Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potwierdzam -najlepiej brac z różnych firm. Ja np mam lodówkę i mikrofalę z Whirlpoola -lux od 5lat. Pralka Elektrolux -niezawodna-z tej firmy kupię też piekarnik. Płyta gazowa podoba mi się natomiast Boscha -więc totalny misz-masz :) Natomiast już nie skuszę się na Amicę -mam obecnie ich kuchenkę gazowo-elektryczną. Żarówka w trakcie pieczenia mruga jak w dyskotece, grzałka od opiekacza chodzi kiedy chce, uszczelka natomiast była wymieniana -po 2 latach użytkowania :-? Zmywarka będzie Whirlpoola -kolega ostatnio kupił ten model:

http://www.ceneo.pl/270660

-i naczynia to jeden błysk :) -też taką kupię! Co do Siemensa się nie wypowiem -nie uzywałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Natomiast już nie skuszę się na Amicę -mam obecnie ich kuchenkę gazowo-elektryczną. Żarówka w trakcie pieczenia mruga jak w dyskotece, grzałka od opiekacza chodzi kiedy chce, uszczelka natomiast była wymieniana -po 2 latach użytkowania

 

Piekarnik Amica użytkowany , podobnie, jak zmywarka Whirpoola, od 9 lat...

Ma wiele potrzebnych wg mnie funkcji : prowadnice teleskopowe, termoobieg, grzanie górne i dolne, katalizator, grill...i inne, które nie są niezbędne np. panel sensorowy...Dobra jakoś w stosunku do ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast już nie skuszę się na Amicę -mam obecnie ich kuchenkę gazowo-elektryczną. Żarówka w trakcie pieczenia mruga jak w dyskotece, grzałka od opiekacza chodzi kiedy chce, uszczelka natomiast była wymieniana -po 2 latach użytkowania

 

Piekarnik Amica użytkowany , podobnie, jak zmywarka Whirpoola, od 9 lat...

Ma wiele potrzebnych wg mnie funkcji : prowadnice teleskopowe, termoobieg, grzanie górne i dolne, katalizator, grill...i inne, które nie są niezbędne np. panel sensorowy...Dobra jakoś w stosunku do ceny...

To chyba na jakiś trefny model trafiłam :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast już nie skuszę się na Amicę -mam obecnie ich kuchenkę gazowo-elektryczną. Żarówka w trakcie pieczenia mruga jak w dyskotece, grzałka od opiekacza chodzi kiedy chce, uszczelka natomiast była wymieniana -po 2 latach użytkowania

 

Piekarnik Amica użytkowany , podobnie, jak zmywarka Whirpoola, od 9 lat...

Ma wiele potrzebnych wg mnie funkcji : prowadnice teleskopowe, termoobieg, grzanie górne i dolne, katalizator, grill...i inne, które nie są niezbędne np. panel sensorowy...Dobra jakoś w stosunku do ceny...

To chyba na jakiś trefny model trafiłam :roll: ...

 

...albo ja miałam więcej szczęścia :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 8 lat absolutnie bezawaryjnie pierze mi pralka Mastercook. :D

Następna też na pewno będzie z tej firmy.

Mam też od nich lodówkę z zamrażarką - jestem bardzo zadowolona. Cichutka, sprawna, pojemna.

Teraz jak kupuję coś AGD to zawsze szukam Mastercooka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat używam sprzętu agd Whirpool.Jestem zadowolona.Jedyny minus zmywarki-głośno chodziła.Po kilku latach wymieniłam okazyjnie na siemensa.Jestem zachwycona.Cichutka i przede wszystkim ma program 30 min.Jest to opcja bez suszenia ,ale po włączeniu wieczorem ,rano i tak naczynia są suche.Znajoma ma super Boscha ale zmywara myje 2 godz.Do nowego domu -obojętnie jaka,byle miała taki krótki program.Im więcej bajerów,tym wyższa cena,a z połowy i tak potem się nie korzysta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Whirlpoola? ja tez musze kupic caly sprzet do kuchni i zastanawiam sie nad sklepami internetowymi - jest sporo taniej.

Jakie sa wasze doswiadczenia z takimi sklepami, bo ja nie mam zadnych.

 

Sklepy internetowe to strzał w dziesiątkę! Polecam porównywarki cen, dzięki nim można znaleźć świetne okazje. Polecam ceneo.pl, a ze sklepów zadowolenie.pl i mixmedia.pl.

