Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

oczywiście że zejść np. do Electroluxa czy do Whirlpoola... zwłaszcza w p[łytach jest niewielka różnica..

 

a BSH (Bosch/Siemens) - giganci??.. wolne żarty...

 

Do Whirpoola jakoś nie mam zaufania... Najmniejszego. Wybrałam Boscha bo wydaje mi sie, ze robi sprzęt dobry, mało awaryjny, sprawdzony. A jaką przewagę ma Elektrolux nad boschem? Oprócz ceny? Jak z jego jakością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wybrałam Boscha bo wydaje mi sie, ze robi sprzęt dobry, mało awaryjny, sprawdzony.

 

Owszem - wydaje Ci się ;) Jak większości osób z klapkami Bosch/Siemens na oczach... Owszem - to dobry sprzęt ale nie z najniższej półki cenowej a wtedy i tak przepłacasz za markę.

 

Whirlpool z linii Cube jest tematem któremu ciężko cokolwiek zarzucić ale na siłę nie będę przekonywał. Nie masz oporów co do Electroluxa - wybierz Electroluxa. Jakość zdecydowanie co najmniej na poziomie BSH a w tańszych modelach nawet lepiej.

 

Jeśli chodzi o płyty to przypominam że praktycznie żaden z producentów nie robi płyt indukcyjnych... i większość z nich ma podobne lub te same elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrolux EHI6540FOK - a taka płyta? Chciałabym bezramkową, i żeby miała duże pole grzejne. I żeby była cicha w miarę, bo na tem temat słyszałam różne opinie. Znajomi są zadowolenia z Teki, ale one są z ramką, a mnie jakoś się to nie podoba. Wymarzyła mi się na równo z blatem, ale cena takich płyt powala. Więc może ten Elektrolux?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone_pl pomogłes mi w wyborze lodówki i dzięki Ci za to ale czy możesz jeszcze podpowiedzieć czy taki wybór piekarnika i mikrofale tez będzie trafny?HB 76GT560 i HF 35M562 Siemens.

 

Cóż - "bogate" modele. jeśli podoba się stylistyka to nie ma im co zarzucić - poza faktem że można taniej lub ciekawiej w tym zakresie cenowym... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rodzice są na etapie wyboru sprzętu do kuchni i oczekują mojej pomocy. Jednak nie jestem na bieżąco w związku z tym i ja proszę o pomoc. Nie mam uprzedzeń, co do marki (z wyjątkiem takich firm jak Amica, Mastercook, czy Ciarko), bo sam mam lodówkę i zmywarkę z Electroluxa, a piekarnik i płytę z Samsunga i jestem bardzo zadowolony (używam już 4 rok).

Kwota jaką dysponuję to 15 tyś na (moje propozycje z Siemensa):

- lodówkę (KI34NP60) ~4300

- piekarnik (HB76GT560) ~3200

- mikrofalę (HF25M5L2) ~1720

- indukcję (EH675MN27E) ~2900

- zmywarkę (60 cm) (SN65N080EU) ~2500

- okap (LI 46930) ~1200

wszystko w zabudowie (łącznie z okapem)

Może ktoś ocenić moje typy?

Najlepiej by było wszystko z jednej firmy (okap nie musi).

Poza tym mile widziane: jak najmniej inoxa, lodówka z no frostem, piekarnik i mikrofala w słupku więc ta sama linia.

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

PS może uda mi się ich namówić na ekspres w zabudowie więc proszę jeszcze o jakąś propozycję ;)

Edytowane przez Luc@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów :)

 

To mój pierwszy wpis na FM , choć podczytuję , z nieukrywaną pasją i wypiekami na twarzy , najrozmaitsze wątki od roku... najpierw te związane z budową ... potem z instalacjami... aż po te dotyczące wnętrz ...

czerpiąc oczywiście pełnymi garściami :)

...no i cóż!! nie powiem odkrywczego ... stwierdzę tylko nieśmiało , że wykończeniówka mnie wykańcza :)

 

i tu moja prośba o pomoc:) :confused:

 

od kilku tygodni próbuję zestawić sprzęty... i oto co udało mi się "stworzyć"

 

proszę o wskazówki i konstruktywną krytykę :)

 

 

*okap FABER Cylindra isola biały

*lodówka LIEBHERR IK 3620

*zamrażarka LIEBHERR 2566

*zmywarka SIEMENS SN66LO81EU lub SN65D002EU plus jeszcze jedna 45ka do sporadycznego mycia lekko zabrudzonych naczyń ( jakieś kieliszki , talerzyki )

