ale nie wiem czy taki piekarnik bez zegara ma sens, często używam tego zegara jako minutnik, i korzystam z automatycznego wyłączenia piekarnika no i jest to u nas jedyny zegar w kuchni ...

 

dlaczego? w pierwszym piekarniku nie mialam i nie odczuwalam jego braku, w drugim byl juz minutnik i przez 5 lat uzylam go moze 2 razy... juz wiecej skorzystalam z zegara. Jednak obecnie to chyba juz standart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem się z takim od producenta, ale jeżeli w takim piekarniku będą drabinki, to zazwyczaj da się je zamienić na prowadnice teleskopowe (przez serwis zamawiamy). Ale nie wiem czy taki piekarnik bez zegara ma sens, często używam tego zegara jako minutnik, i korzystam z automatycznego wyłączenia piekarnika no i jest to u nas jedyny zegar w kuchni ...

 

 

Minutnik może być mechaniczny, np.

http://www.electrolux.pl/Products/Gotowanie/Piekarniki/Piekarniki_pojedyncze/EOB31004X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...