Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

1. piekarnik ok, pyroliza dużo programów automatycznych, ale wyglada na to że bosch właśnie wypuszcza nowe modele, HBG78S750 jest większy i ma klase energoszczędności A-30%, tylko ceny jeszcze nigdzie nie znalazłem

2. tu zadużej konkurencji nie ma

3. o płytach pisaliśmy wyżej

4. w tej cenie zmywarki BSH nie mają raczej konkurencji, tylko nie zapomnij że bosch teraz oddaje 150zł za zmywarkę

5. lodówka ok, dwa obiegi chłodnicze, to jest wazne, nie mieszają sie zapachy z chłodziarki i zamrażarki

6. tu się poddaję, nie znam tych okapów, ale okap drogi, na stronie falmecu o dziwo wogóle go nie ma, więc nie mogę dokładnych parametrów znaleźć, ale okap designerski musi kosztować. IMHO niedałbym za okap więcej niż 2000, nawet jak miałbym nieograniczony budżet.

 

1igor1 wielkie dzieki za poradę, jestem bardzo wdzieczna. nie mam o tym pojęcia a porada kogoś, kto się na tym zna jest bardzo cenna. co do okapu, oglądałam większość dostępnych i w kształcie prostokątów nie ma zbyt wielkiego wyboru... też mnie cena poraża, ale do 2k to nic prócz amica nie dostanę, a moje skrzywienie co do tej firmy nie pozwala mi na zakup niczego z tą nazwą....:-) wielkie dzięki jeszcze raz, pozdrawiam

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do okapu to jakość wykonanie będzie jak najbardziej ok, jeżeli się podoba i cena nie jest problemem to brać. Pozostaje tylko kwestia wydajności przy kuchni 25-30 metrów będzie ok oczywiście w trybie wyciągu.

popey111 dzięki za info, kuchnia ma 10m tylko jest połączona z salonem - ok 40m, ale mam wentylację mechaniczną i myślę, że ten okap da radę smrodek wyciągnąć....a jak nie to mu wentylacja pomoże :-) mam nadzieje....

dziekuję bardzo i pozdrawiam

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomoże. Chcę zakupic piekarnik elektryczny. Po różnych propozycjach wybrałem Elektroluxa EOB68500X i Amice EBI 8874. Który zakupić, moze ktoś miał doczynienia z tymi piekarnikami. wady zalety. Proszę o poradę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do piekarnika nad zmywarką to raczej nie robią problemu, ale tak jak pisał popey lepiej sprawdzić w wytycznych d/s montażu. osobiście nie zamontowałbym piekarnika na wys. zmywarki bo to dla mnie (175cm) było by za wysoko. ja mam piekarnik jedną niską szufladę niżej i jestem bardzo zadowolony. Jak będziesz w jakimś studiu kuchennym to sprawdź sobie na jakiej wysokości Tobie bardziej pasuje piekarnik.

 

Teraz mam piekarnik na wysokości blatu i jest wygodnie. Co innego jakby nad nim miała być jeszcze mikrofala, wtedy piekarnik ciut niżej wydaje się dobrym rozwiązaniem. Ja niestety zrezygnuję z mikrofalki bo po pierwsze nie mam miejsca żeby dać niżej piekarnik a po drugie ceny mkrofal pod zabudowę to jakieś nieporozumienie. A jeszcze dobrać do pary z piekarnikiem...

Dzięki za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomoże. Chcę zakupic piekarnik elektryczny. Po różnych propozycjach wybrałem Elektroluxa EOB68500X i Amice EBI 8874. Który zakupić, moze ktoś miał doczynienia z tymi piekarnikami. wady zalety. Proszę o poradę

 

Przepraszam miałem na mysli piekarnik Elektroluxa 68200X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomoże. Chcę zakupic piekarnik elektryczny. Po różnych propozycjach wybrałem Elektroluxa EOB68500X i Amice EBI 8874. Który zakupić, moze ktoś miał doczynienia z tymi piekarnikami. wady zalety. Proszę o poradę

 

Przepraszam miałem na mysli piekarnik Elektroluxa 68200X

Jak dla mnie odpowiedź prosta - electrolux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 99% głośność podaje się dla okapu w trybie wyciągu (nie pochłaniacza), w maksymalnej wydajności

 

a może polecicie coś innego zamiast tego siriusa?

zależy mi na tym aby okap był zabudowany i żeby jak namniej go było widać, no i żeby filtry nie były na wierzchu...

 

co do wymagań:

- zabudowany

- wizualnie - ma być praktycznie niewidoczny (filtry nie mogą być widoczne)

- wydajność - min. 600 m3

- musi być cichy, a nawet bardzo cichy!

 

Proszę o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może polecicie coś innego zamiast tego siriusa?

zależy mi na tym aby okap był zabudowany i żeby jak namniej go było widać, no i żeby filtry nie były na wierzchu...

 

co do wymagań:

- zabudowany

- wizualnie - ma być praktycznie niewidoczny (filtry nie mogą być widoczne)

- wydajność - min. 600 m3

- musi być cichy, a nawet bardzo cichy!

 

Proszę o pomoc:)

Poszukaj czegoś co możesz ocenić sama :) to jedyna chyba dobra rada. Z drugiej strony jak znajdziesz jakiś model spełniający parametry co do pochłaniania obwodowego(zasłonięte filtry) i wydajności to badziewie ciężko będzie Ci kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie odpowiedź prosta - electrolux.

