Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja goraco polecam zmywarke Boscha, ktora w starym mieszkaniu uzytkowalam piec lat, a teraz do nowego domku kupilam tej samej firmy tylko nowszy model (ta poprzednia nadal wspaniale spisuje sie u mojej mamy!).

Plyte gazowa tez wybralam Boscha, ale jeszcze nie jest podlaczona wiec niewiele moge o niej powiedziec, oprocz tego ze bardzo mi sie podoba :D .

A jako ze pieniazki byly juz na ukonczeniu-piecyk Amica, ale za to z bajerami-min.termoobiegiem, prowadnicami teleskopowymi i roznem obrotowym.

 

Mam nadzieje, ze bede zadowolona z tych decyzji! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję za podpowiedzi - trochę "pogrzebałam" po necie i wiem że piekarnik i płyta może być Amica a zmywarka tylko Bosch.

Czy możecie napisać mi jeszcze czy słabsze modele - tzn. te najtańsze z Boscha też są dobre ??? to samo z Amicą - czy musi być to sprzęt najdroższy z tej firmy żeby był dobry ???

79Mirka czy możesz napisać mi model zmywarki jaki użytkowałaś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mam piekarnik

http://www.hoopla.pl/product_info.php/pid/4670/Piekarnik_Bosch_HBN_43W350_Z_Funkcja_Turbogrill/

jest oki polecam

taką mam płytę

http://www.rtvagd.sklep.pl/bosch/phg_206_heu_7968.php5

jestem bardzo zadowolona

taki okap

http://www.topmarket.pl/okapy_kuchenne/TEKA_DH_1_90.php

zmywarkę siemens-ale nie pamiętam jaki typ

i lodówkę aristona, modelu nie pamiętam bo to dawny zakup

 

Polecam Ci mój sprzęt -bardzo długo się nad nim zastanawiałam, przerobiłam dużo firm. Pod uwagę brałam styl mojej kuchni, cenę i parametry sprzetu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie napisać mi jeszcze czy słabsze modele - tzn. te najtańsze z Boscha też są dobre ??? to samo z Amicą - czy musi być to sprzęt najdroższy z tej firmy żeby był dobry ???

79Mirka czy możesz napisać mi model zmywarki jaki użytkowałaś ???

 

Nie moge podac modelu zmywarki bo ona juz 6-letnia i nie stoi juz u mnie, wiec nie da rady. A w tej chwili uzytkuje SGI58M05EU, dosc wypasiony model i nie najtanszy ale jestem z niej SUPER zadowolona.

Uwazam ze liczy sie firmy a nie napchanie bajerami sprzetu, wiec Bosch bez bajerow powinien dzialac tak samo (o ile nie lepiej :wink: ), jak jego "wypasiony" i o 1000zl drozszy kolega. Ja dlatego zdecydowalam sie na taki a nie inny piec, bo marzylo mi sie rozno a w Amice bylo ono przystepne cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A ja polece siemensa. Najlepiej kupić pełne AGD - np piekarnik Siemensa jest wyposażony w funkcje która sama go wyczyści 8) Płyta indukcyjna nagrzewa tylko ten kawałek na ktorym garnek stoi wiec ciężko sie oparzyć do tego można płytę wpuścić w blat tak aby powierzchnia była idealnie płaska, sterowanie płytą za pomocą palca TuchControl,oraz czujniki które zapobiegają wykipieniu potrawy nigdy do tego nie dopuszcza! POLECAM! Zmywarki same dobierają ciśnienie do naczyń im brudniejsze tym większe ciśnienie;) Ogolnie Siemens robi wszystko sam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem w sprzętach, niagiołem budżet do granic możliwości i wybrałem kilka sprzętów ale potrzebuję jeszcze waszej rady które z wymienionych konkretnie już wybrać i tak:

 

lodówka:

Ariston MBM 1822V - 1685zł - zostaje przy niej bo ma najlepsze opinie i widziałem ją na własne oczy - super wykonanie, obok stały też bosh i siemens to inox już z nich schodził a i rączki ponadłamywane była.

 

zmywarka:

Simens SE 65E331 EU - 1689zł

AEG-Electrolux Favorit Control Vi - 1687zł

Electrolux ESL 6164 VI - 1689zł

 

Wiem że najlepsze zmywarki robi siemens ale najlepsze opinie miała na ceneo i skąpcu - AEG, simens trochę głośny ale AEG nie ma programu krótkiego, o tym ostatnim Electrolux nie wiem nic.

