Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

WASZYM ZDANIEM

Proponuje MAŁY QUIZ

Pogrupujcie proszę marki AGD od 1-7 przy założeniu,że 1 - to Waszym zdaniem najlepszy sprzęt ( jakość,wykonanie,niezawodność wygląd)a 7 - najsłabszy.

Whirpool, AEG, SIEMENS, TEKA, MIELE, SAMSUNG, BOSCH

Muszę się w końcu na coś zdecydować.... I wymyslilam,ze mi w tym pomozecie:)

 

Wysłałem prv. ;)

 

a co do tego posta - wszystko zależy od tego jaki model z jakim modelem będziemy porównywać ;) marek generalnie nie ma jak tak do końca porównywać - biorąc pod uwagę wspólne linie produkcyjne itd. lub fakt że Bosch i Siemens to właściwie to samo tylko w innej stylistyce. To tak jakby porównywać samochody czy lepszy jest Ford czy Mercedes... na usta ciśnie się Mercedes ale osobiście wolę "wypasione" Mondeo niż "biedawersję" A-klasy...

Jeśli weźmiemy pod uwagę sprzęt "podobny klasowo" to mój ranking wyglądałby tak:

 

1. AEG

 

2. Whirlpool / BSH

 

3. Samsung / Teka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

WASZYM ZDANIEM

Proponuje MAŁY QUIZ

Pogrupujcie proszę marki AGD od 1-7 przy założeniu,że 1 - to Waszym zdaniem najlepszy sprzęt ( jakość,wykonanie,niezawodność wygląd)a 7 - najsłabszy.

Whirpool, AEG, SIEMENS, TEKA, MIELE, SAMSUNG, BOSCH

Muszę się w końcu na coś zdecydować.... I wymyslilam,ze mi w tym pomozecie:)

 

1.bosh simens

2MIELE

3.teka ,AEG

4.SAMSUNG

5.WHIRPOOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem prv. ;)

 

a co do tego posta - wszystko zależy od tego jaki model z jakim modelem będziemy porównywać ;) marek generalnie nie ma jak tak do końca porównywać - biorąc pod uwagę wspólne linie produkcyjne itd. lub fakt że Bosch i Siemens to właściwie to samo tylko w innej stylistyce. To tak jakby porównywać samochody czy lepszy jest Ford czy Mercedes... na usta ciśnie się Mercedes ale osobiście wolę "wypasione" Mondeo niż "biedawersję" A-klasy...

Jeśli weźmiemy pod uwagę sprzęt "podobny klasowo" to mój ranking wyglądałby tak:

 

1. AEG

 

2. Whirlpool / BSH

 

3. Samsung / Teka

Jak to mówią...Ford gowno wort :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam shap tylko sidel ten model oglądałam w media mark tez mi sie podon\bała jest bardzo pojemna kostkarka szybko mrozi mam taką samą tylko ja mam dwie niepotrzrebna jest ta druga w sklepie porównywałam do beco bo była tysiąc zlotych tansza ale to nieboa ziemia. Jesli dobrze pamiętam to produkowana chyba w japoni,ale nie daje ręki uciąć.Ja mam hybrydową Lodówka SHARP SJ-F73PE-SL. Jak kupowalam piekarnik to na stronie jeszcze mastercook widzialam taki model LCFD-180NFX,ale wydaje mnie się że sharp lepsza marka,chodz mastercook ma jakies nagrody za zakup tej lodówki.

 

Witaj,

 

mam do Ciebie jeszcze pytanie o jakość półek i szuflad. Są one z dobrej jakości materiału ? Oglądałem w markecie jakiś tani model sharpa i te plastiki wydawały się delikatne. Pozytywne wrażenie zrobiły na mnie wtedy lodówki Samsunga (nie SBS) , ale ten producent nie oferuje szerokich lodówek (oprócz wspomnianych SBS) Obawiam się też kosztów ewentualnego serwisu Sharpa. Myślę że każda pierdółka kosztuje sporo - ale mogę się tu mylić. Tak czy siak szkoda że w żadnym markecie nie można tej lodówki na żywo zobaczyć ;(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

mam do Ciebie jeszcze pytanie o jakość półek i szuflad. Są one z dobrej jakości materiału ? Oglądałem w markecie jakiś tani model sharpa i te plastiki wydawały się delikatne. Pozytywne wrażenie zrobiły na mnie wtedy lodówki Samsunga (nie SBS) , ale ten producent nie oferuje szerokich lodówek (oprócz wspomnianych SBS) Obawiam się też kosztów ewentualnego serwisu Sharpa. Myślę że każda pierdółka kosztuje sporo - ale mogę się tu mylić. Tak czy siak szkoda że w żadnym markecie nie można tej lodówki na żywo zobaczyć ;(

