Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bayzone , a ja poproszę o opinię na temat mojego zestawu (wszystko do zabudowy) :

1. płyta indukcyjna Bosch pie 611f17e lub pia 611t16e

2. piekarnik bosch hba 43t350 lub hba hbn 239e1l

3. zmywarka bosch spv 43m10eu

4. lodówka : na pewno electrolux ale nie mogę się zdecydować która :) do 180 cm , do 1500 zł

5. okap : samsung HB6247SX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesteśmy na etapie wyboru sprzętu do kuchni, wszystkie elementy do zabudowy.

 

Bayzone proszę o opinię na temat naszych wyborów

 

Wstępnie wybraliśmy:

- płyta ceramiczna EHI6540FOK lub coś dobrego w przedziale do 1800

- piekarnik EOA45551OK lub coś innego (koniecznie kolor czarny bez srebrnych dodatków)

- co do zmywarki nie wiemy co wybrać

- co do okapu- nie wiemy czym się kierować

 

Pozdrawiam

Adiamo

 

Proszę o spra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie do Wielkiego Brata!! :)

 

jest sens kupic piekarnik z funkcja mikrofali?

mam tylko 2 miejsca w slupkach na sprzety agd a uparlam sie na ekspres do zabudowy i teraz mam problem czy kupic piekarnik z funkcja mikrofali, a moze teraz te male piekarniki szybciej sie nagrzewaja i wystarcza na podgrzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie do Wielkiego Brata!! :)

 

jest sens kupic piekarnik z funkcja mikrofali?

mam tylko 2 miejsca w slupkach na sprzety agd a uparlam sie na ekspres do zabudowy i teraz mam problem czy kupic piekarnik z funkcja mikrofali, a moze teraz te male piekarniki szybciej sie nagrzewaja i wystarcza na podgrzanie?

 

i znowu ktoś mi wypomina moją nadwagę ;)

 

Piekarnik z funkcją mikrofali jest jak świnka morska ;) ani świnka ani morska

Generalnie jest to dobre rozwiązanie jeśli borykamy się z bardzo małą ilością miejsca ale trzeba pamiętać że piekarnik z mikrofalą będzie małym piekarnikiem i przerośniętą mikrofalą (bo w grę wchodzą tylko urządzenia o wys 45cm.) - wszystko zależy od tego jak często i jak bardzo intensywnie wykorzystujesz piekarnik.

Inna sprawa, że jeśli chcesz to zestawić z ekspresem do zabudowy, to w zależności jaki będzie wzajemny układ tych dwóch urządzeń (pionowo czy poziomo) to napotkasz jeszcze inne kłopoty ale póki co nic nie mówię - czekam na info jaki będzie układ urządzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamarzyła mi się lodówka wolnostojąca z kostkarką, ale miejsca mam niewiele - 2 drzwiowe monstrum mi się nie zmieści...

produkuje ktoś takie lodówki?

 

Pozdrawiam

tom

 

Z automatyczną nie kojarzę (był kiedyś jeden model do zabudowy Liebherra ale już też chyba nie ma) z ręczną - połowa Samsungów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przepraszam jezeli w jakis sposób urazilam:) nie bylo zamierzone!!

 

wiec planuje 4 wysokie slupki w zabudowie.

1 lodowka- nie wiem jaka

2 slupek z Siemens TK76K573;

3 slupek to wlasnie piekarnik

i 4 szafa

 

piekarnik i ekspres na jednej wysokosci obok siebie.

cukiernikiem nie jestem ciasto raz w miesiacu upieke, mieso jakies tez w rekawe czasem sie zrobi. kurczaka na butelce nie robie wiec nie potrebuje wysokiego piekarnika tylko ten rowny z ekspresem

 

ale... nie wyobrazam sobie zycia bez mikrofali :) i tu jest problem .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone, spełniam Twoja prośbę i wstawiam foty piekarnika (Samsung BQ1D6G144) i mikrofali (Samsung FG87SUB).

