Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A z ekspresów polecam JURĘ.Wspaniała , sprzęt wykorzystany na maxa w naszym domu.Kupiliśmy w Niemczech 1600zł taniej niż w Polsce :D.

 

Problem jest ten (przynajmniej byl jak ja kupowalam sprzety, nie wiem jak teraz), ze Jura nie robi sprzetow do zabudowy. Gdyby mieli ekspress do zabudowy to bez wahania bylby wlasnie "jurowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

widzialas w ogole pralki Miele? one od poczatku sa brzydkie. bo wyglad to nie jest ich Unique Selling Point. dlaego ja swoja mam w piwnicy, bo jest brzydka jak noc listopadowa...

 

O gustach się nie dyskutuje - mi akurat się podoba takie wzornictwo. Poza tym nie traktuję pralki jako ozdobnego mebla - pralka ma być niezawodna, energooszczędna i dobrze prać :lol: :roll: .

http://images41.fotosik.pl/155/bad1d8f61e458e21.jpg

 

I dla mnie nie jest to ozdobny mebel, choć cenię sobie bardzo dobre wzrornictwo i zwracam na to uwagę. Chodziło mi raczej o to, że każda pralka, nawet ta najdroższa, będzie po latach porysowana, zostaną osady wapienne itp. Będzie po niej widać te lata użytkowania, choć nadal będzie niezawodna.

Fukcje mojego elektroluxa mi wystarczą, więcej - co najmniej połowy z nich nie używam ...

W przypadku samochodu jest to inaczej - inwestuje się np. w bezpieczeństwo.

Chyba że można mieć jedno i drugie i jeszcze trzecie, a liczy się marka i prestiż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas sa sprzęty glównie Siemensa ....dletego ze niewidze sensu wydawać na np pralkę wiecej niż 2-3 tys w wieku moim (32 lata) znaczy sie 18 :wink: chciałabym coś jeszcze zmienić w swoim zyciu, a nie do konca swoich dni oglądac ta samą pralke Miele.... :D zmywarkę itd.....za 10 lat bedą juz bardziej energo i wodo oszczędne...ładniejsze większe mniejsze czy jakiekolwiek ale napewno inne.Marka Miele słynie ze swojej niezawodności...prałam w takowej jakis czas i niezauwazyłam aby prała lepiej niż moj Siemens wm 14S741OE ,a nawet mysle ze moja pralka lepiej dopiera....A kto wie może za 10 lat wymyślą pralkę która sama rozwiesza pranie :wink: i jesli bedzie to pralka Miele to wtedy widziałabym sens jej zakupu... :wink: (chodzi głównie o koszty )

Oczywiście ile ludzi tyle opinii i każdy ma prawo do własnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pralkę Miele 3741 i jest rewelacyjna. Kosztowała mnie w akcji promocyjnej bez VATu w Saturnie ok 3300 zł, więc niewiele więcej, niż Siemens, na którego się wcześniej zdecydowalam. I nie żałuję, że jednak wzięłam Miele. Pralka jest bardzo cicha, fantastycznie dopiera wszystkie ubrania, swetry wełniane są po wypraniu tak mięciutkie, że nigdy nie udałoby mi się uzyskać takiego efektu przy praniu ręcznym. Mój model nie jest zbyt skomplikowany pod względem programów - ja korzystam tak naprawdę tylko z kilku podstawowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt jest więcej niż ok!

pralka pierze, zmywarka myje, piekarnik piecze...

 

inne firmy mają z tym czasem problemy...

 

niestety cena... :o

 

w stosunku cena jakość są lepsi....

gdybym miał więcej kasy , kupowałbym miele a po 5 latach wymieniał na nowsze miele...

 

w dzisiejszych czasach moda i postęp jest tak szybki ze sprzęt 15 letni juz nie spelnia zadnych norm estetycznych i energetycznych...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad czym tu myśleć: chcąc wyposażyć dom w ten sprzęt trzeba wydać co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jest to sprzęt z najwyższej półki jakościowej i cenowej.

Niestety tylko dla najbogatszych.

Gdybym był bogaty to bym kupił, ale gdybym był bogaty to bym nie budował takiego kurnika ;P

Masz kasę to kupuj: nie pożałujesz.

Jesteś przeciętnym Polakiem to nie kupuj: zrób kostkę wokół domu, ładny ogródek, pojedź na wakacje...

Ciuchy wyprane w jakimś aristonie czy boshu są tak samo czyste jak te w miele. Co najwyżej za 10 la sobie zmienisz pralkę :)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pralkę Miele 3741 i jest rewelacyjna. Kosztowała mnie w akcji promocyjnej bez VATu w Saturnie ok 3300 zł, więc niewiele więcej, niż Siemens, na którego się wcześniej zdecydowalam. I nie żałuję, że jednak wzięłam Miele. Pralka jest bardzo cicha, fantastycznie dopiera wszystkie ubrania, swetry wełniane są po wypraniu tak mięciutkie, że nigdy nie udałoby mi się uzyskać takiego efektu przy praniu ręcznym. Mój model nie jest zbyt skomplikowany pod względem programów - ja korzystam tak naprawdę tylko z kilku podstawowych.

 

mój Elektrolux za połowę (!) tej ceny ma specjalny program do prania wełny, inny do delikatnej bielizny, jeszcze inny do rzeczy, które nie mogą być wygniecione. Dopiera świetnie (pewno to także kwestia proszku - tylko persil gold).Mam już trzecią pralkę w ciągu 12 lat. Ale wymieniam nie dlatego, że mi się popsuły, bo robię to jak mają jeszcze gwarancję producenta :). Używane przekazuję za darmo, jako prezent, komuś, komu się zwyczajnie nie przelewa. Służą jeszcze długo obdarowym, bo użawają je raz w tygodniu (ja codziennie). I wszyscy są zadowoleni.

