Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kubaman, w tej kwocie spokojnie się zmieścisz, przy rozsądnych cenowo sprzętach.

Wymaganai masz mało prezcyzyjne więc w sumie można polecić po 10 sprzętów w każdej pozycji :)

W Ikei zaczęla się wyprzedaż sprzętu, wiec można upolowac w dobrej cenie - zerknij na www.

Osobiście polecam płytę Teka ir641 - tania, cicha, ma podtrzymywanie ciepła, blokadę przed dziećmi.

 

Rotan, bardzo łatwo się przestawić. Zupełnie nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To może dopiszę wyciąg kominowy Toflesz kosztuje 1500.

Czyli zostaje mi ok 7 koła na płytę, mikrofalę, piekarnik, zmywarkę i lodówkę. Płyty mniej więcej kumam Electrolux lub Teka (Ikea na tylko 3,6 kW mocy, czyli jedną fazę - tak stoi w instrukcji). Piekarnik byle był dopasowany do mikrofali. Najgorsze są mikrofala i lodówka.

 

Co do płyty jeszcze: czy warto brać model z łączonym polem? Co warta jest technologia 6-ty zmysł Whirlpoola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam pytanie o sprzęty do kuchni

lodówka do zabudowy (która z tych, czy może jakaś inna):

bosch KIN86AF30

Whirpool Art 871/A+NF

Libherr Icuns 3314 Comfort no frost

szukam do 3000PLN

chciałabym, żeby miała non frost i była jak największa (do szafiki 60 cm), zamrażalnik na dole

 

piekarnik

whirpool AKZM 760WH

 

mikrofala

whirpool AMW 735WH

szukam białych i do ok. 2000PLN za sprzęt. Mikrofala służy mi jedynie do odgrzewania, więc nie potrzebuje żadnych bajerów

 

płyta indukcyjna:

gorenje it 641ORAW?

też biała, ok 3000PLN, niestety tutaj się zupełnie nie znam, bo nigdy indukcji nie miałam

 

zmywarka do zakrycia frontem szafkowym: bosch? siemens? macie coś do polecenia? 60cm, w miarę możliwości cicha (będzie stać w aneksie)

 

okap chowany w szafce (aby był niewidoczny), z filtrem węglowym (bez podłączenia do komina) - de dietrich? czy inna firma? jaki model możecie polecić (niestety mam doświadczenie tylko z tymi kominowymi)

 

jeżeli mielibyście jakieś komentarze/zamienniki itp byłabym wdzięczna

 

szukam też pralki i suszarki (oddzielnie), które można ustawić jedna na drugiej. 60 cm, ładowane od frontu

 

 

Z góry wszystkim baaaaardzo dziękuję

Edytowane przez Domi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMICA EBI8874

lub

AMICA EBI8874AA

lub

Amica Integra EBI8862AA

 

Kurcze czym one się różnią jak dla mnie chyba tylko symbolami i ceną ?

 

Do tego chiałem mikrofalę AMM25BI

 

EBI 8874 i EBI 8874AA - to teoretycznie ten sam model pod kątem funkcji. wersja AA jest aktualna i podobno bardziej energooszczędna i zastąpiła wersję bez AA

 

EBI 8874AA w stosunku do EBI 8862AA ma dodatkowo:

- termosondę

- prowadnice teleskopowe z pełnym wysuwem (8862 ma "zwykłe" teleskopowe)

- dodatkową, trzecią blachę w kpl.

- chłodniejszy front

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o opinie dotyczące następujących sprzętów:

 

piekarnik Electrolux EEB 4231 POX

 

płyta gazowo indukcyjna Electrolux EGD6576NOK

 

lodówka ENN 12800 AW

Whirlpool ART486/A+/6

AMICA BK313.3AA

 

zmywarka Electrolux ESL76350LO

Whirlpool ADG8553A+FD

Whirlpool ADG6240/1FD

AMICA ZIM627

okap Akpo WK-4 CETIAS 90 INOX

 

Z góry bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domi, poczytaj kilka stro wstecz a zxobaczysz jakie sprzety są polecane.

Co do zmywarki to wszystko zalezy jakie masz oczekiwania - poczytaj wątek zmywarkowy

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?11315-ZMYWARKA-zmywarki-wybór-i-porównanie-modeli-poszukukiwane-modele

 

Jesli chodzi o pralkę i suszarkę to prawe każdy prodsucent tego sprzetu ma łącznik dzięki ktoremu można suszarkę na pralkę postawić.

A jeśli chcesz postawić suszarkę innego producenta niż pralka to kupujesz łącznik uniwersalny.

 

Poczytaj wątki dot. konkretnych sprzętów i może z nich skompletuj sobie listę.

