Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Morrwa, przy okazji sprzętu zapytam o Twoją kuchnię. Czy przody będą robione z drewna dębowego bielonego? Jak to wygląda na drewnie?

 

Mam zamówioną kuchnię z drewna dębowego. Przed montażem czekają na moją decyzję, czy drewno barwimy czy tylko lakierujemy.

Skłaniam się do dębu bielonego ale dotychczas widziałam tylko panele dąb bielony. Wyglądały trochę tak jak by ktoś niezbyt dokładnie wytarł po malowaniu wapnem.

 

A jaki efekt jest na drewnie bielonym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

CO do indukcji.... Hm... nie wiem czy test 'wody' jest miarodajny. Wczoraj byłam w studio w którym robią moje meble kuchenne. Mówiąc o swoich wątpliwościach względem indukcji usłyszałam, że faktycznie klienci się skarżą - że długo się gotuje (nosz kurcze - słyszę to setny raz). A ja dłużej to gdzieś oszczędności się rozchodzą.

 

Plyty indukcyjne sa jeszcze bardzo malo popularne, wiec opinii na ich temat tez jest raczej niewiele ... Co wiecej, w naszym spoleczenstwie niezwykle popularne jest obnoszenie sie z pewnymi wnioskami bez ... wlasnych doswiadczen :lol:

Ale wracajac do tematu ... ciekawa jestem czy klienci kupujacy plyte indukcyjna kieruja sie np. oszczednoscia czy tez diametralnie roznym czasem gotowania. Osobiscie kupilam indukcje tylko dlatego ze ma fajny design i odwiedzajace mnie wscipskie papugi mojej Mamy nie ugotuja swoch lap na plycie :lol: No i jest jeszcze jeden wazny argument, przy indukcji czy plycie elektrycznej nie ma tych paskudnych efektow spalania, ktore sa podczas gotowania na gazie ... A to czy zaoszczedze 5 zeta czy 100 rocznie jest doprawdy najmniej istotne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam gazu-więc płyta jest koniecznością. a wolę indukcjębo ona szybko reaguje na zmianę mocy-jak gazowa, do której jestem przyzwyczajona. Elektryczną nie raz zalałam u teściów bo z maniackim uporem probowałam zmniejszac moc pokrętłem a tu trzeba garnek zdjąc jak kipi:) i najlepiej jeszcze sie poparzyć przy tym - do czego mam niesamowity dar.

Co do płyt indukcyjno-elektrycznych- będę na codzień korzystać z pól indukcyjnych a z elektrycznych tato, który z nami nie mieszka tylko bywa:) wiec się nie zniszczą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - płytą indukcyjną steruje się podobnie jak gazową - łatwo ją 'wyczuć'.

I ja mam takie wnioski z obserwacji u znajomych, włącznie z szybszym gotowaniem - pomijąc oszczędności, to szybsze gotowanie np. warzyw pozbawia je mniejszej ilości składników mineralnych, niż długotrwała obróbka. Do tego, na indukcyjnej nic nie kipi, tym samym nie przywiera, ona sama pozostaje zimna w kilka chwil po zdjęciu garnka - i tu Twoje zdolności do poparzania się nie będą tak odczuwalne:))

A jeśli pola elektryczne będą rzadko używane, to faktycznie całość płyty powinna wyglądać identycznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agd to trudny temat :roll: sprzęt wybierałam długo, nadal nie wiem czy dobrałam na 100% mi odpowiadający. może to głupie ale starałam się trzymać jednej firmy i unikać nadzwyczajnych rozwiązań. zaczęłam od selekcji firm, w efekcie została grupa produktów siemens'a, bosch'a, elektrolux'a, póżniej wybrałam jedną odpowiadającą mi grupę. poniżej mój sprzęt, obok cechy dla mnie najważniejsze, które zdecydowały o wyborze:

- piekarnik siemens HB 650511 system automatycznego czyszczenia pyrolitycznego activeClean - czyszczenie pyrolityczne, prowadnice teleskopowe niestety jako wypo. dodatkowe, na pewno domówię, termoobieg, grill

- płyta siemens ET 73500 bezramkowa nadal zastanawiam się nad indukcja, mam mieszane uczucia :roll:

- zmywarka siemens SE64M361EU 60-tka, klasa ener. A, mycie A, suszenie A, hałas 47dB, ukryty panel, programowanie czasu startu

