Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam i jak większość poproszę o weryfikacje sprzętu

- piekarnik SAMSUNG BQ2D7G144,

- mikrofala SAMSUNG FW 213G001,

-zmywarka BOSCH SMV 53L30 lub SMV 53L50EU,

- okap TEKA DVT 60,

- płytę wybrałam BOSCH PIE 611F17 ale musi być pod siłę więc mam dwa typy:

- SIEMENS EH 651MB17E, TEKA IRS 641 ale może jeszcze coś innego??,

- lodówka z NO FROST :

ELECTROLUX ENN 2853COW, ELECTROLUX ENN 3153AOW, LIEBHERR ICUNS 3314 Comfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta zostaje Whirlpool ACM 808 BAS i piekarnik WHIRLPOOL AKZ 237/1/IX

 

zastanawiam sie nad zmywarka pomiedzy ta co wybrałem wczesniej ADG 6353a+ a WHIRLPOOL ADG 6240 FD/1 ona zuzywa ponoc 6 litrów ale opinie na necie ma dosc skrajne. Roznica w zuryzciu to az 5 litrów ale jak ma sie psuć cały czas to juz wole miec spokój. Co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytania odnośnie pieca konwekcyjno parowego. Bardzo trudno o informacje na ich temat, poza standardowymi hasłami reklamowymi. Oczywiście zależy mi na jak najlepszym stosunku ceny do jakości. Czy przy wyborze zwracać uwagę na piece np. marki Whirpool, czy lepiej dać sobie spokój i szukać wśród profesjonalnych np. Hendi? A może jeszcze jakaś inna marka? Na co zwracać uwagę przy wyborze (oprócz ceny oczywiście)? I druga sprawa, czy takie piece można zabudować, czy muszą być wolnostojące? Jak wygląda montaż?

Czy jest sens mimo sporej ceny zainwestować w taki piec (lubię gotować i dbam o jakość przyrządzanych potraw), czy lepiej dać sobie spokój i wybrać jakąś kuchnię z pyrolizą i osobno urządzenie do gotowania na parze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc i poradę Bayzone. Kompletujemy sprzęt do kuchni tj.:

1. chłodziarko - zamrażarkę wolnostojacą w kolorze srebrnym, zależy mi na zintegrowanym tzn. nie wystającym uchwycie zewnętrznym i myślałam o modelu Amica FK328.4X albo Electrolux EN13601JX , nie chcę no frostu i zależy mi żeby w środku było dużo miejsca i wyjmowane wszystkie szuflady, nie wiem jak z jakoscią tego modelu

2. piekarnik i mikrofalę w słupku do zabudowy, zależy mi żeby z wygladu współgrały ze sobą bo będą obok siebie, a poza tym najważniejszy jest piekarnik: z funkcją termoobiegu, chowanymi pokrętłami myślałam o modelu Amica EBI8562BAA lub Electrolux EOA45551OK, mikrofala będzie używana sporadycznie więc szukam czegoś ładnego ale taniego, do piekarnika pasuje model Amica AMG20BF stąd wybór; wybrałam modele czarne gdyż wydają mi sie łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż te z elementami inoxu, który z czasem robi się brzydki

3. płytę indukcyjną myślałam o WHIRLPOOL ACM 808 BA/S, nie ukrywam, że kierowałam sie kolorem :) zależy mi na blokadzie przed dziećmi i funkcji booster

4.okap - nie mam żadnego typu a potrzebuje takiego, który bedzie zabudowany szafką więc wygląd nie ma znaczenia, szerokość 90 cm, zależy mi żeby był po prostu wydajny

5. zmywarkę do zabudowy z panelem zintegrowanym, wstępnie wybrałam Whirlpool ADG 8673 A++ FD.

Wprawdzie podałam sprzęty, ale nie jestem do nich do końca przekonana więc proszę o krytyczną poradę i ewentualne polecenie jakichś innych producentów i modeli. Cenowo chcielibyśmy sie zmieścić w kwocie 6,5-7 tys.

Mam też pytanie czy dokupywanie gwarancji ma sens?

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Angel_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone, wróć do nas:rolleyes:

 

Mam do Ciebie prośbę. Poproszono mnie o skonsultowanie wyboru sprzętów kuchennych z ekspertem, co właśnie niniejszym czynię.