 

pozdrawiam

 

Ja moja oglądałam w media markcie. Jakosc szuflad w zamrazarce jest swietna porownywalam do beco,jak narazie nie urywają się, nie wiem jak do tego wypada samsung bo ja szukałam lodowki z zamrazarką na dole sidel byly tylko te dwie. Ja za swoja dałam sporo bo 5000zl ale moja znajoma ma ta kremową tylko w stylu retro i wiem że tezjest bardzo zadowolona. Jesli chodzi o serwis to nie wiem ale zawsze mozna dokupic gwarancje do 5lat,ale moje zdanie jest takie ze nie warto bo jak sie zepsuje to po 5latach wiec lepiej pieniadze z gwarancji zostawic i dolorzyc do nowej lodowki,bo te gwarancje nie sa tanie u mnie chcieli 800zl.Ja kupowalam na electro.pl tam byla najtaniej sa tam tez opinie to poczytaj.Pulki są szklane,szuflady są naprawde mocne,a części nie wiem ale nie ma co myślec o najgorszym. Myśle ze skoro sharp jest droga marka to co za tym idzie nie wadliwą,ale nie wiem.

Edytowane przez agnieha22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co sadzicie o plycie indukcyjnej Whirpool ACM 814 BA - jestem przed kupnem, a ta ma bardzo interesujaca cene w porownaniu z innymi o takich wymiarach (77cm), tylko problem, ze nawet na stronie producenta nie ma szczegolowego opisu...

http://www.whirlpool.pl/produkty-1/p%C5%82yty-grzewcze-2/p%C5%82yty-indukcyjne-3/p%C5%82yta-indukcyjna-%5BACM-814_BA%5D-601370/855781401000/

Poza tym, czy warto kupowac agd jednej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co sadzicie o plycie indukcyjnej Whirpool ACM 814 BA - jestem przed kupnem, a ta ma bardzo interesujaca cene w porownaniu z innymi o takich wymiarach (77cm)

 

Płyta dobra.

 

Poza tym, czy warto kupowac agd jednej firmy?

 

 

Nie warto na siłę - poza rzeczami które są stricte obok siebie jak piekarnik i mikrofala w słupku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bayzone_pl. za odpowiedz. Jestesmy wlasnie po "lataniu" po sklepach i...juz jest zmiana koncepcji :bash: - teraz na tapecie jest samsung. Dobrze jest pogadac z dobrym sprzedawca, ktory nie tyle,ze doradzi, co powie, o czym w ogole czlowiek nawet nie pomyslal (np. ze jezeli plyta indukcyjna ma mozliwosc podlaczenia do 230V i 400V, to tzw. booster jest duzo slabszy niz konkretnie przy plycie dedykowanej tylko "pod sile"...łłłłooo matko, jakas masakra). Wiec z powrotem do domu i szukanie lepszych odpowiednikow...Jedno jest pewne - tanio nie da sie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jedno jest pewne - tanio nie da sie...

 

Jak poszukasz to tanio się da ;)

Na początku także byłem napalony na Samsunga,potem ze względu na koszty na Amicę ale po lataniu mam w całości Whirlpoola,w takiej samej cenie jak osławiona "tania" Amica :)

Szukaj w sklepach internetowych(ole,neo,eurortv itd),tam są zawsze okazje lub promocje.

 

Po dwóch miechach od zamieszkania jestem bezwględnie zadowolony z Whirlpoola :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolejność:

 

1. vZug / Miele / Bosch / Aeg / Teka / Siemens / Samsung / Whirlpool

 

Uważam, że Whirpool robi najbardizej chłamowate pralki z tej listy. (Miałam 2 w domu - jedna padła po 3 latach, druga po 5)

vZug to perła wsrod AGD. Mialam przyjemnosc uzytkować pralke, suszarke, plyte i pekarnik tej firmy i nigdy w zyciu nie spotkalam lepszego jakosciowo. Niestety ceny tego sprzetu powalaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72, dokladnie - do teraz jeszcze siedzimy (kazdy z osobna na komputerze), szukamy i porownujemy - i mam juz dosc. Za duzo tego ;).

