Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czytam i czytam na temat sprzętów od dłuższego czasu, a remont niedługo się zaczyna więc czas podjąć decyzję, stąd moja prośba o opinię na temat poniższych sprzętów (ewentualnie podanie lepszych w podobnej albo niższej cenie)

1. piekarnik Amica Integra EBI8862

2. zmywarka Bosch SMI43M15EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam na temat sprzętów od dłuższego czasu, a remont niedługo się zaczyna więc czas podjąć decyzję, stąd moja prośba o opinię na temat poniższych sprzętów (ewentualnie podanie lepszych w podobnej albo niższej cenie)

1. piekarnik Amica Integra EBI8862

2. zmywarka Bosch SMI43M15EU

 

1. piekarnik bardzo przyzwoity, polecam

2. zmywarka też bardzo dobra, w tym przedziale cenowym, zmywarki bosch-a są już naprawdę bardzo dobre, i do tego od boscha dostaniesz 150zł gotówki z powrotem, ale nie wolałabyś zmywarki z panelem zakrytym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. piekarnik bardzo przyzwoity, polecam

2. zmywarka też bardzo dobra, w tym przedziale cenowym, zmywarki bosch-a są już naprawdę bardzo dobre, i do tego od boscha dostaniesz 150zł gotówki z powrotem, ale nie wolałabyś zmywarki z panelem zakrytym??

 

Zastanawiałem się nad jakąś inną z zakrytym panelem, ale ogólnie w tej skusił mnie wymiennik ciepła (niby naczynia mają być lepiej suszone). Niestety z zakrytym panelem z wymiennikiem kosztują powyżej 2000, a tyle chcę przeznaczyć na zmywarkę.

Biorę pod uwagę tylko Bosha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę naszych specjalistów o opinię:

1. Lodówka wolnostojąca Bosh KGN49H70 lub KGN46H70 - wymogi: 70cm, no frost, zamrażalnik na dole, ok 2500tys.

2. Płyta indukcyjna Teka GKST80 i4 Multi slider (napaliłam sie na nią bo jest szersza 80cm) lub Teka IR641

3. Piekarnik Simens (zabudowa) HB43AS540E czy Samsung BT62TDBCT - wymogi: teleskopy, system łatwego czyszczenia, termoobieg

 

 

Co myślicie?

P.S. Wcześniej pytałam forumowiczów o lodówkę Ariston Quadrio 4D - całe szczęście miałam okazję zobaczyć ją na żywo i nie chcę jej!! No i biały Gorenje- jest ładny ale nie widać środka podczas pieczenia - to jakaś "gorenjowska wtopa"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad jakąś inną z zakrytym panelem, ale ogólnie w tej skusił mnie wymiennik ciepła (niby naczynia mają być lepiej suszone). Niestety z zakrytym panelem z wymiennikiem kosztują powyżej 2000, a tyle chcę przeznaczyć na zmywarkę.

Biorę pod uwagę tylko Bosha

z wymiennikiem ciepła to do 2000 nie da rady, min. 2200, ale ten wymiennik raczej nie powoduje że lepiej suszy.

tak pisze o tej funkcji sam bosch Wymiennik ciepła

"Wymiennik ciepła spełnia w zmywarce wiele funkcji: 1. zabezpiecza delikatne naczynia przed szokiem termicznym, co jest istotne podczas zmywania delikatnych naczyń. 2. gwarantuje higieniczne suszenie, ponieważ nasze naczynia suszone są bez dostępu powietrza z zewnątrz 3. pozwala zaoszczędzić energię, ponieważ raz ogrzana woda wykorzystywana jest do kolejnego etapu zmywania."

 

praktycznie wszystkie zmywarki i tak mają klasę suszenia A czyli tą najlepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę naszych specjalistów o opinię:

1. Lodówka wolnostojąca Bosh KGN49H70 lub KGN46H70 - wymogi: 70cm, no frost, zamrażalnik na dole, ok 2500tys.

2. Płyta indukcyjna Teka GKST80 i4 Multi slider (napaliłam sie na nią bo jest szersza 80cm) lub Teka IR641

3. Piekarnik Simens (zabudowa) HB43AS540E czy Samsung BT62TDBCT - wymogi: teleskopy, system łatwego czyszczenia, termoobieg

 

 

Co myślicie?

