Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jedna porada zastanów się jeszcze tysiąc razy nad szerokoscią 45.. może jednak udałoby się ją wcisnąć

jeśli nadal będziesz chciał kupić 45tkę to tak naprawdę nie będzie już miało znaczenia jaki model wybierzesz, trudno będzie zniwelowac straty w wodzie, energii, czasie i środkach piorących w porównaniu z 60tką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jedna porada zastanów się jeszcze tysiąc razy nad szerokoscią 45.. może jednak udałoby się ją wcisnąć

jeśli nadal będziesz chciał kupić 45tkę to tak naprawdę nie będzie już miało znaczenia jaki model wybierzesz, trudno będzie zniwelowac straty w wodzie, energii, czasie i środkach piorących w porównaniu z 60tką

 

to niby "60" jest lepsza od "45" ?

 

dodi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkowałam dwukrotnie 60tkę, raz 45tkę, uwierz nam szkoda energii, wody i detergentów, do 45tki wchodzi duuużo mniej talerzy, różnica jest ogromna, wg mnie 3 prania w 45 to 2 w 60tce

wszyscy moi znajomi, którzy kupili 45tke przeklinają, włączają jedno mycie, a w zlewie nadal czekają brudne naczynia.. i jest tak, aż zmywarka skończy i będzie można załadowac kolejne talerze, irytujace i czasochłonne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jak wiadomo kuchnia w mieszkanku w bloku to ograniczona przestrzeń i żeby w miarę względnie pomieścić pozostałe rzeczy: piekarnik , lodówkę zlew oraz mieć jakieś funkcjonalne szerokie szuflady musiałem zdecydować się na 45. Powiem szczerze, że osobiście nie mam nic przeciwko umyciu ręcznie jakiegoś naczynia czy dwóch więc nie przeraża mnie aż tak mała wielkość zmywareczki, szczególnie że póki co jesteśmy z żonką tylko we dwójkę.

 

Natomiast nie wierzę, żeby wszystkie 45 były takie same więc ponawiam prośbę o doradzenie czy wybrany model jest ok, ewentualnie czy można lepszy w podanych granicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilam wlasnie nowego Boscha ale 60, z VarioSpeed, z regulacja gornego kosza, ze skladanymi wnetrzem kosza co pozwala ci ja bardz o dowolnie zapakowac bo nic cie nie ogranicza, programy eko, auto, na garnki oraz szybki i mnostwo innych dodatkow.Jestem z niej BARDZO ZADOWOLONA.

Sprawdzalam w niemieckim katalogo Boscha, to takie same modele o szerokosci 45cm, to SRI 45T35EU albo SRU 45T35EU. Ale kosztuja ok. 2400.

http://www.nokaut.pl/szukaj/sprzet-agd/bosch-sri-45t35eu.html

 

Jesli moge doradzic-dolozylabym to 200 zl bo to naprawde swietny model i super sie sprawdza! Pozdrawiam i zycze wlasciwych wyborow! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja bardzo sobie chwale zmywarke Boscha SGI 58 M 05do zabudowy z odkrytym panelem-mialam Boscha juz wczesniej i dlatego do nowego domku tez z tej firmy kupilam. Jest swietna!!! :p

 

http://www.zmywarki.com.pl/zmywarki_do_zabudowy/BOSCH_SGI_58_M_05_EU.php

 

 

Zdecydowalam sie tez na plyte gazowa Boscha PCL 755 DEU. Taka wieksza, z 4 zwyklymi palnikami i dodatkowym na wok.

 

http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/bosch-pcl755deu.bhtml?from=kupujemy

 

A piekarnika jeszcze nie kupilam, wiec nie pomoge. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej zmywarki, to naprawde nie zaluje ani grosika bo jest rewelka! Ja zaplacilam za nia 2100, tanio, ale to dlatego ze kupowalam w Niemczech. Te w Polsce sa drozsze, o ile sie nie myle kosztowala 2600-2800. Poszukaj w wyszukiwarkach-nokaut, ceneo, itp.

Nie decyduje sie na piekarnik Boscha bo przyjelam sobie maks. 1600 za piekarnik-a w tej cenie Bosch ma niestety dosc ubogie modele, :( a mi bardzo zalezy na termoobiegu i roznie obrotowym. Dlatego siegne po rodzimych producentow. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tańsza w uzytkowaniu jest płyta elektryczna czy gazowa ?

Za pare dni dostanę klucze do mieszkania w budynku dwupiętrowym.

W umowie przedwstępnej nic nie piszą o podłączeniu gazu, czy mogę

w mieszkaniu trzymać butle z gazem podłącząną do pieca ? Czy

potrzebne jest na to zezwolenie itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem Boscha 434350W z bardzo fajnym bajerem, a mianowicie tzw wózkiem piekarnika, czyli piekarnik nie otwiera się w dół, ale wysuwa po prostu. Blachy i inne bajery nakłada się na specjalne zawiasy na drzwiczkach więc nie ma problemu z wyciąganiem blachy ze środka. Po prostu wyjeżdża razem z tym wózkiem. Do tego płyta ceramiczna. Całość niecało 3000 w RTV EURO AGD (najtaniej wg ceneo i innych wyszukiwarek).

 

Jesli chodzi o zmywarkę to Siemens z ukrytym panelem, ale 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich serdecznie.

Mam tylko jedną - ale za to bardzo poważną prośbę : wskażcie proszę AGD które użytkujecie i jesteście z niego zadowoleni. Projektuję sobie właśnie kuchnię i potrzebuję dobrać do niej sprzęt do zabudowy - lodówka będzie "stara" ale zainteresowana jestem informacją na temat płyty gazowej, piekarnika elektrycznego, okapu i zmywarki - możecie coś polecić ??? a może coś stanowczo odradzacie ??? Byłam ostatnio w media markcie ale tam jest tyle sprzętów że trudno mi się połapać który i czym faktycznie - oprócz ceny oczywiście :-) różni się od drugiego ... Aha - sprzęt musi być koniecznie ze średniej grupy cenowej bo pieniażków już niedużo zostało a jeszcze tyle trzeba kupić ....

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...