*piekarnik SIEMENS HB33CB550

*piekarnik parowy SIEMENS HB26D552 lub HB24D552 (nie bardzo wiem czym się różnią poza ceną ;))

*pralka BOSH WAS28743PL

*suszarka BOSH WTS86515PL (tutaj mam duży problem ... pralka na pewno prosta , byleby m,ala krótki program 15stominutowy , do odswierzania ubran ... a suszarka nieco lepsza... z programem "do szafy" , i przewracaniem bębna co jakiś czas po skończeniu pracy)

*plyta najlepiej biała , od 80 wzwyż (na razie zastanawiam się nad Bosh PIB 672F17E - choć trochę mała , lub Siemens EH879SC11)

 

kilka słów wytłumaczenia:

na chwilę obecną użytkuję większość sprzętów SIEMENSA i muszę przyznać , że w dobie sprzętów , które mają działać do skończenia się gwarancji (czyli jakieś dwa w porywach do góra 5ciu lat) te działają bez zarzutu już 7my rok :)

nie chcę na pewno kombajnów (dwa w jednym ) , stąd decyzja o osobnym piekarniku (NIE w połączeniu z mikrofalą) , czy osobnej suszarce (NIE pralko-suszarce)

i zależy mi , żeby sprzęty umiejscowione obok siebie (piekarnik i piekarnik parowy , pralka i suszarka , lodówka , zamrazarka - ta ostatnia koniecznie z kostkarką) były z jednej linii stylistycznej (takie tam babskie , dziwne podejście ;) )

 

z góry przepraszam za swoją ignorancję w dziedzinie i potencjalnie kiepskie wybory ... proszę o pomoc i poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie!

z piekarnikami lodowkami i całareszta jakos sobie poardziałam.

pomożcie z płytą indykcyjną :)

moje " wymagania" :

1. rozne srednice pól grzewczych , zeby mozna duzy garnek postawic

2. sterowanie oddzielne dla kazdego pola

3. pewnie jakis tam booster i inny gadzet mile widziany

4. cena max 1600zl

dziekuję!! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przygotowuję się do remontu i szukam sprzętu do zabudowy (w sumie remont w maju, ale wolę wcześniej wybrać i kupić AGD)

 

potrzebuję opinii na temat kilku sprzętów które wstępnie wybrałem, lub propozycji jakiegoś innego modelu. w sumie producent nie ma więkzego znaczenia ale...

 

czego potrzebuję?

 

1.piekarnik gazowy pod zabudowę - z tego co się orientowałem to na rynku dostępne są 3 firmy aktualnie produkujące takie piekarniki Hotpoint-ariston, Candy, Freggia. tej ostatniej firmy wogóle nie znam, a wybór padł na Hotpointa model FHG (BK)/HA S. chcę żeby kolor piekarnika, płyty i okapu był czarny a gazowy ze względu na korzystne rozliczanie gazu (ryczałt) a lubimy piec.

 

2. płyta gazowa - ze względu na piekarnik też zdecyduję się na Hotpointa (nie chcę robić misz-masz w kuchni z różnymi firmami) i tu mam mały problem gdyż zastanawiam się nad płytą z 5 palnikami ale one przeważnie mają 75cm szerokości, ale okap chcę 60cm. czy to nie będzie ze sobą kolidować?? w sumie to podana jest szerokość płyty, a nie rozstaw palników. co do modeli to najbardziej podoba mi się PKQ 755 D GH K/HA ale z tego co wiem to nie jest dostępny w Polsce. Zostaję więc model TD 751 S ICE IX (5 palników) lub PKQ 644 D GH (K) /HA (4 palniki) w tej ostatniej jaki pierwszej zastosowano nową technologię Direct Flame. Czy na szklaną podstawę trzeba jakoś szczególnie uwazać?

 

3. Okap - marka bez znaczenia, koniecznie czarny (żeby pasował do całości) może być teleskopowy lub wertykalny (wiem że będzie droższy)

 

4. zmywarka - i tutaj mam problem. wybralem BOSCH SMV 53L50 EU ale proszę o pomoc bo od czytania wszystkich postów i rozmowach z doradcami w sklepach można zgłupieć Smile jakie parametry są dla mnie ważne: szerokość 60cm, panel zabudowany, zabezpieczenie przed zalaniem np aqua stop. nigdy nie miałem zmywarki więc nie wiem jakie programy mają znaczenie.

