Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć,

 

Prośba o opinie o doradzenie i opinię o sprzęcie.

 

Muszę kupić sprzęt w kolorze białym, kuchenka i mikrofala będą w jednym słupku.

 

Gorenje BM 6250 ORA W - 1500 PLN

Piekarnik GORENJE BO 73 ORAW - 1800

Gorenje ECT 6 SYW - 1440

 

Lodówka

WHIRLPOOL ART 880 /A+/NF - 1920 PLN

 

Pralka - nie wiem, generalnie do zabudowy, prośba o radę.

 

Jeżeli jest lepsza alernatywa niż Gorenje w białym kolorze to prośba o info.

 

Dzięki.

 

Pozdrawiam,

lapacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bayzone.pl!

Proszę Cię o opinię, które z tych sprzętów wybrać oraz o ewentualne wskazanie zamienników :

 

- Lodówka wolnostojąca Electrolux EN3601MOX vs. Bosch KGV36VL30E

(z moim wskazaniem na EWF ze względu na większą pojemność, chłodziarka nie musi posiadać no frost, jednak dalej nie wiem czym się kierować w wyborze...)

 

- Zmywarka pod zabudowę 45cm. - Electrolux ESL74561RO ( tu nie mam drugiej opcji...)

 

- Piekarnik Electrolux EOC3430COX vs. EOC5651BOX ( zależy mi na pojemności 74l. i termoobiegu)

 

- Płyta gazowa pod zabudowę 60 cm. - Electrolux EGG16343NX

( zależy mi na stabilnym, żeliwnym ruszcie i kurkach na froncie płyty)

 

- Okap kominowy do 60cm. - Electrolux EFC60151X

 

- Pralka wolnostojąca, ładowana od frontu, wsad 8kg. - Bosch WAQ28461PL vs. WAQ24461PL

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez gingi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

A czemu chcesz płytę ceramiczną a nie indukcyjną ?

 

Alternatywa? Oczywiście

Whirlpool:

piekarnik AKZM 760WH + mikrofala AMW 735 WH - 3100,-

Dużo pojemniejsza i ciekawsza mikrofala oraz bardzo dobry i praktyczny piekarnik z ważną jedną cechą w porównaniu do Gorenje - w Gorenje jest prawie mleczna szyba i klienci skarżyli się, że bardzo słabo widać do środka w czasie pieczenia.

płyta indukcyjna ACM 355BA WH -1900,-

 

lodówka OK

ewentualnie ART 866A+ 1950,- - bo jestem wrogiem noFrost a w tej jest np. komora 0st.

 

Pralka Zanussi ZWI 71201WA - 1400,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrolux EN3601MOX

Electrolux ESL74561RO

Electrolux EOC5651BOX

Electrolux EGG16343NX

Electrolux EFC60151X

 

Wzorowo :)

 

Pralka - to jest dokładnie ta sama pralka - z tym że WAQ28 wiruje max na 1400obr. a WAQ24 max na 1200obr.

i generalnie też dobry wybór - a 1200obr. wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o opinię odnośnie wybranego sprzętu:

 

Płyta: Elux EHH46540FK

 

Piekarnik pod płytę: Amica Integra EBI8862AA

 

Zmywarka: wstępnie miała być BOSCH SMV 69N40EU (bo metalowe dno) ale popytałem, poszperałem i teraz dylemat pomiędzy: WHIRLPOOL ADG 8773 A++ FD, Hotpoint-Ariston LTF 11 S 112 EU, Bosch SMV 59T00EU (chyba, że jest coś innego ciekawego, byle by była szuflada na sztućce, myła i suszyła jak należy )

 

Okap: pod meble jakaś teleskopówka pasująca pod piekarnik kolorem. Wstępnie Amica OTS935I

 

Lodówka do zabudowy: ?? tu proszę o pomoc. Oby była pojemna.

 

 

Dodatkowo pralka: Bosch Serie 6 Avantixx 8 VarioPerfect WAQ28461PL

 

Jestem otwarty na odmienne zdania.

 

Pralka już zamówiona (musiałem do końca miesiąca - zwrot 300 zł :) ) Resztę chciałbym zamówić hurtowo i tu prośba do Bayzone oczywiście jak się wyklarują urządzenia o wycenę sprzętu na priv.

Edytowane przez auror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Przeczytałem już sporo w tym temacie i tak jak wszyscy szukający sprzętu zaczynam się powoli gubić, więc zawęziłem swój wybór do minimum :)

Do rzeczy , potrzebuję zakupić płytę indukcyjną oraz piekarnik pod zabudowę do nowego mieszkania. Nie potrzebne są bajery, ma być proste i funkcjonalne. Czy mogę prosić o opinię,ewentualnie sugestię, budżet niewielki do 2k zł za komplet :)

Wybrałem:

Amica EBF6521AA

Amica PI6512TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Proszę o pomoc w doborze sprzętu do zabudowy kuchennej, planujemy kuchnię z białymi frontami i czarnym blatem. Pozostały do wyboru: piekarnik , kuchenka mikrofalowa, okap oraz płyta gazowa. Bardzo podoba nam się sprzęt w kolorze czarnym -szkło. Wybraliśmy już wstępnie płytę gazową: Bosch PPQ719B21E. Mikrofala będzie zabudowana tuż nad piekarnikiem, więc chcemy aby do siebie pasowały kolorystycznie. Nie mamy szczególnych wymagań co do wyposażenia piekarnika- jedyną rzeczą jest brak gałek i pokręteł , mikrofala najprostsza z możliwych :) budżet to około 4-5 tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Proszę o pomoc w doborze sprzętu do zabudowy kuchennej, planujemy kuchnię z białymi frontami i czarnym blatem. Pozostały do wyboru: piekarnik , kuchenka mikrofalowa, okap oraz płyta gazowa. Bardzo podoba nam się sprzęt w kolorze czarnym -szkło. Wybraliśmy już wstępnie płytę gazową: Bosch PPQ719B21E. Mikrofala będzie zabudowana tuż nad piekarnikiem, więc chcemy aby do siebie pasowały kolorystycznie. Nie mamy szczególnych wymagań co do wyposażenia piekarnika- jedyną rzeczą jest brak gałek i pokręteł , mikrofala najprostsza z możliwych :) budżet to około 4-5 tys

 

Płyta którą wspominasz - nie jest czarna

 

Piekarnik BQ2D7G144

Mikrofala FW213G001

 

Jaki typ okapu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Przeczytałem już sporo w tym temacie i tak jak wszyscy szukający sprzętu zaczynam się powoli gubić, więc zawęziłem swój wybór do minimum :)

Do rzeczy , potrzebuję zakupić płytę indukcyjną oraz piekarnik pod zabudowę do nowego mieszkania. Nie potrzebne są bajery, ma być proste i funkcjonalne. Czy mogę prosić o opinię,ewentualnie sugestię, budżet niewielki do 2k zł za komplet :)

Wybrałem:

Amica EBF6521AA

Amica PI6512TU

 

Piekarnik minimum EBF 7541AA - masz niecałe 100,- różnicy a będziesz miał termoobieg. Płyta OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone_pl Płyta faktycznie jest szara z czarnymi elementami :( Możesz polecić coś zamiennie - szczerze mówiąc nie widziałem jej na żywo, ale zależy mi na 5 palnikach. Co do okapu to raczej kominowy - może być szeroki.

 

Płyta Teka CGW LUX 70 5G AI AL TR

http://www.teka.com.pl/pl/products/view/19665-plyty_kuchenne-cgw_lux_70_5g_ai_al_tr

 

Co do okapu - zaproponowałbym np. jeden z okapów które mam teraz na wyprzedaży:

 

Neto QS 17.9 Touch Black - 950,- (sensorowe sterowanie + pilot // 90cm // 520m3/h )

17_9tb.jpg

lub

Nodor Mirage CI 90 - 1200,- (sterowanie sensorowe // silnik indukcyjny // bardzo cichy // 90cm)

http://nodor.es/en-us/catalog/hoods/wall-hoods/mirage-black/highlights.html

mirageCI.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

To na początek uspokoję - pralka bardzo dobra.

Płyta, piekarnik, okap - OK

Zmywarka ADG 8773 będzie już ciężko znaleźć - w zupełności robotę zrobi ADG 7510 - a i cena lepsza.

 

Lodówka - określ czy ma tylko chłodzić/mrozić czy chcesz jakieś inne cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekarnik minimum EBF 7541AA - masz niecałe 100,- różnicy a będziesz miał termoobieg. Płyta OK

Dziękuję za podpowiedź :)

Wczoraj jeszcze byłem w sklepie pomacać i pooglądać ten sprzęt na żywo. Dojrzałem jeszcze,niepotrzebnie chyba,bo zacząłem sobie mącić w głowie:

Indesit FIMS 531J K.A IX

Indesit VIB 644 C E

oraz

Electrolux EHH6340FSK

Electrolux EEB4231POX

Czy pozostać już przy Amice i koniec kropka?

Edytowane przez grzeg255
rozszerzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na początek uspokoję - pralka bardzo dobra.

Płyta, piekarnik, okap - OK

Zmywarka ADG 8773 będzie już ciężko znaleźć - w zupełności robotę zrobi ADG 7510 - a i cena lepsza.

 

Lodówka - określ czy ma tylko chłodzić/mrozić czy chcesz jakieś inne cuda

 

Dzięki za odpowiedź,

 

Więc tak:

 

Płyta: Elux EHH46540FK

Piekarnik pod płytę: Amica Integra EBI8862AA

Zmywarka: Whirlpool ADG 7510 (Nie mogę jej znaleźć "na żywo", mam nadzieje, że w środku nie będzie wiało chińszczyzną. Chciałem ją zobaczyć w środku online ale nawet na stronie producenta nie ma zdjęć takich jak ta amica dla przykładu:

146575_3.jpg )

 

Okap: Amica OTS935I

Pralka: Bosch Serie 6 Avantixx 8 VarioPerfect WAQ28461PL

 

Lodówka do zabudowy: tylko chłodzi i mrozi, technologie antifingerprint, antybacteria czy inne cuda są zbędne :) jak będą - miło,nie - płakać nie będę . Bez półki na butelki. Pojemna, ergonomiczna, cicha, oszczędna z niepsującymi się zawiasami. Tylko teraz: no frost, low frost. frost free czy automatyczne odszranianie i rozmrażanie? Skłaniam się ku ostatniemu. Jaka opcja najlepsza? Tu proszę o radę.

Cena: do 2000 dostanie coś dobrego? :)

Edytowane przez auror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...