 

Na ta chwile, mamy zrobione wstepne rezerwacje:

piekarnik

http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/oven/standard/BF62TCST/XEO?cid=pl_ppc_google_permanentsem-search-brand_20120701&gclid=CIvZ56m_7LkCFYWz3godQEoAsA

plyta

http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/cooktop/induction-hobs/CTN464NC01/XEO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Uważam, że Whirpool robi najbardizej chłamowate pralki z tej listy. (Miałam 2 w domu - jedna padła po 3 latach, druga po 5)

Mój Whirlpool pakowany od góry wytrzymał 12 lat bez naprawy(po 12 latach padł jakiś element podtrzymujący bęben,którego już nie chcielśmy wymieniać) i kupiliśmy Mastercooka,też od góry,który śmiga już 2 lata,dlatego Whirlpool jako cały sprzęt do nowego domu,oprócz lodówki,którą wzięliśmy z mieszkania,także Whirlpoola,która śmiga bez zarzutów z 10 lat :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolejność:

 

1. vZug / Miele / Bosch / Aeg / Teka / Siemens / Samsung / Whirlpool

 

Uważam, że Whirpool robi najbardizej chłamowate pralki z tej listy. (Miałam 2 w domu - jedna padła po 3 latach, druga po 5)

vZug to perła wsrod AGD. Mialam przyjemnosc uzytkować pralke, suszarke, plyte i pekarnik tej firmy i nigdy w zyciu nie spotkalam lepszego jakosciowo. Niestety ceny tego sprzetu powalaja.

 

Z całym szacunkiem - bo nie zamierzam na siłę bronić któregoś z producentów czy marek ale... jeśli między Boscha a Siemensa wkładasz AEG i Tekę - to pomijając fakt że BSH nie ma podejścia do AEG - to przypominam ze Bosch i Siemens to to samo a paradoksalnie Siemens ma odrobinę lepszą kontrolę jakości... więc pozwolę sobie podważyć Twoją opinię i głos w tym temacie bo uważam że masz słabiutkie rozeznanie w temacie.

Zaryzykuję też tezę - że owe pralki Whirlpool które padły - były najtańszymi - marketowymi modelami, które różnią się nieco od konkretnych modeli. I kosztowały połowę tego co wyśmienity Bosch czy 1/5 z boskiego Miele.

 

Release the Kraken.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie mam pojęcie sprzęcie. Nie interesuje mnie który producent jaką ma kontrolę jalości. Jest to moja subiektywna ocena . Przeprowadzałam sie życiu 8 razy czego 4 poza Polska i mialam okazje uzywac roznego sprzetu. I tego efektem jesg moja ocena. Wiem ze siemens i bosch to jedna grupa ale z Boschem mam dobre doswoadczenia z Siemensem nie wszystkie. I nie nie byl to sprzet za 800zl w promocji. Podobnie jak Whirlpool. Pralki nie byly najtansze (ok 2k) ale kupione w MM (nie wiem, moze to podpada pod kategorie szajsu) podobnie jak pralka Indesit ktora oddalam po 8 latach bezawaryjnego dzialania i wciaz dziala. Podobnie jak 2 hoovery po sasiedzku.

W zyciu nie zepsula mi sie zadna zmywarka a uzytkowalam 4, a i tak mam swoja opinie na i ch temat. Awaryjnosc to nie wszystko. Czasdm na oponie wplywaja drobna rzeczy np. wyprofilowanid koszy w zmywarce a czasem istotne jak awaryjnosc. Pozwol mi miec wlasne subiektywne zdanie

I na pralke Whirlpoola mnie nie namowisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolejność:

 

1. vZug / Miele / Bosch / Aeg / Teka / Siemens / Samsung / Whirlpool

 

Uważam, że Whirpool robi najbardizej chłamowate pralki z tej listy. (Miałam 2 w domu - jedna padła po 3 latach, druga po 5)

vZug to perła wsrod AGD. Mialam przyjemnosc uzytkować pralke, suszarke, plyte i pekarnik tej firmy i nigdy w zyciu nie spotkalam lepszego jakosciowo. Niestety ceny tego sprzetu powalaja.

 

To fakt pamiętam jak weszły pralki whirpool 6 zmysł i wcale nie były tanie moja mama ją kupiła i znam osobiście 2 osoby które je mialy i nie wytrzymały dlurzej niz 4 lata nie oplacało sie ich naprawiac. Widze że wszyscy chwalą tego whirpoola ale jak dlugo go używacie rok dwa? Nie wiem czy teraz firma sie poprawila ale nie wiem czy bym zaryzykowała drugi raz, tymbardziej jak słysze szósty zmysł. Bardzo podoba mnie sie mikrofala do zabudowy wraz z piekarnikiem ale nie zaryzykowalam wybrałam mastercook który tez bezwadliwościa sie nie chwali,ale moja pralka mastercook juz smiga chyba 6 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...