Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

moja pierwsza zmywarka była elektroluxa, nie domywała, raz się zepsuła ale nawet byłam z niej zadowolona oczywiście do momentu kiedy nie zaczęłam korzystać ze zmywarki Boscha która po mimo swoich lat jest nadal niezniszczalna, domywa wszystko idealnie , nawet zeschnięte resztki jedzenia. Do nowego domu kupię też zmywarkę Boscha inne marki nie wchodzą nawet w gre, wśród zmywarek ta marka jest dla mnie bezkonkurencyjna :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny dylemat tyle że Electroluxa wogule nie brałem pod uwagę. Zrobiłem sobie wycieczkę po marketach żeby sprawdzić organoleptycznie :lol: poszczególne modele i powiem tyle, jak by zasłonić loga/marki producentów żeby nie wiedzieć co jest co, bez najmniejszego zastanowienia wybrałbym właśnie Mastercooka (w cenie do 2000). Zebrałem opinie i kupiłem ZBI-073 IT2 w necie. A te Boshe i Siemensy (te do 2000 plastikowe :evil: w środku) są robione w tej samej fabryce w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te Boshe i Siemensy (te do 2000 plastikowe :evil: w środku) są robione w tej samej fabryce w Polsce.
Już gdzieś było o tym na forum chyba, ze jeżeli w symbolu Boscha i Siemensa jest M to znaczy, ze zostały zrobione z Niemczech. Zresztą na mojej widnienie made in germany :roll:

No ale ona kosztowała ponad 2 tysiaki, choć kupiona była w hurtowni. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś było o tym na forum chyba, ze jeżeli w symbolu Boscha i Siemensa jest M to znaczy, ze zostały zrobione z Niemczech. Zresztą na mojej widnienie made in germany :roll:

No ale ona kosztowała ponad 2 tysiaki, choć kupiona była w hurtowni. :roll:

 

Jakość sprzętu z polskiej fabrykii Boscha jest wyższa niż z niemieckich (sprzęt jest mniej awaryjny).

 

Mam zmywarkę Siemensa, zapłaciłem za nią jakieś 1500 zł (45 cm, ale 60 cm nie była znacznie droższa), jestem bardzo zadowolony. Wcześniej mieliśmy aristona i po myciu trzeba było często skrobać talerze i wstawiać je z powrotem do zmywarki. Poa tym ma program, który trwa 27 minut. I jeśli naczynia nie są mocno zaschnięte, jest w stanie je ładnie domyć.

 

 

Pozdr

DJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Teraz mam elekrtoluxa 45cm. Nie domywa naczyń,wszysko musi być dokładnie spłukane.Talerze,które są włożone przy samych drzwiach (jakies 2-3 rzędy) nie są umyte wcale.

Ja mam Electroluxa 60cm (Model ESF 63020X) i też mi nie domywa naczyń, a co gorsza potrafi nawet zabrudzić szklanki stojące u góry (zabrudzenia pochodzą z talerzy stojących na dole).

Dodatkowo, nie wiem jak wy, ale ja używam tableletek - jeszcze nie udało mi się spotkać płynu do zmywarek, czasami nie otworzy klapki z tabletką, w związku z czym cały cykl idzie na oparach tabletki... albo nie wypadnie ona z pojemnika, albo wypadnie i nie rozpuści się, chociaż załączam najdłuższy cykl.

Kupując ją, wahałam się między Electroluxem a Boschem. Teraz już wiem, że przy następnym zakupie - na pewno nie Electrolux.

Jak już bym brała to tylko Boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Boscha. W starym mieszkanku miałam Boscha (nic, dosłownie

nic się z nim nie działo!), teraz też mam Boscha SGV57T23EU

i jestem zadowolona. Ja przy zakupie brałam pod uwagę:

1/ zużycie wody,

2/ zużycie prądu,

3/ głośność,

4/ czy jest program ekonomiczny i połówka wsadu.

Inne rzeczy mnie nie interesowały

(oczywiście mowa o 60 cm i ukryty panel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość sprzętu z polskiej fabrykii Boscha jest wyższa niż z niemieckich (sprzęt jest mniej awaryjny).

 

Na jakiej podstawie takie stwierdzenie?

Juz gdzies na jakims forum czytalam cos podobnego i byly nawet konkrety, ze z fabryk niemieckich "wychodza" zle sprzety, bo tam pracuja sami Turcy, a w Polsce robia super sprzet, bo maja rodziny do utrzymania....... :roll:.... Czego to ludzie nie wymysla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość sprzętu z polskiej fabrykii Boscha jest wyższa niż z niemieckich (sprzęt jest mniej awaryjny).