- ekspres do kawy siemens TK68E570 zabudowa, 15bar, system aroma whirl, programowanie czasu włączenia/wyłączenia

- mikrofalówka siemens HF17056 zabudowa, najtańsza z tej firmy

 

ze wzgledu na cenę i parametry, odbiegłam od firmy tylko w przypadku okapu i lodówki

- okap wyspowy teka DH ISLA wydajność 880 m3/h, hałas max. 44dB, szer. 90cm

- lodówka samsung RS21FCMS hałas 43dB, no frost, mlti flow, kostkarka i barek, klasa ener. A (1,47 kWh/24h)

(samsung RS21KLBG też była w moim zainteresowaniu i widzę, że w niektórych sklepach dość dużo staniała)

 

jeżeli chodzi o żelazko mam tefala z generatorem pary i nigdy więcej nie kupię zwykłego. prasuje się łatwiej i szybciej, super. nadal jednak nie określiłam się co do pralki, wybiorę z siemensa lub boscha.

słyszałam wiele dobrych opinii o siemensie dlatego na tą firmę w efekcie się zdecydowałam. ceny raczej wysokie, ale uważam (z doświadczenia), że jakość ma odzwierciedlenie w cenie i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. czy to dotyczy elektroniki czy ścierki do mycia naczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie stoję przed trudnym wyborem sprzętu AGD nawet chciałem założyć wątek ale spostrzegłem ze juz taki istnieje 8) Co Do sprzętu stawiam na firmę SIEMENS.

Mają nowoczesną technologię i chyba dlatego tak mnie do niej ciągnie.

 

Piekarnik Siemens HB650U511 http://www.mixmedia.pl/?zobacz=3669 cena 1999zł

 

Płyta Indukcyjna Siemens EH777501 http://rtv-i-agd.pl/produkt,EH777501,75,738.html cena 3490 zł

 

lodówka http://e-janki.pl/go/_info/reviews.php?id=563&item=4&sess_id=cd141e794a34a423c6dd2a241d59cc07#menu

cena 2426 zł ( Ale jeszcze się waham i zastanawiam, może ktoś doradzi coś lepszego?)

 

Zmywarka jeszcze nie wybrałem Siemens odpada z tego względu ze są za wolne! w mieszkaniu mam zmywarkę BOSHA i jest Genialna ! 30 min i wszystko czyste a w siemensie po 120 min :(

 

Pralka Siemens http://www.mixmedia.pl/?zobacz=4972 cena 2525,00 zł ale wciąz jestem otwarty na propozycje

 

mikrofala nie wybrałem, Siemens ma strasznie drogie od 1600 zł a nie mają w sobie nic szczególnego mozecie mi jakąś polecić

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam dylemat - wersje były różne.Ostatecznie staneło na: lodówka do zabudowy Liebherr ICUS 30 - cicha,dobrej firmy bez bajerów,zmywarka AEG - 5 programów klasa AAA - myje pięknie i jest cicha,płyta Siemens z listwą aluminiową z przyciskami - żeby nie grzebać i szukać przycisku w rozlanej zupie,piekarnik i mikrofala Whirlpool - bo pasowały wzorniczo oraz kosmiczny okap Amiki.Wszystko oczywiscie kupione na Allegro z gwarancją i fakturą.Za wcześnie żebym wypowiadał się o niezawodności.

Moja zasady to:

klasa energetyczna A lub A+

dobra firma

podstawowe wyposażenie i funkcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że co pan w sklepie, to inna opinia.

 

Analena zastanów się czy będziesz te wszystkie cuda techniki użytkować.

 

Częstotliwość mojego użytkowania piekarnika i cel w jakim go stosuję sugerują, że wersja podstawowa jest dla mnie najwłaściwsza. W tej kategorii nie szukam niczego ponadstandardowego.

 

Co do indukcji - ciekawa jestem waszych opinii... :D

Ja zrezygnowałam z tej opcji po usłyszeniu opinii moich koleżanek użytkujących płyty indukcyjne. Dwa problemy pojawiały się jak refren - że gotuje się dłużej, i że jest problem z garnkami. A że nie lubię za dużo czasu spędzać w kuchni nad garnkami to wolę poczciwą płytę ceramiczną niż indukcję.