 

Jestem natomiast za inwestowaniem w te elementy wyposażenia, które trudno i kosztownie się wymienia, bo wymaga to wiele pracy i wiąże się z bałaganem przy remoncie (po pierwsze nie znoszę remontów samych w sobie, po drugie - niszczą się wówczas inne rzeczy - od kurzu, przenoszenia itp.)

Są to np. schody, podłogi, glazura, stolarka. W domu - oczywiście dachówka, orynnowanie, wszystko co wpływa na energooszczędność itp.

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tylko o pralkach ;) a Miele się specjalizuje w ogóle w wodnych sprzętach i ja sobie wymarzyłam (oprócz pralki i suszarki) też zmywarkę Miele. Moja znajoma ma i jak zobaczyłam jakie ona talerze tam wsadza zasyfione zaklejone i niespłukane to zrobiłam tak :o bo wyszły czyściusieńkie, a ja swoje w electroluxie, boshu i whirpoolu musiałam zawsze wstępnie porządnie wypłukać i odmoczyć, bo inaczej były plamy na wszystkim i niedomyte w zakamarach :x

A teraz już się nie mogę doczekać tego luksusu i tak, jestem w stanie za niego "przepłacić" 2 tysie 8)

 

Tak samo z pralką/suszarką - wydaje mi się że to nie chodzi tylko o bezawaryjność i nieśmiertelność ;) ale też o to jak dopiera i jak szybko łożyska zaczynają piszczeć etc. Zaraz powiecie że wasze Siemensy też dają radę i to na pewno prawda, ale jak długo je macie? 2 lata? Bo jak ktoś ma 10, to znaczy że to był Siemens starej generacji, a takich się już nie produkuje niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tylko o pralkach ;) a Miele się specjalizuje w ogóle w wodnych sprzętach i ja sobie wymarzyłam (oprócz pralki i suszarki) też zmywarkę Miele. Moja znajoma ma i jak zobaczyłam jakie ona talerze tam wsadza zasyfione zaklejone i niespłukane to zrobiłam tak :o bo wyszły czyściusieńkie, a ja swoje w electroluxie, boshu i whirpoolu musiałam zawsze wstępnie porządnie wypłukać i odmoczyć, bo inaczej były plamy na wszystkim i niedomyte w zakamarach :x

A teraz już się nie mogę doczekać tego luksusu i tak, jestem w stanie za niego "przepłacić" 2 tysie 8)

 

Tak samo z pralką/suszarką - wydaje mi się że to nie chodzi tylko o bezawaryjność i nieśmiertelność ;) ale też o to jak dopiera i jak szybko łożyska zaczynają piszczeć etc. Zaraz powiecie że wasze Siemensy też dają radę i to na pewno prawda, ale jak długo je macie? 2 lata? Bo jak ktoś ma 10, to znaczy że to był Siemens starej generacji, a takich się już nie produkuje niestety :(

 

A możesz polecić na jaki model zmywarki warto w Miele zwrócić uwagę. Albo jaki ma znajoma ?

 

dzięki, pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tylko o pralkach ;) a Miele się specjalizuje w ogóle w wodnych sprzętach i ja sobie wymarzyłam (oprócz pralki i suszarki) też zmywarkę Miele. Moja znajoma ma i jak zobaczyłam jakie ona talerze tam wsadza zasyfione zaklejone i niespłukane to zrobiłam tak :o bo wyszły czyściusieńkie, a ja swoje w electroluxie, boshu i whirpoolu musiałam zawsze wstępnie porządnie wypłukać i odmoczyć, bo inaczej były plamy na wszystkim i niedomyte w zakamarach :x

A teraz już się nie mogę doczekać tego luksusu i tak, jestem w stanie za niego "przepłacić" 2 tysie 8)

 

Tak samo z pralką/suszarką - wydaje mi się że to nie chodzi tylko o bezawaryjność i nieśmiertelność ;) ale też o to jak dopiera i jak szybko łożyska zaczynają piszczeć etc. Zaraz powiecie że wasze Siemensy też dają radę i to na pewno prawda, ale jak długo je macie? 2 lata? Bo jak ktoś ma 10, to znaczy że to był Siemens starej generacji, a takich się już nie produkuje niestety :(

Wszystko fajnie. Pewnie masz rację. Tyle tylko że najtańsza zmywarka Miele kosztuje około 4300 zł. Jak Cię stać na taki luksus to spoko - kupuj.

Mnie nie stać i będę Ci zazdrościł twojego ekstra sprzętu patrząc jak u mnie gary myją się w Siemensie za 1600 zł ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie. Pewnie masz rację. Tyle tylko że najtańsza zmywarka Miele kosztuje około 4300 zł. Jak Cię stać na taki luksus to spoko - kupuj.

 

ja nie kupie zmywarki miele bo za podobny standard z siemensa zapłacę 5 tysięcy mniej. to naprawdę ogromna różnica.

Efi dopłacają Ci za tego Siemensa? :p

 

Dzięki Grzegorzu za przyzwolenie - bez niego na pewno wahałabym się czy kliknąć "kupuj" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no różnica między Siemensem a Miele to max 2000. Oczywiście mówie o nie najniższych modelach ...

Jak za powiedzmy 2 tysie więcej myje tak super jak pisze DorciaIQ, to IMHO warto.

DorciaIQ - podasz ten model Miele o którym mówiłaś :p ?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...