Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam Boscha od 10 lat. Działa bezawaryjnie.

 

Ja mam również Boscha od kilku lat, nie ma na wierzchu symbolu, więc nei wiem, jaki model, dośc prosty. Na poczatku raz się 'zawiesił' na płukaniu, po włączeniu od początku usterka minęła. Od tego czasu działa bezawaryjnie. Jeśli chodzi o skuteczność mycia , jest różnie. Ma trudności z zaschnietymi resztkami, z bardzo tłustymi talerzami (np. po aglio olio pepperoncino, czy makaronie ze szpinakiem i serem pleśniowym :) ). jeżeli nie zmyję dokładnie zielonych resztek, cały 'wsad' będzie w szpinaku. Poza tym radzi sobie z myciem, wymaga jednak okresowego stosowania środków czyszczących. Ale może zbyt wiele wymagam od zmywarki wtedy kupionej poniżej 2 tys. ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam podobne doświadczenia z Elektroluksem 45 cm (mam go 2 lata): nie domywa naczyń, często nie otwiera pojemniczka z proszkiem, zostaje woda w zmywarce po zakończeniu cyklu. Poprzednio miałam Boscha i naczynia były zawsze domyte, suche po zakończeniu cyklu, a coś takiego jak nieotwarcie pojemnika z proszkiem w ogóle mi się nie zdarzyło. Już nie wspominając o tym, że Bosch był zdecydowanie cichszy, ale to może dlatego, że było to model Silence. Do dzisiaj ten Bosch (a ma już 14 lat) jest bez problemów użytkowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę o następującym sprzęcie AGD pod zabudowę, jeśli ktoś posiada coś z niżej wymienionych proszę o opinię:

http://www.mixmedia.pl/?zobacz=3753 zmywarka

http://www.ceneo.pl/340478 płyta indukcyjna

http://www.ceneo.pl/320149 lodówka

http://www.ceneo.pl/226807 piekarnik

http://www.ceneo.pl/1457656 okap

 

Bardziej podoba mi się ten piekarnik

http://www.ceneo.pl/524754 , ale już i tak przegięłam z kwotą jaką chciałam na niego przeznaczyć.

Jeśli ktos ma ładny, cały czarny i funkcjonalny piekarnik proszę o namiary :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeglądałam mnóstwo postów na róznych forach na temat Electroluxa i Teki - płyta indukcyjna, piekarnik, okap. Wiem, że była mowa o Tece na tym formu - wszystko przeczytałam.

Nadal nie wiem co wybrać. Piekarnik chyba kupię Electroluxa, ale jesli chodzi o płyte indukcyjną i okap to mam mętlik w głowie.

Okapy Teki są tańsze i o większej wydajności np. 880 m3 i dużo dużo cichsze. Dlaczego okapy Electroluxa są takie drogie, a głośniejsze, mniej wydajne - max. 660 m3?

Proszę o opinie użytkowników. Pomóżcie mi wybrać - okap i płyta (do kompletu) - Electrolux czy Teka?

Dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piekarnik i płytę Elektroluxa a lodówkę Teka. Od 6 lat bez zarzutu. Natomiast okap mam firmy CIARKO i też jest ekstra a wyciąg chodzi codziennie. Kupiłem go bo był ze stali INOX ładnie wyglądał i był tani. Miał być wymieniony jak tylko okaże się wadliwy ale działa juz 6 rok bez zarzutu. Elektroluxa mam jeszcze pralkę i zmywarkę, które oczywiście działają bardzo dobrze. Elektroluxa wybrałem po długich poszukiwaniach i zbieraniu informacji. Przeważyła opinia o bardzo dobrym serwisie tej firmy. Elektrolux nie bawi się w w wielokrotne naprawy tylko wymienia produkt na nowy. Sprawdziłem faktycznie serwis tak pracuje. Po 3 latach wymieniłem pralkę na nową bo zgłosiłem usterkę w okresie gwarancyjnym, usterki nie dało się usunąć i pralka wymieniona bez żadnych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uderzyłam w TEKE :) płyta indukcyjna, piekarnik, okap i zlew granitowy. Wszystko działa bez zarzutu. Popełniłam jednak błąd, ale to tylko moje niedopatrzenie. Kupiłam niski piekarnik, zamawiając nie spojrzałam na wymiary, na zdjęciu wyglądał jak normalnych wymiarów, a jak przyszedł to się zdziwiłam. Wszystko działa ok, już się nawet do niego przyzwyczaiłam :) Elektroluxa kupiłam lodówkę i zmywarkę i też wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Prawopodbnie kupię taki sprzęt:

lodówka side by side LG - GR-P227XTMA

zmywarka Bosch - SGV 09T33EU lub SGV 57T23EU

płyta inducyjna Electrolux - EHD68200P

okap - Teka choc jeszcze zobaczę Ciarko

piekarnik Elelctrolux - EOC68000X

mikrofalówka do zabudowy Samsung

 

