Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A my użytkujemy od 6 lat piec i płytę ceramiczną Amiki oraz zmywarkę Bosha.

Zmywarka - super, w piecu wymieniłem już 3 razy grzałki (2x termoobiegu, 1x dolną). Może to źle świadczy - ale koszta pomijalne (za obie grzałki tj. termoobiegu i dolną dałem łącznie 70 zł), wymieniłem sam ;)

Do domku planuje Mastercooka, bo mają bardzo fajne zestawy w ciekawych cenach (piec i płyta z niezależnymi sterowaniami).

Pralka Ardo poszła do śmieci bo była ładowana od góry i pleśniała :roll: , teraz jest "normalna" Whirpoola i jak na razie jest suuuper (jakieś 6 miesięcy).

Wszystkei sprzęty typu zmywarka czy pralka kupujemy z opóźnieniem startu - przydatna funkcja nawet jak nie ma się prądu dwutaryfowego ;)

A zmywarka do domku.... Żona chce Miele - mają dodatkową półkę na sztućce - świetny patent, tylko cena.... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Więc i ja dodam swą opinie:

zmywarka-elektrolux chodzi super

pralka-Ariston chodzi jeszcze lepiej .mam ja juz chyba 7lat i jak zegareczek

płyta cer-Amica- super

okap Amica-super

lodówka Whirpool- tez super

piekarnik+ mikrofalówka 2w1-Samsung- rewelacja

a czajnik el.philips :lol: ,frytkownica Tefal itd.... . zanim kupiłam nowa lodówke do zabudowy,mialam zwykł wolnostojącą Mastercooka i przez 7lat ani paluszkiem przy niej ...zreszta do dzis chodzi w garażu,zamrażarka sama (lodówka ma 2 agregaty)-złego słowa na nią nie powiem.

Więc powiedzcie ,który sprzet?jakiej firmy ? jest najlepszy heheh temat rzeka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 99roku uzytkuję prawie wszystko firmy Whirpool - cały sprzęt AGD w zabudowie i z tej najwyższej półki cenowej, czyli lodówka, piekarnik, płyta ceramiczna gazowa, okap kominowy, pralka, jedyny wyjatek to zmywarka Bosch, która też działa bezaawaryjnie do dziś, teraz sprzedaje mieszkanie i wszystko zostawiam, ale tak bardzo przyzwyczaiłam się do tej marki że chyba znowu się na nia zdecyduje, mam jeszcze ochotę na boscha ale porówna ceny i design
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

hm... ja podpowiem, a moze zwyczajnie sie wypowiem, jakis czas temu pracowalem w pewnej sieci sklepow jako sprzedawca m.in. sprzetu agd... :) pare szkolen tez odbylem i opini od klientów ktorym cos sprzedalem...

 

wiec generalnie jest tak, ze ja jesli tylko bedzie mnie stac bede kupowal Electoluxa...

 

ale moze najpierw wyjasnie... Zanussi Electrolux i AEG to "jedna" fabryka tylko produkty sa dla 3 grup docelowych Zanussi - Tani, Electrolux - klasa srednia, AEG - najwyższa. Jesli chodzi o bebechy wielu produktoe tych marek to w srodku sa identyczne (zwlaszcza pralki i lodowki) i roznia sie tylko frontem czyli drzwiami i designem... :) (funkcje to inna sprawa...)

 

Ariston i indesit... - podobny przyklad... Indesit Tani produkt dla grupy 20-40lat... Ariston bardziej eksluzywny i kierowany do starszego grona ;) Ale to wszystko Włoszczyzna (zrzilem sie do wloskich produktów po ARDO)

 

ARDO - jak wyzej - NIGDY NIE POLECAM

 

Siemens i Bosh tutaj sie pozmienialo z poczatku siemens byl tanszy a bosh drozszy teraz ostatnio obserwuje odwrotny kierunek....

 

Polar - Whirpoll :) klasyczny układ... polar -polski i whirpool polski , polar tanszy i brzydkiiiiii a whirpool takie same bebchy, ladniejszy i drozszy... :)

 

oczywiscie czesto jest tak ze biarac drozsza marke dostajemy lepsze warunki gwarancji...

 

Mastercook i Amica... nigdy nie potrafilem tego rozgryzc... generalnie dobre produkty, a wpadki sie zdazaly jak kazdemu producentowi, z tym, ze bez jakiejs przewyzszajacej ilosci na ktoras z tych marek...

