Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a u mnie mimo, że proponowali mi znacznie lepsze ceny na sprzęt niż są w sklepach to i tak bardziej opłacało mi się kupić go przez net

zaoszczędziłam coś ok.5tyś. zł. a z salonu dostałam rabat na montaż

 

moja siostra, która zamawiała jeszcze droższą kuchnię miała podobną sytuację.

 

jeśli chodzi o zmywarkę - tylko 60tka

sklep - polecam cento.pl - mają świetne ceny i bardzo tanią przesyłkę

mam też dobre doświadczenia z neomix.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już pisałam właśnie szukałam zmywarki (jak najtańszej, coby ten rok do przeprowadzki podziałała chociaż ;) ) i na necie nigdzie nie mogłam znaleźć taniej niż... w Euro :o

Tzn. były, ale out of stock albo teoretycznie były, a praktycznie dostawałam maila że właściwie się skończyły :-?

I jeszcze dużo taniej za dostawę i zabranie starej niż w jakimkolwiek sklepie internetowym, który spenetrowałam.

 

I nie, to nie jest reklama :lol: sama się zdziwiłam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

To odgrzejemy kotleta i chetnie posłucham o zestawie ktory został zaproponowany w domu naszych rodziców,wiadomo ze w sklepie wszystko jest OKI i niezawodne :)

Kazda informacja mile widziana :)

 

*Lodowka*: Samsung RSG5FURS

*Plyta *gazowa: Bosch PCL 755DEU

*Piekarnik*: Bosch HBA 43 S 450 E

*Mikrofalowka Whirlpool AMW 410 IX

*Zmywarka*: Bosch SGI 55 E 75 EU

*Okap*: Mastercook WK-UMBRIEL 90 XN

*Expres *do kawy: KRUPS XP 2050 (do przemyslenia)

*Zlewozmywak*: Alveus Duo 60 Satyna

*Bateria kuchenna: AQUA IGNACE CHROM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam skromnie czy ma ktos może sprzęt BEKO? :-?

Będę wdzięczna za opinie.

:wink:

Mam BEKO: piekarnik, zmywarkę, płytę ceramiczną.

Dwie uwagi ogólne:

1. Wszelkie porównania i opinie dotyczą: cen, wyposażenia, ilości funkcji itp - tego co można znaleźć w katalogu.

2. Moja własna opinia: z wielkiej ilości funkcji, używane są dwie, trzy. Pozostałe - w ogóle nie, lub bardzo rzadko.

 

ad.1. Nie sposób się dowiedzieć o np jakości ceramiki w płytach - tu BEKO przegrywa (funkcje - do wyboru jak w innych markach. Od najprostszych do max.)

Sąsiedzi kupili w komisie za grosze kuchnię z płytą ceramiczną marki W... Czyszczenie tej płyty - "przejechać ścierą" i koniec.W porównaniu z nią płyta BEKO to porażka - trzeba "szlifować i polerować" ze sporym zacięciem.

Albo pilnować aby coś (Boże broń) nie kapnęło na gorącą płytę.

Przykład drugi - jakość stali w zlewozmywakach. Miałem dwa - ROCA (kupiony 20 lat temu kiedy jeszcze były w produkcji) - kamień się nie osadzał, czyszczenie bezproblemowe. I drugi - (nie pamiętam firmy) - po każdym użyciu polerowanie do sucha.

Który producent o tym powie?

ad.2. piekarnik i zmywarka BEKO - bez zarzutu. Wybrałem skromne modele, ale są i bardziej wymyślne.

 

zbigmor ma rację - potwierdził znajomy serwisant - same mechanizmy (agregaty, grzałki, itp) stosowane są wymiennie . Różnice w wykończeniu - materiałach, lakierze itd, ergonomii (uchwyty, półki, różne haczyki i podstawki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większośc z Was wybiera sprzęt raczej górnopółkowy.

Mnie niestety nie stać na to i wybór padł na półki najniższe..

 

Hmm.. Nie będę się wypowaidać za innych, ale ja w myśl zasady "tylko bogatych stać na kupowanie tanich rzeczy" zdecydowałam się na sprzęt "górnopółkowy" :roll: Nie mam jeszcze zmywarki, długo nie miałam piekarnika ale wolę poczekać, kupić coś lepszego i mieć spokój na dłużej. Myślę że warto wydać trochę więcej pieniedzy na lepszy sprzęt.

 

Z ciekawości weszłam na skąpca i taką oto opnię ktoś zamieścił o piekarniku na który się zdecydowałaś:

"nie kupujcie tego produktu i jemu podobnych. dzisiaj wieczorem przednia szyba poprostu wybuchała. myślałem, że mój piekarnik był wadliwy ale na kilku forach znalazłem podobne informacje o wybuchajacych przednich szybach. producent nie chce uwzglednic reklamacji-postawa godna producenta." :o Dla własnego bezpieczeństwa lepiej takie sprzęty omijać szerokim łukiem :x

 

