Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem piekarnika parowego. Zminimalizowalem wybór pomiędzy

Siemens hb36d575

 

Samsung Nq50c7935ES Neo

Proszę o podpowiedź.

Nadmieniam, ze zależy mi na piekarniku parowym.

Pozdrawiam

 

Jedynie jak mogę Ci pomóc to odesłać Cię na https://www.maxkuchnie.pl/producenci-agd/ . Wybrałeś tak naprawdę dwóch różnych producentów, równie dobrych dlatego poczytaj sobie o nich zanim kupisz piekarnik :) Pamiętaj żeby nie do końca ufać internetowym ekspertom.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Wybrałem nw sprzęt, i jeśli Ktos może podpowiedzieć czy jest to dobry wybór to będę wdzięczny

Plyta ind. Siemens EH651FT17E

Zmywarka Siemens SN66LO81EU

Chłodziarka Samsung RL55VTEBG

Piekarnik Siemens HB43GS540

Piekarnik Parowy Siemens HB24D5528

 

Dodam, ze co do piekarnika to zastanawiamy sie pomiedzy zestawem oiekarnik parowy +piekarnik standardowy elektr. LUB

Piekarnik Kompaktowy i tutaj Siemens HB36D5757 LUB HB34D553.

Za odpowiedzi serdecznie dziękuję.

Dodam, ze jeśli ktoś mialby na taki zeztaw propozycje cenkwe to jestem otwarty do zakupu.

Kwestia do omówienia.

Pozdrawiam

 

 

Jak żona zdecyduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wybrałem nw sprzęt,(...)

 

Zestaw przyzwoity i nie ma co z nim zmieniać poza jednym elementem

Jak masz miejsce to zostaw normalny piekarnik - nie kombinuj z dwoma kompaktami - zwłaszcza że HB36D575 jest z innej linii stylistycznej i będzie się gryzło trochę. Lodówka wzorcowa, zmywarka przyzwoita, płyta też OK. Jedynie co - piekarnik - niby dobry ale nie ma pełnego termoobiegu - czyli jest sam wentylator bez grzałki pierścieniowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw przyzwoity i nie ma co z nim zmieniać poza jednym elementem

Jak masz miejsce to zostaw normalny piekarnik - nie kombinuj z dwoma kompaktami - zwłaszcza że HB36D575 jest z innej linii stylistycznej i będzie się gryzło trochę. Lodówka wzorcowa, zmywarka przyzwoita, płyta też OK. Jedynie co - piekarnik - niby dobry ale nie ma pełnego termoobiegu - czyli jest sam wentylator bez grzałki pierścieniowej...

 

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Cz3y mógłby Pan zaproponowac Piekarnik....?

W wariancie parowar +piekarnik wybralem Siemens HB24D552 + HBGS540

A w wariancie Piekarnik kompaktowy parowy wybralem Siemens HB36D575 lub Siemens HB34D553 (szczerze pisząc to w tych modelach oprócz ceny nie potrafie znaleźć roznicy)

Biorę pod uwage rowniez Piekarnik Kompaktowy Samsung Neo NQ50c7935ES

Jestem zdecydowanie otwarty na sugestie doswiadczonego Kolegi w zakresie czy wybrac wariant piekarnik +piekarnik parowy czy piekRnik komoaktowy parowy? Również bede wdzieczny za pomoc w wyborze pomiedzy Samsungiem a Siemensem.

Nadmieniam, ze piekarnik będzie obok lodówki Samsung RL55VTEBG.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw przyzwoity i nie ma co z nim zmieniać poza jednym elementem

Jak masz miejsce to zostaw normalny piekarnik - nie kombinuj z dwoma kompaktami - zwłaszcza że HB36D575 jest z innej linii stylistycznej i będzie się gryzło trochę. Lodówka wzorcowa, zmywarka przyzwoita, płyta też OK. Jedynie co - piekarnik - niby dobry ale nie ma pełnego termoobiegu - czyli jest sam wentylator bez grzałki pierścieniowej...

 

Proszę o i formacje co Kolega proponuje, liszac zebym zostawil piekarnik...

Wg Kolegi zostawić piekRnik elektr i do tego dobrać piekarnik parowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kilka postów temu pytałem o wybór sprzętu, mimo iż nie doczekałem się opinii to już o nią nie proszę - sprzęt kupiony po co się głowić ;)

 

Potrzebuje pilnie kupić zmywarkę 60 cm do zabudowy do max 2000 zł pomożecie ?

