Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie wiem dlaczego ale elektrolux ma kilka oznaczeń dla płyty o tym wyglądzie:

EHH6340FXK

EHH6340FSK

EHH3634F9K

EHH46340FK

 

Nie mam pojęcia czym się różnią. Musiałbyś spytać Bayzone w dziale AGD.

Nie pamietam jakie konkretnie miała moja, ale wydaje mi się, że jeszcze inne.

 

Podążając za radą Elfir kieruje moje pytanie do Ciebie Bayzone. Jaki model płyty indukcyjnej w średnim przedziale cenowym(max 1700 zł) polecił być z Electroluxa lub Boscha. Wcześniej zdecydowany byłem na zakup Electroluxa EHH46540FK ponieważ natknąłem się na wiele pozytywów na jej temat. Jednakże im więcej czytam tym mniej jestem zdecydowany a mętlik w głowie się rozrasta. Na koniec wspomnę iż będzie to moja pierwsza płyta indukcyjna, dlatego nie potrzebuje urządzenia z bajerami tylko z najpotrzebniejszymi i użytecznymi funkcjami.

 

Z góry dziękuje za każdą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

od pewnego czasu mam w planach zakupić zmywarkę Bosch SMV 51E20EU . Szukając w necie opinii o tym sprzęcie znalazłam albo bardzo dobre, albo bardzo złe - dłuuugi czas zmywania (2-3 h) .

 

Boyzone, czy mógłbyś odnieść się do tych opinii.... Z góry serdecznie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bayzone, jakie jest twoje zdanie na temat tego zestawu: Piekarnik Samsung BF 1C6G080, płyta indukcyjna Samsung NZ64F3NM1AB, zmywarka Ariston hotpoint ELTB6M124EU, Lodówka Gorenje NRKI5181LW.

W przypadku gdyby któreś urządzenie twoim zdaniem było slabe, prosze podaj jakis zamiennik, wraz z wyceną całośc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego ale elektrolux ma kilka oznaczeń dla płyty o tym wyglądzie:

EHH6340FXK

EHH6340FSK

EHH3634F9K

EHH46340FK

 

Nie mam pojęcia czym się różnią. Musiałbyś spytać Bayzone w dziale AGD.

Nie pamietam jakie konkretnie miała moja, ale wydaje mi się, że jeszcze inne.

Podążając za radą Elfir kieruje moje pytanie do Ciebie Bayzone. Jaki model płyty indukcyjnej w średnim przedziale cenowym(max 1700 zł) polecił być z Electroluxa lub Boscha. Wcześniej zdecydowany byłem na zakup Electroluxa EHH46540FK ponieważ natknąłem się na wiele pozytywów na jej temat. Jednakże im więcej czytam tym mniej jestem zdecydowany a mętlik w głowie się rozrasta. Na koniec wspomnę iż będzie to moja pierwsza płyta indukcyjna, dlatego nie potrzebuje urządzenia z bajerami tylko z najpotrzebniejszymi i użytecznymi funkcjami.

 

Z góry dziękuje za każdą radę.

 

Chciałem poradzić się Ciebie Bayzone prócz wyżej wymienionych spraw jeszcze w paru kwestiach. Jakie są najważniejsze funkcje, które płyta powinna posiadać? Czy warto zakupić płytę z poszerzanym polem? Jaki powinien być sensor wyboru podgrzewania, chociażby który z poniższych modeli jest najlepszy i dlatego:

http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/bosch-pie611f17e.bhtml?from=skapiec#opis

http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-ehh46540fk.bhtml?from=skapiec

http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-ehh6340fsk.bhtml?from=skapiec

 

z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

(...)

Bosch SMV 51E20EU

(...)

dłuuugi czas zmywania (2-3 h)

 

 

Wszystko zalezy na jakim programie pracuje zmywarka i większość modeli ma zarówno standardowe (długie - czasem nawet ponad 4h - tzw programy nocne) programy jak i krótkie

 

Ten model jest OK i co ważne, ma już silnik Ecodrive

 

Witam(...)