Im więcej czytam i szukam informacji o sprzetach AGD tym gorzej mi wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta inducyjna Electrolux - EHD68200P

 

 

Właśnie wczoraj ją zakupiłam i ma byc u mnie w środe,zakup oczywiście w necie za 2450 dostawa aż 19 zł :D widziałam ją na żywo i bardzo mi sie podoba ,glownie za brak kółek z polami grzewczymi ,poczytałam też troche opini i przewaga była pozytywnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardo

12 rok używam pralki Ardo A 500 L. Nigdy się nie zepsuła. Przez kilka lat bardzo głośno wył programator, ale ostatnio ucichł. Miała zapaszek, ale pranie z Kretem i odkamieniaczem pomogło. Bardzo chcę żeby się już popsuła.

 

Polar

Pralka. Poprzednio w kilkuletniej pralce Polar podczas gotowania rozszczelniła się uszczelka i woda zalała silnik i resztę.

 

Daewoo

Mikrofala z grilem ma z 10 lat. Odpadła połowa farby wewnątrz, ale działa bez zarzutu.

 

Tefal

Frytkownica - odpada teflon od kontaktów z koszem. Cekawy patent - nadaje się do mycia w zmywarce, co obecnie jest niespotykane w ofercie sklepów.

Czajnik - działa bez problemu.

 

Bosch

Czajnik z podświetleniem. Światełka się popsuły, czajnik się rozklekotał i zaczął ciec.

Zmywarka - działa idealnie.

 

Clatronic

Toster się połamał, bo był z kruchego plastiku.

 

Termozeta

Ekspres ciśnieniowy - pompa straciła moc. Działa, ale bardzo słabo pompuje. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amica/Mastercook/Indesit/Bosh/ - która z tych firm posiada wg was najlepszy

współczynnik jakość/cena jeśli chodzi o wyroby AGD typu kuchenka, lodówka,

zmywarka, mikrofala, okap. Zastanawiam się nad wyborem sprzętu do kuchni,

chciałbym aby wszystko w miarę możliwości pochodziło od 1 producenta. A może

macie jekieś inne typy?, jestem otwarty na wszelkie sugestie.

 

pozdrawiam

Piotrek

 

Moim zdaniem trudno powiedzieć, że wszystko danej marki jest "cacy" lub jest "be". Trzeba porównywać konkretne modele, posługując się kodem produktu. Jeden okap producentowi wyjdzie, drugi nie. Jeden jest produkowany w zakładach X w kraju Y, drugi gdzie indziej i już może być różnica jakościowa, a logo na obudowie to samo. Poza tym, wszyscy producenci produkują modele ekonomiczne, z zasady tanie, ale o "standardowej" jakości oraz takie "wypasione", a różnice w cenie idą w tysiące PLN. Logo nadal to samo. Lepszy numer to te same produkty z innym logo. Bosch i Siemens to się czasem nawet obudowami nie różnią, tylko naklejonym logo. Inni różnią się obudowami, a "bebechy" te same.

 

Ja mam w mieszkaniu miks marek: lodówka Electrolux, pralka Whirlpool 6 zmysł, piekarnik-płyta gazowa-okap Mastercook, mikser Philips Cucina, czajnik elektryczny Braun, kawiarka Bosch, krajalnica Zelmer, frytkownica Moulinex i wszystko jest OK. Żadnych awarii od 8 lat. Ale znam takich co narzekają na 6 zmysł od Whirlpoola i takich co kręcą nosem na Mastercook.

 

Polecam czytanie ocen na http://www.ceneo.pl (choć czasem jest tam bełkot), albo zaglądanie na http://www.testeo.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mikrofala potrzebna będzie do "odgrzewania zupy" to o mocy 700 W w zupełności wystarczy.

Co do piekarnika to zależy od tego jak często będzie używany (Lubisz dużo piec ciasta czy sztuki mięsa) to dobry będzie z pyrolizą-sam po sobie posprząta!!!

A jeśli będzie używany tylko sporadycznie to z łatwo czyszczącą emalią w zupełności wystarczy (wydatek ok 1,500zł)

Osobiście jestem za piekarnikami aeg-elactrolux- (B 57015M) Taki planuje sobie zakupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że też dużo zależy od tego ile kasy chcesz wydać.

Ważne jest aby był to jeden producent , co daje nam pasujący do siebie wygląd.

Ja wybrałem :

Kuch. mikrofalowa BOSCH HMT 85G651

piekarnik Bosch HBN 564350E

 

Bardzo mi się podoba , że mikrofala ma sterowanie na dole a nie jak w większości u górze czy z boku. Ale to oczywiście osobiste odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...