Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jako ze to moj pierwszy post, to witam serdecznie wszystkich :-)

 

I odrazu przejdę do konkretu :)

Do naszego domu wybrałem następujący sprzęt. Proszę o informację czy to dobry wybór, czy gdzieś przepłacam, czy można polecić inny model, może coś źle wybrałem.

Proszę również o wycenę odpowiednich forumowiczów :)

1) Piekarnik elektryczny Bosch HBC33B550

2) Kuchenka mikrofalowa BOSCH HMT85GL53

3) Płyta indukcyjna PIT651F17E BOSCH

4) Okap Elica ELIPER IX/A/80

5) LODÓWKA SAMSUNG RFG23UERS

6) Zmywarka BOSCH SMI 53L15EU

 

Dziękuje z góry za cenne wskazówki.

 

Zacznę od łatwiejszych rzeczy:

Okap i Lodówka - bez zmian - lodówka "kozak" :)

Zmywarka - cudów nie ma ale dramatu też nie - niemniej - jeśli nie jest za późno - schowałbym panel

Płyta OK

 

i teraz układ Piekarnik / Mikrofala

Piekarnik kompaktowy - mało miejsca czy przypadek? będzie z mikrofalą w pionie czy w poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam :welcome:

 

(...)

 

 

Siemens KG36NVW31 - praktyczniejszy środek i estetyka

Siemens SN66N098EU

Electrolux EOA45551OK - (Bosch nie ma termoobiegu pełnego)

EHI 6540FOK / ACM 848BA - na te zerknij ;)

Electrolux EDH3897SDW - ma dodatkowo parę (programy do odświeżania)

Electrolux EWF1487HDW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone, bardzo dziękuję :)

 

Niestety, ta płyta ACM 848BA jest za szeroka, max 60 może być.

Tę Electroluxa EHI 6540FOK brałam pod uwagę, ale spotkałam się z opinią, że to poszerzone pole nie działa, o tutaj ktoś napisał (ostatnia opinia): http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-ehi6540fok.bhtml#opinie i trochę zwątpiłam. I jeszcze w jednym miejscu to czytałam, ale nie mogę teraz znaleźć.

Edytowane przez Flawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone, bardzo dziękuję :)

 

Niestety, ta płyta ACM 848BA jest za szeroka, max 60 może być.

Tę Electroluxa EHI 6540FOK brałam pod uwagę, ale spotkałam się z opinią, że to poszerzone pole nie działa, o tutaj ktoś napisał (ostatnia opinia): http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-ehi6540fok.bhtml#opinie i trochę zwątpiłam. I jeszcze w jednym miejscu to czytałam, ale nie mogę teraz znaleźć.

 

Pytanie zasadnicze jest: czy potrzebujesz pola połączonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze jest: czy potrzebujesz pola połączonego.

 

Nie jest to warunek konieczny, ale uważam, że mogłoby być przydatne. To będzie moja pierwsza indukcja i nie wiem, jak to będzie. A możesz mi jeszcze napisać, czy garnki mogą być większe od wyznaczonego pola (żeby nadal poprawnie działało) i ewentualnie o ile? Bo, że mniejsze mogą, to doczytałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to warunek konieczny, ale uważam, że mogłoby być przydatne. To będzie moja pierwsza indukcja i nie wiem, jak to będzie. A możesz mi jeszcze napisać, czy garnki mogą być większe od wyznaczonego pola (żeby nadal poprawnie działało) i ewentualnie o ile? Bo, że mniejsze mogą, to doczytałam.

 

mimo wszystko z mniejszymi jest większy problem - każde pole ma pewny minimalny rozmiar dna (bo to o średnicę dna chodzi a nie średnicę garnka/patelni/innych ) - najboleśniej się o tym przekonują posiadacze płyt z dwoma polami łączonymi, którzy nie mają małego pola a mają chociażby ekspresy do kawy na płytę i... płyta go "nie widzi"

Co do tego Electroluxa EHI to znalazłem w pewnym źródle że faktycznie - mimo ze Elux podaje że te pola maja po 21cm to w praktyce maja po 18cm - więc działać będę ale są "średniego rozmiaru"

