Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
ja używam od 2 miesięcy tej Mastercooka:

http://www.fagormastercook.pl/work/product/images/imgGplA89.jpg

bardzo fajna, poza tym, że wszystkie garnki do wymiany :( :wink:

Podoba mi się szybki czas reakcji, funkcja boost na prawdę szybciutko nagrzewa nawet duży gar wody. No i nie buczy, czego się obawiałam. Poprzednio miałam 4 lata ceramiczną Mastercooka i była także bezawaryjna.

 

ooo jak miło że mój wybór się sprawdził, jestem przed zakupem a teraz są fajne promocje na zestawy itp. m.in na tą płytę :D dają dużo garnków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoję przed decyzją o zakupie płyty kuchennej. Jestem po wizycie w sklepie. Sprzedawca odradzał płytę szklaną (trudna w utrzymaniu czystości). Nie wiem czy to wynikało z jego "męskiej zachowawczości" :wink: Waham się pomiędzy stalową SMEG a szklaną SIEMENS lub GORENJE. Co radzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff..po dwóch dniach chodzenia po sklepach ograniczyłam wybór płyt gazowych do dwóch: albo Bosch (PRP 626 B 90 E) albo Smeg (PTS605). Już nawet przekonałam się, że szklana da się utrzymać w czystości (dzięki za podzielenie się doświadczeniami !:)). Problem natomiast się zrobił bardziej estetyczny. Mam jedną ścianę ze wszystkim. Szafki szaro-stalowe, ściana ma być w czarno-białą szachownicę, zlew biały. Teraz jak dobrać sprzęt kuchenny. Stalowa płyta i stalowy lub czarny piekarnik? Czy czarna płyta i czarny piekarnik? Czy może czarna płyta i biały piekarnik? (piękny jest piekarnik Gorenje z serii Ora-Ito, front jest z białego szkła - pełen minimalizm - kosztuje dużo i ma jeden wielki minus - nie widać zupełnie wnętrza. Trochę sobie tego nie wyobrażam). Ale obawiam się, że z problemem estetycznym muszę poradzić sobie sama...:) I kto powiedział, że wybór czyni człowieka szczęśliwszym...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff..po dwóch dniach chodzenia po sklepach ograniczyłam wybór płyt gazowych do dwóch: albo Bosch (PRP 626 B 90 E) albo Smeg (PTS605). Już nawet przekonałam się, że szklana da się utrzymać w czystości (dzięki za podzielenie się doświadczeniami !:)). Problem natomiast się zrobił bardziej estetyczny. Mam jedną ścianę ze wszystkim. Szafki szaro-stalowe, ściana ma być w czarno-białą szachownicę, zlew biały. Teraz jak dobrać sprzęt kuchenny. Stalowa płyta i stalowy lub czarny piekarnik? Czy czarna płyta i czarny piekarnik? Czy może czarna płyta i biały piekarnik? (piękny jest piekarnik Gorenje z serii Ora-Ito, front jest z białego szkła - pełen minimalizm - kosztuje dużo i ma jeden wielki minus - nie widać zupełnie wnętrza. Trochę sobie tego nie wyobrażam). Ale obawiam się, że z problemem estetycznym muszę poradzić sobie sama...:) I kto powiedział, że wybór czyni człowieka szczęśliwszym...?
Ja wybrał bym smega ze względu na lepszy moim zdaniem rozstaw palników-łatwiej ustawić dwa duże naczynia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się jednak na Boscha. Przyznam, że wygrała estetyka z funkcjonalnością. Patrzę własnie na kuchnie i przekonuję się, że dokonałam słusznego wyboru. Aczkolwiek płyta Smega ma bardzo dobre opinie dotyczące jakości. Chętnie podzielę się doświadczeniami z uzytkowania płty gazowej szklanej czarnej za jakiś czas. Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia w dokonywaniu trunych wyborów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wileki dylemat ze sprzętem AGD.

Początkowo wybrałam sprzęt Teka:

piekarnik HA 870

płyta GKST 60 Fi4 High

okap DHX 90T

mikrofalówka TMW 20.2 BIT lub MW 32 BIT

zmywarka Bosch SMV59T00EU .

Ale zastanawiam sie nad Boschem i Siemensem. Ceny o wile wyższe, a głośniejsze i słabsze okapy. Za to wiele funkcji w piekarnikach, ale brak sterowanie sensorowego i są pokrętła. W płytach inducyjnych funkcja slider a nie przełączanie skokowe. Nie wiem który sprzet wybrać. Czy Teka jest dużo gorszą firmą pod względem jakości?

Pomóżcie mi zdecydować, bo w tym tygodniu musze zamówić meble do kuchni i muszę wybrac sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Biorąc pod uwagę wybrany przez Ciebie segment cenowy można śmiało powiedzieć, że obydwie firmy są porównywalne pod względem trwałości. Oczywiście istnieją różnice funkcjonalne ale... to już naprawdę wybór osobisty.

 

Cóż, jeżeli Ci zależy na funkcjonalności i możliwościach zwróć uwagę na piekarniki Samsunga (podobnie jak w przypadku Boscha/Siemensa pokrętła chowane).

Nie wiem na jakich konkretnie funkcjach w piekarniku Ci zależy więc trudno mi tu coś dokładniej napisać.

 

Co do okapów - w tej stylistyce dość szeroki wybór praktycznie każdego producenta.

 

Jeżeli chodzi o płytę to nie ukrywam, że moim faworytem w niskim segmencie cenowym są płyty Mastercooka, w średnim Samsung i Electrolux, w najwyższym można faktycznie rozpatrywać Miele i Siemensa...

 

Sprzęt, który wybrałaś nie jest zły ale... nie powala też na kolana jakąś szczególną cechą. Ot, typowy przedstawiciel średniej rynkowej w dobrym, solidnym wykonaniu.

 

Co do stylistyki to się nie wypowiadam zgodnie ze swoim podpisem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...