Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bayzone

 

na temat płyty indukcyjnej PIT651F17E BOSCH napisałeś "ok" :)

 

Ale mam co do niej takie pytanie: szukam płyty z dużym, "podwójnym" polem grzewczym. Oglądałam Whirlpoola z funkcją flexi cook i w jednym ze sklepów odradzono mi ją. PODOBNO Whirlpoole i Electroluxy mają taką przypadłość, że nawet jeśli na płycie namalowany jest wielki prostokąt to faktycznie grzeją tylko 2 pola o średnicy np. 21cm a przestrzeń pomiędzy nimi jest zimna.

 

I teraz moje pytanie: po pierwsze - czy to prawda? a po drugie - jeśli tak, to czy taka sama sytuacja jest w przypadku Boscha PIT651F17E?

Czy możesz polecić jakąś dobrą płytę indukcyjną w cenie do 2 000zł z dużym polem grzewczym po jednej stronie? Czy też to pole to zawsze będzie lipa (przynajmiej w tym przedziale cenowym) i lepiej sobie odpuścić i kupić z 4 polami za 1 500zł?

 

Wszystko zależy od modelu płyty - tańsze - niższe modele - niezależnie czy to będzie Whirlpool, Electrolux czy w/w Bosch mają tak jak piszesz czyli dwa pola okrągłe które można połączyć "w jedno" pole przy czym przestrzeń między nimi nie będzie indukowała. Po raz kolejny napominam - płyta indukcyjna nie grzeje się więc "zimna" będzie cała - co najwyżej ogrzeje się od garnka przy długotrwałym gotowaniu. Innymi słowy napisałem OK bo to dobra płyta (choć dopłaca się do znaczka w porównaniu z Electroluxem czy Whirlpoolem) ale będzie to samo co w przypadku EHI6540FOK czy ACM 848BA czyli ciepło będzie generowane w garnku w obrębie dwóch okręgów a między nimi nie - co nie zmienia faktu że mieszając masz całą potrawę gotowaną...

 

To o co za pewne wszystkim chodzi i się marzy - występuje dopiero w przypadku płyt z prostokątnymi cewkami indukcyjnymi ale rozmowę o tym zaczynamy na pułapie 2700,- (Electrolux EHH 8945FOG lub Bosch PIN 651F27E) poniżej wycinek z instrukcji obsługi płyty Boscha PIN 651F27E który idealnie obrazuje jej możliwości.

strefy.JPG

 

proste?

 

I już zupełnie z innej beczki - czy mógłbyś polecić jakąś dobrą, ekonomiczną zmywarkę w cenie do 1 500z - max. 2 000zł (najchętniej Boscha albo Whirlpoola) i pralkę do 1 500zł na 6 kg prania (tu zupełnie nie mam preferencji odnośnie firmy)?

 

Zmywarki:

Bosch SMV 40M30EU - dobra ale nadal dość głośna

Whirlpool ADG 8773A++ PC TR FD - mieści się w budżecie :)

Pralki:

Hotpoint - Ariston WMG 722 - bardzo fajna i zostanie na droższą płytę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

Tak jak większość z tu obecnych jestem na etapie wyboru sprzętów do kuchni. Przeglądając różne opinie dokonałam wstępnej selekcji, jednakże bardzo proszę o weryfikację i ewentualne uwagi:

lodówka Electrolux ENN3153AOW

piekarnik Samsung BQ1VD6T131

płyta Electrolux EHH46540FK

zmywarka Electrolux ESL6365RO

okap Samsung HB6247SX lub Teka CNL1 2002

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Okap Samsung i to dobry zestaw, pod którym bym się podpisał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google "Mastercook bankrut"

 

Nie ma aktualnie serwisu - można jedynie się próbować podpierać rękojmią ale to nie zawsze rozwiązuje problem.

 

To dobrze, że zdecydowaliśmy się na polecanego przez Ciebie Electroluxa :)

o Mastercook zapytałam z ciekawości, bo znajomi mają - i teraz nie będę miała dla nich dobrej wiadomości.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zestaw ma sens?