ACM 848 BA ma 65cm szerokości ale otwór montażowy ma taki sam jak inne - po prostu "leży" szerzej na blacie - chyba że zaraz obok płyty cos masz że nie zmieścisz tego +2,5 cm na stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko z mniejszymi jest większy problem - każde pole ma pewny minimalny rozmiar dna (bo to o średnicę dna chodzi a nie średnicę garnka/patelni/innych ) - najboleśniej się o tym przekonują posiadacze płyt z dwoma polami łączonymi, którzy nie mają małego pola a mają chociażby ekspresy do kawy na płytę i... płyta go "nie widzi"

Co do tego Electroluxa EHI to znalazłem w pewnym źródle że faktycznie - mimo ze Elux podaje że te pola maja po 21cm to w praktyce maja po 18cm - więc działać będę ale są "średniego rozmiaru"

ACM 848 BA ma 65cm szerokości ale otwór montażowy ma taki sam jak inne - po prostu "leży" szerzej na blacie - chyba że zaraz obok płyty cos masz że nie zmieścisz tego +2,5 cm na stronę...

 

Poczytałam opinie o płycie Whirlpoola i ludzie narzekają na ten 6 zmysł, i to narzekanie się powtarza.

No to nieźle, towar chyba wtedy jest niezgodny z opisem :rolleyes:, a czy wiesz, czy w tym Electroluxie EHH46540FK jest tak, jak w opisie? Tzn. pola 14,5, 18, 18, 21? Czy też są mniejsze?

Trochę to bez sensu, wybieram towar po opisie, a okazuje się, że na papierze jedno, w rzeczywistości drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od łatwiejszych rzeczy:

Okap i Lodówka - bez zmian - lodówka "kozak" :)

Zmywarka - cudów nie ma ale dramatu też nie - niemniej - jeśli nie jest za późno - schowałbym panel

Płyta OK

 

i teraz układ Piekarnik / Mikrofala

Piekarnik kompaktowy - mało miejsca czy przypadek? będzie z mikrofalą w pionie czy w poziomie?

 

Zmywarka - no właśnie zonie sie podoba bardziej z wyciągniętym panelem, , używała obu rodzai i twierdzi ze lepiej jak widzi na jakim programie jest zmywarka :-) chyba ze jest jakis argument, którym ja przekonam do schowanego panelu - nie jest za późno. Czy zmywarke poleciłbyś inną w podobnej kasie ?

 

Piekarnik kompaktowy ponieważ jest nas tylko dwoje, a nie należymy do kucharzy :-) sporadyczne używanie ( czasem jakaś pizza , grzanki etc ) oba sprzęty ustawione w pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone,

Co myslisz o takim zestawie- w bieli:

Lodowka elektrolux ERN3313 AOX

Piekarnik Gorenje ORA ITO

Zmywarka Bosch SMV 58N50EU

Zamrazarka Bosch GID 14A50

Okap Falmec Mira

 

Czy mozesz polecil jakos bisla plyte Amici?

 

Bede wdzieczna za opinie!

Pozdrawiam

Edytowane przez anna1949
Dodatkowe pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam opinie o płycie Whirlpoola i ludzie narzekają na ten 6 zmysł, i to narzekanie się powtarza.

No to nieźle, towar chyba wtedy jest niezgodny z opisem :rolleyes:, a czy wiesz, czy w tym Electroluxie EHH46540FK jest tak, jak w opisie? Tzn. pola 14,5, 18, 18, 21? Czy też są mniejsze?

Trochę to bez sensu, wybieram towar po opisie, a okazuje się, że na papierze jedno, w rzeczywistości drugie.

 

też widziałem narzekania na 6-ty zmysł - tyle że... część pisała że woda bulgocze na płytę (czyli albo faktycznie nalany był "pełny" garnek albo bez przykrywki, a poza tym... 6-ty zmysł nie jest czymś za co się dopłaca - jest dodatkową funkcją z której nie trzeba korzystać jeśli się komuś nie podoba - producent sprzętu AGD - każdy - to nie agencja towarzyska - nie musi zadowolić wszystkich... jeśli jest taka funkcja - to działa ona w jakiś określony sposób - ale działa - bo jako tako działania nikt nie zanegował - nie trzeba jej używać - można nastawić wodę i pilnować samemu jej momentu zagotowania. Garnki też swoje robią.

