Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

będę sledzic wątek, został mi do zakupienia piekarnik - wstępnie wybrałam Electroluxa EOB68200X, zależy mi na dobrym sprzęcie w przedziale cenowym do 2000zł (oczywiście ceny sklepów internetowych)

chętnie poznałabym opinie osób korzystających z piekarników tej marki, ewentualnie jakąs sugestię dotycząca innej marki

moje wymagania: chowane pokrętła lub sterowanie sensorowe, teleskopowe prowadnice i chyba tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo też brałam pod uwagę Electroluxa , ale przestudiowałam instrukcje obsługi i doszłam do wniosku że obsługa płyty i piekarnika jest dość skomplikowana. Kombinacja 2 lub 3 przycisków słuzy do sterowania wszytkim - jak to zapamięatć? Teka jest bardzo prosta w obsłudze, podobnie Bosch i Siemens.

Wbrew pozorom Teka jest dość popularana. Nie ma jej w hipermarketach RTV AGD a tylko w studiach kuchennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam indukcję Teki, okap do zabudowy i zlewozmywak, uwazam że to solidna marka

 

ja się cały czas waham, czy sterowanie przyciskami to na pewno dobry wybór, nie mam porównania, z drugiej strony takie piekarniki bez pokręteł bardziej mi sie podobają stylistycznie, ale wiadomo, że design to nie wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też podobaja sie sprzety bez pokręteł i przycisków - łatwiej umyć. Zastanawiam isę czy te zaprogramowane książki kucharskie w Boschu i Siemensie są aż taką rewelacją. Z pyroliza dam sobie chyba spokój.

Ale mam taki metlik w głowie, że nie wiem co wybrać.

Dlaczego okap Teki DHX 90T ma tylko 41 dB (A) a wydajnośc aż 880 m3/h. Bosch i Siemens mają po 51 dB (A) a 770 m3/h. Z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo łatwiej je się czyści. Wadą jest to, że czasami sensory uparcie nie chcą zareagować na dotyk (dość często na to uskarżali się klienci posiadający płyty ceramiczne i piekarniki z sterowaniem sensorowym, stąd w płytach zaczęto stosować sterowanie typu slider). Pokrętła są wg mnie szybsze w ustawieniu żądanej temperatury - ale to chyba też kwestia przyzwyczajenia. Choć przyznaję, że wymagają większej zabawy w czyszczeniu.

 

Osobiście wybrałbym piekarnik z pokrętłami chowanymi ale podkreślam, że u mnie to naprawdę kwestia przyzwyczajenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego okap Teki DHX 90T ma tylko 41 dB (A) a wydajnośc aż 880 m3/h. Bosch i Siemens mają po 51 dB (A) a 770 m3/h. Z czego to wynika?

 

Różnica w projekcie silnika i sposobie jego wyciszenia. W przypadku Teki bardzo dużą wagę przyłożono do projektu mocowań obudowy i tego jak przebiega wewnątrz okapu powietrze. Dzięki temu ograniczono przenoszenie mikrogrgań na obudowę, a strumień powietrza wewnątrz mniej hałasuje.

 

Zastanawiam się czy te zaprogramowane książki kucharskie w Boschu i Siemensie są aż taką rewelacją. Z pyroliza dam sobie chyba spokój.

 

Cóż to zależy od tego czy byś je wykorzystywała. Większość użytkowników preferuje własne przepisy ale jest pewna grupa ludzi która jest skłonna wykorzystywać takie ułatwienia. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że o ile podamy prawidłową wagę włożonej potrawy to piekarnik dość dokładnie ustawi czas i dostosuje rodzaj pracy grzałek i termoobiegu. W wyższych modelach piekarniki potrafią dostosować tryb pracy do fazy pieczenia np. początkowo pieką przy pomocy termoobiegu po to aby w końcowej fazie pieczenia przełączyć się w dopiekanie grzałką górną lub dolną (w zależności od przepisu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna_m

To może i ja skorzystam z porady dotyczącej sprzętu

 

do tej pory wybrałam na 100%

 

piekarnik kompaktowy BOSCH HBC 86P723

zmywarka BOSCH SMV 59T00EU SuperSilence + kosz na sztućce SMZ 5100

lodówko zamrażarka BOSCH KIS 38A51

okap z pewnością Falmec Mirabilia MAYA

 

 

nadal nie wiem jaką indukcję do 2000zł wybrać - TEKA IR 641??? czy to dobry wybór???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo łatwiej je się czyści. Wadą jest to, że czasami sensory uparcie nie chcą zareagować na dotyk (dość często na to uskarżali się klienci posiadający płyty ceramiczne i piekarniki z sterowaniem sensorowym, stąd w płytach zaczęto stosować sterowanie typu slider). Pokrętła są wg mnie szybsze w ustawieniu żądanej temperatury - ale to chyba też kwestia przyzwyczajenia. Choć przyznaję, że wymagają większej zabawy w czyszczeniu.

