Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Potrzebuję lodówkę wolnostojącą (60cm) z metalową obudową, dużą (powyżej 1,80m) w klasie A+ lub A++ w cenie do ok. 2600 i

dużą zamrażarkę szufladową do składziku (A+, 1,75 m, zwykła biała w cenie do ok. 1500 )

Co do lodówki to wstępnie wybór padł na Bosch'a KGE39AI30, a zamrażarki Indesit UIAA12.

 

Czy może się ktoś wypowiedzieć co są warte te sprzęty, ewentualnie zaproponować coś innego w zbliżonych cenach?

Zamrażarka na pewno gorenje a lodówka, wolał bym liebherra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zamrażarka na pewno gorenje a lodówka, wolał bym liebherra.

 

Gonenje pasuje mi cenowo tylko F6181AW lub F60308HW. Czy sa jakieśinne podobne modele i dlaczego akurat Gorenje?

 

Co do Liebherr'a to nie mieści się w budżecie. Podobny do Bosch'a jest za 800 PLN więcej( np. Liebherr CPesf 4023)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z markami trzeba uważać jak powiedział wyżej kolega popey111 nie ma nic za darmo. Chcemy mieć dobrze wyprane ciuchy to pralka też musi być dobra. Ja używam BEKO i nie powiem że jest fantastyczna ale daje radę i dobrze się sprawuje na razie (mam ją już ponad rok).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pomyliłam z innym modelem. Akurat wczoraj analizowałam te wszystkie modele Boscha. Faktycznie booster ma, ale moc przyłączeniowa to 4,6 kW. Nowsze modele mają 6,4 lub 7,4kW. Jakie ma to przełożenie na praktykę, to niech się już eksperci wypowiedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie co wybrać?

Prosze o pomoc

Witam.

Remont zbliża się dużymi krokami i proszę o poradę co do sprzętu:

1.Zmywarka:

Bosch SMV 40M30 EU

Siemens SN 64M030 EU

2. Płyta :

Teka IR 641

Teka IR 642

Mastercook IDE 64Z S ( tu mam zastrzeżenia bo znalazłem coś takiego

)

3. Piekarnik:

Amica EBI 8562 ( bez zbytnich fajerwerków )

BEKO - Piekarnik BEKO OIM 25500

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pralf1 ja mam mastercook tylko model I4DE64S. Mieliśmy brać ten co ty, ale stweirdziłem, że wolę nowszy model, a pole evolis nam niepotrzebne. I narazie za nim nie tęsknie. Dla mnie płyta chodzi bardzo fajnie. Teka słyszałem, że też są sprawdzone i dobre. Czekam jeszcze na garnki od Mastercooka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy wstępnie sprzęt AGD do kuchni:

 

- zmywarka Electrolux ESL67070R (zależało nam na oświetleniu w środku)

- piekarnik Gorenje BO71ORAX

- płyta indukcyjna Teka IR 641

- zamrażarka do zabudowy Ikea Frostig BF91

- chłodziarka do zabudowy: Siemens KI42FP60 lub Liebherr IKB 3660

- pralka: Siemens WM12E47APL lub Candy Evo 1274LW lub Samsung WF1702W5V

 

Możecie doradzić którą z pralek wybrać?

Wszystkie mają podobne parametry, zależało nam na 7kg wsadzie, niskim zużyciu prądu i wody.

Jeśli jest coś lepszego (pod względem możliwości do ceny) w tej klasie, to będziemy wdzięczni za typy.

Co do lodówek - Liebherr ma wyższe zużycie prądu, ale za to sensowniejsze półki na drzwiach.

Brakuje nam jeszcze okapu na liście, ale tutaj nie mamy jeszcze na razie żadnych typów - wymagania to 60cm, podszafkowy, nieteleskopowy, wydajność ok. 200-300 m3/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja wybrałam taki zestaw:

mikrofala BOSCH HMT85ML53

piekarnik BOSCH HBG33B550 lub HBA24U250

płyta BOSCH PPP612M91E

Okap BOSCH DWB09145

Co sądzicie o tym sprzęcie? ma ktoś może zamontowany w słupku zestaw mikrofalo z piekarnikiem Boscha? jeśli tak to byłabym wdzięczna za fotkę:)

 

do tego posiadamy już od dwóch lat zmywarkę BOSCH SMI69T45EU i lodówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie co wybrać?

