Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

jestem właśnie w trakcie urządzania mieszkania i potrzebowałbym porady odnośnie wyboru:

- piekarnika

- płyty indukcyjnej

- lodówki (może, nie musi być do zabudowy, jest wnęka przygotowana)

- młynka do odpadów (franke?)

- zmywarki (60cm do zabudowy)

- pralki (pralka będzie w szafie w łazience)

 

W mieszkaniu będą mieszkać 1-2osoby (może w przyszłości więcej). Chodzi mi o sensowny wybór cena/jakość. Jako, że jest to do aneksu kuchennego (tylko częściowo wydzielonego z salonu) byłoby dobrze, jakby nie był to zbyt głośny sprzęt.

 

Dziękuję

Edytowane przez cyrpys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone,

doradź proszę odnośnie kuchenki do zabudowy. Wstępnie wybrałam model Whirpoola AKZM 6570 IXL Cube, w sklepie zaś polecają mi także model AKZM 6550 IXL Cube. Który z nich wybrać ? Czym różni się wyświetlacz G2Evo od wyświetlacza Navigator ? Jest też model AKZM 754/IX nad którym się zastanawiam. Czym się one różnią między sobą - oczywiście poza ceną. Czy mój wybór jest prawidłowy co do marki i typu. Przyznam że dużo piekę zarówno ciasta oraz mięsa i nie chciałabym być zawiedziona swoim wyborem, tym bardziej że będzie to wybór na parę lat. :D

Edytowane przez Motylek3011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone,

doradź proszę odnośnie kuchenki do zabudowy. Wstępnie wybrałam model Whirpoola AKZM 6570 IXL Cube, w sklepie zaś polecają mi także model AKZM 6550 IXL Cube. Który z nich wybrać ? Czym różni się wyświetlacz G2Evo od wyświetlacza Navigator ? Jest też model AKZM 754/IX nad którym się zastanawiam. Czym się one różnią między sobą - oczywiście poza ceną. Czy mój wybór jest prawidłowy co do marki i typu. Przyznam że dużo piekę zarówno ciasta oraz mięsa i nie chciałabym być zawiedziona swoim wyborem, tym bardziej że będzie to wybór na parę lat. :D

 

Zacznę od końca.

Piekarniki z IXL w nazwie mają powierzchnię stalową pokrytą powłoką iXelium, dają na to 10 lat gwarancji na rdzewienie, żółknięcie i zarysowania (w trakcie normalnego użytkowania - śrubokrętem dasz mu radę) oraz ma świetne właściwości w temacie czyszczenia i "palcowania się"

Poza tym wchodzą w ofertę linii studyjnej Cube. Jeśli możesz sobie na któryś z nich pozwolić to będzie to lepszy wybór niż AKZM 754 IX który jest dobry ale lepsze jest jak zwykle wrogiem dobrego :)

 

Jeśli chodzi o porównanie 6570 i 6550 - pierwsze co się rzuca w oczy to design - 6550 nie ma odstającej rączki tylko wygodne wgłębienie - więc jest płaski.

różnica w wyświetlaczach to przede wszystkim: G2Evo to zwykły wyświetlacz z piktogramami a Navigator to wyświetlacz w pełni graficzno - tekstowy a co za tym idzie 6550 mając Navigatora ma również książkę kucharską z przepisami i wszystko jest czytelnie napisane.

6550 ma również w przeciwieństwie do 6750 prowadnice teleskopowe i jest nieco bardziej energooszczędny. Ostatnia różnica to sposób czyszczenia.

6550 - kataliza

6570 - pyroliza

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dniach zamawiamy kuchnie - sprzet oferowny przez wykonawce mebli kuchennych to glownie whirlpool - rodzina ma i nawet znosnie sie sprawuje, wiec nie mam negatywnych opini

ale mam prosbe - moze cos warto zamienic na inny model, bo np. ten zaproponowany ma jakas wade/zle rozwiazanie/braki/niedomaga itp :)

cos podobnego z innych marek w podobnej polce cenowej takze wchodzi w rachube

z gory dzieki za pomoc!