 

Osobiście wybrałbym piekarnik z pokrętłami chowanymi ale podkreślam, że u mnie to naprawdę kwestia przyzwyczajenia :)

podałeś wg mnie mocny argument na nie dla dotykowego sterowania, chyba muszę to jeszcze raz przemysleć :roll:

 

justyna_m ja niedawno zakupiłam tą płytę Teki IR641, jeszcze nie używam, ale czytałam o niej sporo dobrych opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna_m

 

justyna_m ja niedawno zakupiłam tą płytę Teki IR641, jeszcze nie używam, ale czytałam o niej sporo dobrych opinii

 

 

no właśnie też tak słyszałam. w ogóle bardzo dużo pozytywnych uwag na temat Teki mówią w studiach kuchennych. chciałam kupić piekarnik tej firmy jednak nie ma typowego kompaktowego. ale za to mam już zlewozmywak tej firmy i baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

justyna_m ja niedawno zakupiłam tą płytę Teki IR641, jeszcze nie używam, ale czytałam o niej sporo dobrych opinii

 

 

no właśnie też tak słyszałam. w ogóle bardzo dużo pozytywnych uwag na temat Teki mówią w studiach kuchennych. chciałam kupić piekarnik tej firmy jednak nie ma typowego kompaktowego. ale za to mam już zlewozmywak tej firmy i baterię.

Ja mam i używam moim zdaniem jest ok, nie piszczy nie brzeczy, łatwo się myje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też podobaja sie sprzety bez pokręteł i przycisków - łatwiej umyć. Zastanawiam isę czy te zaprogramowane książki kucharskie w Boschu i Siemensie są aż taką rewelacją. Z pyroliza dam sobie chyba spokój.

Ale mam taki metlik w głowie, że nie wiem co wybrać.

Dlaczego okap Teki DHX 90T ma tylko 41 dB (A) a wydajnośc aż 880 m3/h. Bosch i Siemens mają po 51 dB (A) a 770 m3/h. Z czego to wynika?

 

A dla jakich poziomów mocy jest ta głośność podana? Niekiedy producenci podają ją dla najniższego biegu :o

Różnica może tkwić w konstrukcji silnika, wentylatora lu dodatkowo zastosowanych płytach dźwiękochłonnych (np. Whirlpool 6th sense, czyt. "Szósty Zmysł")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Teka jest cicha i tyle:) a co do cyferek to tak bym się nie zachwycał. Zapewne te 41db teki to 53db według na przykład whirlpoola czyli teka będzie jakieś dwa razy cichsza. Druga sprawa to to że w wypadku okapów panuje wolna amerykanka co do podawania parametru głośności:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okapu to 41 dla Teki i 51 dla Boscha/Siemensa podane sa wg tego samego standardu (A) dla max głośności, Bosch podaje dwie wartosci. Dziś sprawdzałam głośność mojego obecnego okapu Amica OKE-M6 który dla mnie wyje okropnie i uzywam tylko na stopniu 1, a ma tylko 51 dB.

Poza tym płyta i piekarnik teki jest co najmniej o 1 tys. zł tańszy od Boscha na 1 sprzęcie.

Chyba wybiorę Teke - pierwszy wybór najlepszy. To produkcji niemieckiej i to. Różnica w cenie ogromna. Poza tym denerwuja mnie pokrętła i przyciski, w które wchodzi brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np wybierając okap poza mocą i wymiarami sugerowałam się tym, czy sterowanie jest za pomoca przycisków czy suwaka - jak patrze na te poklejone i zapyziałe suwaki, które ledwo można ruszyć z miejsca po paru latach użytkowania parametrem podstawowym stało się sterowanie za pomocą przycisków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np wybierając okap poza mocą i wymiarami sugerowałam się tym, czy sterowanie jest za pomoca przycisków czy suwaka - jak patrze na te poklejone i zapyziałe suwaki, które ledwo można ruszyć z miejsca po paru latach użytkowania parametrem podstawowym stało się sterowanie za pomocą przycisków

W przyciski też wchodzi brud :p

lepsze są te które mają sterowanie dotykowe np. Gorenje

płaski panel lepiej wytrzeć niż przestrzenie między przyciskami, a dodatkowo nie obkleja się tłuszczem tak jak przyciski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące sprzętu do kuchni.Muszę już powoli kupować i tak zastanawiam się czy wszystko w kuchni powinno być jednego producenta?

 

Jaki sprzęt wybraliście i jakich firm??

Może polecicie mi jakieś konkretne sprzęty?

 

Ja potrzebuję :lodówkę do zabudowy, piekarnik osobno z kuchenką kuchenka gazowa, zmywarka, mikrofalówka.

Muszę wybrać taki sprzęt który nie zmiażdży mnie finansowo, bo wykańczanie domu wykańcza inwestorów i ich portfele................................. :-?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...