 

Jeszcze tylko jedna uwaga do płyty Gorenje - gdzieś kiedyś czytałam, że biala płyta jest malo biało, raczej jest brudno biała, a gdy jest uruchomiana to pola pod płytą robią się brzydko żółte. ale nie pamiętak, której to bialej płyty Gorenje do, bo jest chyba kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy,

BM Chalkboard - 3-4 razy

http://www.remodelista.com/files/img/sub/benjamin-moore-chalkboard-paint.jpg

Wtedy była tylko w kolorze czarnym, który tak naprwdę jest bardziej grafitowy coś w stylu y-500 Tikkurili i gniazdek Berker w kolorze antracyt.

Teraz jest dostępna w dowolnym kolorze.

Mam porównanie z tablicówką Tikurili i BM jest fajniejsza dla mnie - bardziej matowa, może ciut satynowa i na pewno mniej czarna niż Tikkurila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy,

BM Chalkboard - 3-4 razy

Wtedy była tylko w kolorze czarnym, który tak naprwdę jest bardziej grafitowy coś w stylu y-500 Tikkurili i gniazdek Berker w kolorze antracyt.

Teraz jest dostępna w dowolnym kolorze.

Mam porównanie z tablicówką Tikurili i BM jest fajniejsza dla mnie - bardziej matowa, może ciut satynowa i na pewno mniej czarna niż Tikkurila.

dziękuję, szukam właśnie czarnej na komin w kuchni i przypomniałam sobie o Waszej czarnej ścianie. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bayzone

 

Witam, Bardzo proszę o pomoc w wyborze sprzętu AGD ,ponieważ za dużo jest tego na rynku i mam problem :) potrzebuje lodówkę z kostkarką (ta szeroka wersja) max 3300 zł wolnostojącą,płytę grzewczą z tradycyjnymi raszkami z pokrętłami z boku płyty do 800 zł do stałej zabudowy,piekarnik do zabudowy max 1200 zł(termoobieg itd..),zmywarkę 60 cm wolnostojącą max 1200 zł,okap z wejściem kominowym max 600 zł wszystko w inox ,oczywiście stawiam na energooszczędność i wytrzymałość ,wolałabym wmiesić się w tych kwotach ale jeśli alternatywą jest jakość to poproszę o twoje sugestie ,z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bayzone

 

Witam, Bardzo proszę o pomoc w wyborze sprzętu AGD ,ponieważ za dużo jest tego na rynku i mam problem :) potrzebuje lodówkę z kostkarką (ta szeroka wersja) max 3300 zł wolnostojącą,płytę grzewczą z tradycyjnymi raszkami z pokrętłami z boku płyty do 800 zł do stałej zabudowy,piekarnik do zabudowy max 1200 zł(termoobieg itd..),zmywarkę 60 cm wolnostojącą max 1200 zł,okap z wejściem kominowym max 600 zł wszystko w inox ,oczywiście stawiam na energooszczędność i wytrzymałość ,wolałabym wmiesić się w tych kwotach ale jeśli alternatywą jest jakość to poproszę o twoje sugestie ,z góry dziękuję :)

 

Obawiam się że SbS z kostkarką - a już tym bardziej dobry - to 3300,- braknie - ale już za ok.3600,- będzie Samsung RSA1ZTMG

 

płytę grzewczą z tradycyjnymi raszkami z pokrętłami z boku płyty do 800 zł do stałej zabudowy - ?? yyy co ?

 

Piekarnik Amica EBI 8562AA

 

Zmywarka Electrolux ESF 76510LX

 

Okap Amica OKP 631T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbę

Potrzebuję dobrego sprzętu do kuchni( płyta indukcyjna, piekarnik, zmywarka)

Jestem raczej za electroluxem chyba, że ktoś mnie przekona do zmiany zdania.

Cena raczej niewygórowana.

 

Pozdrowienia!

MM

 

słusznie!

 

ESL 6353RO

EHH6340FSK

EEB4233POX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pradę co do wybranego sprzętu, ewentulane sugestie, porady mile widzialne.

 

 

lodowka Samsung RSA12TMG

zmywarka Bosch SMV40M30EU

piekarnik Bosch HBG43S45OE lub HBA43S452E

płyta Simens EH 651MB17E

 

lodówka musi być już tak, nie ma wyjścia. Pozostałe sprzęty są jeszcze do korekty. Zastanawiam się nad płytą indukcyjną, bo trochę jest drogawa, zależy mi jednak na jednym dużym polu (duża patelnia, wielki garnek z kapustą...). A może wcale nie powinnam się upierać na Bosch/Simens i zejść z ceny np. Elektrolux? Jak jakościowo w stosunku do gigantów Bosch/Simens? Ciężki temat dla laika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wcale nie powinnam się upierać na Bosch/Simens i zejść z ceny np. Elektrolux? Jak jakościowo w stosunku do gigantów Bosch/Simens? Ciężki temat dla laika...

 

oczywiście że zejść np. do Electroluxa czy do Whirlpoola... zwłaszcza w p[łytach jest niewielka różnica..

 

a BSH (Bosch/Siemens) - giganci??.. wolne żarty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...