Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

minimalistyczny to ots 615, 53dB 350m3/h

lepszy ots 625 59dB 550m3/h

ale wybrałbym osobiście Hotpointa hałas - 49db, wydajność 295m3/h

bosch - 52dB 400m3/h - fajny bo caly do zabudowy

zazwyczaj hałas jest mocno powiązany z wydajnością.

Jak masz kuchnię zamkniętą, to w największym uproszeniu wydajność to powinna być powierzchnia x10.

Zwróć też uwagę na to że okap raczej rzadko się używa na najwyższym biegu a głośność z reguly jest podawana dla max. mocy

 

 

IGOR wybacz mi , zapomniałam dodać że połyta będzie 90-tka i szafka na górze też 90-tka a głąboka 30cm : ( Te co podałes to 60-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam .Ja wybrałem przed trzema laty zmywarkę ,piekarnik, mikrofalówkę i okap Mastercook .Do tej pory nie miałem żadnych problemów ze sprzętem.Do mikrofalówki możesz dokupić ramkę i ją zabudować (ja mam tak zrobione) .Natomiast nie polecam płyt gazowych z pojedynczymi rusztami są mało stabilne .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej te dwie firmy są na podobnym poziomie, co do pojedynczych rusztów ... mit, zazwyczaj powierzchnia czynna gdzie stoją garnki wiele się nie różnią od zwyklego pdwójnego rusztu od pojedyńczego. jak położysz na kraju to i z jednego i drugiego garnki mogą spaść. ja bym bardziej patrzył na wygląd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;-)

 

Troszkę mnie tu nie było - od zeszłej środy mamy już kuchnię i zaczęłam używać sprzęty i jest kilka rzeczy które nie dają mi spokoju:

- zmywarka SMV58M70E nie potrafię zlokalizować infolight - w instrukcji nic nie znalazłam na temat ew. włączania/wyłączania tej funkcji - a ja niestety żadnego światełka nie widzę, pomimo spełnienia wymogów dot. zabudowy:-( Może ktoś umie mi podpowiedzieć jak tą funkcję uaktywnić?

druga sprawa to lodówka Electrolux ERN29790 od czasu włączenia do zasilania i ustawienia temp. na 5 w chłodziarce na tylnej ściance pojawia się woda zmieniająca się w szron - szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałam się z czymś takim - w o wiele starszym modelu Boscha który stoi u mojej mamy nie ma takiego problemy - małż zmieniał u nas otwieranie drzwi - czy w tym może tkwić problem czy może to jakaś głębsza sprawa?

 

Przy okazji chciałam podziękować Igorowi za wsparcie w tak trudnym temacie jak wybór sprzętów;-)

 

Patrycja zdecydowałaś się w końcu na zmywarkę - a może jesteś już szczęśliwą posiadaczką jakiegoś modelu;-) Ja wiem jedno - szuflada na sztućce to mistrzostwo świata - nawet mój sceptycznie podchodzący do tej sprawy mąż potwierdził, że to jest rewelacyjne rozwiązanie w porównaniu do kosza;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amica OTS 935 - 760m3/h 60dB

Candy Candy CBT 96 IX - 550m3/h 65dB

i to by było na tyle z sensownych

 

Candy ma fatalne opienie a ta amica niby opinie dobre 9pytanie kto je pisał i czy faktycznie uzytkownicy?)

Zanlazałam jeszcze jeden Okap teleskopowy Faber MAXIMA HIP 90 X http://www.megamedia.pl/okap-teleskopowy-faber-maxima-hip-90-x.php?off=34

Jak myślisz Igor warto do niego dołożyć czy wziąć tę AMICĘ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benta a moge Cie prosic o zrobienie fotki? bo nigdzie nie moge znależć jak wyglada ta szuflada

 

 

 

Ja nie jestem Benta, ale zdjęcie szuflady znalazłam w katalogu Boscha http://www.bosch-agd.pl/files/bosch/pl/pl/document/katalog_zabudowa_zmywarki.pdf na stronie pierwszej i trzeciej widać dobrze szufladę;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Candy ma fatalne opienie a ta amica niby opinie dobre 9pytanie kto je pisał i czy faktycznie uzytkownicy?)

Zanlazałam jeszcze jeden Okap teleskopowy Faber MAXIMA HIP 90 X http://www.megamedia.pl/okap-teleskopowy-faber-maxima-hip-90-x.php?off=34

Jak myślisz Igor warto do niego dołożyć czy wziąć tę AMICĘ?

Ja do siebie wybrałbym amice. Z opiniami to wiadomo jak jest, studenci piszą :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;-)

 

Troszkę mnie tu nie było - od zeszłej środy mamy już kuchnię i zaczęłam używać sprzęty i jest kilka rzeczy które nie dają mi spokoju:

- zmywarka SMV58M70E nie potrafię zlokalizować infolight - w instrukcji nic nie znalazłam na temat ew. włączania/wyłączania tej funkcji - a ja niestety żadnego światełka nie widzę, pomimo spełnienia wymogów dot. zabudowy:-( Może ktoś umie mi podpowiedzieć jak tą funkcję uaktywnić?

druga sprawa to lodówka Electrolux ERN29790 od czasu włączenia do zasilania i ustawienia temp. na 5 w chłodziarce na tylnej ściance pojawia się woda zmieniająca się w szron - szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałam się z czymś takim - w o wiele starszym modelu Boscha który stoi u mojej mamy nie ma takiego problemy - małż zmieniał u nas otwieranie drzwi - czy w tym może tkwić problem czy może to jakaś głębsza sprawa?

 

Przy okazji chciałam podziękować Igorowi za wsparcie w tak trudnym temacie jak wybór sprzętów;-)

 

Patrycja zdecydowałaś się w końcu na zmywarkę - a może jesteś już szczęśliwą posiadaczką jakiegoś modelu;-) Ja wiem jedno - szuflada na sztućce to mistrzostwo świata - nawet mój sceptycznie podchodzący do tej sprawy mąż potwierdził, że to jest rewelacyjne rozwiązanie w porównaniu do kosza;-)

 

Zjawisko w lodówce jak najbardziej prawidłowe. tak właśnie działa automatyczne rozmrażanie. Czyli tylna ścianka zamraża się i odmraża i tak co chwilę. To się nazywa "ściana płaczu" potocznie :D i jest to jak najbardziej prawidłowe zjawisko.

 

Jeżeli chodzi o zmywarkę, to infolight powinno po prostu działać. to jest taka dioda zamontowana od spodu drzwi, więc ciekawe czemu u ciebie nie działa. Albo jest czymś zasłonięta albo jest zepsuta. Jak jesteś pewna że jest dobrze zamontowana to dzwoń na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli chodzi o zmywarkę, to infolight powinno po prostu działać. to jest taka dioda zamontowana od spodu drzwi, więc ciekawe czemu u ciebie nie działa. Albo jest czymś zasłonięta albo jest zepsuta. Jak jesteś pewna że jest dobrze zamontowana to dzwoń na serwis.

 

Zasłonięta nie jest - zabudowa jest zgodnie z instrukcją tj. nie w jednej płaszczyźnie - Małż ogląda właśnie od spodu zmywarkę i wg niego nie ma tam żadnej diody która dawałaby światło:-( więc stwierdził, że nasz model nie ma tej funkcji - jeśli nie ma to po co piszą o niej na stronie Bosch i w innych specyfikacjach dot. tego modelu:-( Będę jutro dzwonić na infolinię zobaczymy czego się dowiem - nie ukrywam, że zależało mi na tej funkcji:-(...ehhh...czy ja nie mogę się po prostu cieszyć nową kuchnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...