 

plyta gazowa AKM 268 IX

http://www.whirlpool.pl/-[AKM-268_IX]-600501/857126849500/

(sterowanie boczne - male dzieci w domu, dlatego nie na panelu przednim)

 

piekarnik AKZ 273/IX

http://www.whirlpool.pl/produkty-1/piekarniki-3/piekarnik-do-zabudowy%2cchowane-pokrętła%2cpiekarnik-linia-genesis%2cgenesis-%2b-[AKP-273_IX]-601396/857727301500/

 

mikrofala AMW 497 IX

http://www.whirlpool.pl/-[AMW-497-IX]-600475/858749701790/

(najlepiej by piekarnik i mfala wspolgraly wygladem, bo zabudowane jedno nad drugim - mikrofala wystarczy podstawowa, ale drzwi otwierane na bok, piekarnik milo jakby rownomiernie grzal pod pieczenie ciast)

 

zmywarka ADG 8773++PCTRFD

http://www.zmyslowakuchnia.pl/_files/ADG_8773_A_PC_TR_FD.pdf

(program na polowe wsadu, opoznienie startu=nie musi byc az taka cicha, jakis szybki program, milo jakby miala sygnalizacje zakonczenia pracy swiatlem, a nie pikaniem, wiem, podany model akurat ma pikacza...) rozwazam model ADG 8558 A++ PC FD

 

lodowka akurat elektrolux ENN12803CW

http://www.electrolux.pl/Products/Chłodnictwo/Chłodnictwo_do_zabudowy/Chłodziarko-zamrażarki/ENN12803CW

(nie moglem w whirpoolu znalesc to co mnie interesowalo, czyli cicha=bez nofrost, 2 termostaty=opcja wakacje, alarm otwartych drzwi=zona :p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o radę w wyborze sprzętów, im dłużej szukamy tym trudniej się zdecydować.. Zależy nam na energooszczędności i bezawaryjności. Pralka ma dobrze prać , mieć duży wybór programów i krótki cykl, suszarki nigdy nie mieliśmy- tu klasy B, ale nie będzie raczej często używana. Piekarnik -tu zdecydował wygląd, chcemy czarny, ale na pewno będzie też często użytkowany. Zmywarka ma przede wszystkim dobrze domywać i być w miarę cicha. Lodówkę chcielibyśmy SBS, ale bez kostkarki, najważniejsze to by była pojemna, z zamrażalką na dole, najlepiej czarną, do 5tys. Na chwilę obecną to nasze typy:

 

Pralka: Samsung WF80F5E0W2W - ma dobrze prać i długo służyć;)

 

Suszarka: AEG T76280AC lub Whirlpool AZB 8690

 

Piekarnik: Bosch HBA 23B263 -

 

Płyta indukcyjna: Electrolux EHH46540FK

 

Zmywarka: Bosch SMI-50M75EP

 

Lodówka: Sharp SJ-F73PE-SL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do Bayzone_pl

 

Proszę, napisz dlaczego nie polecasz lodówki z no frost?

Czym różni się płyta Electrolux EHH46540FK a EHH 6340FSK?

Czy orientuje się Pan, czy jest odpowiednik ww. zmywarki z zakrytym panelem? lub jakaś ciekawa alternatywa za ok. 1500zł., w środku stal nierdz.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do Bayzone_pl

 

Proszę, napisz dlaczego nie polecasz lodówki z no frost?

 

- koszt

- głośność

- wysuszanie niezabezpieczonych produktów

 

Czym różni się płyta Electrolux EHH46540FK a EHH 6340FSK?

 

EHH46540FK ma sterowanie sliderowe i timer.

 

Czy orientuje się Pan, czy jest odpowiednik ww. zmywarki z zakrytym panelem? lub jakaś ciekawa alternatywa za ok. 1500zł., w środku stal nierdz.?

 

Po co stal nierdzewna w zmywarce?

 

alternatywy w kolejności polecenia:

Hotpoint Ariston LTF 11S112

Electrolux ESL 6365RO

Bosch SMV 40M30

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmywarki z metalowym wnetrzem- moja kupilam 22 lata temu w USA, produkt na Europe- GE, nie chce sie zepsuc, zmywa perfekcyjnie! Napewno nowe sa bardziej ekonomiczne, ale trudno wy rzucic cos co dobrze dziala.

Widzialam wnetrze plastikowe w zmywarce w Warszawie- Cale pomaranczowe- pewnie woda z duzym procentembzelaza!