 

Whirlpool ADG 8773A++ PCTRFD

AEG F78022VI0P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bayzone_pl

POMOCY !!!!! Do końca tygodnia musze zdecydować.

 

Jak lubię Samsunga, tak ciężko się wypowiedzieć - to nowy model i nie miałem go jeszcze a tymbardziej ciężko o opinię.

Poza tym, nagle z rynku zniknęły poprzednie modele parowych kompaktów Samsunga - i nie wiadomo dlaczego... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiliśmy mieszkanie, niedługo wychodzi firma wykończeniowa a my nadal jesteśmy ... bardzo daleko jeśli chodzi o sprzęt AGD.

 

Jeździmy niby po tych sklepach, patrzymy co jest na necie, ale jakoś w większości wypadków nędza... a w sklepie doradcy jak dla mnie reprezentują słaby poziom.

 

Wybraliśmy lodówkę: Bosch KGN39VW31E http://www.ceneo.pl/23196332

 

Skłoniła nas do niej pojemność, układ półek, marka, brak większej elektroniki, cena i zwrot tych 300 zł... Czy to dobry wybór?

 

Jeśli chodzi o płytę to skłaniam się coraz bardziej do: Whirlpool ACM 816 BA http://www.ceneo.pl/17121078, w sumie to kieruję się opiniami na necie, na tym forum też.

 

Mikrofala to byłaby: Samsung FG87SUB http://www.ceneo.pl/14703978, tutaj chodzi o cenę. Tak naprawdę nie miało być mikrofali, ale jednak zdecydowaliśmy się, lecz nie chcemy wydawać na to za dużo kasy...

 

Zostały więc piekarnik, zmywarka do zabudowy (niewidoczny panel, myśleliśmy o Boschu "Made in Germany", ale czy warto?), pralka (max 5 kg ładowności i 40 cm głębokości), okap (teleskopowy, biały front, najtańszy jaki jest sens kupić), odkurzacz oraz żelazko. Proponowane przeze mnie sprzęty też do zmiany, no może oprócz lodówki, chyba, że znajdzie się coś w podobnej cenie, o podobnej wysokości...

 

Co do cen, to widać przy zaproponowanych sprzętach, że nie chcemy wydawać wiele, ale fajnie byłoby żeby ten sprzęt podziałał "kilka lat", z drugiej strony dołożenie kilku stów do zmywarki czy czegoś innego nie jest problemem, oczywiście jeśli warto... Płyty np. patrzyłem w przedziale 1200-1800, do tej na ten czas wybranej przekonały mnie opinie ludzi.

 

Z góry dziękuję za odp.

Edytowane przez Barsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę sprzęt AGD Amica jest taki słaby, tak awaryjny jak pokazują to opinie w Internecie? Zawsze przed zakupem przeglądam opinie ludzi, którzy rzekomo już nabyli i użytkują sprzęt i wiem, że trzeba je ostrożnie analizować, ale Amicę strasznie jadą w Necie. Pękające szyby, odpadające panele w piekarnikach, płyty grzewce rozpryskujące się w drobny mak, kilkumiesięczne oczekiwanie na decyzję serwisu itp

 

Chciałem kupić płytę gazową (Amica PGCZ6411W), piekarnik EBI7932AA, mikrofalę AMM 25 BI. Nie ukrywam, że sprzęt ma być budżetowy i mało go będę w sumie użytkował, ale te opinie w Necie mnie przerażają. Może ktoś użytkujący Amicę się wypowie. Wiem, że ta Firma kilkanaście lat temu jakiś poziom sobą reprezentowała...

 

Wiem, że zawsze może trafić się jakaś usterka w każdym sprzęcie, ale może ten ich jest jakiś zupełnie felerny...

Edytowane przez Rivam
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Wybrałeś wszystko z Integry - jest to dobre i solidne.

Im dłużej będziesz się zastanawiać co wybrać - tym gorzej. Nikt Ci nie zagwarantuje 100% niezawodności - z chińskim Boschem na czele. Ostatnie 3 lata u Amiki to potężny rozwój i krok z powrotem w stronę jakości - zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt grzewczy. Stare linie i linie podstawowe nadal są ale są sukcesywnie wycofywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od kilku tygodni z mężem szukamy, myślimy, czytamy o sprzęcie do kuchni... Tego jest za wiele na rynku... :bash:

W końcu udało nam się coś takiego skompletować i będziemy mega wdzięczni za jakiekolwiek opinie. :hug:

W skrócie też piszemy, czym się kierowaliśmy.