P.S. Wcześniej pytałam forumowiczów o lodówkę Ariston Quadrio 4D - całe szczęście miałam okazję zobaczyć ją na żywo i nie chcę jej!! No i biały Gorenje- jest ładny ale nie widać środka podczas pieczenia - to jakaś "gorenjowska wtopa"!

 

1. lodówkie w zasadzie różnia się tylko wysokością, obie to bardzo dobre sprzęty

2. płyta fajna, duża moc, slider

3. samsung jest raczej lepszy, ma gotowe programy automatyczne, rożen obrotowy i dużo większą pojemność no i twin convection, czyli możliowść podzielenie piekarnika na 2 mniejsze, przez co można piec w 1 malym lub w obu małych jednocześnie nie mieszając zapachów.

4. co z tą lodówką nie tak że tak jej nie chcesz

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża pojemność, mocna ale trochę stary model

lepiej wziąć FG87KUST praktycznie te same parametry, a jest nowsza

Ale przecież są już modele nowsze.... sust,sub, itd Mają lepiej zrobiony panel sterowania i opcję eko pozwalającą wyłączyć zegar w czasie czuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj 1igor1

ja również zwracam się z prośbą o Twoje spostrzeżenia i ocenę sprzętu. wybrałam całą serię boscha

1. piekarnik HBA 78S750

2.PAROWAR HBC 24D553

3. PŁYTA INDUKCYJNA PIL 811T14E

4. ZMYWARKA SMV 69U30EU

5. LDÓWKA SBS KAD 63A71

6. jedynie okap inny bo musi być prostokątny i wyspowy - wybrałam falmec altair isola 60

 

Bardzo Cię proszę o wszelkie uwagi i komentarze, nie mam doświadczenia żadnego w sprzętach agd, a chciałabym porządną jakość i nowoczesny wygląd - jesli są lepsze i tańsze sprzęty, będę wdzięczna za podpowiedzi.

z góry dziękuję

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast negować każdy mój post, lepiej napisz coś bardziej konkretnego, podaj osobie która zadała pytanie konkretną odpowiedź, a nie wymądrzaj się że wiesz lepiej. Pytała mnie o model FG87KST więc poradziłem że lepszy będzie FG87KUST a przy tym bardzo zbliżony model. Jeżeli uważasz że wiesz lepiej to pisz do osoby która zadała pytanie, a nie bij do mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popey, może lepiej żebyśmy razem pomagali zainteresowanym, jeżeli uważasz że coś jest lepsze to napisz konkretnie co, dlaczego. Skorzystają na tym i osoby które o coś pytają, i ja może się czegoś ciekawego dowiem. Nie ma ludzi nie omylnych. ale zamiast coś mi wytykać, napisz konstruktywnie że wg ciebie to jest lepsze bo....

wiadomo że nie we wszystkim się musimy zgadzać, bo ile ludzi tyle gustów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu pojawiły się osoby, które interesują się płytami szerszymi niż 60 cm :)

 

Amglad1 spytała o Bosch PIL 811T14E

Viikii o Teka GKST80 i4 Multi slider

 

Przejrzałam już trochę płyt i rozważam tę Tekę i Tekę GKST 80 i4 Profi.

 

Myślałam też o Amice PI7511SF

 

Którą z tych płyt warto wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spirea jest jeszcze taka Płyta Teka IR 942HS 90cm-ja wybrałam właśnie ją. tyle ze nie w szerokość a długość :) ale mysle że to wielka zaleta

 

Malkul, u mnie max 80cm. Nie mam dużo blatu i 90 cm jest za szeroka. Obawiam się też, że przy 90 i 4 polach i tak te garnki będą się nie mieścić. Chociaż Efilo ma coś takiego i chyba nigdy nie narzekała. Ja w każdym razie chcę mieć swobodę korzystania jednocześnie z patelni, która ma 26cm i garnka - też 26cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...