 

Na jakiej podstawie takie stwierdzenie?

Juz gdzies na jakims forum czytalam cos podobnego i byly nawet konkrety, ze z fabryk niemieckich "wychodza" zle sprzety, bo tam pracuja sami Turcy, a w Polsce robia super sprzet, bo maja rodziny do utrzymania....... :roll:.... Czego to ludzie nie wymysla....

Podobno nowa fabryka i nowa linia technol więc dokładniejsza.

Ciekawe czy przy upadającym eksporcie będą obniżki jakieś

Po lekturze jestem za Bosh/Siemens bo to to samo a mój typ to SGI 55 E75 EU. Jakaś nowa ponoć. Około 1700pln ma to co dla mnie ważne: 1/2 wsadu, program 70'C do garów, składane kosze

Drugi typ SMI 53 05 ma jeszcze variospeedi trochę bajerów w koszach ale cena około 2000

Zdaje się że bosh/siemens pozwala podłączać do ciepłej wody a to dla mnie grzejącego węglem dodatkowa oszczędność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nowa fabryka i nowa linia technol więc dokładniejsza.

 

To nie dowod na to, ze w Niemczech nie-udoskonalaja swoich "starych" fabryk i technologii.

 

A to dodam jeszcze do glownego tematu.......uzywalam zmywarke AEG (ponoc to Elektrolux, albo i odwrotnie :)), Privileg (to tez grupa AEG), takze jakas nie znana mi osobiscie marke (w UK) i obecnie Siemens´a. Zdecydowanie Siemens wygrywa, trzy pierwsze nie-domywaly, z czego dwie pierwsze nalezaly do tej samej "rodziny". Dopiero gdy poznalam Siemens´a, dowiedzialam sie co to tak naprawde umyte gary (zmywarka Made in Germany uzywana bezproblemowo juz kilka lat). Do nowego mieszkania kupilam teraz Siemens´a, akurat tez jest wyprodukowana w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miele jest bezkonkurencyjne ale sprzet od nich jest tez bardzo drogi, moi znajomi kupili caly sprzet do kuchni wlasnie Miele ale nie w Polsce a w Irlandii, mowili, ze porownywali ceny i wyszlo, ze ten sam piekarnik w Polsce byl drozszy o ... 2tys pln :o

 

Wydali 9.5tys euro, transport wszystkiego do Polski ok400 euro, w kieszeni zostalo im 11tys pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miele jest bezkonkurencyjne ale sprzet od nich jest tez bardzo drogi, moi znajomi kupili caly sprzet do kuchni wlasnie Miele ale nie w Polsce a w Irlandii, mowili, ze porownywali ceny i wyszlo, ze ten sam piekarnik w Polsce byl drozszy o ... 2tys pln :o

 

Wydali 9.5tys euro, transport wszystkiego do Polski ok400 euro, w kieszeni zostalo im 11tys pln

 

Pozostaje tylko miec nadzieje, ze jednak nie trzeba bedzie wolac do tego sprzetu serwisu, bo wtedy bedzie problem. Miele ma swoja gwarancje z hologramem i jest ona akceptowana tylko na terenie tego kraju w ktorym zostal zakupiony sprzet. Wiem, ze Miele jest ´niezawodnym´ sprzetem, ale to nie oznacza, ze nie mieli nigdy wpadek.

Ja zastanawialam sie czy nie sprowadzic sobie sprzetow (innej marki) z Niemiec, ale po przeliczeniu kosztow nie warte to bylo takiego zachodu. W "normalnym" sklepie nie oplacalo sie kupic, a sklepy internetowe wcale nie sa przychylne w wysylkach za granice, do tego jedno tansze tutaj, a drugie gdzie indziej, dochodzi jeszcze do tego problem z gwarancja.

Za to okap chcialam Miele i koszty byly niemal takie same.

 

Obecnie uzywam na wynajmowanym pralke Miele (jest jeszcze suszarka, ale dla mnie to zbedny mebel) i dziala bez zarzutu, widac, ze jest juz wysluzona, ale czy zawsze tak dzialala tego nie wiem, trzeba by bylo pytac wlasciciela. Do siebie na nowe mieszkanie kupilam lodowke Miele, na razie byla tylko testowana czy w ogole dziala :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...