Sprzęty mają być solidne, nieawaryjne, funkcjonalne i w niezabijającej cenie. Wiem, wiem, spore wymagania:yes:

 

Piekarnik Samsung BQ1VD6T131 albo BQ1D4T081

 

Kuchenka mikrofalowa Samsung FW87SUST

 

Płyta indukcyjna Samsung CTN 464KC01 albo Electrolux EHL 7640FOK

 

Zmywarka Bosch SMV 58M70EU lub Siemens SN66L081EU

(Czy to prawda, że metalowe dno ma jakieś istotne znaczenie dla funkcjonowania tego sprzętu, czy to tylko urban legend?)

 

Okap musi być na 120 cm, więc rozważają Faber Stilo SP 120 Energy lub Falmec Quasar 120

 

Chłodziarko-zamrażarka ma być z gatunku sprzętów wielkogabarytowych.

Zastanawiają się nad Samsungiem RSA1 ZTMG, albo RSH 5zLBG

 

Jeśli uznasz, że wymienione sprzęty nie są dobrym wyborem, albo, że można w tych kwotach znaleźć coś lepszego, to baaaaaardzo Cię proszę, wal prosto z mostu i zaproponuj jakieś zamienniki.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowa na forum choć obserwuję je od wielu miesięcy. Proszę o ocenę wybranych sprzętów agd:

Lodówka Samsung RL58GRGIH

Zmywarka Bosch SMV53L50EU

Piekarnika Bosch HBA43T350

Mikrofala Samsung FG87SUST

Pozostaje jeszcze do wyboru okap kominowy i płyta gazowa. Okap ma być wydajny i cichy a płyta czteropalnikowa. Bardzo proszę o pomoc i ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Koleżanki i koledzy potrzebuję pomocy w wyborze sprzęt. Czytam forum, przeglądam porównywarki cen lecz zbyt dużo jest tego dla laika ;)

 

Kuchnia (sprzęty do zabudowy, mimo iż zabudowa będzie w domu jednorodzinnym to cenimy sobie ciszę sprzętu :) )

Budżet za sprzęt: 1300-2000 zł (jeśli za coś warto płacić 2000 to, to zrobimy jeśli nie lepsza jest cena 1300 ;) )

  • Lodówka z zamrażarką wysokość ok 177-185 cm im większa tym lepsza, dobrze jeśli zamrażarka ma wentylator.
  • Płyta indukcyjna - brak koncepcji
  • Piekarnik - brak koncepcji
  • Zmywarka 60 cm
  • Piekarnik

Łazienka

  • Pralka - byle dość duża 8kg wsadu - cicha. (1300-2000 zł)

Edytowane przez gromusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak dobrać mikrofalówke do piekarnika? Piekarnik jest w zabudowie i nad nim przewidziana jest mikrofalówka nie wiem czy tylko wyglądem zewnętrznym sie kierować czy wymiary sa istotne??? :(Piekarnik mam ten Siemens HB78GU570 nie wiem ktora mikrofalówka będzie pasowała....:sick:

 

najprędzej:

HF35M562

 

ostatecznie:

HF25x5y2 - gdzie:

x - M -wersja bez grilla - G - wersja z grillem

y - R - otwierana na prawo - L - otwierana na lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym ze tniemy koszta mam pytanie.Czy HB76GT560 i HF 25M5L2 ( piekarnik i mikrofalówka) pasują do siebie i czy w ogóle godne zainteresowania??? ;)

 

powiem tak... pasować będzie ale biorąc pod uwagę cenę i to co dostajemy w zamian - rozważyłbym dobrą mikrofalę wolnostojącą - schowaną za dodatkowym frontem meblowym unoszonym do góry na zawiasach nożycowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad tymi piekarnikami, czy mogę prosić o pomoc w wyborze ??

Gorenje AMICA EBI 81074 B AA

lub

Amica Integra EBI 81064 B AA

 

czy któraś firma jest lepsza, bo już nie wiem na c zwrócić uwagę :bash::bash:

 

coś Ci się chyba nie wszystko wkleiło jak należy - tak czy tak na polu Gorenje / Amica Integra - bez zastanowienia Amica Integra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...