 

Dzieki za szybką odpowieź, ale po przeczytaniu specyfikacji techn. mam watpliwości co do Elektroluxa. Funkcji w Amice jest troche wiecej, no i 400 zł mniej kosztuje, a moze Bosch lub Simens

Bosch HBA34S550 lub

Siemens HE33AB550 Dziekuje za odpowiedzi i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę moje typy piekarników to

 

HOTPOINT ARISTON FK 103ENP.20 X/HA

Electrolux EOC 66800 X

Siemens HB63AS520

Łączy je jedna wspaniała (mam nadzieję ) funkcja PYROLIZA ;)

 

No tak pyroliza jest moze dobra, ale koszta - to dodatkowe 3 pieczenia. Wole emalie łatwoczyszczącą lub cos podobnego. Kataliza też mnie nie interesuje. Oprócz Amici i Elektroluxa może Bosch HBA34s550 lub Siemens HB33AU550???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak pyroliza jest moze dobra, ale koszta - to dodatkowe 3 pieczenia. Wole emalie łatwoczyszczącą lub cos podobnego. Kataliza też mnie nie interesuje. Oprócz Amici i Elektroluxa może Bosch HBA34s550 lub Siemens HB33AU550???

 

Pyroliza to koszt okolo 2 złotych. średnio używany piekarnik czyścimy raz na kwartał, ale niech tam, weźmy pod uwagę kogoś kto dużo piecze, czyli pyroliza raz na miesiąc. 12miesięcy razy 4 złote (prąd podobno drożeje) daje nam 48zł na rok. Myślę że ci co myją ręcznie piekarnik więcej wydadzą na chemię, gąbkę i wodę, a jakby do tego doliczyć jeszcze stracony czas... . Niestety sam mam bez pyrolizy i ubolewam nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem w trakcie kompletowania sprzętu do mojego mieszkanka. W tej chwili zdecydowany jestem na trzy produkty, a mianowicie lodówkę Electrolux ERN29801, pralkę Electrolux EWS106410S oraz zmywarkę BOSCH SPI 50E35 EU proszę Was o opinię czy to trafiony wybór, a jeśli nie to co w ich miejsce. W pozostałych sprzętach do zabudowy tj. piekarnik, płyta indukcyjna oraz okap nie mam obranej drogi. Ze zgromadzonych do tej pory informacji ludzie cenią sobie firmy Mastercook, Gorenje oraz Amicę i raczej jeśli miałbym coś wybierać to właśnie z pośród nich. Proszę o jakieś sugestie, co możecie polecić. Mam mała kuchnię także mogę sobie pozwolić tylko i wyłącznie na umieszczenie płyty indukcyjnej nad piekarnikiem. Czy to prawda, że w takim przypadku nie należy stosować piekarnika z opcją pyrolizy ze względu na zbyt dużą temperaturę występującą w tym czasie ? Czekam na Wasze propozyje. Budżet jaki mogę wykorzystać na te rzeczy to w granicach 4 4,5 tys z góry dziękuje za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmywarka 45?? z braku miejsca czy tak chcesz?? ogólnie nie polecam 45. 60 ma tylko 15 cm więcej i lepiej je wygospodarować, a do środka mozna włożyć naprawde dużo więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o garnki. a zużycie tylko 2-3litry wody więcej. Przy dobrze wykonanej wentylacji nie powinno być problemu z pyrolizą i płytą indukcyjną ale najlepiej zadzwonić na serwis danego producenta i sie upewnić.

Pralka i lodówka OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmywarka 45?? z braku miejsca czy tak chcesz?? ogólnie nie polecam 45. 60 ma tylko 15 cm więcej i lepiej je wygospodarować, a do środka mozna włożyć naprawde dużo więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o garnki. a zużycie tylko 2-3litry wody więcej.

 

W zasadzie to nie byłoby problemu z ulokowaniem 60. Jaki produkt w takim razie polecasz o takiej szerokości w podobnej cenie ? A jeśli chodzi o płyte indukcyjną i piekarnik masz jakieś typy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wybieram okap i takie oto biorę pod uwagę:

Franke FBI 702 ECO GR

FABER INCA SMART CGR70 F-630002906

Faber INCA SMART C GR 70

 

nie potrzebuję super - odrzutowca bo kuchnia będzie zamknięta i oddzielona od reszty mieszkania, oraz posiada okno.

Proszę o opinie:)

Przecież to ten sam okap, tyle tylko że nazwa inna , więc tańszy weź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a mi pozostał dylemat ze zmywarką, na oku miałem BOSCH SMV 50EU10, teraz ze względu na dobre ceny w Euro,

w rachubę wchodzą następujące modele.

Bosch SMV 50E90EU - 1499zł

Bosch SMV 50E70EU - 1599zł

Electrolux ESL 65070R - 1349zł

Electrolux ESL 67040R - 1699zł

 

Jeżeli patrzeć na parametry to 67040R jest najcichsza, i zużywa najmniej wody, ale nie wiem, jak generalnie sprawuje się electrolux, jakoś tzw "urban legend" podpowiada że Bosch to Bosch. Bosch ma dwa zabezpieczenia przed zalaniem, do tego daje 1/2 załadunku, różnica w dB pomiędzy 90EU a 67040 to aż 3dB.

Inna sprawa że w tej chwili jest ciekawa promocja w euro.com.pl, i ceny przy rabatach kształują się zachęcająco dla 65070R, wychodzi 150zł taniej od 50E90EU, kwestia czy warto dopłacać do 67040 czy 65070 wystarczy do codziennego użytku. Do tej pory na starym mieszkaniu użytkowałem Candy CDI 2012 i teraz patrzę a tam 51dB, więc nawet te 48dB będzie robiło różnicę. Użytkowanie standardowe, czyli raz na 2 dni program 30min/45st, po weekendzie program 1,5h/70st .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...