Zachecam do wykoncznych stala, nierdzewka. Zawsze czysta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmywarki z metalowym wnetrzem- moja kupilam 22 lata temu w USA, produkt na Europe- GE, nie chce sie zepsuc, zmywa perfekcyjnie! Napewno nowe sa bardziej ekonomiczne, ale trudno wy rzucic cos co dobrze dziala.

Widzialam wnetrze plastikowe w zmywarce w Warszawie- Cale pomaranczowe- pewnie woda z duzym procentembzelaza!

Zachecam do wykoncznych stala, nierdzewka. Zawsze czysta...

 

Długo się zastanawiałem czy w ogóle komentować tego posta.... bo na usta ciśnie się tyle, że nie wiem od czego zacząć...

 

ograniczę się do napisania że mercedesy sprzed 22 lat też nie rdzewieją.... ;)

 

i uprasza się o nie rozsiewanie ciemnoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja również poproszę o radę w wyborze sprzętów agd :) Z założenia mają być energooszczędne, bez zbędnych bajerów, mają po prostu nam dobrze służyć :) Nie wiem czy dobrze wybraliśmy, dlatego z góry dziękuję za wszystkie rady!

 

Lodówka - BOSCH KIS86AF30

Piekarnik - AMICA EBI8862AA

Płyta indukcyjna - TEKA IRF 641 lub Electrolux EHH16340FK

Zmywarka - BOSCH SPV53M50EU

Okap - Teka CNL1 3000

Pralka - BOSCH WLO24260PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone czy mógłbyś polecić jakas płytę z wolna strefa i dużym polem w dobrej cenie.wstępnie wybraliśmy boscha PIN6517F27E.

Da sie coś lepiej w tej cenie?albo coś podobnego taniej?

 

W tych pieniądzach masz Eluxa EHH8945FOG sporo ciekawszego z linii Infinite więc do tego można dwa fajne akcesoria dokompletować (WOKa i płytę grillową) tylko pytanie czy zmieścisz 78cm na szerokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja proszę o poradę i ocenę poniższego zestawu. Do kupienia mam właściwie całe AGD do kuchni, a więc piekarnik, mikrofale, płytę indukcyjną, zmywarkę, okap i lodówkę.

Cały sprzęt będzie w zabudowie, więc nie musi być jednej firmy, bo i tak go nie będzie widać, oprócz piekarnika i mikrofali, których fronty będą oczywiście widoczne i muszą być w miarę podobne, a najlepiej z jednej serii.

W temacie AGD jestem zupełnie zielony i absolutnie nie wiem od czego poszukiwania zacząć. W domu mamy kilka mocno już starych gratów whirlpoola i działają ok, dlatego pierwszy pomysł to właśnie ta firma. Dobre opnie obiły mi się o uszy też o Boschu i Siemensie, stąd w zestawieniu właściwie tylko Bosch i Whirlpool. zastanawiam się też nad Samsungiem – jak u nich z jakością?

Napiszcie czy w tych cenach warto coś zmienić na modele innych producentów, może za któryś z modeli nie potrzebnie przepłacam, a przy innym warto trochę dołożyć do modelu wyższego?

Wstępnie myślałem o takim zestawie:

Piekarnik Whirlpool AKZM 665IX

Mikrofala Whirlpool TWIN AMW 834 IX

Lodówka Bosch KIV34X20

Zmywarka Whirlpool ADG 6353 A+ PC FD

Płyta indukcyjna Bosch PIE611F17E

Okap Bosch DHL545S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone proszę o radę na temat sprzętów:

Zastanawiam się nad sprzętem

piekarnik:

Samsung BT62TDBCT

Samsung BQ1S4T133

 

MIKROFALA (potrzebna mi jest tylko do podgrzewania i nieczęstego rozmrażania)

Samsung FW87SUST

Samsung FG87SUST

 

Lodówka do zabudowy:

Electrolux ENN 3153AOW

BEKO BCH130000

Whirpol ART 866/A+ (przyznam się że po przeczytani Twoich uwag dodałam ten model do listy)

 

Indukcja:

Bosch PIE611F17E

Electrolux EHH16340F6

 

Prosiłabym o radę jeszcze w zakresie zmywarki takiej do kwoty1500-1600 zł na szerokość 60 cm.(bo moja główka już tego nie ogarnia) .

 

Proszę o opinie na temat tych sprzętów - oczywiście jakieś alternatywy też mile widziane .

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...