 

LODÓWKA Samsung RL58GRGIH

Mega pojemna, wolnostojąca, jak dla nas świetny układ półek (wykorzystanie miejsca). I tutaj czytając instrukcję, pisze o zostawieniu 5cm po bokach wolnej przestrzeni, bo się grzeje mocno po bokach. Faktycznie tak jest?

 

ZMYWARKA -601314/854262401050/"]Whirlpool ADG6240/1FD

Połowa załadunku, niskie zużycie wody, do zabudowy, zintegrowany panel.

 

PŁYTA INDUKCYJNA Teka IRF 641

(Bez linku, bo "Produkt został zdeaktywowany". Ktoś coś wie, dlaczego? Wycofana? Coś nie tak jest z tą płytą? Jeszcze kilka dni temu była na stronie.)

Pole flexi, opinie o Tece, wg materiałów na stronie płyty, można na niej postawić garnek o średnicy 9-28cm, nasze domowe garnki mają do 9-26cm średnicy + brytfanna w planach.

 

PIEKARNIK Amica EBS 7551 AA Scandium

Do zabudowy, termoobieg z grzałką pierścieniową, chłodzenie obudowy. Specjalnych bajerów nie potrzebujemy.

lub

Amica Integra EBI 8562 B AA

Do zabudowy, termoobieg z grzałką pierścieniową.

Pod względem wizualnym lepiej pasowałby do kuchni - czarny.

 

OKAP Gorenje DVG600ZBDX

Wybierany po opiniach, wizualnie ("skośny" czarny) i pod kątem ceny. Rurę doprowadzającą mamy 12,5, do niego chyba 9cm wchodzi. Wnioskuję, że trzeba przejściówkę. Chyba że w podobnej cenie i podobny wizualnie byłby jakiś zamiennik.

 

I tak jak na początku, będziemy mega wdzięczni za opinie o naszym zestawie :hug:

Pozdrawiamy!

Edytowane przez ahgnyes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bayzone_pl proszę o Twoją opinię na temat zestawu piekarnik do zabudowy + mikrofala do zabudowy + lodówka. Najlepiej jakby był z tej samej firmy bo będą stały obok siebie. Kolor inox/srebrny/itp.

W kolorze czarnym zestaw znalazłam i wybrałabym taki:

Piekarnik Samsung BQ1D6G144

Lodówka Samsung RB21FERNDBC

Mikrofala Samsung FG87SUB.

 

Pytanie drugie, z jakiej firmy /jaki model polecasz płytę indukcyjną - koniecznie na 380 voltów.

Proszę o pomoc.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bayzone_pl proszę o Twoją opinię na temat zestawu piekarnik do zabudowy + mikrofala do zabudowy + lodówka. Najlepiej jakby był z tej samej firmy bo będą stały obok siebie. Kolor inox/srebrny/itp.

W kolorze czarnym zestaw znalazłam i wybrałabym taki:

Piekarnik Samsung BQ1D6G144

Lodówka Samsung RB21FERNDBC

Mikrofala Samsung FG87SUB.

 

Pytanie drugie, z jakiej firmy /jaki model polecasz płytę indukcyjną - koniecznie na 380 voltów.

Proszę o pomoc.

Dziękuję

 

Zestaw bardzo dobry - Piekarnik rozbudowany, mała ale funkcjonalna i dobra mikrofala. normalna lodówka.

 

Płyta - praktycznie poza kilkoma płytami dedykowanymi pod 230V (z gotową wtyczką!) każdą płytę podepniesz pod "siłę" (dla przypomnienia 400V) a precyzyjniej mówiąc - pod dwie fazy

 

Jeśli chcesz - pozostań przy jednej marce

prosta płyta - NZ64F3NM1AB

bardziej rozbudowana - CTN 464NC01

 

lub cokolwiek innego - zwłaszcza modele które przewijają się w wątkach o płytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)

 

Lodówka dobra i jeśli się podoba - brać

Piekarnik - zdecydowanie Integra w tym porównaniu - jak wystarczy $$ - brać

Okap - w tej cenie nic lepszego - brać

Płyta - nie mam info dlaczego - ale faktycznie jest aktualnie niedostępna- dostępna jest IRF644 czyli Flex po obu stronach - czyli rezygnujemy z małego pola (pod bardzo małe średnice garnków)

Zmywarka - dobra, ale to już stosunkowo stary model - wycelowałbym w coś nowszego - np. ADG 7510 - jest dużo ciekawszy. Woda się nie sugerować bo to nie tek do końca jest jak w opisie.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...