Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, ja również zabieram się za kuchnię i łazienkę i... zawrót głowy. przestudiowałam ostatnie 100 stron wątku i nie znalazłam opinii o pralne które mnie interesuje. Mianowicie Electrolux EWS 106410S (srebrna).

Proszę, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć?

http://www.ceneo.pl/;0156377767-10;0020-30-0-0-2.htm

 

Ps. Pozdrawiam wszystkich, czuję się, jakbym Was wszystkich dobrze znała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również zabieram się za kuchnię i łazienkę i... zawrót głowy. przestudiowałam ostatnie 100 stron wątku i nie znalazłam opinii o pralne które mnie interesuje. Mianowicie Electrolux EWS 106410S (srebrna).

Proszę, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć?

http://www.ceneo.pl/;0156377767-10;0020-30-0-0-2.htm

 

Ps. Pozdrawiam wszystkich, czuję się, jakbym Was wszystkich dobrze znała ;)

Jak dla mnie model bez rewelacji ale i bez większych wad. Trochę szokuje ilość opinii, jest tak dużo że aż razi. Widać duży wkład pracy marketingu (to moja subiektywna opinia choć poparta wiedzą i doświadczeniem) widoczny zwłaszcza przy modelach electroluxa z serii ewp..... Porównajcie sobie ilość opinii o pralkach electroluxa z innymi firmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Nie wiedziałam, że trzeba w tym piekarniku ustawiać taka funkcję - on sie sam nagrzewa bardzo szybko..

 

Sorki!

Być moze szybko się nagrzewa, ale jeżeli specyfikacja podaje taką funkcje - szybkie nagrzewanie to można jeszcze szybciej. Dwukrotnie dzwoniłem na infolinie Elektroluxa i te panie - tylko czytają instrukcje i nic wiecej nie wiedzą. A tak propo za co im Elektrolux płaci? Dlatego ponawiam pytanie, może do fachowców nie do sprzedawców -Jak włączyć funkcje szybkiego nagrzewania w piekarniku Elektrolux EOB 68200X, lub w jakich opcjach pieczenia ona działa? Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie model bez rewelacji ale i bez większych wad. Trochę szokuje ilość opinii, jest tak dużo że aż razi. Widać duży wkład pracy marketingu (to moja subiektywna opinia choć poparta wiedzą i doświadczeniem) widoczny zwłaszcza przy modelach electroluxa z serii ewp..... Porównajcie sobie ilość opinii o pralkach electroluxa z innymi firmami.

 

Dziękuję za odpowiedź! Tak, te opinie też mnie uderzyły;) dlatego pytałam. Nie potrzebuje rewelacji, i nie dysponuje dużym budżetem. Ale mam jeszcze jedno pytanie, czy lepiej wziąć Boscha (w tych okolicach cenowych)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piekarnik i mikrofalę Samsunga i jestem z nich bardzo zadowolona (zwłaszcza z piekarnika bo dość często go używam). Płyte gazową i zmywarke Siemens i też jest super. Piekarnik cenię szczególnie za pojemność i możliwość pieczenia tylko w jednej komorze (oszczęsnośc prądu) lub 2 różnych rzeczy w dwóch (też prąd oszczędzam a zapachy nie przechodzą). Model piekarnik Samsung BT63TDBFGB - teraz są już nowesze wersje, ale mają te same funkcje. Płyta gazowa jest super, bo ma 5 palników i szczególnie w weekendy ułatwia mi życie (model Siemens EC 745RB90E). Swoje AGD użytkuję od 1,5 roku i nie zamieniałabym go na inne modele:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad modelem samsung BQ1S4T133 czy warto doplacac ok 700zl za funkcje pary w tym Samsung BQ1VD6T131

 

Aksamitko, też celuję w piekarnik BQ1S4T133 - on ma funkcję czyszczenia parą. Na stronie samsunga podają, że drugi, podany przez Ciebie model ma funkcje czyszczenia parą i czyszczenia katalitycznego.

 

Chętnie posłucham opinii fachowców na temat piekarników samsung, a zwłaszcza modelu BQ1S4T133.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki!