Piekarnik Samsung BF 1C6G080

Płyta indukcyjna Samsung NZ64F3NM1AB

Zmywarka Ariston hotpoint ELTB6M124EU

Lodówka Gorenje NRKI5181LW

(...)

 

 

do zmiany moim zdaniem kwalifikuje się tylko, ale i zdecydowanie - lodówka - nie ufam noFrostowi z Gorenje i tyle.

 

jeśli noFrost to:

 

Electrolux ENN 2853COW

lub ostatecznie

Whirlpool ART 880 A+ NF

 

 

(...)

biały ekspres do zabudowy, ale jedyny który znalazłam, to SMEG za ponad 8 tys

(...)

 

No niestety...

a i do tego Smega będzie problem dalej dopasować...

domyslam się że w planach jest biała kuchnia... ale nie bać się jej przełamać stalowymi wstawkami, - biało biała kuchnia robi się trochę mdła... to świetna robotę zrobi Whirlpool ACE 102 IXL z jego "czarnolustrzanym" panelem sterującym i w razie potrzeby równie piękne panele i szyby w drzwiczkach będa miały piekarniki i mikrofale...

 

 

Jakie są najważniejsze funkcje, które płyta powinna posiadać?

Czy warto zakupić płytę z poszerzanym polem?

który z poniższych modeli jest najlepszy

bosch-pie611f17e

electrolux-ehh46540fk

electrolux-ehh6340fsk

 

z góry dziękuje.

 

Najważniejsze są te funkcje, których zamierzasz używać (funkcja topnienia, automatyka zagotowania, funkcja łączenia pól, podrzymywanie ciepła, pauza)

 

Jeśli masz i używasz lub planujesz używać podłużnych garnków - to ma sens.

 

z tych trzech - EHH46540FK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze są te funkcje, których zamierzasz używać (funkcja topnienia, automatyka zagotowania, funkcja łączenia pól, podrzymywanie ciepła, pauza)

 

Jeśli masz i używasz lub planujesz używać podłużnych garnków - to ma sens.

 

z tych trzech - EHH46540FK

 

Dziękuje za odpowiedz Bayzone_pl.

Zadam pewnie standardowe i znienawidzone pytanie ale czy podłączę płytę EHH4640FK pod "siłe" na dwie fazy?

 

Czy ta płyta jest lepszą propozycją do rozważania:

http://www.electrolux.pl/Produkty/Gotowanie/Płyty_do_zabudowy/Płyty_indukcyjne/EHI6540FOK/

 

Jeszcze raz dziękuje

Edytowane przez kingvince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz Bayzone_pl.

Zadam pewnie standardowe i znienawidzone pytanie ale czy podłączę płytę EHH4640FK pod "siłe" na dwie fazy?

 

Czy ta płyta jest lepszą propozycją do rozważania:

http://www.electrolux.pl/Produkty/Gotowanie/Płyty_do_zabudowy/Płyty_indukcyjne/EHI6540FOK/

 

Jeszcze raz dziękuje

 

Obie płyty się da podłączyć pod "siłę"

 

EHI jest bogatszym modelem - ma łączone pole - ma sens jeśli miałoby być takie pole wykorzystywane lub jeśli nie robisz zakupów z kalkulatorem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie płyty się da podłączyć pod "siłę"

 

EHI jest bogatszym modelem - ma łączone pole - ma sens jeśli miałoby być takie pole wykorzystywane lub jeśli nie robisz zakupów z kalkulatorem... ;)

 

Wielkie dzięki Bayzone_pl za odpowiedz. Kupiłbym model EHI6540FOK ale na moje nieszczęście przeczytałem opinię właściciela owej płyty iż łączone pola mają po 18cm a nie jak pisze producent 21cm. Czy potrafisz to zweryfikować, która ze stron kłamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...