Pomimo, że ramka jest taka półmatowa, zegary nie są w jednej płaszczyźnie, a mikro to model wolnostojący przystosowany do zabudowy, to cały zestaw prezentuje się dobrze.

Na plus zasługuje zimna szyba piekarnika przy temp. 250°C, no może lekko ciepła, ale na pewno się człowiek nie poparzy, jak przy mojej obecnej starej Amice.

 

 

IMG_3551.JPGIMG_3552.JPGIMG_3555.JPGIMG_3560.jpgIMG_3564.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie proszę jak powinny być rozłożone pole w płycie indukcyjnej, aby było najbardziej praktyczne. Dużo gotuje szczególnie na święta, wówczas używam dużych garczków, na co dzien obiadki, potrzebuję dobrej płyty indukcyjnej (podłączona na SIŁE!!!), najlepiej z oszlifowanymi bokami i sterowaniem sensorycznym, ale nie na suwak. Funkcja booster mile wskazana.

 

a o do mikrofali Amica AMM25BI? czy ciężka w użytkowaniu w sensie obsługi?bardzo skomplkowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec planuje 4 wysokie slupki w zabudowie.

 

2 slupek z Siemens TK76K573;

3 slupek to wlasnie piekarnik

 

piekarnik i ekspres na jednej wysokosci obok siebie.

 

ale... nie wyobrazam sobie zycia bez mikrofali :) i tu jest problem .....

 

Sprawy mają się następująco - układ poziomy wymusza pewne konkretne modele urządzeń bo kilku producentów ma "pułapki" - m.in. BSH

Siemens do ekspresu pasował będzie tylko HB86P575 i jest to dobry wybór

 

alternatywnie może warto zerknąć na:

Whirlpool:

Ekspres ACE 102 IXL

Piekarnik AMW 698 IXL

alternatywnie proponuję zapoznać się jeszcze z instrukcją obsługi w tym linku:

http://docs.whirlpool.eu/_doc/4619-694-71161.pdf

AMW 848 IXL - jest to topowy model mikrofali z dodatkowymi zaawansowanymi funkcjami - coś na kształt piekarnika z mikrofalą ale na odwrót ;)

podaję go bo nieco bardziej pasuje do w/w ekspresu do kawy - panel sterujący w pełni sensorowy jak w ekspresie - piekarnik z mikrofalą ma panel z pokrętłami - oczywiście chowanymi i spójny stylistycznie do ekspresu.

 

Wykończenie IXL jest specyficzne - taki inox ale satynowany i nie jest taki "żywy srebrny" - jeśli obok ma stać lodówka wolnostojąca - to łatwiej będzie zgrać z Siemensem. Jeśli zabudowa to bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o podpowiedź przeglądam różne okapy i już się w tym wszystkim pogubiłam jest tego stanowczo za dużo łatwiej nam poszło ze sprzętem do kuchni a z okapem taki zonk. Interesuje mnie okap kominowy cały czarny szerokość 90 cena tak do 2000zł. Dziękuję za wszelkie sugestie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie będę zbyt oryginalna z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu AGD :D

 

Głównym problem jest płyta indukcyjna. Czytałam opinie, że niektóre płyty działają na zasadzie "gotowanie pulsacyjne", czyli po zagotowaniu pole włącza się i wyłącza co 1-2 sek. a nie działa w sposób ciągły - czy wszystkie płyty tak mają? Pewnie to banalne pytanie - ale jestem zupełnym laikiem w temacie gotowania na płycie indukcyjnej :/

Kwota jaką chcę przeznaczyć to 1400 zł - poszaleć nie można, ale może pomożecie mi coś wybrać.

 

Na czym mi zależy: cicha praca; łączone pole - nie jest to warunek; sygnał dźwiękowy z opcją wyłączenia, booster na każdym polu - więc raczej standard :)

 

Czytając forum Bayzone polecał:

- ELECTROLUX EHH46540FK

- AEG HK63420PXB

- Whirlpool ACM 848 BA

a może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...