 

Okap: ARSET ZEFIR 90 LED, Ster. dotyk. 900m3/

Płyta: Bosch PIE611F17E

Piekarnik: Amica Integra EBI8562BAA

Zmywarka: BOSCH SMV 53M70EU

Lodówka: Whirlpool ART 459/A+/NF/1

Pralka: Electrolux EWP 11264TW PL

 

Chciałbym się zmieścić w 10k, więc pole manewru raczej niewielkie.

 

Średnio ma sens ...

 

Ciężko coś powiedzieć o lodówce bo to jeszcze nowość - a cena jest jaka jest - nie wiem czy nie celowałbym albo w sprawdzonego ART 880/A+/NF albo z Eluxa ENN2853COW czy nawet AEG SCT71800S1

Okap jest potraktowany po macoszemu w tym zestawie i to duuuży błąd - poza tym nie wiem czy ten model jest jeszcze osiągalny - zresztą - to jakiś...

Niech to będzie coś dobrego jeśli w takiej stylistyce - Teka NC2 90

Piekarnik cacy i kropka

Zmywarka... hmmm... LTF 11S112 czy nawet LTF 11H132 - nadal taniej i nadal lepiej ale poza ceną to nie ma się co tego Boscha czepiać na siłę.

Podobnie z płytą... EHH 6340FSK - j.w. co najmniej taniej ale Bosch też dobry

Pralka - jak lubię Eluxa tak te pralki... średnio - Hotpoint - Ariston WMG 722 będzie lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone, a wytłumaczysz mi jeszcze, jaka jest różnica pomiędzy 1/2 załadunku w zmywarce a sensorem zmywania? Z początku myślałam, że sensor to ulepszona wersja połowy załadunku, ale są zmywarki, które mają jedno i drugie, więc moja teoria legła :D

 

W uproszczeniu:

1/2 załadunku to opcja przy ustawianiu zmywarki (jak dodatkowe płukanie w pralce) zakładająca mniejszą ilość załadunku (a w starszych modelach ładowanie tylko jednego kosza)

 

Sensor zmywania to zaleta/cecha/element zmywarki czyli połączenie fizycznego elementu z układem elektronicznym sterującym zmywarką oceniający kilka elementów takich jak np. stopień zabrudzenia wody po cyklu mycia i płukania a w niektórych modelach nawet ilość wody która spłynęła do dna zmywarki celem ewentualnego dobrania wody w przypadku zatrzymania jej gdzieś w naczyniu (np. jak przewróci się kieliszek czy miska i woda "stoi" w naczyniu a nie spływa)

 

Podsumowując:

Sensor zmywania - jeśli jest - działa w większości programów z "automatu" (oczywiście przede wszystkim nie działa w programie ECO - bo tam nic nie działa ) a 1/2 załadunku działa jak zechce użyszkodnik ;)

Edytowane przez Bayzone_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o co za pewne wszystkim chodzi i się marzy - występuje dopiero w przypadku płyt z prostokątnymi cewkami indukcyjnymi ale rozmowę o tym zaczynamy na pułapie 2700,- (Electrolux EHH 8945FOG lub Bosch PIN 651F27E) poniżej wycinek z instrukcji obsługi płyty Boscha PIN 651F27E który idealnie obrazuje jej możliwości.

[ATTACH=CONFIG]251029[/ATTACH]

 

proste?

 

Proste :) Tylko niestety nie zdecyduję się na płytę za 2700 żeby raz na jakiś czas postawić wielki gar bigosu :) Czy mógłbyś w taki razie polecić dobrą płytę tak w okolicach 1 500zł z 4 palnikami. Potrzebuję płyty, która będzie często używana więc byłoby super gdyby była ekonomiczna i niezawodna. i bez "suwaka" temperatury :)

 

Zmywarki:

Bosch SMV 40M30EU - dobra ale nadal dość głośna

Whirlpool ADG 8773A++ PC TR FD - mieści się w budżecie :)

Pralki:

Hotpoint - Ariston WMG 722 - bardzo fajna i zostanie na droższą płytę ;)

 

Pralka - nie brałam pod uwagę tej firmy, ale muszę powiedzieć, że wygląda (i kosztuje) zachęcająco. Dzięki!

 

Zmywarka - zapomniałam napisać, że ma być pod zabudowę. Czy te, które wymieniłeś mogą też być w takim wariancie?