Prosze o pomoc

 

Napisał pralf1

Witam.

Remont zbliża się dużymi krokami i proszę o poradę co do sprzętu:

1.Zmywarka:

Siemens SN 64M030 EU

2. Płyta :

 

Teka IR 642

Mastercook IDE 64Z S + gwarancja na pięć lat od mastercooka za jakieś 150zł

3. Piekarnik:

Amica EBI 8562

BEKO OIM 25500 Oba dobre w tej cenie :) bierz który bardziej się podoba :) Amica lepsze czyszczenie a beko fajniejsze sterowanie + większa pojemność i 5lat gwarancji gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy wstępnie sprzęt AGD do kuchni:

 

- zmywarka Electrolux ESL67070R (zależało nam na oświetleniu w środku)

- piekarnik Gorenje BO71ORAX

- płyta indukcyjna Teka IR 641

- zamrażarka do zabudowy Ikea Frostig BF91

- chłodziarka do zabudowy: Siemens KI42FP60 lub Liebherr IKB 3660

- pralka: Siemens WM12E47APL lub Candy Evo 1274LW lub Samsung WF1702W5V

 

Możecie doradzić którą z pralek wybrać?

Wszystkie mają podobne parametry, zależało nam na 7kg wsadzie, niskim zużyciu prądu i wody.

Jeśli jest coś lepszego (pod względem możliwości do ceny) w tej klasie, to będziemy wdzięczni za typy.

Co do lodówek - Liebherr ma wyższe zużycie prądu, ale za to sensowniejsze półki na drzwiach.

Brakuje nam jeszcze okapu na liście, ale tutaj nie mamy jeszcze na razie żadnych typów - wymagania to 60cm, podszafkowy, nieteleskopowy, wydajność ok. 200-300 m3/h

Co do pralki to siemens :) co do lodówki :) chyba sami sobie odpowiedzieliście :p

Co do zamrażarki to rozumiem że nie będzie zabudowana pod blatem, :)

Co do płyty to bez cudów ale ok w tej cenie standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja wybrałam taki zestaw:

mikrofala BOSCH HMT85ML53

piekarnik BOSCH HBG33B550 lub HBA24U250

płyta BOSCH PPP612M91E

Okap BOSCH DWB09145

Co sądzicie o tym sprzęcie? ma ktoś może zamontowany w słupku zestaw mikrofalo z piekarnikiem Boscha? jeśli tak to byłabym wdzięczna za fotkę:)

 

do tego posiadamy już od dwóch lat zmywarkę BOSCH SMI69T45EU i lodówkę

 

Co do piekarnika to lepiej wypada HBA24U250 ale to juz chyba końcówka serii :) więc trzeba się śpieszyć z zakupem.

Okap- wykonanie ok ale tylko przy małej kuchni, jeżeli będzie podłączony do komina to wybierzcie coś innego wybór na rynku ogromny :) i sporo cichszych modeli znajdziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pralki to siemens :) co do lodówki :) chyba sami sobie odpowiedzieliście :p

Co do zamrażarki to rozumiem że nie będzie zabudowana pod blatem, :)

Co do płyty to bez cudów ale ok w tej cenie standard

A czemu pralka Siemens?

Zamrażarka nie będzie podblatowa - zabudowa w szafie :)

Przy płycie nam zależało na sensownych parametrach i niskiej cenie.

Niepotrzebny nam slider i inne cuda, więc ta Teka zdaje się wpasowywać idealnie (konkurencja ma to samo, ale za ~300zł więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piekarnika to lepiej wypada HBA24U250 ale to juz chyba końcówka serii :) więc trzeba się śpieszyć z zakupem.

Okap- wykonanie ok ale tylko przy małej kuchni, jeżeli będzie podłączony do komina to wybierzcie coś innego wybór na rynku ogromny :) i sporo cichszych modeli znajdziecie.

 

Faktycznie okap chyba wybierzemy inny, myslalam np. o TEKA DJE 90, jaką maksymalnoą wydajność przy plycie gazowej wybrać? (kuchnia duza częściowo otwarta na salon)

Co sądzicie o wybranej płycie gazowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...