 

DOŚWIADCZENIE:

W domu rodziców, Zmywarka BOSH... działa 6 rok i byl problem z filtrem doplywu wody (nie domywała juz...) - wymiana 20 zł i 10min roboty... Działa dalej... U przyszłych Teściów Bosh tylko 60cm... dziala drugi rok... nikt nie narzeka, dom sasiadów - zmywarka electroluxa 4 rok i ok...

 

pralka - swojego czasu polowa sasiadow (6 sztuk) kupowala u mnie pralki... wszyscy dostali electroluxa... i prawie wszyscy ten sam model... w tamtym czasie hit cena/jakosc - do dzisaj mowia mi dzien dobry :) i nikt nie narzeka :)

Jedna boshka sie zepsola ale na gwaroncji :)

 

Pralka ariston - w modelach z przed 4 lat siadaly armotyzatory... tak ze po czasie tlukla kafle w lazienkach...

 

kuchnie - mi zawsze wizualnie sie wrozamet (mastercook) podobal... ale amica teraz tez jest piekna... co do jakosci trudno mowic, rodzice maja wolnostojaca 50'tke amici jeden z najwyzszych modeli z ceramiczna plyta elektryczna, pojawial sie problem z jednym polem ale to juz 6 rok...

 

reasumujac... polceam zawsze electroluxa, ew. zanussi bosh siemens AEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

ARDO - jak wyzej - NIGDY NIE POLECAM

no to ja chyba jakies szczęście miałem, mamy pralko-suszarkę Ardo, chyba od samego początku, jak się ta firma pojawiła - jakieś 10 lat - bez zarzutu, raz tylko pompa padła - serwisant wymienił w godzinę i sprzęt chwalił.

 

...Zmywarka BOSCH... działa 6 rok i byl problem z filtrem doplywu wody (nie domywała juz...) - wymiana 20 zł i 10min roboty... Działa dalej... U przyszłych Teściów Bosch tylko 60cm... dziala drugi rok... nikt nie narzeka

Tu potwierdzam, nasza zmywarka Bosch już z 7 lat hula bezawaryjnie.

 

No to teraz obym w złą godzinę nie wypowiedział... za kilka dni sie sypną 8)

 

A dzisiaj uroczyście odpaliłem nowa lodówkę Electrolux - się zobaczy, starego Mińska na razie nie wyrzucam, do spiżarni idzie :wink:

Na razie przykładam ucho, czy nowa pracuje, tak cicho agregat działa w porównaniu do ruskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... taka mala anegdota o electroluxa chlodziarko zamrzarce... :) Byl jakis czas temu taki produkt tej firmy pireszy z serii silent... :) zajebiscie cicho chodzily :) klient kiedys przyniosl mi flaszke dobrej szkockiej (powiedzialem flashe ? toc to cysterna byla... butelka 3,6 litra bodajrze przywieziona z meksyku, - jego corka z tamtad jest jak sie pozniej okazalo - eh jeszcze czuje ten smaczek...) ... Panie, nie kłamałeś pan - teraz nie musze brac proszkow i spie jak susel... :) a zuzcie pradu tak spadlo ze pol miesiecznej raty zaoszczedzam na pradzie... :)

 

to byl jeden z najmilszych momentow danej pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią urządzałem nową kuchnię.Priorytetem były:klasa energetyczna A+ lub A,zacne marki,jak najmniej bajerów.

Po długich dywagacjach wybrałem:

 

lodówka do zabudowy Liebherr ICUS 3010

zmywarka AEG Favorit Vi

okap Amica ( bo mi się podobał kosmiczny wygląd )

płyta elektryczna Siemens ( bo ma taką listwę z przyciskami i w razie rozlania nie trzeba paluchem grzebać w zupie )

kuchenka i piekarnik do zabudowy Whirlpoola ( bo pasowały wzorniczo - w porównaniu z Mastercookiem którego mielśmy od 7 lat przepaśc jakościowa )

Dwa lata wcześniej kupiłem pralkę Candy - bezproblemowa w przeciwieństwie do drogiego Electroluxa którego po 2 latach po prostu wywaliłem - wyjątek który potwierdza regułę.