 

EHH 46540FK - tak - pola są takie jak wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też widziałem narzekania na 6-ty zmysł - tyle że... część pisała że woda bulgocze na płytę (czyli albo faktycznie nalany był "pełny" garnek albo bez przykrywki, a poza tym... 6-ty zmysł nie jest czymś za co się dopłaca - jest dodatkową funkcją z której nie trzeba korzystać jeśli się komuś nie podoba - producent sprzętu AGD - każdy - to nie agencja towarzyska - nie musi zadowolić wszystkich... jeśli jest taka funkcja - to działa ona w jakiś określony sposób - ale działa - bo jako tako działania nikt nie zanegował - nie trzeba jej używać - można nastawić wodę i pilnować samemu jej momentu zagotowania. Garnki też swoje robią.

 

EHH 46540FK - tak - pola są takie jak wymienione.

 

Muszę przemyśleć dokładnie to, co piszesz i jeszcze raz wczytać się w opinie.

Wiem, że chwalisz Electroluxa, wiesz może, jakie garnki dobrze z nim współpracują? I z tym Whirlpoolem?

 

I mam jeszcze pytanie o zmywarkę, z podanych wskazałeś Siemensa SN66N098EU, czym on się różni od Boscha SMV69N40EU? Bo ja myślałam, że to to samo, z inną etykietką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarka - no właśnie zonie sie podoba bardziej z wyciągniętym panelem, , używała obu rodzai i twierdzi ze lepiej jak widzi na jakim programie jest zmywarka :-)

 

O nie nie nie - z argumentem "żonie się bardziej podoba" nie będę - polemizował ;) zwłaszcza że w środku różnicy nie ma.

 

Piekarnik kompaktowy ponieważ jest nas tylko dwoje, a nie należymy do kucharzy :-) sporadyczne używanie ( czasem jakaś pizza , grzanki etc ) oba sprzęty ustawione w pionie.

 

Wysłałem prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przemyśleć dokładnie to, co piszesz i jeszcze raz wczytać się w opinie.

Wiem, że chwalisz Electroluxa, wiesz może, jakie garnki dobrze z nim współpracują? I z tym Whirlpoolem?

 

Z informacji od klientów i częściowo z własnego doświadczenia - dobrze się sprawdza tandem http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1075&mcp_id=1610 garnki Fagor Professional + http://image.ceneo.pl/data/products/24321238/i-tefal-l9289252.jpg patelnie Tefal Ingenio

 

I mam jeszcze pytanie o zmywarkę, z podanych wskazałeś Siemensa SN66N098EU, czym on się różni od Boscha SMV69N40EU? Bo ja myślałam, że to to samo, z inną etykietką ;)

 

bo tak jest - bardziej podoba mi się Siemens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji od klientów i częściowo z własnego doświadczenia - dobrze się sprawdza tandem http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1075&mcp_id=1610 garnki Fagor Professional + http://image.ceneo.pl/data/products/24321238/i-tefal-l9289252.jpg patelnie Tefal Ingenio

 

 

bo tak jest - bardziej podoba mi się Siemens

 

To do Electroluxa czy Whirlpoola? Czy do obydwóch?

 

Aha :D

 

Bayzone, tak sobie myślę, że skoro mi pomagasz, to mogłabym sprzęty kupić w Twoim sklepie (oczywiście w atrakcyjnych cenach :D), problem w tym, że nie ma niczego, czego szukam. Jak to rozwiązujecie? Sprowadzacie na zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do Electroluxa czy Whirlpoola? Czy do obydwóch?

 

Ogólnie na indukcjach i nie tylko.

 

Bayzone, tak sobie myślę, że skoro mi pomagasz, to mogłabym sprzęty kupić w Twoim sklepie (oczywiście w atrakcyjnych cenach :D), problem w tym, że nie ma niczego, czego szukam. Jak to rozwiązujecie? Sprowadzacie na zamówienie?