A propos sprzętu, zwróć uwagę na SAMSUNGa, który ma świetny stosunek jakości do ceny. Z wymienionych przez Ciebie marek niczego nie używałam, ale polecam Boscha, bo to taki trochę biedniejszy Siemens (ta sama firma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawię Mastercooka. Od jakiegoś czasu poprawili wzornictwo i jakość bardzo wysoka. Naprawdę to sprzęt na który warto zwrócić uwagę. W pozostałych firmach (z wyjątkiem Boscha, ale cena najwyższa z tych marek) powiedziałabym, że zmiany poszły w drugą stronę. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

a ja z kolei o Mastercook nie moge powiedziec niczego dobrego. Użytkujemy płytę gazową i piekarnik, mają rok. Na płycie powykrzywiały się ruszty, mimo używania delikatnych środków czyszczących płyta jest porysowana a oznaczenia graficzne starte. Piekarnik moze i piecze niezle, ale... wentylator pracuje raz cicho, raz głośno, ruszt-kratka dosłownie ugina się pod tortownicą lub gęsiarką, drzwiczki się bardzo nagrzewają.

 

A co do Boscha i Siemensa- toż to to samo, tylko Bosch trochę tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wlasnego doswiadczenia:

jezeli pralka to MIELE

jezeli lodowka to Liebherr

 

rodzice maja:

lodowke BOSCHA (ok.10 lat) na poczatku zepsula sie 2x) od tej pory odpukac, niestety minusem sa uchwyty bardzo szybko sie lamia/psuja- ta opinie slyszlam juz od kilku osob

kuchenke gazowa AMiCA, sa bardzo zadowoleni, swietnie piecze

 

Obecnie poszukuje kuchenki, podoba mi sie wolnostajac ARISTON (wzorem przypominjaca Smega), moze ktos ma Aristona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jak wcześniej ktoś wspomniał porównywarki cenowe i sklepy internetowe.

Ja skorzystałam ze sklepu mixmedia.pl i w zamian za zaoszczędzone kwoty (różnica cen !!! zakup u nich 7,5 tys. w sklepach ok. 10 tys zł) zainwestowałam w sprzęt Boscha (piekarnik i zmywarka), Siemiensa - lodówka, płyta gazowa szklana szampańska :-) Aristona - bo będę miała jasny blat i do tego okap Teki, zostało mi jeszcze na beżowy fragranitowy zlewozmywak Franke z baterią w tym samym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam płyte gazową Amica i po trzech latach użytkowania zaczęło mi buchać ogniem po płycie kiedy coś grzałam. Były jakieś nieszczelności w zaworach *uszkodzone* i bałam się że to grozi wybuchem nawet butli. Starą dałam do naprawy, ale już więcej jej nie podłączyłam. Kupiłam nową *też Amica* narazie nic się z nią nie dzieje. Ale już nie ma w niej takiego zabezpieczenia, że gdy np. dziecko odkręci gaz to on samoczynnie się przestaje ulatniać *W TAMTEJ PŁYCIE AmicaTAKIE COŚ BYŁO I BYĆ MOŻE DLATEGO TAK MI SIĘ ZAPALAŁ NA PŁYCIE OGIEŃ. To było niebezpieczne, bo nawet jak zakręciłam kurki gazowe to obok palnika dalej się ulatniał gaz i buchał ogień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pralkę Indesit i nie polecam. Nie dopiera, nie wypłukuje dobrze, wykonana tandetnie, chodzi trochę jak ruski czołg...

Zresztą to włoszczyzna klasy budget, czego się spodziewać...

 

A firmy amica czy wrozamet (jak kto woli mastercook) mimo licznej oferty agd, jak dla mnie tkwią nadal w epoce kuchenek gazowych, a już na pewno nie kupiłbym zmywarki z powyższych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek

stanowczo odradzam firmę Whirlpool - mam pralkę i lodówkę

lodówka chodzi jak czołg, a w pralce zaraz po gwarancji siadł programator

nowy kosztował 1/3 ceny pralki :o :evil:

 

polecam Boscha - mam zmywarkę i ekspres do kawy

podobno /jeszcze nie sprawdzałam/ ważne jest w jakim kolorze

jest napis Bosch - jeśli w czarnym to OK, w czerwonym NIE OK :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet dobre firmy mają gorsze modele. zatem np. siemens może mieć świetne lodówki czy zmywarki ale już gorsze mikrofale. aby dobrze wybrać należy poszukać w necie opinii na temat konkretnego modelu. ja darowałem sobie firmy, króre miały dużo złych komentarzy, nie ryzykowałem i wolałem zakupić sprzęt bosch, gorenje, electrolux ale każdy produkt wcześniej "wysondowałem". omijam z daleka firmy amica, whirlpool, indesit. i nawet jak mi nawali jakiś boschowski sprzęt to będę miał przynajmniej świadomość, że i tak wybrałem optymalnie w miarę moich możliwości finansowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie poszukuje kuchenki, podoba mi sie wolnostajac ARISTON (wzorem przypominjaca Smega), moze ktos ma Aristona?

Ja użytkuję płytę ceramiczną i piekarnik ARISTONA (nie mam pojecia, jak jest z wolnostojącymi). Póki co 2 lata intensywnego użytkowania bez żadnych przykrych niespodzianek (odpukać). Co do ARISTONA, to czytałam bardzo złe opinie o pralkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...