 

Wszystko kupione w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a co powiecie na temat sprzętu Candy? Zawracać sobie nim głowę czy nie? Jeśli chodzi o mój sprzęt to pralka Ardo 14 lat bezawaryjna :lol: , lodówka Polar 15 lat - raz wymiana termostatu :) , kuchenka Amica gazowo-elektryczna 10 lat bezawaryjna choć odrobinę piekarnik przypala z jednej strony :) , zmywarka Bosch 11 lat jakiś problem z odprowadzaniem wody, ale po naprawie chodzi dalej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, także stoję przed wyborem płyty, piekarnika i zmywarki. Wypowiem się tu co do sprzętu który posiadam: pralka Candy - mam ją 4 lata i jest ok, wszystko dopiera, nie psuje się, tylko brakuje mi tam programów, ale sama ją wybierałam więc nie mogę narzekać. Lodówka Polar do zabudowy ... rdzewieje. Miejsce w które ma się skraplać woda zatyka sięjakimś szlamem, przetykam to ale znów się zatyka itd, potem płynie woda na dół i normalnie wypływa z lodówki, tak że dolna listwa jest już trochę zardzewiała. Myśleliśmy o zakupie nowej do nowego domu, ale jak widzę jak mój syn 1,5 latka, przelewa swą radosną twórczość za pomocą kredki czy ołówka wprost na lodówkę, to myślę że jeszcze mi się to nie opłaca, jeszcze wykończę starą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt jest sprzed 6 lat więc nie ma sensu go opisywać, ale planuję zakup nowego i chcę sie podzielić pomysłami, może ktoś ma i uważa, że popełnił błąd, wtedy i ja nie popełnię :)

 

lodówka (bsb) Samsung RS 21FCSW /nie jestem pewien ale ma miec komorę

zero, jesli nie ma to bede musial troche dolozyc do RSH 1KBRS/

 

piekarnik kompaktowy z funkcją mikrofalówki - AEG Competence KB 9810 E-

M (http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=366118)

kawiarka aeg PE 9038-M (http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=258434)

(maja stanac w jednym slupku z piekarnikiem)

(do w/w można jeszcze dokupić szufladę aeg KD 6070 - jeżeli ktoś

korzysta to proszę o info czy sie przydaje)

 

plyta gazowa - SMEG SR 804 GH (jest w stylu retro -

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1064339 - bo takie tez

maja byc fronty szafek), podobnie jak okap FABER WEST WB

 

pozostaje jeszcze zmywarka (do zabudowy i zintegrowanym frontem), albo

aeg albo elektroluks np. AEG FAVORIT 64080 Vi - ale tu jeszcze wybór

nie padł

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my w starym domku mamy w kuchni od 5 lat wyposażenie amica :(

i nie mamy zamiaru do nowego dawać coś z tej firmy

np.lodówka po 3 latach trzeba było wymienic cały agregad

mikrofalówka amica zepsuło się pokrętło do nastawiania czasu

zmywarka pare razy w naprawie

jedynie jestesmy zadowoleni z płyty ceramicznej amica oraz z piekarnika :)

 

do nowego chcemy cos z firmy siemens, bosch, lub miele.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jaki sprzęt do zabudowy? elektrolux czy teka ?czy inny ?

 

( płyta indukcyjna bezramkowa,piekarnik, mikrofala , lodówka , zmywarka , wszystko oprócz zmywarki ma być w trzech słupkach od ziemi do sufitu we wnęce ściennej)

 

:D wiem wiem że już troche o tym było na forum ale po tym co przeczytałem nadal nie wiem co wybrać ?

 

może ktoś ma duże doświadczenie w tej materii sprzedaje takie sprzęty lub naprawia ? a może jakąś ofertę złoży :wink:

 

interesuje mnie średnia półka taka w której design jest wypasiony :wink:

 

podpowiedzcie coś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cały sprzęt z firmy TEKA oprócz lodówki(Siemens). Wygląda ślicznie, użytkuję dopiero 3 miesiące więc nie mogę powiedzieć wiele o awaryjności tego sprzetu. Piekarnik i mikrofala są prawie identycznie, umieszczone obok siebie wyglądają naprawde świetnie.(wszyscy pytają-dlaczego macie dwa piekarniki?) Dla mnie bomba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cały sprzęt z firmy TEKA oprócz lodówki(Siemens). Wygląda ślicznie, użytkuję dopiero 3 miesiące więc nie mogę powiedzieć wiele o awaryjności tego sprzetu. Piekarnik i mikrofala są prawie identycznie, umieszczone obok siebie wyglądają naprawde świetnie.(wszyscy pytają-dlaczego macie dwa piekarniki?) Dla mnie bomba.

 

Też mam taki zestaw, czekam na ekspres do zabudowy ma byc w ofercie marzec/kwiecien. Wszystko jeszcze nie chodzone, wyglada fajnie. Dodatkowo z teki mam okap i zlewozmywak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...