Nie przesadzaj, sprzęt no może nie za 500 zł , ale już w przedziale między 1000 a 2000 tys. tez jest dobry. Nie trzeba od razu wydawać 3000 zł za piekarnik. Ja od lat w mieszkaniu użytkuję kuchenkę Amiki (nie była wcale najdroższa) i bardzo żałuję ze jest gazowa i nie mogę jej zabrać do nowego domu, bo nie mam gazu. Obecnie zamówiliśmy do kuchni sprzęt Whirpoola głównie (nie patrzyłam na nazwy modeli bo mnie to nie interesuje) głównie za radą sprzedawcy który wydawał się kompetentny. Tylko lodówki nie wybraliśmy jeszcze i okap też jest innej firmy (sprzedawca go polecił). Co do lodówki to jest mi kompletnie obojętne jakiej będzie firmy, byle by była srebrna i pojemna. Miałam do tej pory w różnych mieszkaniach różne lodówki i do żadnej nie mogę się przyczepić (chyba że do rozmiarów). Tylko pralkę chciałam miec koniecznie Boscha i mam :D taki mały bzik, bo pralkę się u mnie eksploatuje najintensywniej a jak się zepsuje to największy klops. Zmywarkę też w sumie chciałam Boscha z ukrytym panelem, ale ceny mnie odstraszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dziś polecono mi taki zestwaw co o nim sądzicie

 

Piekarnik - Teka HA 850

Mikrofala - TEKA TMW 22 BIT

Płyta gazowa - Teka - CG LUX 60 4G AI AL

Lodówka - Gorenje NRKI 55288

Zmywarka (panel ukryty) - CANDY 5515 S

Okap - Teka NC 90 GLAS

 

rozważam jeszcze

 

Piekarnik - Teka HA 870 - (HA 890)

Mikrofala - TEKA MW 32 BIT

Zmywarka - BEKO DIN 5830

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
No ja postawiłam jesdnak na prawie jedną markę:

piekarnik Electrolux 65100 X

zmywarka Electrolux 66010

płyta ceramiczna Electrolux EHS 60210P

okap Amica Okc 9513I

Lodówkę mam LG 7-letnią i na razie nie zmieniam

 

Na razie jestem zadowolona z wyboru ale jeszcze nie użytkuję sprzętu. Jestem dobrej myśli.

 

jak sprawuje się płyta Elektroluxa? Też mam na nią oko, choć chciałam model o szerokości 71 cm... Minęło już kilka miesięcy od Twojego postu, pewnie masz już jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatni weekend odwiedziłam sklep z dużym ADG w poszukiwaniu sprzętu do kuchni.

Doradca odradzał mi płytę indukcyjną Electroluxa mimo, że byłam już na nią zdecydowana. Twierdził, że buczy i że słyszał to na własne uszy u swojej koleżanki która się skusiła na Electroluxa. Pokazywał dokładnie o który model chodzi ale nie potrafie powtórzyć oznaczenia.

Dzięki niemu zdecydowałam się na płytę indukcyjną innej firmy - Hotpoint Ariston. Doradca twierdzi, że firma reprezentowała bardzo niski poziom dwa lata temu ale od kilku miesięcy robi super jakości płyty. Będę żałować tej decyzji?

 

Lodówka Sharp SJ F73PESL - pojemniejsza i super oszczędna w porównaniu do innych side-by-sidów w tym rozmiarze.

 

piekarnik Electrolux 67200x oraz zmywarka Electrolux z tej samej llini wzornictwa co piekarnik bo panel bedzie odkryty.

 

Okap podszafkowy całkowicie nie widoczny, szer. ok. 72cm SMEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradca odradzał mi płytę indukcyjną Electroluxa mimo, że byłam już na nią zdecydowana. Twierdził, że buczy i że słyszał to na własne uszy u swojej koleżanki która się skusiła na Electroluxa. Pokazywał dokładnie o który model chodzi ale nie potrafie powtórzyć oznaczenia.

 

dzięki za radę, ale ja pytałam o płytę ceramiczna, elektryczna, nie o indukcyjną. Jakoś do indukcyjnej nie mam serca... Nie twierdzę, że słusznie, ale jakoś chyba wolę elektryczną.

 

A tak przy okazji - czy możecie mi wymienić, co w takiej płycie jest ważne? Wiem, że poszerzane pola, sterowanie sensorowe, powłoka, która się nie rysuje, pole poszerzane na brytfannę, timer, coś jeszcze? Nie mam doświadczenia, mam teraz kuchenkę gazową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Po prostu : warto kupić Miele ? W sensie - jest aż tak wielka różnica w jakości, działaniu, wykonaniu, itp., porównując z innymi markami ( oczywiście tymi "lepciejszymi" :wink: ) ?

Jakby ktoś mógł napisać czy ma coś z Miele i czy nadal by kupił / jest zadowolony to z wielką chęcią, pewno nie tylko ja poczytam :oops:

 

z góry dzięki, pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Po prostu : warto kupić Miele ? W sensie - jest aż tak wielka różnica w jakości, działaniu, wykonaniu, itp., porównując z innymi markami ( oczywiście tymi "lepciejszymi" :wink: ) ?

Jakby ktoś mógł napisać czy ma coś z Miele i czy nadal by kupił / jest zadowolony to z wielką chęcią, pewno nie tylko ja poczytam :oops:

 

z góry dzięki, pozdrawiam, majki

 

W pomieszkiwanym przeze mnie mieszkaniu jest pralka i suszarka Miele. Widac, ze wiekowe, ale pralka pracuje bez problemow, co do suszarki nie wiem, bo nie uzywam wcale. Do wlasnego m kupilam lodowke Miele, sprawuje sie bardzo dobrze i odkurzacz (tez mu nic nie brakuje :wink:), gdyby nie ceny kupilabym wszystkie sprzety agd Miele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...