 

Serdeczne dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś w taki razie polecić dobrą płytę tak w okolicach 1 500zł z 4 palnikami. Potrzebuję płyty, która będzie często używana więc byłoby super gdyby była ekonomiczna i niezawodna. i bez "suwaka" temperatury :)

 

Pralka - nie brałam pod uwagę tej firmy, ale muszę powiedzieć, że wygląda (i kosztuje) zachęcająco. Dzięki!

 

Zmywarka - zapomniałam napisać, że ma być pod zabudowę. Czy te, które wymieniłeś mogą też być w takim wariancie?

 

AEG HK63420PXB

 

Sam bym ją brał gdybym teraz wybierał

 

Obie są do pełnej zabudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się poradzić góru tego wątku czyli Bayzone na temat sprzętu rtv agd do mojej kuchni. Najbardziej bym wolał żeby wszystko było z jednej firmy ale jak np. chciałbym boscha to mikrofalówka za droga. Amica dość tania i niektóre polecane przez Ciebie produkty np. piekarniki z mikrofalówką bardzo ładne tylko nie wiem jak z chłodziarkami i płytami. Polecany przez Ciebie elux też ma drogie mikrofalówki. I tak sobie kombinuje żeby piekarnik i płytę wybrać amici a chłodziarkę i płytę z innej firmy np. bosch lub elux oto moje typy:

PIEKARNIKI : Amica EBI8562 LUB Amica Integra EBI8562BAA LUB BOSCH HBA43T350 chyba że jakaś twoja ciekawa opcja

PŁYTY: BOSCH PIE611F17E LUB AEG HK63420PXB (tu się kieruje Twoim wyborem) LUB WHIRLPOOL ACM 815 BF lub coś z eluxa lub amici

ZMYWARKA:HOTPOINT ARISTON LTF 11S112 EU LUB Ariston LFT 11H132 EU(warto dopłacić?)

MIKROFALÓWKA:Amica AMM 25 BI chyba że coś z eluxa lub boscha do 900zł ALBO WHIRPOL

CHŁODZIARKA :ELECTROLUX EN13601AX LUB BOSCH KGV36NL20 ALBO JAKAŚ INNA FIRMA ŻEBY WSPÓŁGRAŁA Z PŁYTĄ

PRALKA: Polecana przez Ciebie Hotpoint - Ariston WMG 722 PL

dużo tego ale może mógłbyś mi jakoś pomóc!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

(...)

;)

 

Witam,

od końca:

Pralka :)

Chłodziarka EN13601AX

Mikrofala do 900 - tylko Amica - a wtedy AMM 25BI - a co za tym idzie piekarnik EBI 8562AA - nie BAA bo jest czarny

Zmywarka - LTF 11S112 wystarczy

Płyta - no tu zależy czy chcesz z ramką (AEG HK 63420PXB) czy bez - jeśli nie masz nic przeciwko sterowaniu "sliderowemu" to nadal EHH 46540FK jako doposażona albo ACM 848BA

 

Pozdrawiam

A. Marszałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten piekarnik ma funkcje "zimna szyba" i te płyty które wymieniłeś są podłączane pod siłe tak??

Tak

te płyty które wymieniłeś są podłączane pod siłe tak??

AEG HK 63420PXB - 230V

EHH 46540FK - 230V

ACM 848BA - 230V i 400V - mam tę płytę - polecam. W tej cenie bardzo fajnie wyposażona. Jak dokupisz jeszcze piekarnik Whirlpool to możesz skorzystać z promocji i dostać mikrofalówkę GT 284 SL lub AMW 100 IX http://gotowaniepelneinnowacji.pl/. Ja skorzystałem i przysłali mi już tą do zabudowy - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzisz o tej mikrofalówce Whirlpool AMW 100 IX

Ja polecam. Dostałem ją w promocji Whirlpoola, ładnie się prezentuje. Ma funkcję grill. Sprzęt i tak musiałem kupić, więc jak na gratisową to super. Jedyny minus dla mnie to, że ramka jest srebrna. Ale to aluminium z ramki już zdjąłem (jest na zagniatane zaczepy) i mam zamiar pomalować na czarno, żeby komponowało się z mikrofalówką i piekarnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...