 

piekarnik:(jako że piecze się 2 razy w roku mieso na święto nie musi miec super funkcji, bez bajerów, najważniejsze żeby był chłodny, nie popalił okleiny na meblach, i się nie psuł):

 

Bosh Hbn 43 W 350 - 1367zł

Electrolux EOB 5647X - 1377zł

Electrolux EOB 3637X - 950zł

Electrolux EOB 6637X - 1298zł

AEG B 5701-4M - 1368zł

 

płyta gazowa:(podtswa to zabezpieczenie przeciwpływowe, zapalrka, no i chyba ruszty żeliwne jako są to jest duży plus, często widać podstawowe błędy konstruktorskie tzn. duże palniki obok kurków-podejrzewam że kurki się bedą topić, albo wogóle kurki za blisko palników tak jak to jest we wszystkich płytach na szkle także one odpadają):

 

Teka EX 60 4 GAIAL - 520zł

Teka EX 60 4 G - 765zł

Teka ER 60 4 GAIAL - 609zł

Teka ER 60 4 G - 700zł

Electrolux EHG 6435 X - 730zł

Simens ER 15153EU - 779zł

Bosch PCD 685 DEU - 722zł

Bosch PCD 655 DEU - 725zł

 

I tu stawiałbym na Bosch PCD 655 DEU - 725zł lub Electrolux EHG 6435 X - 730zł albo po prostu na Teka EX 60 4 GAIAL - 520zł

 

Okap: jako że teka robi najlepsze okapy to modele wybrałem tylko z tej firmy no i nie mam podłączenia do komina także w grę wchodzą:

 

Teka TL1-62 IX - 237zł

Teka GFH 73 - 340zł

Teka CNL 2002 IX - 360zł

 

Proszę pomóżcie mi coś dobrego z tego wybrać lub zasugerujcie coś lepszego ale w podobnej cenie bo już mnie czas goni ze skompletowanie tego agd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałabym na Siemens, Bosh, AEG - dokładnie w tej kolejności

 

sugerowałabym wziąć pod uwagę również Samsunga - wyższe modele niczym nie odbiegają jakością od powyższych firm a ceny atrakcyjne - można wybierać w naprawdę dobrych modelach - zwłaszcza jeśli chodzi o lodówki i piekarniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałem:

zmywarka: AEG FAVORIT CONTROL Vi - 1686zł

piekarnik: AEG B 5701-4M - 1368zł, no ewentualnie jakby był problem z dostaniem tamtego to Bosh HBN 43W350 -1367zł

okap: Teka GFH 73 - 340zł lub Teka CNL 2002 IX -360zł - to w zależności od wymiarów szafek górnych jakie sobie wybiorę

lodówka: Ariston MBM 1822V (myślałem jeszcze o AEG-Electrolux ERB 4045-atrakcyjna cena - 1379zł ale ona jest chyba biała lub o Bosh KGN 36x40 - 1744zł -tylko te opinie są o nich takie sobie)

 

płyta gazowa: wielkie HELP - tutaj dylemat na całego, nie wiem czy ruszty żeliwne czy emaliowane mogą być, czy ma być jak największych rozmiarów bo wtedy bedzie dużo miejsca na garki i nie bedą wadzić o siebie w razie użytkowanie 3,4 palników no i czy powinna mieć wglębienia pod rusztami żeby jak coś wykipi z garka zostało na płycie a nie wyleciało na blat i podłogę jak to może być przy całkiem płaskiej płycie, i ty wacham się przy:

 

Siemens ER 15153EU - 779zł - duży rozmiar, ruszty emaliowane, i chyba całkiem płaska płyta; - mama na niego ukrytą chęć tylko żeby miał jeszcze ruszty żeliwne.

 

Bosch PCD 655 DEU - 725zł - nie za duży rozmiar, ruszty emaliowane, ale płyta ma wgłębienia;

 

Electrolux EHG 6435 X - 728zł - rozmiar całkiem dobry, ruszty żeliwne, tylko nie mogę się dopatrzyć z płytą czy zatrzyma ewentualne wycieki na płycie czy nie.

 

Także duży APEL jak ktoś miał styczniść z tymi płytami gazowymi pomóżcie wybrać coś z tego albo wedle tych kryterów zaproponujcie coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Analizuję zakup sprzętu AGD do kuchni. Nie wiem sama jaką marke wybrać, biorę pod uwage Ariston( dość przystępne ceny) oraz Elektrolux. Czy kupujecie wszystkie artykuły tej samej marki?Na przykład zmywarke wybiorę raczęj AEG elektrolux Favorit Control Vi( dobre opinie na forum, poza tym cicha, dobre parametry). Róznice w cenie są czasami znaczne. Może uzyskam od Was jakieś podpowiedzi. Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to elektrolux robi b. dobry sprzęt. o aristonie zapomnij. mam pralkę elektroluxa, jest super. z resztą ponoć właśnie najlepsze im pralki wychodzą. jeśli chodzi o sprzęty agd to nie przywiązywał bym się do jednej firmy. lodówkę mam gorenje, zmywarkę boscha, kuchnię gazową mastercooka. żona dokładnie zebrała opinie o tych produktach i dokonała przemyślanego wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kuchni też będzie mix :) . Radzę nie trzymać się jednej firmy -bo to że np robią lux lodówki nie znaczy, że tak samo im wychodzi np piekarnik. Ja planuję lodówkę whirlpool (taką mam obecnie, w nowym domku taka sama tyle,że do zabudowy), płytę gazową boscha, piekarnik chyba elektrolux, zmywarka whirlpool. Przed zakupem radzę luknąć na stronę http://www.ceneo.pl -ogroooomne różnice w cenach! -np moja upatrzona zmywarka kosztuje między 2200 a 2900!!!!:

http://www.ceneo.pl/106363

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...