 

5. lodówka - niestety pod zabudowę są mniejsze standard to 177cm wys. aktualnie posiadam wolnostojącą LG model GR-B399PLCA. naprawdę polecam, przez 3 lata nie miałem żadnego problemu a zapłaciłem ok 1250zł. wracając do tematu większość lodówek ma pojemność w granicach 200l chłodziarka i ok 60 zamrażarka ok 60 (wiadomo pod zabudowę są mniejsze) a dorzucając no frost cena skacze do ok 2tyś zł. moje oczekiwania: no frost, jak największa pojemność reszta zależy bo jest sporo różnego rodzaju dodatków (powłoka antybakteryjna, szybkie zamrażanie, różnego rodzaju dodatkowe póki np. na nabiał). co do ceny to muszę się liczyć z wydatkiem w granicach 2 - 2,5tyś

Jakie znaczenie mają 2termostaty?

 

6. pralka - jakoś większość moich rozmówców polecała mi electroluxa. pralka musi być ładowana od góry, posiadać system soft opening, i minimum 6kg wsadu. wiem że wyższe modele pralek mają bardziej rozbudowane funkcje i możliwość większej ingerencji w programy prania ale żeby nie było za pięknie są droższe. cena 1500 - 1700zł, chyba że warto dopłacić, tylko czy jest sens?

 

 

jeśli mam coś doprecyzować to dajcie znać

 

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone wybrałam takie sprzęty do mojej kuchni, może jakies sugestie?

 

1.lodówka chciałabym z no frost i szuflady musza sie wysuwac przy lodowce otwartej tylko do obudowy(nie wiem jak to wytlumaczyc,ale lodowka stoi przy scianie i drzwi sie na nia otwieraja)

mam typy:beko BCH 130000 LUB AEG SKZ 71800 F0,albo SCT 71800S1 HOT POINT BC 33AAFC

 

2.okap:podszafkowy,nie wysuwany z dość dużą mocą,ale bez przesady z ceną Ariston AG 60AM IXHA,SKZ 71800 F0

 

3.piekarnik:chciałabym z pyrolizą,może być parowy-mogęprzeznaczyc troche więcej niż 2tys(bedzie mocno używany), elektrolux EOB6850 AOX,EOC3430COX, sprzedawca polecał w sklepie samsung BF 1C4 T082

4.zmywarka,bez szuflady na sztućce,ze swiatełkiem na podłodze i bez plastkikowego wnetrza, tez nie musi być jakis wypas:

bosch: SMV51E30EU,SMV53N40EU,SMV53M70EU

 

no i najtrudniejsze, dla mnie i tu prosze bardzo o porade,w moim domu sie dużo gotuje,więc płyta indukcyjna bedzie często używana(moge wydac 2,5 tys moze troche więcej), chętnie 60cm,chciałabym,żeby można było gotowac zarówno w dużym np. 26-28cm jak i małym garnku,chętnie postawić brytfanke,chetnie z ramka(która nie wystaje poza wysokość płyty),sprzedawca proponuje AEG HK654400XB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili używam płytę Amica PI7511SF i piekarnik Samsung BQ1D6G144 z podwójnym pieczeniem. Mogę z czystym sumieniem polecić, dużo gotuję i piekę - sprawdzają się b. dobrze i fajnie wyglądają.

 

Bordoś? Naprawdę jesteś w stanie polecić tę płytę?

Chyba jednak z moja jest coś nie tak... Nie uskarżasz się na jej głośność, a raczej huk jaki wydaje przy gotowaniu? Ja bym płyty nie poleciła niestety, ale może to ja nie miałam szczęścia i trafił mi się jakiś felerny egzemplarz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bordoś? Naprawdę jesteś w stanie polecić tę płytę?

Chyba jednak z moja jest coś nie tak... Nie uskarżasz się na jej głośność, a raczej huk jaki wydaje przy gotowaniu? Ja bym płyty nie poleciła niestety, ale może to ja nie miałam szczęścia i trafił mi się jakiś felerny egzemplarz :/

 

Słychać tylko trochę wentylator ale to na mocy powyżej 8 a jak jest idealna cisza w domu to tylko bardzo ciche bzykanie słychać. Może garnki masz złe albo jakiś błąd zamontowania płyty. Ja na razie jestem bardzo zadowolona.