 

Jestem w trakcie sporej aktualizacji i odświeżania oferty bayzone.pl jak i całego działu AGD/RTV. Generalnie wszystko co jest aktualnie dostępne mogę sprowadzić :)

 

[email protected]

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na indukcjach i nie tylko.

 

Jestem w trakcie sporej aktualizacji i odświeżania oferty bayzone.pl jak i całego działu AGD/RTV. Generalnie wszystko co jest aktualnie dostępne mogę sprowadzić :)

 

[email protected]

 

Pozdrawiam.

 

Rozumiem, zapisałam.

 

Odbieram mieszkanie za miesiąc, góra dwa, to Ty sobie odśwież, a ja się za jakiś czas odezwę :yes:

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralka OK

Zmywarka - jeśli fundusze pozwolą LTF 11S112 bo warto dopłacić - jeśli nie pozwolą to ESL 6365RO

Okap OK

Piekarnik - kwestia gustu - taniej i lepiej wypada choćby Amica EBI 8562AA ew. w tych pieniądzach jest juz EBI 8862AA

Płyta - między nimi jest różnica w wykończeniu i sterowaniu - poza tym to to samo - wybrać co się podoba

Lodówka - z wymienionych tylko Electrolux - w żadnym razie Mastercook bo on póki co nie istnieje - jeśli wysoka to jest jeszcze nowy Whirlpool ART 925A++

 

 

Bayzone,

dziękuję bardzo za odpowiedź :)

 

zastanawia mnie tylko lodówka Mastercook - znajomi mają i są zadowoleni, więc wzięłam ten model pod uwagę..... a Ty piszesz "Mastercook póki co nie istnieje" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone

 

na temat płyty indukcyjnej PIT651F17E BOSCH napisałeś "ok" :)

 

Ale mam co do niej takie pytanie: szukam płyty z dużym, "podwójnym" polem grzewczym. Oglądałam Whirlpoola z funkcją flexi cook i w jednym ze sklepów odradzono mi ją. PODOBNO Whirlpoole i Electroluxy mają taką przypadłość, że nawet jeśli na płycie namalowany jest wielki prostokąt to faktycznie grzeją tylko 2 pola o średnicy np. 21cm a przestrzeń pomiędzy nimi jest zimna.

 

I teraz moje pytanie: po pierwsze - czy to prawda? a po drugie - jeśli tak, to czy taka sama sytuacja jest w przypadku Boscha PIT651F17E?

Czy możesz polecić jakąś dobrą płytę indukcyjną w cenie do 2 000zł z dużym polem grzewczym po jednej stronie? Czy też to pole to zawsze będzie lipa (przynajmiej w tym przedziale cenowym) i lepiej sobie odpuścić i kupić z 4 polami za 1 500zł?

 

Electrolux dla mnie odpada, bo ma suwaki do ustawiania temperatury - miałam okazję używać takiej płyty i przy przesuwaniu garnków zmieniam sobie temperaturę, co mnie strasznie drażni :)

 

I już zupełnie z innej beczki - czy mógłbyś polecić jakąś dobrą, ekonomiczną zmywarkę w cenie do 1 500z - max. 2 000zł (najchętniej Boscha albo Whirlpoola) i pralkę do 1 500zł na 6 kg prania (tu zupełnie nie mam preferencji odnośnie firmy)?

 

ufff....będę dozgonnie wdzięczna za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak jak większość z tu obecnych jestem na etapie wyboru sprzętów do kuchni. Przeglądając różne opinie dokonałam wstępnej selekcji, jednakże bardzo proszę o weryfikację i ewentualne uwagi:

lodówka Electrolux ENN3153AOW

piekarnik Samsung BQ1VD6T131

płyta Electrolux EHH46540FK

zmywarka Electrolux ESL6365RO

okap Samsung HB6247SX lub Teka CNL1 2002

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone,

dziękuję bardzo za odpowiedź :)

 

zastanawia mnie tylko lodówka Mastercook - znajomi mają i są zadowoleni, więc wzięłam ten model pod uwagę..... a Ty piszesz "Mastercook póki co nie istnieje" ???

 

Wpisz w google "Mastercook bankrut"

 

Nie ma aktualnie serwisu - można jedynie się próbować podpierać rękojmią ale to nie zawsze rozwiązuje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...