Być moze szybko się nagrzewa, ale jeżeli specyfikacja podaje taką funkcje - szybkie nagrzewanie to można jeszcze szybciej. Dwukrotnie dzwoniłem na infolinie Elektroluxa i te panie - tylko czytają instrukcje i nic wiecej nie wiedzą. A tak propo za co im Elektrolux płaci? Dlatego ponawiam pytanie, może do fachowców nie do sprzedawców -Jak włączyć funkcje szybkiego nagrzewania w piekarniku Elektrolux EOB 68200X, lub w jakich opcjach pieczenia ona działa? Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.

 

Ale chociaż czytać umieją a instrukcja choć tłumaczenie kiepskie to prawdę podaje :)

Czyli jak można to piekarnik włącza funkcję szybkiego nagrzewania i tyle :) (dodatkowo załącza się wentylator z grzałką kołową przy pieczeniu statycznym przy termoobiegu szybciej już nie będzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałam ostatnio empirycznie- 150 st. w 4 min. - czy mozna szybciej? A jak można to po co?

 

Dzięki, wreszcie jakieś sensowne odpowiedzi. Mam rozumieć, że fukcja szybkiego nagrzewania działa powiedzmy automatycznie, a najlepiej z termoobiegiem - ciekawe. Ale dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem na etapie poszukiwań, chociaż zakupy będę robić dopiero w sierpniu, i poluje na piekarnik i mikrofale samsunga, zastanawiam się też nad tym: BQ1S4T133 posiada czyszczenie parą, a inne jak np ten BQ1D6G144 ma czyszczenie parowe i katalityczne. A czytałam gdzieś ze te katalizy się wymienia po jakmiś czasie i są bardzo drogie, nie wiem ile w tym prawdy, a jezeli chodzi o czyszczenie parowe to opini na ten temat jeszcze nie znam, jeżeli ktoś ma takie piekarniki to proszę o opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem na etapie poszukiwań, chociaż zakupy będę robić dopiero w sierpniu, i poluje na piekarnik i mikrofale samsunga, zastanawiam się też nad tym: BQ1S4T133 posiada czyszczenie parą, a inne jak np ten BQ1D6G144 ma czyszczenie parowe i katalityczne. A czytałam gdzieś ze te katalizy się wymienia po jakmiś czasie i są bardzo drogie, nie wiem ile w tym prawdy, a jezeli chodzi o czyszczenie parowe to opini na ten temat jeszcze nie znam, jeżeli ktoś ma takie piekarniki to proszę o opinie.

 

W samsungach panel katalityczny jest umieszczony na tylnej ściance i raczej ma ograniczać rozprzestrzenianie się kropelek łuszczu po piekarniku. Raczej nie będzie potrzeby go wymieniać. A co do czyszczenia parowego to też raczej traktujmy je jako ułatwienie przy czyszczeniu i tak już łatwej w czyszczeniu emalii którą pokryte jest wnętrze piekarnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając między wierszami: jak się nie psuje to jest dobre :) Skąd ja to znam :).

Np. Pralka ma być tania, oszczędna (mało wody i prądu zużywać) szybko prać i się nie psuć. Fajnie by jeszcze było żeby miała 7kg i 40cm głębokości.

Producenci oferują takie modele ale niestety maja one jedna wadę :) Zgodnie z zasadą coś za coś :) Może prać szybko oszczędnie itd ale czy zrobi to dobrze ? Odpowiedź jest jedna. Nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tematem. Wydałem ostatnio swoje ciężko zarobione pieniądze i przeczytałem artykuł "muratora" o tym jak wybrać sprzęt AGD(zamieszczony w numerze chyba ze stycznia tego roku ). Muszę przyznać że dawno się tak nie uśmiałem (żeby nie powiedzieć że wartość merytoryczna artykułu była cóż, żadna). Szkoda że redakcja dopuszcza do druku tak niskiej jakości treści. Początkujący sprzedawca w sklepie z Agd po miesiącu pracy mógłby lepiej omówić temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzą właśnie nowe modele electroluxa może coś z tych. Wybór w piekarnikach ogromny. Napisz na czym Ci szczególnie zależy :)

 

Oprócz tego żeby ładnie równomiernie piekł :) to chciałabym żeby miał teleskopowe prowadnice, chłodny front i jakiś system łatwego czyszczenia katalizy czy coś w tym rodzaju. Fajna też jest sonda no ale to już nie koniecznie. Tak sobie pomyślałam jeszcze że jakby piekarnik miał grilla do pieczenia m.in zapiekanek to już wystarczyła by mi zwykła mikrofala tylko do podgrzewania potraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...