Edytowane przez Bordoś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co prawda ja już wybrałem sprzęt, więc tylko się podzielę informacją co zakupiłem. AGD jeszcze stoi zafoliowane, mogę tylko napisać, że mi się podoba.

 

Piekarnik SAMSUNG BQ1D6G144

Mikrofala SAMSUNG Samsung FG87SUB

Płyta gazowa SAMSUNG GN 642 HFGD

Okap SAMSUNG HDC9A90TX

Zmywarka Hotpoint-Ariston ELTF 11M121 C EU

Lodówka Bosch KIN86AF30

 

W planach zakup pralki 9kg Hotpoint-Ariston.

Wszelkie pytania i uwagi mile widziane. Sprzęt kupiony w całości w sklepie internetowym, więc jeszcze mam kilka dni na wymianę lub zwrot:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co prawda ja już wybrałem sprzęt, więc tylko się podzielę informacją co zakupiłem. AGD jeszcze stoi zafoliowane, mogę tylko napisać, że mi się podoba.

 

Piekarnik SAMSUNG BQ1D6G144

Mikrofala SAMSUNG Samsung FG87SUB

Płyta gazowa SAMSUNG GN 642 HFGD

Okap SAMSUNG HDC9A90TX

Zmywarka Hotpoint-Ariston ELTF 11M121 C EU

Lodówka Bosch KIN86AF30

 

W planach zakup pralki 9kg Hotpoint-Ariston.

Wszelkie pytania i uwagi mile widziane. Sprzęt kupiony w całości w sklepie internetowym, więc jeszcze mam kilka dni na wymianę lub zwrot:rolleyes:

 

wybór dobry o ile nie będziesz miał piekarnika pod mikrofalą, co prawda oba sprzęty są czarne - niemniej piekarnik to tafla szkła a mikrofala ma "z pozoru tandetną" plastikową ramkę i może się nieco gryźć... no ale cena rekompensuje w pewnym stopniu tą niedogodność.

Jest kilka pralek w ofercie Hotpointa opisanych na 9kg - ale nie mylić tego z pojemnością - jeśli masz miejsce (i fundusze) to liczę że celujesz w Aqualtisa (uwaga drzwi są duże i otwierają się przeciwnie niż u wszystkich - w prawo) jeśli nie to nie ma sensu dopłacać do rzekomych 9kg - bo to max obciążenie a nie pojemność i wycelować w tańszą "7kg" z linii WMG/WMD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór dobry o ile nie będziesz miał piekarnika pod mikrofalą, co prawda oba sprzęty są czarne - niemniej piekarnik to tafla szkła a mikrofala ma "z pozoru tandetną" plastikową ramkę i może się nieco gryźć... no ale cena rekompensuje w pewnym stopniu tą niedogodność.

Jest kilka pralek w ofercie Hotpointa opisanych na 9kg - ale nie mylić tego z pojemnością - jeśli masz miejsce (i fundusze) to liczę że celujesz w Aqualtisa (uwaga drzwi są duże i otwierają się przeciwnie niż u wszystkich - w prawo) jeśli nie to nie ma sensu dopłacać do rzekomych 9kg - bo to max obciążenie a nie pojemność i wycelować w tańszą "7kg" z linii WMG/WMD

 

No właśnie będę miał zamontowane w taki sposób. Pierwotnie miały to być wersje z dodatkami inox na obudowie, ale przed ostatecznym zakupem byłem w salonie meblowym, gdzie mieli zainstalowany w/w sprzęt w pionie. Wg. mnie wizerunkowo wyglądało to bardzo okey i dlatego ostatecznie wybrałem w całkowitej czerni.

 

Dzięki Bayzone_pl za uwagę dot. pralki. Myślałem nad modelem z linii Aqualtisa, ale zobaczyłem, że Hotpoint-Ariston ma pralki 9g z tradycyjnym wydaniu w niższej cenie, więc wybrałem tańszą opcję. Ale z tego co napisałeś, może wrócę do pierwotnej koncepcji Aqualtisa. Pralka będzie stała w pomieszczeniu gospodarczym więc nie ma problemu z otwieranym drzwiami w prawą stronę, może nawet lepiej.

 

Dodam, że wybierają sprzęt Hotpoint-Ariston, sugerowałem się Twoimi wypowiedziami na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...