Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cieszynianko, ten model do którego podałas link ma tylko drabinkowe...

http://www.ceneo.pl/505279

 

A to mnie zmartwiłeś, :cry: byłam przekonana, że teleskopowe. Chyba za dużo oglądania jak na jeden dzień i mi się trochę pozajączkowało :roll:

 

Czy może przypadkiem da się tam zamontować teledkopy ???

Może ktoś wie, bo cała reszta bardzo mi odpowiada :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam zalinkowaną Amicę i jestem zadowolona.

Ma chyba wszystkie wypasy. Za taką cenę "lepszych" marek miałabym tylko podstawowy model.

Akurat w piekarnikach Amica jest niezła, ale pralki bym od nich nie kupiła ;)

 

Miałam kuchenkę wolnostojącą Mastercook z wszystkimi wypasami (no o pyrolizie wtedy nikt nie słyszal jeszcze), których wcale nie używałam :-).

Teraz mam zabudowanego Elektroluxa bez wypasów, z drabinkami i mi spokojnie wystarcza :-) Jedyne, czego trochę żałuję, to brak teleskopowych prowadnic, ale da się żyć.

 

a mi się część z tych "wypasów" przydaje. zwłaszcza wyswietlacz mi odpowiada, w nizszych modelach nie było takiego wyświetlacza i to było podstawowym argumentem za tym piekarnikiem. Poza tym bardzo prosto sie czysci, a ja leń jestem ;).

Prowadnice są teleskopowe, ale trudno mi porównać z innymi markami, bo nie sprawdzałam.

 

 

 

Moja rada w kwestii wyboru sprzętu: pojechać do dużego sklepu z AGD i wszystko na zywo obejrzeć. Jak ma się szczęście i jest pusto można dorwać sprzedawcę i zamęczyć go b. szczegółwymi pytaniami. Zatem, neck wybierz sie do jakiegoś Saturna albo MM i sobie obejrzyj tego Elektroluxa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy z żoną dokładnie ten model piekarnika o który pytasz (EBP 8652). Przed zakupem piekarnika Amica używaliśmy zwykły piekarnik gazowy i różnica w jakości wypieków jest kolosalna (oczywiście na korzyść piekarnika Amica). W tym przedziale cenowym ciężko jest znaleźć piekarnik z analogicznymi funkcjami do EBP 8652 (termoobieg, teleskopowe prowadnice, obrotowy rożen, termosonda, możliwość włączania piekarnika o zadanym czasie) - jak dla nas był to (i jest nadal) optymalny wybór.

 

Jedyna wada jaką dostrzegam w tym piekarniku to słabo działająca funkcja oczyszczania parowego (steam clean). Po pieczeniu kurczaka na obrotowym rożnie w całym piekarniku zostaje tłusty przypalony osad, który bardzo trudno jest usunąć, a w/w funkcja zupełnie nie daje sobie z nim rady.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze o prowadnice teleskopowe. Jest zabezpieczenie przed całkowitym wysunięciem blachy lub rusztu?

 

z tego co pamiętam jest blokada uniemożliwiająca przypadkowe wyciągnięcie prowadnicy, ale gwarancji nie dam (sprawdzę wieczorem w domu i jeśli nic nie napiszę to znaczy że zabezpieczenie jest) :D

 

I ostatnia sprawa - jaką temperaturę ma przednia szyba podczas pieczenia?

Dzięki za odpowiedź :)

Przy pieczeniu w 190-230 stopniach jest ledwie ciepła. 8)

W ramach eksperymentu włączyłem kiedyś piekarnik na 30 min przy max ustawieniu (bodajże 280 czy 290 stopni) i wtedy szyba była mocno ciepła (ale nadal można było położyć na niej rękę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wybór pomiędzy tymi dwoma markami,to wybrałbym Amice,która ma duże doświadczenie w produkowanie sprzętu kuchennego.Wiadomo z Amici lepiej nie kupowac lodówek,pralek czy ewentualnie zmywarek,ale jeśli chodzi o piekarniki,płyty czy tez okapy to jak najbardziej można się rozglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...