 

Czyli -

Amika po dwakroć - NIE

Miele, Elektolux, Bosh, Siemens - TAK

 

Zdania są podzielone co do: Mastercook, Candy, Teka, Whirpool

 

Popieram. Podobnie wybieraliśmy zmywarkę - mnóstwo fajnych funkcji - chcemy je wszystkie. Potem pomyśleliśmy i doszlismy do wniosku, że i tak będziemy uzywac trzech z nich. Podobnie z piekarnikiem. Nie ufam tym gotowym programom - i tak sama biegam zawsze i sprawdzam czy może już gotowe. Gotowanie to dla mnie przyjemnośći nie chcę- by wszystko za mnie robiły sprzęty. To po co ja wtedy będę drugiej połówce potrzebna? Jeszcze się mnie pozbędzie jak stary sprzęt AGD, bo nowe maja lepsze technologie i nie buczą, że piwa za dużo... ;-)

 

A tak serio - to każdy dobiera sprzęt do swoich potrzeb - i najważniejsze wlaśnie, żeby miec sprawdzonego bezstronnego sprzedawcę.

 

Mój brat mi opowiadał, jak to było jak pracował w pewnej sieci sklepów AGD. W jednym tygodniu mieli lepsze profity za sprzedaż Mastercooka kuchenek, pralek Whirlpoola. Potem dostali lepsze prowizje od sprzedaży od Teki - więc sprzedawali i polecali Tekę. Więc uważajcie na niby - doradców w sieciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam!

Ja też stoję przed wyborem sprzętu AGD.

Super temat, czyli wnioski są takie: Amika - nie

Widzę, że ostatnio prym wiedzie Siemens,

A co sądzicie o zmywarkach Candy.

Analena pochwal się jaki wybrałaś sprzęt

Jestem bardzo ciekawa co Ci ten pan zaproponował?

Może mi też pomoże w wyborze.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałam taki sprzęt:

Lodówka Liebherr ICUS 30130

Piekarnik Gorenje B9010E

Płyta Gorenje ECT650CP

Zmywarka (z panelem odkrytym) Siemens SE55M557EU 60 cm

Okap Arkas Ginger 90 cm

Zlewozmywak Franke MOL 651-800 len

Bateria Franke Prince chrom

 

Długo zastanawiałam się nad mikrofalówką do zabudowy. Jednak szkoda mi 1400 złotych na mikrofalę firmy Gorenje która byłaby nad piekarnikiem i w 100 % pasowałaby odcieniem. A na tańsze chyba się nie zdecyduję (np. Ardo za 700 zł.). Dlatego będzie szafka otwierana i tam normalna mikrofala. Albo wcale nie będzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam forumowiczów :))

 

Pytanie odnośnie wyboru sprzętu do zabudowy ,a raczej opinii użytkowników ,bądź wszystkich tych którzy posiadają wiedzę w tym temacie .... :)

Wybór padł na TEKA ( piekarnik, płyta i mikrofalówka - całość do zabudowy ) ... ze względu na design... :)

Jak zatem wypada ów producent w stosunku do giganta jakim jest Siemens/Bosch? Chodzi osolidność wykonania, awaryjność, dostępność serwisu itp

Z góry dziękuję za opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w posiadaniu piecyka i mikrofalówki Teka, a już na dzień dzisiejszy zamontowany mam okap i jestem zadowolona

1. że fajnie wygląda

2. że jest naprawdę cichy

3. cena naprawdę atrakcyjna

 

Malmuc, a jaki masz okap? Ja myślę o NC90. Ładzy jest, cena też atrakcyjna, ale czy bedzie cichy, to się okaże :)

mój jest wyspowy DH isla 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w posiadaniu piecyka i mikrofalówki Teka, a już na dzień dzisiejszy zamontowany mam okap i jestem zadowolona

1. że fajnie wygląda

2. że jest naprawdę cichy

3. cena naprawdę atrakcyjna

 

piekarniki maja powłoke easy touch - nie widac śladów paluchów

okap tego nie ma ............ niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w posiadaniu piecyka i mikrofalówki Teka, a już na dzień dzisiejszy zamontowany mam okap i jestem zadowolona

1. że fajnie wygląda

2. że jest naprawdę cichy

3. cena naprawdę atrakcyjna

 

piekarniki maja powłoke easy touch - nie widac śladów paluchów

okap tego nie ma ............ niestety

tos mnie Rezi uszczesliwil ta informacją o piekarniku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...